IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Най важното от световната икономика през 2014 година.
    http://dinev.info/%D0%BD%D0%B0%D0%B9...%D0%B0-%D0%BF/

    Коментар


    • Да продъжим с Анализа на 2014.
      За мен събитието беше Украйнската криза, което предизвика и корекцията и 10% спад.
      За съжаление такива събития и последствията от тях трудно могат да се предвидят.
      Освен че предизвика 10% спад, а при ДАКС-а 15% спад доведе и до Икономическата война срещу Русия и другата изненада на 2014 - Петрола на 60 долара.
      Последвията от петрол на 60 долара ще ги видим през 2015 (но за това ще коментираме след няколко дни).
      Другата причина Европейските индекси да отбележат минимален ръст (5%) е че ЕЦБ отказва да стимулира икономиката (въпреки че Европа е почти пак пред рецесия) и Дефлация. Никой нормален икономист не е очаквал, че въпреки дефлация и минимален растеж ЕЦБ ще се инати и няма да направи нищо да стимулира икономиките.
      Но там има много политически интереси и отново е събитие трудно да бъде предвидено.
      Но като цяло прогнозата се оказа правилна.
      Видяхме че при корекция дори от 15% след няколко месеца пазара се въстановява и като цяло върви по макроикономическият тренд.
      Извода е че всяка година ще има 10% корекция която трябва да може да се издържи.
      И прогнозите за Мечи пазар не се сбъднаха и тази година. Да видим дали ще се сбъднат през 2015 - едва ли

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
        Весело посрещане на празниците момчета

        Много успехи догодина,на + сметките,сочни профити


        Здраве и топлина в семействата ви!
        ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +
        Custodite sortem vestram

        Коментар


        • Весело посрещане на празниците момчета

          Много успехи догодина,на + сметките,сочни профити


          Здраве и топлина в семействата ви!
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
            Весела Коледа !!!

            На всички от форума, специални поздрави за Хемилиото (че се измъкна от късата позиция на ДАКС-а след 2 години мъка), Архитекта (най-много безмислени постове във форума), Микеалис, Равновесие и всички останали
            Архитекта е най-големия, само short и само кабадан .... и тоя момент ше дойде до година, айде на всички весело посрещане на Коледата

            Коментар


            • Американските пазари вдигнаха точно по план и в края на 2014 са средно между 10 и 15% нагоре.
              Дау съм го уцелил почти в 10ката
              СиП-а малко съм го подценил 2% над таргета ми е качил.
              При Европейските индекси има малко разминаване ДАКС-а удари 10 000 но не можа да вдигне до 11 000. Растежа от 10-20% при Европейскитеи ндекси не се получи.
              Според мен главно заради:
              1. Кризата в Украйна
              2. Санкциите срещу и от Русия
              3. Въпреки дефлацията ЕЦБ отказва да стимулира икономиката и има опастност Европа да влезе пак в рецесия растежа е на 0.
              4. При ЕЦБ проблема е в конфлита между ЕЦБ и Германия, повече политически отколкото икономически, и докато всички виждат че ако няма QE Европа ще влезе в рецесия Германия не дава и стойм на 1 място.

              Така че при Европейските индекси имаме минимален растеж от 5%. ДАКС-а си върви нагоре но с много по бавни темпове от очакваното. И няма как да е иначе докато ЕЦБ не почне да стимулира и да видим някакъв сериозен растеж на Европейските икономики.

              Златото не стигна до 1000 но продъжи спада си. Отново може би поради несигурността около Украйна и Европа инвститорите не излязоха напълно от златото но то продължи да пада. Така като го гледам дъно някъде около 1000. Но едва ли ще падне под 1000 през 2015.

              За мен изненадата на 2014 бе спада на цената на Петрола. Но тя е свързана със санкциите срещу Русия и Конфликта в Украйна.

              Като съм писал в прогнозата си ще има катакизми и изненади през 2014 който ние не можем да предполжим от сега, който ще до доведат до спад в пазарите.

              Такава изненада се оказа конфликта в Украйна който доведе до 10% корекция на пазарите а при ДАКС-а дори 15% (заради санкциите и близостаа на Германия до конфликта и икономическите последици за Германия и ЕС от санкциите).
              По късно спада беше наваксан, но 15% спад не е малко. Така че както бях писал винаги трябва да си готов да издържиш един спад от поне 10% понеже никога не се знае какво може да стане и не всичко може да бъде предвидено.

