IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз им се чудя на продавачите... Как може да продаваш на по-малко от 6,50-7,00 лева тая хубава хартия "Жабока", както й вика импето...
    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Вече си имам във фиделити опр.сума от няколко годинки.
      Не че се оплаквам.....ма никой фонд не може да е управлява по добре от мене моите пари. В това съм напълно уверен.



      Бе не е баш тъй Равновесов. И сега бих влязъл веднага (макар и с по малка сума) в 1-2 от тези които следя.
      А от тези дето най искам - нивата в момента на 4 от тях са в диапазона на 14.5 до 18.7 % над тези на които искам да влизам. Да паднат едно 8-10% при една корекция (или някой кофти отчет) и аз като купя с 8-10% над желаните нива (все пак инфлация и анкъл Бен печата ) - и съм в играта
      Само дано голямата корекция да почака до август....
      18% за акция която е по-ниско рискова от индекса означава че е нужен спад на индекса над този за компанията за да достигне до там. За това и бях дал такива проценти. Това ако цената се движи от сентимента на пазара като цяло - което по принцип е по-добрия вариант. Ако пада обаче заради цената на патрелоа например изобщо не е сигурно че след това ще се вдигне, нито че дивидентите ще са запазят. Ако пък пада заради някоя мизерия която е направила компанията или заради политическа несигурност в държава в която има значителни интереси, или пък се окаже че е надценила резервите си и тренда надолу може да продължи и години.

      петролните компании не случайно се търгуват на ниски коефициенти, просто при тях има сериозна несигурност и то от доста разнообразни източници.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Martingale Разгледай мнение
        на кво му викате жбоци да си купя и ас?
        не знаеш жабока да бе да и все пак - софия комерс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
          Ако нямаш време да се занимаваш , някои чужд взаимен фонд оперираш на запад няма ли да е по-добре ?
          Вече си имам във фиделити опр.сума от няколко годинки.
          Не че се оплаквам.....ма никой фонд не може да е управлява по добре от мене моите пари. В това съм напълно уверен.

          добра идея само където ако те паднат до тези нива означава че СП е паднал с грубо към 25-30%. И едва ли ще ти е до влизане в мечи пазар, защото такъв спад не се случва без причина.
          Бе не е баш тъй Равновесов. И сега бих влязъл веднага (макар и с по малка сума) в 1-2 от тези които следя.
          А от тези дето най искам - нивата в момента на 4 от тях са в диапазона на 14.5 до 18.7 % над тези на които искам да влизам. Да паднат едно 8-10% при една корекция (или някой кофти отчет) и аз като купя с 8-10% над желаните нива (все пак инфлация и анкъл Бен печата ) - и съм в играта
          Само дано голямата корекция да почака до август....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
            Аз сега съм приблизително 50% жабоци, 30% бреф, 20% кеш софарма групата не ми харесва заради трупането на дългове и слабите парични потоци от оперативна дейност, иначе от избушеняците биовет можеше да взема ма там какво ще става е мистерия, ако някой го купи или го отпишат след няколко години ще е супер иначе...
            на кво му викате жбоци да си купя и ас?

            Коментар


            • Аз сега съм приблизително 50% жабоци, 30% бреф, 20% кеш софарма групата не ми харесва заради трупането на дългове и слабите парични потоци от оперативна дейност, иначе от избушеняците биовет можеше да взема ма там какво ще става е мистерия, ако някой го купи или го отпишат след няколко години ще е супер иначе...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sa60o0 Разгледай мнение
                дори мисля да увеличавам там, според мен е въпрос на време тоз с айсберга да се махне от 0,59 и тогава цената ще хвръкне
                Няма да хвръкне, не се заблуждавай. Ала с времето всичко ще си дойде на мястото. БРЕФ около 7% дивидентна доходност и около 22-23% капиталова печалба за годината 2013. Това моята прогноза. С други думи 4-5 ст. брутен дивидент и 65 ст. курс на акцията. Който недоволен - има ЦКБ и Химимпорт обикновена.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Ного набичил в Брефчета... който играе на сигурност - пазарува Софарми, Трейдинги и т.н. - мисля аз де.
                  дори мисля да увеличавам там, според мен е въпрос на време тоз с айсберга да се махне от 0,59 и тогава цената ще хвръкне
                  Не е препоръка за търговия с акции и ЦК !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Ного набичил в Брефчета... който играе на сигурност - пазарува Софарми, Трейдинги и т.н. - мисля аз де.
                    Импе, това нещо ново от последната седмица....

                    Който играе на сигурно купува наистина Брефчета.

