IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не мога не мога да си изкрива душичката и дълга да пусна.това все едно на мангал да дам два лефа

    Коментар


    • Според мен абълките като стигнат 626 ще паднат лекичко на 444.44 .и те ще повлекат.явно някой телефон не е сполучлив

      Коментар


      • една къса на 3683 на прасето ще пусна и толко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          тотално ме разкатаха . отчаян съм . но утре може да е по различно надявам се
          Бързаш за тва.
          На тия нива вече може да почнете да затваряте дългите и да отваряте късите, близко сме до върха, след това вече надолу или в някакъв по долен рейнж.

          Успех на всички

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Отдавна си го мисля. Но стария Lee Kun-hee - шеф на Самсунг мрази акционерите си то това е и причината ниското PE
            ми от 7 до 10 са почти 50% Макар че и на самсунг му дават очакван растеж от 7%, но пък година назад са очаквани 16% Така че очевидно това доста се мени при него.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ми вземи си самсунг тогава Аз поне съм на принципа че като има ясен лидер в перспективен отрасъл - или поне такъв според мен просто си взимам лидера. Ако някой претендент е много по евтин може да рискувам, ама самсунг също се търгува на ПЕ 7
              Отдавна си го мисля. Но стария Lee Kun-hee - шеф на Самсунг мрази акционерите си то това е и причината ниското PE

              Коментар


              • тотално ме разкатаха . отчаян съм . но утре може да е по различно надявам се

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                  Ок, докато не се реализира някой от рисковете, които всяка от компанните си носи и докато пазара работи с текущите очаквания за растеж, ок
                  Но погледни основните неща - средата в която работят. През последните няколко години бизнеса с чипове за памет претърпя фундаментална промяна. От десетки компании в бизнеса, работещи на загуба години наред, повечето фалираха, няколко бяха погълнати за почти без пари и накрая останаха само 3: Микрон, Самсунг и Хайникс (също Тошиба и Сандиск, като отчетем и NAND бизнеса.
                  И сега ключовото. Необходимите капиталови инвестиции за влизане в бизнеса са огромни. Нужни са ти над 5млрд за да влезеш с първото си съоръжение. А на входа те чака Самсунг (Те са нещо, като охраната на бизнеса, както Америка на демокрацията ) Т.е. Нов играч не се очаква да влиза през този икономически цикъл.
                  Защо все пак Микрон не е под заплаха от Самсунг. Ами защото Самсунг откриха по-големи цели - Епъл и продължително лидерство на пазара на таблети и телефони.
                  Цените на DRAM и NAND са средство, с което държат коста на всичките си конкуренти висок и там където останалите продават на загуба, Самсунг е на печалба.
                  Ми вземи си самсунг тогава Аз поне съм на принципа че като има ясен лидер в перспективен отрасъл - или поне такъв според мен просто си взимам лидера. Ако някой претендент е много по евтин може да рискувам, ама самсунг също се търгува на ПЕ 7

                  мен лично този отрасъл не ме кефи - прекалено бързо се развива пък 5 милиарда не са кой знае колко за вход за някой голям. Т.е. това че някой успява в дадена година не означава че ще успява и в следващите. Таблети, смартфони, то това са модни стоки. Аз от мода не разбирам - от къде да знам дали клиентите им изведнъж няма да решат че искат нещо съвсем различно. Качеството на евтините все повече се подобрява, скъпите като епъл и самсунг не могат да вдигат толкова бързо качеството спрямо евтините че да си оправдават тлъстия профит маржин. И това което остава е наистина чисто и просто мода. Епъл даже си взеха CEO то на бърбъри, очевидно и те са на мнение че всъщност са в бизнеса с модата, а не с технологиите.

                  А когато крайния продукт се превръща в оборотна стока или в модна стока, то от това страдат всички надолу по веригата на стойността, освен ако някой няма незаменима технология. Като арм холдинг например - който не случайно се търгува на повисоки коефициенти от всички други големи в този бизнес. но пък неговите коефициенти ме плашат.
                  Last edited by ravnovesie; 22.05.2014, 20:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    не че нещо, но изобщо не е по-добра. Профит маржина е много по-нисък 21 срещу 33%. Очаквания ръст е много по-нисък 10,25% срещу 38,66%. Дълга и е 70% от собствения капитал срещу 0 на гилиъд.

