IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    понеже снощи не можах да отговоря на коментара на осло - ще го направя сега.
    Манджа с грозде е доста грубо определение за портфейл събиран с месеци и години(поне моя така съм го трупал). Искаш да кажеш че на ПФ АйЕн Джи портфейла е манджа с грозде?
    Човека е взел акции които да са му от полза при различни движения на пазара. Взел е от трите най-големи групи на БФБ - Хим, Еврохолдски и Сфармски. Има акции които при ръст на пазара(като днес) ще му скачат с проценти, но има и дивидентни. Така че да ходи и на горе и на долу пазара в джобчето да влизат стотинки.
    Я дай да видим твоя, като намираш слабост в чуждите портфейли.
    +1
    Да бе, големи разбирачи са се навъдили напоследък.
    И оценки си позволяват да дават на това дето има в чуждите панички без дори да кажат какво е в тяхната. Игнор и не трябва им се обръща внимание на такива "гурута".

    Коментар


    • Моят портфейл до преди два месеца беше 100% кеш. След това направих един анализ на BGTR30 и след още малко анализи инвестирах 60% от кеша в Химимпорт. Към настоящия момент инвестицията ми се отплаща с кръгло 15% доходност за малко по-малко от два месеца. Все още не съм продал.

      Кешът мисля да го конвертирам в Адванс Терафонд и/или Спиди, но специално при Спиди мисля, че има сериозен ликвиден риск и ако не успея да вляза на разумно ниски цени (около 17.50лв.), то въобще няма да вляза там.

      Що се отнася до Адванс Терафонд, все си мисля, че там цената може да падне до към 2.10лв. или дори по-малко и чак тогава ще вляза там. А ако цените не паднат - тогава просто няма да влизам там.

      От началото на 2006г. съм на борсата и с годините се научих да не гоня влаковете, а щом изпусна някой, просто да се оглеждам и ослушвам за следващия. Кешът никога не е излишен и по-добре човек да има кеш, отколкото акции, придобити на неразумно висока цена.

      Коментар


      • Здравейте , защо никой не е включил в портфейла си Енемона АД, какво не им харесвате?

        Коментар


        • понеже снощи не можах да отговоря на коментара на осло - ще го направя сега.
          Манджа с грозде е доста грубо определение за портфейл събиран с месеци и години(поне моя така съм го трупал). Искаш да кажеш че на ПФ АйЕн Джи портфейла е манджа с грозде?
          Човека е взел акции които да са му от полза при различни движения на пазара. Взел е от трите най-големи групи на БФБ - Хим, Еврохолдски и Сфармски. Има акции които при ръст на пазара(като днес) ще му скачат с проценти, но има и дивидентни. Така че да ходи и на горе и на долу пазара в джобчето да влизат стотинки.
          Я дай да видим твоя, като намираш слабост в чуждите портфейли.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение
            Импе разгледай E4AP,ако търсиш „дивидентаджийска доходност“.А от дървета разбирам все пак съм термит Не е препоръка за нищо
            Ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха - Термитов - това беше лаф !!!



            Аз дивидентаджийски имам - сичките са ми дивидентаджийски...
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
              Гониш михаля...
              Смукача, няма кой едно наздраве да каже - това се казва криза!!!!
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                Вече обаче гоня 30% на година, потенциала се поизчерпа....
                Гониш михаля...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                  1. взел си неща, които очакваш да падат?!?!?

                  2. Целта от 15% е смешно ниска. Аз гоня 100%, и когато господ даде 500-700% съм много доволен.
                  1. Тези неща, които очаквам да падат съм ги взел отдавна и вече са се изплатили. Сега не ги продавам, защото не съм сигурен 100 % че ще падат, а и отделно имам свободен кеш.
                  2. Това го казах - не се гордея в този форум с доходността си /която е 30%/, но имай предвид, че има много хора и милиарди левове, които в момента чакат 4-8%. Нещото, с което мога да се похваля е "застраховката на 15 %". За мен лично това е приоритет. Ако искам огромни доходности имам платформи свякакви, където 100% се правят за 30 мин.

                  П.П. Ако бях шурай на Бен, щях да правя по 100000% на час
                  Last edited by 15%; 18.09.2013, 21:50.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    Ха ха, на тикива като тебе винаги смети вярвали, но само докато прочетем поста. Ако си над 20 ще си отрежа главата!
                    Направо си я режи
                    Но нямам намерение да ти показвам резулатите си в цялост, че ще си я отрежеш два пъти.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                      взел си неща, които очакваш да падат?!?!?

                      Разбрах порфейла ти е збирщайн от такива които чакаш да падат и такива да се качват
                      Нещо като орел рак и щука

                      Голямо бъдеще го чака
                      Едно такова никакво

                      Целта от 15% е смешно ниска. Аз гоня 100%, и когато господ даде 500-700% съм много доволен.

                      Вече обаче гоня 30% на година, потенциала се поизчерпа....
                      Ха ха, на тикива като тебе винаги сме ви вярвали, но само докато прочетем поста. Ако си над 20 ще си отрежа главата!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        .....виждам потенциал в дадени компании за сериозен ръст, който се надявам да осребря докато дивидентаджийскиите акции падат.
                        взел си неща, които очакваш да падат?!?!?