                    Софарми, Трейдинги не добре. Вече скъпи, а и не хубаво, когато Мажо явно сам си играе с акциите и не го крие. Инсайдър по-голям от него няма, и не знаеш кога ножа в гърба. Виждали сме го вече това.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sa60o0 Разгледай мнение
                      това е и моят портфейл, към момента залагам повече на сигурността:

                      БРЕФ - 30%
                      АТЕРА - 18%
                      ФПП - 15%
                      ЦКБ - 12%
                      Химимпорт ( привил) - 11%
                      FIB - 11%
                      БФБ - 1%
                      Ного набичил в Брефчета... който играе на сигурност - пазарува Софарми, Трейдинги и т.н. - мисля аз де.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • това е и моят портфейл, към момента залагам повече на сигурността:

                        БРЕФ - 30%
                        АТЕРА - 18%
                        ФПП - 15%
                        ЦКБ - 12%
                        Химимпорт ( привил) - 11%
                        FIB - 11%
                        БФБ - 1%
                        Last edited by sa60o0; 03.06.2013, 10:05.
                        Не е препоръка за търговия с акции и ЦК !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          E де, не у српско
                          То за тебе туй не важи, нали не знаеш добре котешки

                          Форт - не само, но главно O&G сектора следя по отблизо,а и по имам представа кой кой е там и колко чини.
                          Набелязал съм си около дузина мишени.

                          Ма главно смятам да заложа по дългосрочно на 5-6 от тях които кихат между 3.5 до 5.5% дивидент понастоящем. Подбирал съм ги и по много други критерии.
                          Заплюл съм и нивата за влизане, долу горе около тия от юни 2012.....то тогава и олиото беше паднало до 80$. Входа е много важен. Ще чакам търпеливо. А междувременно квото падне под ножа за спекулка.Може и някой друг индекс.
                          Минималната сума да открия акаунта и сега я имам, ма и времето ми е кът ...та най вероятно да почна там най рано август.
                          Важното е и от тук и от там да имам стабилен минимален дрип под формата на дивиденти да докарва повече от инфлацията или ако са ми на депозит.
                          Оттам нататък - кво сабя покаже
                          Щом си се насочил към O&G сектора бих ти предложил да погледнеш Dana Gas U.A.E., компанията е със сериозен потенциал според мен за капиталова печалба. Не съм сигурен обаче дали някой брокер в Б-я предлага участие в ADX.
                          Успех.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                            Бирата винаги трябва да е студена а момите горещи при инвеститор на БФБ -то , защото други хубави емоции може дълго да няма тук

                            За Лагуната , верно Албена са а продали защото вече не може да се резервира през сайта на Албена. Но не е загуба рядко ходя на едно и също място повече от 1-2 пъти .....обичам да обикалям по непознати места.

                            Понеже дипломната ми работа навремето / 1997 / беше на тема управление на портфеила от ценни книжа и до сега си робувам поне на елементарната на диверсификацията и не мога като теб да се концентрирам на 1 място. Въпреки че че ми се струва че и ти си мислиш за диверсификация поне в другата Софарма - производителя на хапчетата, казвам диверсификация въпреки че в тоя случаи е не точно.
                            аха аха тези моми, ако не бяха те колко спокойно можеше да се живее

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              E де, не у српско
                              То за тебе туй не важи, нали не знаеш добре котешки

                              Форт - не само, но главно O&G сектора следя по отблизо,а и по имам представа кой кой е там и колко чини.
                              Набелязал съм си около дузина мишени.

                              Ма главно смятам да заложа по дългосрочно на 5-6 от тях които кихат между 3.5 до 5.5% дивидент понастоящем. Подбирал съм ги и по много други критерии.
                              Заплюл съм и нивата за влизане, долу горе около тия от юни 2012.....то тогава и олиото беше паднало до 80$. Входа е много важен. Ще чакам търпеливо. А междувременно квото падне под ножа за спекулка.Може и някой друг индекс.
                              Минималната сума да открия акаунта и сега я имам, ма и времето ми е кът ...та най вероятно да почна там най рано август.
                              Важното е и от тук и от там да имам стабилен минимален дрип под формата на дивиденти да докарва повече от инфлацията или ако са ми на депозит.
                              Оттам нататък - кво сабя покаже
                              В този сектор настъпват сериозни размествания и промени в доходността на бизнеса. Може и да се случи твоето чакане. Май гледаш в САЩ?

                              Коментар


                              • Много яка тема, не я бях засичал досега Можело е да се получи някаква излишна фукня или заяжданица, но 2-3 страници назад е културно, интересно и полезно.

                                Вече не се чувствам преебан, че не излязох от АТЕРА-та през седмицата, явно масово се харесва. Албена холдинг обаче явно ви се вижда ниско ликвидна. И мен ме дразни понякога, но имам положителен пресантиман (без да го приемате като препоръка, разбира се ). Доневио е безспорен, мисля всички са единодушни.

                                Ето ме и мене:

                                Кеш: 11,08%
                                АЛБХЛ - 27,72%
                                СФТР - 25,88%
                                АТЕРА - 25,32%

                                Повече от три позиции не искам да имам, струва ми се прекомерен риск. А и не мога да следя достатъчно внимателно какво се случва. На БФБ съм заради тръпката (крастата), може би и от алчност. Парих се лошо 2007-2008, купувах грешно и през 2010-2011. Ако и това бичо движение ме подхлъзне, ще си чеша крастата на запад, както се изрази някой по-надолу

                                Едит: дребна добавка.

                                Коментар

                                Working...
                                X