IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Оака се Ябълката. Много яко

    Коментар


    • Тишинааааа

      Коментар


      • In other commodity markets developments, New Zealand milk futures are collapsing. This will do serious damage to the nation's economy and could push the New Zealand dollar even lower.



        Fuck them all

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          интересно днес какво ще рипортне ябълката.

          не съм фен на ябълките, но си е яко тегло в индексите.
          вчера синия гигант разочарова, което не е много добре за сектора защото АЙБИЕМ си е АЙБИЕМ и техния резултат е навързан с милиони други бизнеси по света.
          И 700 милки си бил загубил
          Иначе днес на пангара са и Яху и Майкрософт

          Коментар


          • интересно днес какво ще рипортне ябълката.

            не съм фен на ябълките, но си е яко тегло в индексите.
            вчера синия гигант разочарова, което не е много добре за сектора защото АЙБИЕМ си е АЙБИЕМ и техния резултат е навързан с милиони други бизнеси по света.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
              ДАКС-а що пада днес нали уж одобриха сделката?
              е ти какво очакваш при хубави новини да расте при кофти да пада ли.че то така всички ще са милиардери не разбрахте ли че идеята е твоите пари да отидат при тях.как според теб да ти ги вземат по друг начин

              Коментар


              • ДАКС-а що пада днес нали уж одобриха сделката?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                  къф, къф , унгарец от къф произход е тоя . мухахааааааааааааааа

                  Коментар


                  • къф, къф , унгарец от къф произход е тоя . мухахааааааааааааааа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Позволявам си да публикувам едни нещица от преди 7-8 години. С някои от тях не съм много съгласен, но все пак.
                      http://www.investor.bg/drugi/128/a/k...ovaliat-60624/

                      И да кажа, имах безсънна нощ. Не съм аз губещият, но един мой познат много пострада вчера.

                      да nе бе сресту google

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        И да кажа, имах безсънна нощ. Не съм аз губещият, но един мой познат много пострада вчера.
                        Кофти С какво се прецака?

                        Коментар


                        • Позволявам си да публикувам едни нещица от преди 7-8 години. С някои от тях не съм много съгласен, но все пак.
                          http://www.investor.bg/drugi/128/a/k...ovaliat-60624/

                          И да кажа, имах безсънна нощ. Не съм аз губещият, но един мой познат много пострада вчера.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            Ники, това добре. Честито!
                            Обаче да те питам нещо.
                            В началото на занимавките си, преди 3-години входовете ми бяха долу горе 50/50 печеливши/губещи.
                            И в течение на времето процентът на губещите входове се увеличаваше.
                            В момента, след много сериозно проучване и сравнително трезво обмисляне вече почти всеки вход ми е губещ, тоест цената веднага тръгва в обратна посока. Поне за едно известно време, което обаче ми губи времето, а и ми се вие свят, че даже и ми гади
                            То това не е проблем, защото бързо съобразих, че ако залагам в обратната на резултата от оценката си посока - винаги ще съм на печелившата страна.
                            Ето тук е проблема, понеже ме притеснява хипотетичната възможност хем да съм на загуба, хем да се чувствам глупаво.
                            На коя година трейдърстване падат тея скрупули?
                            ми е въпроса
                            имам просто правило: инвестираи в несто които раzбирас и имас некви о4акваниа и не пове4е от 3 поzиции (говора са leverraged propdcuts ala options, warrants etc). аz имам credit i commodity backgorund и това ми помога доста zа тарговиата. zатова и гледам теzи паzари предимно и редко се отклонавам (преди сам писал вав форума zа такива: Yahoo (просто гоелем valuation gap after Baba IPO), Netflix (тва бесе да покажа на Лв мах 4е short term fuнdament при такива акции нема (поzиициата е имам от Март), VF Corp. (много силна акции сас страхотна дивидендна политика)).

                            Ина4е 4е и краткосро4но може да има фундамент е Norilsk Nickel, акциа което се двжи между 16 и 22 долара. и това бе: floor down throgh strong buyback + dividen yield, and cap up throug weak commodity prices.какво направих тук: scaplping 29 пати едни и састо: byu call with Strike 20 Sep 15 at .10 cent and sell at 0.11 cent и борба с тетата на опциита, но 29 пати каzва достата4но.

