IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като започнат новите теории, става страшно

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
    Това за теориите е точно така!

    Един откъс от учебника ми по икономическа история:

    “1929 година си отиваше с изгледи за увеличаващо се благосъстояние най-вече в Съединените щати. Странен оптимизъм изваждаше на бял свят много абстрактни теории. Бяха написани книги, в които се доказваше, че разрастващият се бизнес и науката в края на краищата са овладели икономическата криза. “Ние очевидно приключихме с икономическите цикли, след като сме разбрали същноста им” – каза през септември президентът на Нюйоркската стокова борса.
    Но през октомври над Уолстрийт се разрази неочаквана и жестока буря...................
    .....Разрухата и безработицата се разпространиха на длъж и на шир по земното кълбо.

    Често го препрочитам
    Много добро.

    Хрумна ми сравнение.
    Тъкмо овладяхме менструалния цикъл и настъпи ... менопаузата
    Аналогия с тъкмо овладяхме икономическия цикъл и настъпи ... голямата депресия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      И аз ги мразя ТЕОРИИТЕ. Но ми се струва, че в случая САЩ стоят добре.

      Примерът с 1929 година не ми се струва удачен, тъй като 1929 година е дошла след дълъг бичи пазар.
      Е точно де... След като премахнаха златният стандарт през 1971 г. имаше дълъг бичи пазар на фондовите борси чак до 2001 г. Тогава за да избегнат криза подобна на онази от 30-те взеха изкуствено да намалят лихвите. И така до 2008 г. когато се видя че ниските лихви не са достатъчни. Взеха да печатат пари и така до 2013 г. когато се видя че печатането не е решение защото не може да се избяга от хиперинфлацията. Ето защо през 2013 г. взеха да конфискуват пари. Започнаха с Кипър. Новината там е, че се конфискуват 100% от всички депозити над 100 хил. евро в най-големите им банки! Следващата стъпка е Русия да конфискува всички вложения на страни от ЕС гласували за този кипърски грабеж!

      След кризата която се задава, онази криза от 30-те ще бъде забравена!
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        И аз ги мразя ТЕОРИИТЕ. Но ми се струва, че в случая САЩ стоят добре.

        Примерът с 1929 година не ми се струва удачен, тъй като 1929 година е дошла след дълъг бичи пазар.

        Докато при сегашната ситуация индексите току що пробиха старите върхове. Ако това успее да задейства естествената човешка ЛАКОМИЯ, е възможно да се стигне и до удвояване, преди да свършат напечатаните долари и да се стигне до новия естествен крах.
        Безграничната човешка лакомия и алчност винаги водят единствено до катастрофа и крах.Историята го доказва нееднократно.

        Коментар


        • И аз ги мразя ТЕОРИИТЕ. Но ми се струва, че в случая САЩ стоят добре.

          Примерът с 1929 година не ми се струва удачен, тъй като 1929 година е дошла след дълъг бичи пазар.

          Докато при сегашната ситуация индексите току що пробиха старите върхове. Ако това успее да задейства естествената човешка ЛАКОМИЯ, е възможно да се стигне и до удвояване, преди да свършат напечатаните долари и да се стигне до новия естествен крах.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Това за теориите е точно така!

            Един откъс от учебника ми по икономическа история:

            “1929 година си отиваше с изгледи за увеличаващо се благосъстояние най-вече в Съединените щати. Странен оптимизъм изваждаше на бял свят много абстрактни теории. Бяха написани книги, в които се доказваше, че разрастващият се бизнес и науката в края на краищата са овладели икономическата криза. “Ние очевидно приключихме с икономическите цикли, след като сме разбрали същноста им” – каза през септември президентът на Нюйоркската стокова борса.
            Но през октомври над Уолстрийт се разрази неочаквана и жестока буря...................
            .....Разрухата и безработицата се разпространиха на длъж и на шир по земното кълбо.


            Често го препрочитам

            Коментар


            • mpy_yordanov

              Те условията наистина са различни, проблема с дълговете е че по силните и по надеждните изсмукват жизнените сили на по слабите.Щатския дълг не е лош за САЩ , той е лош за тези които го купуват.И както искат да го увелечат до безкрай, това на практика е като да са им обявили унищожителна война.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Истината е че заради печатенето на пари от Г8 го отнасят най-бедните континенти и народи по света. В Индия 50% от населението пие жълта вода, а 10% от тях не винаги имат вода за ПИЕНЕ..., , а икономисти от САЩ ни обясняват какво е добре и какво не
                ЕВРОРОМА е гарант за национална стабилност!
                http://www.euroroma-bg.org/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                  Е , как няма да получиш минуси като говориш винаги като два .... ''supertrader'' - а .....или като джуджето в ''ТУИН ПИЙКС''........... НЕРАЗБИРАЕМО !!!!
                  а аз мисля че направо си свалих нивото за всички дето слухтят ... толкова просто го написах
                  Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                    Знаеш ли колко минуса получих, за малко по-изчерпателен коментар от този

                    - та, исках да кажа че "няма кой да те разбере" ... промивката е повсеместна!
                    Е , как няма да получиш минуси като говориш винаги като два .... ''supertrader'' - а .....или като джуджето в ''ТУИН ПИЙКС''........... НЕРАЗБИРАЕМО !!!!

                    Коментар


                    • Знаеш ли колко минуса получих, за малко по-изчерпателен коментар от този

                      - та, исках да кажа че "няма кой да те разбере" ... промивката е повсеместна!
                      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                      Коментар


                      • Като започнат новите теории, става страшно

                        Вчера прочетох това


                        Икономисти не виждат проблем в нарастването на щатския дълг
                        Аргументът, че високите дългови нива забавят икономическия растеж, не е много състоятелен, коментира анализатор


                        http://www.investor.bg/analizi/91/a/...a-dylg,148646/

                        През 1999 и 2000 г. се говореше, че "икономическият цикъл вече не съществува", след 8 години на растеж, вместо известния 4 годишен цикъл.

                        Сега буквално плямпат, че високият дълг не е проблем. Когато започнат новите теории, как живеем в нов свят, нещата обикновено не са добре.

                        Лично мнение
                      Working...
                      X