IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Това пък интересно как ти хрумна. Богатите в САЩ гласуват преимуществено за демократи. Републиканците са преимуществено селяндури
    Не си бил в щатите ....нали...
    Всички по по големи компании от петролната и оръжеината са спонсори на демократите.... а демократите са лигльовци от холивуд и чернилки от бронкс....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Това пък интересно как ти хрумна. Богатите в САЩ гласуват преимуществено за демократи. Републиканците са преимуществено селяндури
      Е, това пък как на теб ти хрумна?! Демократите в САЩ са БСП. Раздават пари на поразия на всичкото латинос, негрос и другата паплач. Повишават данъците, правят разни почти безплатни програми за здраве и т.н. и всичко това за сметка на хората с високи доходи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Не съм такова - аз съм реалист. Не очаквам спадове, защото не виждам никакви причини за.
        Ще има спадове, защото изчезнаха причините за ралитата. Погледни графиките от 2008-а насам. Такъв ли беше растежът в развитите икономики последните 7-8 години?

        Трябва да се върнем в реалността, т.е. в нормалността.

        А ти не се хващай на тая сламка за потреблението в Китай. И друг път съм го казвал - в държава, в която 1/3 (по спомени) от тежестта в потребителската кошница за основната инфлация е цената на свинското, хич не ми хвали потреблението като движеща сила за световната икономика, че дори и за нея самата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          капиталът ,поне в по голямата част е в републиканците и могат да спретнат едно борсово торнадо на демократите .....
          Това пък интересно как ти хрумна. Богатите в САЩ гласуват преимуществено за демократи. Републиканците са преимуществено селяндури

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            капиталът ,поне в по голямата част е в републиканците и могат да спретнат едно борсово торнадо на демократите .....
            Не вярвам,няма такъв случай ,това ще е като бумеранг.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
              До изборите ноември едва ли ще се случи нещо съществено.Иначе представяш ли
              си срив на борсите ,рецесия в САЩ и предизборна кампания ,нещо не се
              връзват нещата.Ще задържат ситуацията,а който го е шубе да влезе на БФБ
              като хеджира риска.

              капиталът ,поне в по голямата част е в републиканците и могат да спретнат едно борсово торнадо на демократите .....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Единствената реална заплаха е девалвация на парите с Косматият. Друга не виждам.

                Вече го сънувам в кошмарите си Косматият как казва, че оправданията са като анусът. Аман вече.
                До изборите ноември едва ли ще се случи нещо съществено.Иначе представяш ли
                си срив на борсите ,рецесия в САЩ и предизборна кампания ,нещо не се
                връзват нещата.Ще задържат ситуацията,а който го е шубе да влезе на БФБ
                като хеджира риска.

                Коментар


                • Единствената реална заплаха е девалвация на парите с Косматият. Друга не виждам.

                  Вече го сънувам в кошмарите си Косматият как казва, че оправданията са като анусът. Аман вече.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    На вас с Равновесие продължава да не ви е ясно какво точно се случва и ще се случи. Хайде, той поне слага и едно "но" като съмнение, но ти си безнадежден оптимист.
                    Не съм такова - аз съм реалист. Не очаквам спадове, защото не виждам никакви причини за.

                    Първо всички разправяха, че китайската борса щяла да се срине. Не се срина.
                    После се хванаха за спадът на китайската икономика. ДОРИ и да има такъв, ного по-важен е ръстът на потреблението в. Него никой не го оспорва - просто "анализаторите" го игнорират.
                    След това се хванаха за слузта. Обаче (Равновесиев е прав) корелацията между слузта и между пазарите е абсурдна, защото ного повече компании ще са на далавера от ниският петрол, отколкото компании ще са вътре от. Говорим най-малкото за това, че милиард хора по света, плащайки по-малко за петрол, ще имат повече пари да си купуват други работи, които други бизнеси произвеждат. Скъпата слуз означава само че стадо мръсни камилари ще трупат пари на гърба на нормалният свят. Не зная голяма бамка дотолкова да се е набълбукала в токсични слузести кредити, че да изпадне в тежко положение.
                    После бяха песимистическите прогнози как нозинството могъщи и важни компании щели да излязат с ного лоши отчети. Всеки ден виждаме как тия прогнози се провалят с гръм и трясък, но досега никой "анализатор" не е пъкнал пред хората, за да се извини.

