IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jays Разгледай мнение
    ...Dow е първата ми лубов,да си говорим за него за мен сте е удоволствие

    ...въпреки че sega играя S&P500.....застото ааааа waw дълга тема но компаниите в Dow са теjички техниката малко както и да е...

    ...според мен U фигурата е inplay S&P500 затвори над 2077.50

    ...иначе казано Дами и Господа добре дошли на совалката S&P500,която пътува към нов връх,но не забравяите да си проверите парашута<2077-2067> в случаи на аварии

    ....поjелаваме ви прятно пътуване до марс<2200>
    ....from NYSE with love

    ...хихихи cheers
    брат е с този пост за по малко от 24 часа показа че не ставаш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jays Разгледай мнение
      ....+19pips,+33pointsS&P500,no losers so far only 85% trades
      ....cheers
      брат ти си най големия....or my brother you are the biggest.......как го приемаш по добре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jays Разгледай мнение
        ...buyUSD/JPY 121.16...stop 121.03....take profit 121.35......85%
        ....+19pips,+33pointsS&P500,no losers so far only 85% trades
        ....cheers

        Коментар


        • ...buyUSD/JPY 121.16...stop 121.03....take profit 121.35......85%

          Коментар


          • Не

            Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            За мен тази стратегия е погрешна защото:
            - усреднявайки цената уж в своя полза (откъде си сигурен ?) увеличаваш непропорционално позицията в портфейла си. И така пренебрегваш другите позиции, които също си купил с не по-малка увереност ....
            Не отричам, че съм го правил и то с успешен край ....
            Предпочитам да отварям нова позиция, вместо да подсилвам съществуващите...
            Как беше приказката : винаги ще има следващ трамвай, както и следващи възможности за вход.
            Не е така при мен
            Обикновенно в моя "дългсорчен" портфейл с изключение на няколко компании при бичи очаквания имам позции в 20- 35 компании с дял от 0.2 до към 1-2 %. Има изключения например в Епъл понякога имам над 20 %. Всичко друго е кеш.
            При бичи пазар и липса на сериозни притеснения за краткосрочно бъдеще - достигам до 5 % кеш. При неясноти и някакви притеснения - 20 %.
            Това е без никакъв левъридж. Но. Аз имам възможност да използвам този левъридж при екстремни ситуации .т.е реално аз имам в най лошия случай 5 % кеш истински + 80 % от парите ми като възможен левъридж . т.е на практика аз мога да купя още толкова колкото имам ако се наложи и то при лихва 0.39 - 0.69 % на година в сегашния момент.
            Ако стане нещо супер екстремно аз мога да взема и малко по голям левъридж до към 1:2.

            Аз имам топ компании които искам да притежавам в различни сектори и избоира ми при влизане в позиция е само от тях .Те са попаднали там след бая четене и мисли. В зависимост от цената на която съм влязъл в позиция при мечи очаквания на пазара се освобождавам от част от позициите си в тези компании и почти никога напълно.
            Освен ако цената на някоя от тях е достигнала пределеа на това която мисля че заслужава или като процент достигната печалба която смятам за приемлив за мен. В тези случаи - продавам всичко.
            Когато настъпи корекция - започвам по малко да си въстановявам позициите които съм успял да продам преди. Такива които са на загуба си стоят до като си мисля че компанията си е ок.
            При мечи пазар обикновенно имам около 50-70 % кеш. Днес преди Епъл имах повече.
            Та на въпроса....ако пазара почне да пада много, обикновенно мога да остана с около 10 до 30 % от компаниите ми на загуба. Това е приемлевия риск за мен. Обикновенно имам - да кажем в момента 5 компании на загуба от които 3 са по сериозни другите нямат проблеми. Тези 3 са от миналата година...това са малко мои грешки от които съм си извадил поука с оглед че подцених политичексата ситуация така да се каже. Компаниите обаче са си ок....проблема е че е възможно да изчакам още 6 месеца до година за да се нормализира ситуацията - ако се нормализира. Едната от тях е YNDX - разбираш ме...смятам че компанияте е повече от чудесна но докато нещата с рублата и русия са такива...и тя ще е такава. Та при мечи пазар аз нямам проблем да увелича позицията си в компания която притежавам и е на загуба до към 5 % от портфейла ми. Това е доспустимо за почти есички които са на загуба. защото както казах те са не повече от 10 до 30 % от висчки в най лошия случай. Ако си спомняш - казах че обикновенно компаниите ми са с дял - 0.2 до 1-2 % от портфейла ми. При спад от 20 % и повече всяко добавяне към компанията може да ми я свали повече от значително...т.е аз мога да купя 2 пъти повече от това което имам без да подложа портфейла ми на риск. И това за почти всички на загуба но само ако смятам че компаниите нямат проблем или не смятам че проблема ще се задълбочи.
            И сега ко ме попиташ....защо не си купя тези които съм затворил или нови....ще ти кажа...ето тук идва помоща на левъриджа. Те ако се случи сериозна корекция -- аз ще се окажа със да кажем 1.8 левъридж но с компании купени на близка до дъното цена и то чудесни. Потенциала за още по голям спад вече ми е ограничен значително и не може да бъде повод за притеснение. Все пак не очакваме сценарии компаниите ми да фалират.
            Всичко това което казвам - зависи много от ситуацията, преценката ми колко ще е голяма корекцията и т.н. Разбира се че правя много грешки...и всичко не върви като по вода както го разказвам...и има много решения които взимам спонтанно когато преценя и те не винаги се оказват верни....но принципа е този...и се стстарая да се придържам към него колкто е възможно по дисциплинирано.



