IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не мога се сдържа просто

    Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-08-31 222632.jpg
Views:	1
Size:	24.0 КБ
ID:	4108779

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

      Сититу и Женерал Моторс ги помня при кризата 2007 та общо взето са емблеми на Америка на времето имаше един пицар имаше и тема тук във форума мисля се казваше
      асен1975знахарсва
      Та този пич успя да познае дъното 2008 както и дъното при сити банк .
      Между другото той позна и дъното на дъртия дано драсне някой ред
      Сега го погледнах. Само в имотите пише. Явно е направил пачката и е минал на второ ниво.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Аз пък си мисля дали да не лапна Сити... вече пропуснах UBS пачангата. Понеже не разбирам много от банки, някой може ли да каже защо Сити са толкова по-евтини от другите големи? Аз се водя основно по тази графика:

        баси зора да кача картинка

        https://bayimg.com/d9cc91b9c216e53f3...3f562577d7.jpg

        ===

        RI ми изглежда скъпо. Изобщо тия скъпите все ми изглеждат скъпи.
        С банки и строители зарежи купих BOA уж на дъно ще я изчакам малко да изляза не ме кефи Бъфета я държи да му снася ама той има милиарди,трябва да качи поне 25% вече я чакам 2 месеца а от 12 месеца е на минус 14%.
        От малко ми акции и това дето гледам май банките и строителите са най келяви

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Немските колиби следя, защото имам известна идея за пазара. Британските съвсем бегло и ми идва сложно - покрай 6 хил. във форума и една лична среща с български "предприемач" в Лондон. За френските нищо не знам. Като цяло обаче имотите навсякъде са скочили доста повече от инфлацията, тъй че това не е аргумент.

          Ще кажа пак за немските, а ти ще видиш доколко е валидно за другаде. Цените са в небето и досега само ниските лихви и супер дългосрочните ипотеки бяха вариант за немеца. Това означава повече хора под наем. Да де, ама в Германия повечето (>50%) хора са така, няма много тъмни прозорци и съответно наемите няма как да не качват. Политиците опитват контрол, даже завчера имаше предложение за лимит, но това не може да мине. Големият риск е национализация - изобщо не я изключвам.

          Отделно в Германия неравенството е изключително сериозно за европейска държава. Много повече отколкото във Франция. Заради корупцията да строиш нещо в Германия е невероятно тегаво. Това вдига стойността на старите колиби още повече. Но може би най-сериозният проблем - просто няма кой да строи. Прииждащите тълпи се подразбират.

          накратко: самите имоти вероятно ще поевтинеят, но ще станат по-недостъпни. Това е в услуга на наемодателите, защото немците са най-бедните от богатите.

          Има и някои чисто финансови неща. Например Воновиа беше близо 50% по-евтина отколкото са им активите, дивидентът не се облага при източника и нямаме данък капиталова.

          ---

          Прав си за падежите. Има компании, които имат милиарди налични на 5% и съответно не си плащат дълговете на 2-3%. Съответно печелят от това, че имат дълг. Не гледаме тях обаче, а именно тези, които трябва да рефинансират тази или другата година. Може да са 10-15%, но е достатъчно те да се сурнат, за да се сурне пазарът. Компаниите са зверски надценени, включително добрите и печеливши, защото се въртят много пари. Достатъчно е съвсем малко, за да се наруши балансът и тая тъпотия пасивното инвестиране да повлече всички. Не съм Ванга, ама си мисля, че спасяват долара и няма да свалят лихвите.
          VNA гледам пробива днес с обем. Ако се интересувах бих купил. Първа цел 28. Американските REIT също имат сигнали за движение нагоре. Пазарът си е бичи отвсякъде, утре ще е показателно движението за септември

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Аз пък си мисля дали да не лапна Сити... вече пропуснах UBS пачангата. Понеже не разбирам много от банки, някой може ли да каже защо Сити са толкова по-евтини от другите големи? Аз се водя основно по тази графика:

            баси зора да кача картинка

            https://bayimg.com/d9cc91b9c216e53f3...3f562577d7.jpg

            ===

            RI ми изглежда скъпо. Изобщо тия скъпите все ми изглеждат скъпи.
            Сититу и Женерал Моторс ги помня при кризата 2007 та общо взето са емблеми на Америка на времето имаше един пицар имаше и тема тук във форума мисля се казваше
            асен1975знахарсва
            Та този пич успя да познае дъното 2008 както и дъното при сити банк .
            Между другото той позна и дъното на дъртия дано драсне някой ред

            Коментар


            • Ами малко по кофти са им процентите на възвръщаемост на капитала от една страна а от друга те вървят по някакъв търнараунд план. Не знам какво направиха с Мексико. Специфично за Сити беше че за американска банка имат доста сериозна мрежа извън щатите.