              Коментар


              • И понеже сме към края на 2014 е време да направим един анализ на годината, и прогнози за следващата 2015.

                Нека 1во да видим какво прогнозирахме в края на 2013:

                Моята прогноза за 2014.
                Злато 1000 долара ... и продължава да пада.
                Американските пазари 10%-15% нагоре.
                Европейските пазари 15%-20% нагоре.

                Ще има някъде една по сериозна корекция 7%-10% ама кога и какво ще я предизвика никой не може да каже от сега, така че бъдете готови да поемете един спад от 10% тези който са дълги.


                Дайте сега тука като мъже да направим една прогноза за 2014 година.
                Точно след една година ще се върнем назад във форума и ще видим кой какво е прогнозирал.
                Аз прогнозирам следното: 31 Декември 2014
                Дау - 18 200
                СиП - 1990
                ДАКС - 11 800
                Злато - 1000


                Това бяха мойте прогнози от края на 2013 за 2014 година.

                Коментар


                • Весела Коледа !!!

                  На всички от форума, специални поздрави за Хемилиото (че се измъкна от късата позиция на ДАКС-а след 2 години мъка), Архитекта (най-много безмислени постове във форума), Микеалис, Равновесие и всички останали

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                    1,Пич кой ти е казвал,че съм търгувал по препоръка от някой? -НИКОГА!
                    2,Не съм купувал ,а продавал,и то още от 7500,след това като наближи 10 к ,продадох пак и усредних,та на 8500 затворих,ферщеен-тази позиция ми беше отворена 2 години,докато излезе

                    а ей туй е приказка , никога по препоръка. еваларка че си се измъкнал с тия къси от 7500 . за туй пускаш малки . през 100 през двеста и то като пусне една тънка червена струйка и винаги излиза . то това да не е баница със сирене само нагоре .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                      абе какво го слушаш тоя малоумник само можеш да фалираш . ей го де е хемилиото едно време да купи дакса на 9700 по съветите на тоя малоумник , а фашагата се изпързаля на 8351 , ама и това ще бием 2015 . рови се там в графиката ще намериш отговора имаш си глава за тоя работа

                      1,Пич кой ти е казвал,че съм търгувал по препоръка от някой? -НИКОГА!
                      2,Не съм купувал ,а продавал,и то още от 7500,след това като наближи 10 к ,продадох пак и усредних,та на 8500 затворих,ферщеен-тази позиция ми беше отворена 2 години,докато излезе
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • май хвана пътя за 17750

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Нагоре, надоле ил настрани

                          Ти я по добре кажи дали тоя спукан цирей не моем го надуем двойно идния месец, като тая година...мое и дедо Мраз да помогне

                          http://finviz.com/quote.ashx?t=BOIL&ty=c&ta=0&p=w
                          Засега няма шанс!
                          Всеки ден следя прогнозата за времето и зимата продължава да е много топла, запасите от газ почти не намаляват, след 10-на дни се очаква застудяване, но само към Чикаго. Според мен газта може да падне до 2 - 2,50 ако се задържи все така топло, това вече ще бъде предпоставка за много добри профити!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                            А после накъде???

                            Весели празници!
                            абе какво го слушаш тоя малоумник само можеш да фалираш . ей го де е хемилиото едно време да купи дакса на 9700 по съветите на тоя малоумник , а фашагата се изпързаля на 8351 , ама и това ще бием 2015 . рови се там в графиката ще намериш отговора имаш си глава за тоя работа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                              А после накъде???

                              Весели празници!
                              Нагоре, надоле ил настрани

                              Ти я по добре кажи дали тоя спукан цирей не моем го надуем двойно идния месец, като тая година...мое и дедо Мраз да помогне

                              http://finviz.com/quote.ashx?t=BOIL&ty=c&ta=0&p=w

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                                Безобразието продължава!
                                Нека да си помпят... пръсването на балона е неизбежно... въпрос на време!
                                Лошото е, че пак останалия свят ще плати цената на цялото безобразие... както в 2007-2008 година и всеки път преди това...
                                не се ядосвай бре, тоя път е различно ......

                                Коментар

                                Working...
                                X