IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Има ли изобщо сигурна банка където и да било.
    Ами тогава какво да си правя депозитчетата? Дайте съвет!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sofiance Разгледай мнение
      Ама има ли 20 сигурни банки в България?
      Има ли изобщо сигурна банка където и да било.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Защо не ги разхвърли в 20 банки, та да закръглиш доходността на 100%
        Ама има ли 20 сигурни банки в България?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sofiance Разгледай мнение
          Имам четири депозита в четири банки по 5%. Значи ли, че ще имам доходност от 20 %?
          Защо не ги разхвърли в 20 банки, та да закръглиш доходността на 100%

          Коментар


          • Имам четири депозита в четири банки по 5%. Значи ли, че ще имам доходност от 20 %?

            Коментар


            • ПРАВО НА ОТГОВОР

              ДА, наистина сравнително консервативен беше портфейлът ми към края на 2007 год.- наличие още тогава на АТЕРА и ЕЛАРГ, на взаимни фондове на PIONEER, акции на Siemens и Deutsche bank и др., общо към 30 позиции.

              Професорът

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                Нищо лично, но дано да е полезно при "пресмятане" на такива доходности - през есента на 2007 и началото на 2008 год, хипотетичната печалба на портфейла ми бе около 130 хил. лв. След това за периода 2008 - 20010 год. реалната ми загуба след освобождаване от рисковите акции бе около 65 хил. лв. Добре, че поне до лятото на2007 бях кеширал голяма част от хипотетичната печалба в ново жилище.

                Изводите за мен са - финансовият резултат (печалба или загуба) е само действителен от продажба или дивидент от акции.

                Професорът
                Доста консервативни позиции си имал. от 130 бона наблъскани според модите от 2007 нормалния остатък към 2009 трудно би надминал 20 бона. По вероятно да е бил под 10 бона.

                Коментар


                • ХИПОТЕТИЧНА ДОХОДНОСТ

                  Нищо лично, но дано да е полезно при "пресмятане" на такива доходности - през есента на 2007 и началото на 2008 год, хипотетичната печалба на портфейла ми бе около 130 хил. лв. След това за периода 2008 - 20010 год. реалната ми загуба след освобождаване от рисковите акции бе около 65 хил. лв. Добре, че поне до лятото на2007 бях кеширал голяма част от хипотетичната печалба в ново жилище.

                  Изводите за мен са - финансовият резултат (печалба или загуба) е само действителен от продажба или дивидент от акции.

                  Професорът

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kapitana32 Разгледай мнение
                    Дял от портфейла
                    SFARM 24,80%
                    BIOV 3,16%
                    CENHL 5,32%
                    CCB 20,26%
                    BMREIT 0,89%
                    BREF 7,62%
                    ATERA 13,95%
                    CHIM 8,26%
                    КЕШ 15,73%
                    Новобрански портфейл.... събирам го от началото на годината с месечни вноски.
                    С радост бих разгледал всяка препоръка. за момента 24% доходност. Успех на всички !
                    Аферим, Капитанов - ама доходност, основно от капиталов ръст.
                    Мой съвет - напазарувай си и други компании от групата Софарма - за Трейдингът и Имотаджийското още можеш да си земеш акции с дивидент. Нелошо е човек да си има и малко Жабоци - коректност и сосен дивидент.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Не е лош, щом и задоволителна доходност ти носи
                      Добро впечатление прави, че си устискал кеш - това за маниаците тук по принцип е трудна задача.
                      ЦКБ е тежичко в портфейла, а е колебливо и без дивидент. И от тук можеш да запишеш печалби, разбира се, ама е мръсна позиция като цяло, аз лично съм се парил навремето. Успех

                      Първоначално изпратено от kapitana32 Разгледай мнение
                      Дял от портфейла
                      SFARM 24,80%
                      BIOV 3,16%
                      CENHL 5,32%
                      CCB 20,26%
                      BMREIT 0,89%
                      BREF 7,62%
                      ATERA 13,95%
                      CHIM 8,26%
                      КЕШ 15,73%
                      Новобрански портфейл.... събирам го от началото на годината с месечни вноски.
                      С радост бих разгледал всяка препоръка. за момента 24% доходност. Успех на всички !

                      Коментар


                      • Дял от портфейла
                        SFARM 24,80%
                        BIOV 3,16%
                        CENHL 5,32%
                        CCB 20,26%
                        BMREIT 0,89%
                        BREF 7,62%
                        ATERA 13,95%
                        CHIM 8,26%
                        КЕШ 15,73%
                        Новобрански портфейл.... събирам го от началото на годината с месечни вноски.
                        С радост бих разгледал всяка препоръка. за момента 24% доходност. Успех на всички !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Наздраве Лорде Утре към 11 ще разбереш
                          Сетих се бе! Просто много неразбираемо го е написал за човек на литър мускат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Чакай чакай! Ти някакъв смесен портфейл между крайно рисков и консервативен ли си избрал?
                            Как посочваш средна доходност от 75% при най-голям 60%
                            Наздраве Лорде Утре към 11 ще разбереш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                              Моят протфейл с доходност 75% за година назад.

                              Унипак към 60%
                              Евроинс около 10%
                              Йемка около 10%
                              Хика 8%
                              ПИБ 5%
                              Други 7%
                              Чакай чакай! Ти някакъв смесен портфейл между крайно рисков и консервативен ли си избрал?
                              Как посочваш средна доходност от 75% при най-голям 60%

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Едни 6SO -та софкомки дето скоро ще кихнат 13% дивидентец дори и на тия цени
                                Тихо...Тихо...
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X