IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции в чуждестранни акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Стига бе, ти ме подучи да си купя Allianz, пък сам си го изпуснал?

    Диверсифицирал съм повече от достатъчно, стига толкова.
    Алчен съм, чаках да падне още, случва се ... пак ще го чакам.

    Коментар


    • Интересува ме, какво се случва, ако българският инвестиционен посредник фалира/изчезне. Примерно акциите от чужди пазари не се ли водят някъде на твое име, (гледам че повечето посредници ползват Saxo Bank ) някакъв еквивалент на Централния депозитар в съответната държава? Знам, че има някакъв гаранционен фонд за инвестционните посредници, но какво покрива не ми е ясно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
        Някой знае ли как могат да се закупят американски акции от България?
        .
        Аз

        Коментар


        • Някой знае ли как могат да се закупят американски акции от България? Дали акциите са на отделна сметка от брокера, и как седи въпросът с данъците?

          Да, давай смело с Valeant, хората се съмняват в нея още откак някакъв сръпски мафиотин я бе основал в Канада. Има добри продажби в Сръбско и Полша. А иначе, много ми харесва обвинението, че подменяла рецептите така, че да не могат застрахователите да ги подменят. Тоест ония "застрахователи" могат да ти сложат някакво друго лекарство вместо предписаното, а компанията не може да изпълни оригиналната рецепта според намерението на доктора...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
            От една година търгувам и губя,купих adidas на 63 те паднаха на 53,аз продадох и сега са на 80.Купих alibaba на 83 и продадох на 70,те продължиха да падат и сега почти възстановиха.Купих wv на 160 ,после кризата ......и паднаха.Какво мислите за valeant pharmaceuticals има ли надежда за тях?
            Ами като не те бива за спекулантин, недей.

            Купувай качествени акции и ги дръж, продавай само ако стане нещо гнусно с компанията (както с костенуркаджиите, проклетидаса). Мене също не ме бива за спекулантин, затова не се и опитвам.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              А, ако не е тайна защо купуваш у високото и продаваш у ниското?



              Импе, дай малко диверсификация де.
              Като те влече автото си вземи кошница. Видя какво стана с костенурките!
              Алианца го изпущих и ме е яд
              Стига бе, ти ме подучи да си купя Allianz, пък сам си го изпуснал?

              Диверсифицирал съм повече от достатъчно, стига толкова.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Не е тайна,просто съм си наумил че ще има криза всеки момент и никои не може да ме убеди в обратното.
                Дай боже криза.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                  А, ако не е тайна защо купуваш у високото и продаваш у ниското?
                  .....................

                  мазохист е човека....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                    От една година търгувам и губя,купих adidas на 63 те паднаха на 53,аз продадох и сега са на 80.Купих alibaba на 83 и продадох на 70,те продължиха да падат и сега почти възстановиха.Купих wv на 160 ,после кризата ......и паднаха.Какво мислите за valeant pharmaceuticals има ли надежда за тях?
                    А, ако не е тайна защо купуваш у високото и продаваш у ниското?



                    Импе, дай малко диверсификация де.
                    Като те влече автото си вземи кошница. Видя какво стана с костенурките!
                    Алианца го изпущих и ме е яд

                    Коментар


                    • От една година търгувам и губя,купих adidas на 63 те паднаха на 53,аз продадох и сега са на 80.Купих alibaba на 83 и продадох на 70,те продължиха да падат и сега почти възстановиха.Купих wv на 160 ,после кризата ......и паднаха.Какво мислите за valeant pharmaceuticals има ли надежда за тях?

                      Коментар


                      • Защо ли избрах тези могъщи компании ли? - Ето:




                        Ръст на печалбицата според 6-месечният отчет - 8%, ръст на цената спрямо предната година - 6.5%. Дивидентна доходност - 3.72%





                        Ръст на печалбата - 1.2%, спад на цената - 9%. Дивидентна доходност - 3.67%





                        Спад на печалбата 10% (но инкасиран само пръвото тримесечие), спад на цената 12%. Дивидентна доходност - 4.13%





                        Ръст на печалбата - 12.5%, спад на цената - 1.5%. Дивидентна доходност - 4.93%.


                        Освен това намирам ного по-секси да имам пари, инвестирани в такива могъщи и прочути компании, отколкото турнати на депозит в Алфа бамк (примерно). Дори само дивидентната доходност е ного по-висока от лихвите по депозитите - това - вметка специално за Бат` Пешо.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                          Митака е пич.И много вярва в могъщия Алианц.Аз отдавна съм му казал че когато му говоря трябва да си записва прилежно в тефтерчето...
                          Драги приятелю - по-добре е да вярва човекът в Allianz - защото който държи активи за 2 ГБ е могъщ, отколкото да вярва на Ной, чиито активи са 0. Е, ако не броим офисите им.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Импе, Даймлер и БМВ продължават да спадат. Евтините, специално подбрани от теб акции нещо загазиха !!!!
                            Както падат, така се и качват - петък: Яхо-о-о-о. Подцених мишещината, иначе щях да си купя тогава, когато ти си написал това.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                              Само 50% ли не лъжат в анкетите ??
                              Според мен хората във форума, нямат интерес да лъжат в анкетите. Особено след като са анонимни. Все пак за всички е интересна реалната ситуация и какво мисли масовия инвеститор.

                              Коментар


                              • Само 50% ли не лъжат в анкетите ??

                                Коментар

                                Working...
                                X