              Мисля че са добра сделка според това което ти търсиш - с генералната уговорка че когато си купуваш банка, реално идея си нямаш какво има в кутията

              Коментар


              • Аз пък си мисля дали да не лапна Сити... вече пропуснах UBS пачангата. Понеже не разбирам много от банки, някой може ли да каже защо Сити са толкова по-евтини от другите големи? Аз се водя основно по тази графика:

                баси зора да кача картинка

                https://bayimg.com/d9cc91b9c216e53f3...3f562577d7.jpg

                ===

                RI ми изглежда скъпо. Изобщо тия скъпите все ми изглеждат скъпи.
                Last edited by terziеv; 31.08.2023, 19:06.

                Коментар


                • RI извадиха прекрасен отчет днес и заради предупреждението ги разпродадоха здраво. Твърде близо са до върха си /около 15%/, би било чудесно ако може да видим още 10% надолу или поне 5% след което ще влезем в добра зона за покупки. С подобен баланс и маржин /който за разлика от Реми/ се подобрява е добра акция за дълго държане.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Пак не се и опитваш да прочетеш какво пиша. Не се купува по-добрата компания, а по-изгодната. Ако в Германия имаше реален пазар (такъв няма), колибите нямаше да са 1/2 от цената на активите, които притежават. И в Германия е ад да си наемодател. Затова и са предимно грамадни играчите; само те могат да си позволят дивата корупция.

                    Направи усилие да прочетеш форума от март тази година, смятай и после обяснявай.

                    ... Воновиа съм я заложил на 24 / 15 септември. Като гледам не е невъзможно.
                    Убаво ,ама да не фалира,за мене най-дбре да ги национализират ,в такава дупка не бих се набил

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Всичко е точно само че си избрал немските коне ,според мен американските са в по-добро здраве ,Европа е една пробита каца пълна със б ю р ю к р а т и - преди година и половина бившата ми жена си продадоха апарта в Испания ,цената беше 86 000 евра за маломерен тристаен в саниран блок топ ,мислих да го взема и да го давам под наем ,само че като разбрах какви са нещата с наемателите и правата им в Испания ,бързичко се отказах :
                      Виж Щатите са друга бира ,там всеки ураган ,носи след себе си вълни цунамита от щатски долари в изграждането на нови домове
                      Пак не се и опитваш да прочетеш какво пиша. Не се купува по-добрата компания, а по-изгодната. Ако в Германия имаше реален пазар (такъв няма), колибите нямаше да са 1/2 от цената на активите, които притежават. И в Германия е ад да си наемодател. Затова и са предимно грамадни играчите; само те могат да си позволят дивата корупция.

                      Направи усилие да прочетеш форума от март тази година, смятай и после обяснявай.

                      ... Воновиа съм я заложил на 24 / 15 септември. Като гледам не е невъзможно.
                      Last edited by terziеv; 31.08.2023, 15:47.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        [ATTACH=CONFIG]n4108591[/ATTACH]
                        Те баш такива неща ме настройват бичо.
                        Всичко е точно само че си избрал немските коне ,според мен американските са в по-добро здраве ,Европа е една пробита каца пълна със б ю р ю к р а т и - преди година и половина бившата ми жена си продадоха апарта в Испания ,цената беше 86 000 евра за маломерен тристаен в саниран блок топ ,мислих да го взема и да го давам под наем ,само че като разбрах какви са нещата с наемателите и правата им в Испания ,бързичко се отказах :
                        Виж Щатите са друга бира ,там всеки ураган ,носи след себе си вълни цунамита от щатски долари в изграждането на нови домове

                        Коментар


                        • Click image for larger version

Name:	image_25884.jpg
Views:	1
Size:	31.6 КБ
ID:	4108591
                          Те баш такива неща ме настройват бичо.