                    Иначе е добра, но просто не е по-добра. Проблема и е че очаквания и растеж е всъщност доста нисък. 10% растеж е нищо. Това ограничава възможността за растеж на коефициентите. При 10% очакван растеж и максимален ПЕГ 2 това прави максимално ПЕ 20. Т.е. потенциалния и растеж е около 100% и то ако не се издъни. От чиста предпазливост човек намали очакванията си наполовина и прави 50% ръст. При постигане на този ръст без друга промяна ще се търгува на ПЕ 18. Т.е. ще е малко над пазара, което може би заслужава. Не я познавам така че не мога да кажа.

                    При гилиъд съответното е максимално ПЕ някъде в небето - 50 -60. Едва ли ще го достигне но и наполовина да е е 30. При нормално за големи биотехнологчни от 26-27 е съвсем нормално да се търгува на лека премия спрямо тях тъй като расте всъщност като малка биотехнологична. Това прави потенциален растеж от 180%

                    Не че 50% е лошо, ама 180% е определено по-добро.
                    Ок, докато не се реализира някой от рисковете, които всяка от компанните си носи и докато пазара работи с текущите очаквания за растеж, ок
                    Но погледни основните неща - средата в която работят. През последните няколко години бизнеса с чипове за памет претърпя фундаментална промяна. От десетки компании в бизнеса, работещи на загуба години наред, повечето фалираха, няколко бяха погълнати за почти без пари и накрая останаха само 3: Микрон, Самсунг и Хайникс (също Тошиба и Сандиск, като отчетем и NAND бизнеса.
                    И сега ключовото. Необходимите капиталови инвестиции за влизане в бизнеса са огромни. Нужни са ти над 5млрд за да влезеш с първото си съоръжение. А на входа те чака Самсунг (Те са нещо, като охраната на бизнеса, както Америка на демокрацията ) Т.е. Нов играч не се очаква да влиза през този икономически цикъл.
                    Защо все пак Микрон не е под заплаха от Самсунг. Ами защото Самсунг откриха по-големи цели - Епъл и продължително лидерство на пазара на таблети и телефони.
                    Цените на DRAM и NAND са средство, с което държат коста на всичките си конкуренти висок и там където останалите продават на загуба, Самсунг е на печалба.

                    Коментар


                    • Сега погледнах този сектор на MU ами че то пазара слага ПЕГ около 1 - поне на тези които правят печалба, или се очаква да направят печалба - очевидно има значителна несигурност за растежа. Което си предполага при ръст от 10% ПЕ 10.

                      Така че не бих че MU има особен шанс и тези 50% да ги направи в средносрочен план до година, година и половина, освен ако не изненада много солидно в растежа на печалбата си.

                      Коментар


                      • Но това е за растящи компании. За стабилни не може да се прилага. Или поне не напълно. Но пък там таргет цените на анализаторите като цяло са доста надеждни.

                        Коментар


                        • Може би не е хубаво човек дадава съвети без някой да ги иска, ама при растящите компании или поне при компаниите от растящи отрасли са важни две неща. Ръст и пак ръст.

                          При компаниите които правят печалба - ръст на печалбата, при компании които правят ръст на паричните потоци, но не и на печалбата - като амазон или линкдин ръст на паричните потоци. Взимате пег 2 като таргет, взимате ръста например 20% при пег 2 и ръст 20% максималното оправдано ПЕ е 40. Т.е. там вече човек може да почне да продава без огризения. Едни 20% под тази цена за сигурност и това е горната граница където вече може да се оглежда да рподава. максимум на покупки на 50% от под това с 20%. и да следи постоянно как се променят прогнозите за растежа. ако намаляват - да си коригира надолу таргетите, ако се увеличават смело и безотговорно може да купува