                            принципно се фокусирам и варху акции а) които не са много поzнати б) кадето има силни стрсктурни трендове. Това са 6 месеца до една година спекулации

                            Желеzна руда: всеки говори zа Вале, BHP etc., аz гледам пак кои губи наи много и това е FMG, които са малко поzнати на теzи хора които не следат целиа паzар
                            Coal/Met Coal: Peabody Energy Corp zнаес ли ги? Short sam 17 долара с опции сас стрике 15. днес сме на 1.50

                            след като прибера пе4алба, кадето сам удвоил zалога си, парите биват ведна вложени в а) реална придобивка или б) convertible bonds или HY

                            а 4е права zагуби е несто нормално. ако таргувас Даимлер покраи Гарциа, това е нормално. не винаги става

                            Успех

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              Ники, това добре. Честито!
                              Обаче да те питам нещо.
                              В началото на занимавките си, преди 3-години входовете ми бяха долу горе 50/50 печеливши/губещи.
                              И в течение на времето процентът на губещите входове се увеличаваше.
                              В момента, след много сериозно проучване и сравнително трезво обмисляне вече почти всеки вход ми е губещ, тоест цената веднага тръгва в обратна посока. Поне за едно известно време, което обаче ми губи времето, а и ми се вие свят, че даже и ми гади

                              То това не е проблем, защото бързо съобразих, че ако залагам в обратната на резултата от оценката си посока - винаги ще съм на печелившата страна.
                              Ето тук е проблема, понеже ме притеснява хипотетичната възможност хем да съм на загуба, хем да се чувствам глупаво.
                              На коя година трейдърстване падат тея скрупули?
                              ми е въпроса
                              кво ти стаа бе .... цъкай там и тва е, боли те щеката загуби, магуби али бали има и аз гледам нон стоп минуси, но важното е да затвориш на плюс и ич да не те е еня
                              Не мое винаги да си на плюс тва става само у форекс темите тука, при най-големите разбирачи ..... Имаше един елемент дет обясняваше , че печелел колкото си искал и немал загуби и предлагал курсове даже да ни научел нас раята тука ... Загуби има и винаги ше има тва е палажението глей най-накрая кат теглиш чертата да си ок и тва е
                              Last edited by michaelis12; 17.07.2015, 09:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                                Ники, това добре. Честито!
                                Обаче да те питам нещо.
                                В началото на занимавките си, преди 3-години входовете ми бяха долу горе 50/50 печеливши/губещи.
                                И в течение на времето процентът на губещите входове се увеличаваше.
                                В момента, след много сериозно проучване и сравнително трезво обмисляне вече почти всеки вход ми е губещ, тоест цената веднага тръгва в обратна посока. Поне за едно известно време, което обаче ми губи времето, а и ми се вие свят, че даже и ми гади
                                То това не е проблем, защото бързо съобразих, че ако залагам в обратната на резултата от оценката си посока - винаги ще съм на печелившата страна.
                                Ето тук е проблема, понеже ме притеснява хипотетичната възможност хем да съм на загуба, хем да се чувствам глупаво.
                                На коя година трейдърстване падат тея скрупули?
                                ми е въпроса
                                1. Спри да търгуваш, затвори всички позиции

                                2. Вземи си почивка, смени перспективата, изчисти се от стреса

                                3. След няколко месеца (или колкото ти е нужно да се възстановиш) на спокойствие формулирай стратегия, с която искаш да работиш и се придържай към нея -- кога да отваряш позиции и кога да ги затваряш. Така ще изчезне стреса, като се придържаш към правила. Стратегията трябва сам да си я създадеш защото всеки човек има различни цели и умения и стил на търговия. После е лесно, докато рано или късно трендът се смени и спреш да печелиш -- тогава отиваш в точка 1. и започваш цикъла наново...
                                "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                                Коментар

                                Working...
                                X