                    И така - ти казваш - спад, но яз не виждам защо да има такъв. Чакаш да бъдат пробевани разни дъна, ама докато излизат силни отчети, това просто няма как да се случи - а силните отчети излизат всеки ден.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      За мен пробив на едно ниво на подкрепа или дъно (това го знам от форекса) е когато това ниво стане ниво на съпротива. Нямаме го това нещо засега. Всичко останало е тестване.
                      Това е формализъм по мое мнение. От 0 цяло и нещо си процента е важно сама за някой който играе на маржин 1/100. Дори и при фючърсите ливъриджа не е толкова висок и реално всичко под процент два е в рамките на дневния шум.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Насдак падна до 70 пункта от дъното при август и се отласна. СП го проби, но се отласна, дау се спря на 200 пункта и тръгна нагоре. Футси го проби и се отласна, но там тренда си е надолу. Дакс го проби и се отласна.

                        Чисто технически, като се изключи Футси, при всички останали е по-скоро за нагоре в краткосрочен план. Възможно е след това пак да тръгнат надолу. Чисто фундаментално СП е горе долу на справедлива стойност, а европейските са подценени.
                        За мен пробив на едно ниво на подкрепа или дъно (това го знам от форекса) е когато това ниво стане ниво на съпротива. Нямаме го това нещо засега. Всичко останало е тестване.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Гугъл стигна 815 на афтъмаркет. Затвори на 791. Това си е в цената.
                          Те там имат едни 2-3 милиарда загуби от страничната дейност, но пък са спечелили от основната... А и те като Епъл, пак повечето им кинти зад граница. Като тези на Христо Бисеров. Имаме много пари, но не са тук. Ще видим днес какво ще стане.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Аз следя 6 индекса от развитите икономики. Само Никкей успя да пробие дъното от август (не да го ТЕСТВА!!!) Затова и ЦБ на Япония приложи нови хватки.
                            ДАКС само го тества.
                            СиП 500 само го тества.
                            НАСДАК100 дори не го е тествал.
                            ДауДжонс30 също не го е тествал.
                            Само Russel 2000 го е пробил и това е една от причините да бъде толкова черноглед.

                            Аз говоря за пробиви, не за тествания.

                            Добро ниво за подкрепа на СиП 500 ще е нивото от февруари 2014-та. Там биковете ще пазят с рога и копита. Щото пробие ли се и това ниво, вече става много мечо.
                            Насдак падна до 70 пункта от дъното при август и се отласна. СП го проби, но се отласна, дау се спря на 200 пункта и тръгна нагоре. Футси го проби и се отласна, но там тренда си е надолу. Дакс го проби и се отласна.

                            Чисто технически, като се изключи Футси, при всички останали е по-скоро за нагоре в краткосрочен план. Възможно е след това пак да тръгнат надолу. Чисто фундаментално СП е горе долу на справедлива стойност, а европейските са подценени.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              Между другото, днес ще имаме много силен лакмус, който да тества бичите настроения на борсата. Гугъл сигурно ще отвори с няколко процента нагоре. Ще бъде много интересно да се наблюдава как ще се търгува и най-вече - как ще затвори. Затвори ли на нула или дори на червено, не чакайте нищо бичо на борсите в краткосрочен план.

                              Аз очаквам да затвори на червено, дори и с малко.... щото съм черноглед.
                              Гугъл стигна 815 на афтъмаркет. Затвори на 791. Това си е в цената.

                              Коментар


                              • Между другото, днес ще имаме много силен лакмус, който да тества бичите настроения на борсата. Гугъл сигурно ще отвори с няколко процента нагоре. Ще бъде много интересно да се наблюдава как ще се търгува и най-вече - как ще затвори. Затвори ли на нула или дори на червено, не чакайте нищо бичо на борсите в краткосрочен план.

                                Аз очаквам да затвори на червено, дори и с малко.... щото съм черноглед.

                                Коментар

                                Working...
                                X