            Това не важи за "краткосрочния" ми портфейл в който правя много по различни неща....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              За мен тази стратегия е погрешна защото:
              - усреднявайки цената уж в своя полза (откъде си сигурен ?) увеличаваш непропорционално позицията в портфейла си. И така пренебрегваш другите позиции, които също си купил с не по-малка увереност ....
              Не отричам, че съм го правил и то с успешен край ....
              Предпочитам да отварям нова позиция, вместо да подсилвам съществуващите...
              Как беше приказката : винаги ще има следващ трамвай, както и следващи възможности за вход.
              Проти, приказваш малко едно към гъотере...не е баш така.
              Ще ти дам конкретен пример лесно смилаем за тебе понеже 2-та го играхме предния път Браса. Решил съм към настоящия момент да имам 1% от портфейла си Брас.
              Като започнах от 10$ (предното дъно) на 3 ръце го докарах до средна 8.4$ и ок.
              Да , ама днес след поредния спад е вече 5.60 неговата верица. И сега ми е 0.65% от пф. Тоест би трябвало днес - утре да добавя 1/3 хартии към него за да го балансирам пак на 1 %....ако желая де, щото може да поизчакам да видя дали няма и 5 да подмине...не ми изглежда капитулирало все още.
              А пък 1г. преди следващите избори - нали знаеш, рязко ще вдигна % на всичко бразилско, дано не е станало много скъпо дотогава...браса (както и валето) за мен си остават сигурен поне трипъл плей.
              Не виждам какво толкова те притеснява нещо в усредняването надолу
              Mакар че и в другата посока съм усреднявал ( последно TAN преди няколко дни) аз по скоро се чудя на тия де тичат след хартиите по високите баири...привърженик съм на максимата че след акция и жена не се тича, винаги има други по харни

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jays Разгледай мнение
                ...мненята ми не са препоръка,но са с uбочителна цел

                ...за сега безплатно
                братле 1500 % правиш ли ги за 3 седмици на реалната.ако да ще те имам в предвид. иначе дерзай винаги може и повече

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jays Разгледай мнение
                  ...новината днес е повод за техническа корекця нисто повече-ниски обеми на спада
                  ....пазара е силен и силно вярвам че 2077-2067.50 сте да бъде кракосрочното дъно
                  ....никакви интерес нямам да продавам този пазар

                  ...2077-2067.50 дъно

                  ...позиця купи 2077,стоп 2060,таке профит....зависи как реагира на 2100 клуч

                  ...investor.bg 1-Jays 0 xixixixiix

                  ...cheers
                  ...мненята ми не са препоръка,но са с uбочителна цел

                  ...за сега безплатно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                    Пич,разбирай го както го разбираш,само не търгувай по чужди убеждения,максимума е да ги ползваш като индикатор.
                    споко братле от 100 години сме в бранша и ми е интересно мнения да има но аз си знам моето.този дакс разказа играта на всичко живо индекси.не съм те срещал скоро и не съм ти писал но бива бива ама германеца се осра от дължина

                    Коментар


                    • Какво предлагаш

                      Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                      Какво да защитя Ив?
                      Не го ли виждаш?
                      Мисленето на стадото?
                      Народа си губи ума бързо и на тълпи,а се усвестя бавно,и по единично
                      Какво предлагаш като алтернатива. Да вземем по един пистолет и да се застреляме ли?

                      Или да се изтеглим от пазара за 2 години да чакаме срив.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
                        значи да разбирам че от тук си дълъг така ли да го разбирам
                        Пич,разбирай го както го разбираш,само не търгувай по чужди убеждения,максимума е да ги ползваш като индикатор.
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jays Разгледай мнение
                          ...Dow е първата ми лубов,да си говорим за него за мен сте е удоволствие

                          ...въпреки че sega играя S&P500.....застото ааааа waw дълга тема но компаниите в Dow са теjички техниката малко както и да е...

                          ...според мен U фигурата е inplay S&P500 затвори над 2077.50

                          ...иначе казано Дами и Господа добре дошли на совалката S&P500,която пътува към нов връх,но не забравяите да си проверите парашута<2077-2067> в случаи на аварии

                          ....поjелаваме ви прятно пътуване до марс<2200>
                          ....from NYSE with love

                          ...хихихи cheers
                          значи да разбирам че от тук си дълъг така ли да го разбирам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Дай аргументи...кажи какво мислиш...защити си позицията....
                            Какво да защитя Ив?
                            Не го ли виждаш?
                            Мисленето на стадото?
                            Народа си губи ума бързо и на тълпи,а се усвестя бавно,и по единично
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
                              затвори-------дай мнение ако ти говори нещо финала
                              ...Dow е първата ми лубов,да си говорим за него за мен сте е удоволствие

                              ...въпреки че sega играя S&P500.....застото ааааа waw дълга тема но компаниите в Dow са теjички техниката малко както и да е...

                              ...според мен U фигурата е inplay S&P500 затвори над 2077.50

                              ...иначе казано Дами и Господа добре дошли на совалката S&P500,която пътува към нов връх,но не забравяите да си проверите парашута<2077-2067> в случаи на аварии

                              ....поjелаваме ви прятно пътуване до марс<2200>
                              ....from NYSE with love

                              ...хихихи cheers

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jays Разгледай мнение
                                ....еииии кво яко беше кризата,100 поинта на Dow двиjение веднага след затваряне гледахме
                                ....до WC да отидеш и си пропуснал 50 поинта
                                ...помниш ли като гласуваха първя спасителен план и не го приеха FUCK осте го помня този ден

                                ....абе яко яко

                                ...cheers
                                Помня,как да не помня,и като се мотаха да вдигнат тавана на дебта,и злото като полуде,и марджин кола ми,не може да се забравят такива неща,не те ли опърли пазара,не мой да знаеш как боли,от съвети файда няма,требе да се упари дупето,че да не забравиш цял живот.
                                Какви уроци само-безценни.
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X