                          Коментар


                          • Немските колиби следя, защото имам известна идея за пазара. Британските съвсем бегло и ми идва сложно - покрай 6 хил. във форума и една лична среща с български "предприемач" в Лондон. За френските нищо не знам. Като цяло обаче имотите навсякъде са скочили доста повече от инфлацията, тъй че това не е аргумент.

                            Ще кажа пак за немските, а ти ще видиш доколко е валидно за другаде. Цените са в небето и досега само ниските лихви и супер дългосрочните ипотеки бяха вариант за немеца. Това означава повече хора под наем. Да де, ама в Германия повечето (>50%) хора са така, няма много тъмни прозорци и съответно наемите няма как да не качват. Политиците опитват контрол, даже завчера имаше предложение за лимит, но това не може да мине. Големият риск е национализация - изобщо не я изключвам.

                            Отделно в Германия неравенството е изключително сериозно за европейска държава. Много повече отколкото във Франция. Заради корупцията да строиш нещо в Германия е невероятно тегаво. Това вдига стойността на старите колиби още повече. Но може би най-сериозният проблем - просто няма кой да строи. Прииждащите тълпи се подразбират.

                            накратко: самите имоти вероятно ще поевтинеят, но ще станат по-недостъпни. Това е в услуга на наемодателите, защото немците са най-бедните от богатите.

                            Има и някои чисто финансови неща. Например Воновиа беше близо 50% по-евтина отколкото са им активите, дивидентът не се облага при източника и нямаме данък капиталова.

                            ---

                            Прав си за падежите. Има компании, които имат милиарди налични на 5% и съответно не си плащат дълговете на 2-3%. Съответно печелят от това, че имат дълг. Не гледаме тях обаче, а именно тези, които трябва да рефинансират тази или другата година. Може да са 10-15%, но е достатъчно те да се сурнат, за да се сурне пазарът. Компаниите са зверски надценени, включително добрите и печеливши, защото се въртят много пари. Достатъчно е съвсем малко, за да се наруши балансът и тая тъпотия пасивното инвестиране да повлече всички. Не съм Ванга, ама си мисля, че спасяват долара и няма да свалят лихвите.

                            Коментар


                            • Да прав си за вчера, за Франсетата не съм много убеден че не биха си търсили интереса. Доста са арогантни и не се свенят да пакостят. Разбира се нямат капацитета на янките - спор няма.

                              Иначе за Африка - малко наподобява на лавина това което се случва. Не бих се учудил да продължат в този дух и да имаме и други преврати. Ти нали следиш колибите? Защото френските такива започнаха да катерят, исторически Риъл естеита се представя много силно в акумулиращата фаза на пазар и ще е интересно как ще завърши този сектор пред 2023.

                              Доста интригуващо е да се види също така че нетните лихвени плащания на фирмите в щатите намаляват - което на прима виста е шокиращо защото това не беше играта нито през дот кома, нито през 07 одисеята. Реално парите бяха обезценени с 25 до 40% за под 2 години време. Не виждам защо цените на активите биха се сринали. Повече от 50% от корпоративния дълг в СП500 е с падеж след 2030г.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                                Терзиев какво мислиш за тези: MAU? Водят се французи, макар че зад тях са Индонезиици ако не се лъжа.?

                                Нищо не знам. Гледах ги вчера като вариант, но просто американците ми се струват в далеч по-сигурна позиция. Не знам колко е вярно, но шефът на превратаджиите бил кука на американците с няколко имота в САЩ.

                                Както виждаш обаче, всичкото Габон беше идеално вчера. Такива възможности има по една две на година макс.

                                Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Каква глътка те се възстановиха почти на цели два долара съм от покупната цена ,ей сега е момента да се кълуват акции на Габон след това ще има взрив, някой знае ли дали Габон има акции ?
                                Пак ли не си водиш записки? После пак ще пишеш глупости за "единици, които могат да бият индексите". Ти докато се усетиш да купиш, тука вече почваме да продаваме.
                                Last edited by terziеv; 31.08.2023, 11:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X