                          Ръста е субективна категория. никой всъщност си няма идея колко ще е. Но това не е и особено важно - въпроса е как пазара оценява ръста като цяло и къде се намира дадена компания спрямо тази оценка на пазара. Например ако пазара слага средно ПЕГ 1,5 на подобни компании, значи човек трябва да се съобрази с това. Ако обаче слага средно ПЕГ 1,5 пък компанията се търгува на 1 значи човек трябва да знае какво плаши пазара относно тази компания или този сектор. Като намери какво го плаши и прецени че пазара се панира неоснователно значи може да действа смело. Но постоянно да държи под внимание дали пък пазара не е прав да се плаши. Защото по-често пазара е прав отколкото да е крив

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            .
                            Не че 50% е лошо, ама 180% е определено по-добро.
                            +++
                            Абе и 80% още оттук насетне ще е ОК

                            Buy URA
                            Sell EZPW plus CTCM
                            Кой ти дава 22% за седмица и 14% за < 2 месеца

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              Понеже напоследък няма страница от темата без да се спомене един - два пъти Gild,
                              може ли да предположа, че съществуват компании, които стоят фундаментално по-добре и вероятно в едногодишен период ще се предстваят по-добре от нея?
                              Една от тях е MU:
                              http://finviz.com/quote.ashx?t=mu&ty=c&ta=1&p=d
                              Нямам акции от нея в момента, понеже в момента съм впрегнал ресурса да играя хазарт на късо, а и има детайли около нея, които може да изплашат за кратко инвеститорите през това 3-месечие.
                              Но е по-добра от Gild, определено
                              И не може да ме упрекнете, че ви предлагам за обсъждане нещо на многогодишно тройно дъно.
                              Радвам се да те видя.
                              не че нещо, но изобщо не е по-добра. Профит маржина е много по-нисък 21 срещу 33%. Очаквания ръст е много по-нисък 10,25% срещу 38,66%. Дълга и е 70% от собствения капитал срещу 0 на гилиъд.

                              Иначе е добра, но просто не е по-добра. Проблема и е че очаквания и растеж е всъщност доста нисък. 10% растеж е нищо. Това ограничава възможността за растеж на коефициентите. При 10% очакван растеж и максимален ПЕГ 2 това прави максимално ПЕ 20. Т.е. потенциалния и растеж е около 100% и то ако не се издъни. От чиста предпазливост човек намали очакванията си наполовина и прави 50% ръст. При постигане на този ръст без друга промяна ще се търгува на ПЕ 18. Т.е. ще е малко над пазара, което може би заслужава. Не я познавам така че не мога да кажа.

                              При гилиъд съответното е максимално ПЕ някъде в небето - 50 -60. Едва ли ще го достигне но и наполовина да е е 30. При нормално за големи биотехнологчни от 26-27 е съвсем нормално да се търгува на лека премия спрямо тях тъй като расте всъщност като малка биотехнологична. Това прави потенциален растеж от 180%

                              Не че 50% е лошо, ама 180% е определено по-добро.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Хахаха, нищо подобно. Гилиъд е със значителна тежест, всъщност най-голяма тежест, във всички етф за биотехнологии. Което означава че която и компания от сектора да се издъни и това да повлияе на обратни от етфи това веднага се отразява и на гилиъд, защото етфте автоматично продават. Поради тази причина е и незаслужено волатилна акция.

                                Но пък пак поради тази причина е възможно човек да си купува на ПЕ 10, нещо което си утроява печалбата и удвоява приходите. И това при нормално ПЕ за биотехнологии от рода на 26-27. И на мен това ми е третата по големина позиция в портфейла, със съвсем малка разлика спрямо втората, и то само защото не дава дивиденти. Ако имаше дивидент щеше да е първа.
                                Понеже напоследък няма страница от темата без да се спомене един - два пъти Gild,
                                може ли да предположа, че съществуват компании, които стоят фундаментално по-добре и вероятно в едногодишен период ще се предстваят по-добре от нея?
                                Една от тях е MU:
                                http://finviz.com/quote.ashx?t=mu&ty=c&ta=1&p=d
                                Нямам акции от нея в момента, понеже в момента съм впрегнал ресурса да играя хазарт на късо, а и има детайли около нея, които може да изплашат за кратко инвеститорите през това 3-месечие.
                                Но е по-добра от Gild, определено
                                И не може да ме упрекнете, че ви предлагам за обсъждане нещо на многогодишно тройно дъно.
                                Радвам се да те видя.

                                Коментар

                                Working...
                                X