                        Разбрах порфейла ти е збирщайн от такива които чакаш да падат и такива да се качват
                        Нещо като орел рак и щука

                        Голямо бъдеще го чака
                        Едно такова никакво

                        Целта от 15% е смешно ниска. Аз гоня 100%, и когато господ даде 500-700% съм много доволен.

                        Вече обаче гоня 30% на година, потенциала се поизчерпа....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                          Аз на това му викам портфейл МАНДЖА С ГРОЗДЕ
                          С извинение, но ти липсва ТЕМА, ИДЕЯ на портфейла
                          баш си е Збирщайн
                          Безмислен портфейл, а всъщност сетих се , идеята е Манджа с грозде
                          нито дивидентен, нито с избушеняци, а комбинация от двете

                          Каква е целта ти?
                          Да биеш SOFIX?
                          Да не фалираш?
                          Да имаш достатъчно позиции, за да не скучаеш ако ти е само 1-на?
                          Чул си, че портфейла е най-добрата стратегия? Да не би да си учил в УНСС, прочети съвременна литература.
                          Защо залагаш на пасивен портфейл, с малкото капитал, си благословен да влизаш и излизаш всеки ден, почти.

                          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                          Идеята е този портфейл да бъде дивидентен.
                          "Манджа с грозде" е защото виждам потенциал в дадени компании за сериозен ръст, който се надявам да осребря докато дивидентаджийскиите акции падат. Един вид вярвам, че Бреф, СФимоти, Атера и др. ще падат и докато това се случва, съм взел такива, които според мен биха пораснали. Идеята е някой ден /в равновестната за мен точка/ да продам всички рискови /Хим, Евроинс, ХИм 2 и т.н./ и с парите да си купя по-евтини дивидентни.

                          П.П. Основната идея е да изкарва 2-3 пъти по-голяма доходност от депозита - 15%
                          Last edited by 15%; 18.09.2013, 21:28.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Моят портфейл също претърпя промени и реших да го споделя за "оплаквания и препоръки" . Предвид смукача, смятам да въведа нова екстра към него, а именно средни цени на покупка. Те са смятани автоматично и включват покупко-продажбите по дадена позиция, т.е. ако някъде са твърде високи или ниски, това е калкулирано в год. доходност, която също пиша:

                            АИХ - 17 % на 5,33
                            Атера - 9 % на 2,24
                            Бреф - 9 % на 0,55
                            Хим - 7 % на 1,20
                            Емка - 9% на 1,53
                            Евроинс - 8% на 0,93
                            ПИБ - 4% на 2,15
                            Ланд - 8% на 0,80
                            Софарм - 3% на 2,81
                            СФимоти - 4% на 2,39
                            Унифарм - 2% на 3,20
                            Хим прив. - 5% на 1,77
                            Кеш - 15%

                            Год. доходост за последната година - 19-20% без дивидентите. Наистина не съм ги смятал и тях, но може би са около и под 10%.
                            Очевидно не се хваля с този резултат, просто ще ми е любопитно нечие мнение - какво да се увеличи, кое да се намали и т.н.
                            Аз на това му викам портфейл МАНДЖА С ГРОЗДЕ
                            С извинение, но ти липсва ТЕМА, ИДЕЯ на портфейла
                            баш си е Збирщайн
                            Безмислен портфейл, а всъщност сетих се , идеята е Манджа с грозде
                            нито дивидентен, нито с избушеняци, а комбинация от двете

                            Каква е целта ти?
                            Да биеш SOFIX?
                            Да не фалираш?
                            Да имаш достатъчно позиции, за да не скучаеш ако ти е само 1-на?
                            Чул си, че портфейла е най-добрата стратегия? Да не би да си учил в УНСС, прочети съвременна литература.
                            Защо залагаш на пасивен портфейл, с малкото капитал, си благословен да влизаш и излизаш всеки ден, почти.

                            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Атера - след 9-10месеца дивидент от 20стинки и това е! там няма шанс за капиталова и дивидента ще намалява
                              ЛАНД - харесвах го защото нямаше дългове и балансираше между земя и имоти! Вече управата се смени, взеха голям заем и набухаха всичките автокъщи на Еврохолд като имоти - избягах ги!
                              Уни-е "майката" на СФАРМ, но ще бъде погълната от нея - по скоро бих избирал между Медика и СФТРД ако искам да е от групата

                              кеш-а ти е колкото ник-а
                              Атера - и аз мисля като теб, но в даден момент бе доста над 50% и това е моят "санитарен минимум". Изкарала ми е голям %.
                              Ланд - почти същото като Атера - ако Еврохолд не го бяха взели, целият ми кеш би бил там!
                              Унифарм - ще бъде погълнат от Софарм, но мисля, че същото ще се случи и с Медика. СФТРД за мен е изпуснат влак. Освен всичко, очаквам тук най-сериозните дивиденти от групата на цяровете. Наистина изкл. слабо ликвидн, но ще се взимат перфектни дивиденти докато бъде погълнат, а тогава няма никакви проблеми!
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Ами за да събера едногодишния ми доход като НАБИЯ в "студен резерв" разбирай замръзнал депозит + още поне 5К за БФБ.
                                аааа това ли!
                                ами разчитам само на себе си, а на мен разчитат мойте две момичета - така че ми трябва някаква сигурност. Ти пък имаш имоти!

                                Коментар

                                Working...
                                X