IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • понеже снощи не можах да отговоря на коментара на осло - ще го направя сега.
    Манджа с грозде е доста грубо определение за портфейл събиран с месеци и години(поне моя така съм го трупал). Искаш да кажеш че на ПФ АйЕн Джи портфейла е манджа с грозде?
    Човека е взел акции които да са му от полза при различни движения на пазара. Взел е от трите най-големи групи на БФБ - Хим, Еврохолдски и Сфармски. Има акции които при ръст на пазара(като днес) ще му скачат с проценти, но има и дивидентни. Така че да ходи и на горе и на долу пазара в джобчето да влизат стотинки.
    Я дай да видим твоя, като намираш слабост в чуждите портфейли.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение
      Импе разгледай E4AP,ако търсиш „дивидентаджийска доходност“.А от дървета разбирам все пак съм термит Не е препоръка за нищо
      Ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха - Термитов - това беше лаф !!!



      Аз дивидентаджийски имам - сичките са ми дивидентаджийски...
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Гониш михаля...
        Смукача, няма кой едно наздраве да каже - това се казва криза!!!!
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
          Вече обаче гоня 30% на година, потенциала се поизчерпа....
          Гониш михаля...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
            1. взел си неща, които очакваш да падат?!?!?

            2. Целта от 15% е смешно ниска. Аз гоня 100%, и когато господ даде 500-700% съм много доволен.
            1. Тези неща, които очаквам да падат съм ги взел отдавна и вече са се изплатили. Сега не ги продавам, защото не съм сигурен 100 % че ще падат, а и отделно имам свободен кеш.
            2. Това го казах - не се гордея в този форум с доходността си /която е 30%/, но имай предвид, че има много хора и милиарди левове, които в момента чакат 4-8%. Нещото, с което мога да се похваля е "застраховката на 15 %". За мен лично това е приоритет. Ако искам огромни доходности имам платформи свякакви, където 100% се правят за 30 мин.

            П.П. Ако бях шурай на Бен, щях да правя по 100000% на час
            Last edited by 15%; 18.09.2013, 21:50.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Ха ха, на тикива като тебе винаги смети вярвали, но само докато прочетем поста. Ако си над 20 ще си отрежа главата!
              Направо си я режи
              Но нямам намерение да ти показвам резулатите си в цялост, че ще си я отрежеш два пъти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                взел си неща, които очакваш да падат?!?!?

                Разбрах порфейла ти е збирщайн от такива които чакаш да падат и такива да се качват
                Нещо като орел рак и щука

                Голямо бъдеще го чака
                Едно такова никакво

                Целта от 15% е смешно ниска. Аз гоня 100%, и когато господ даде 500-700% съм много доволен.

                Вече обаче гоня 30% на година, потенциала се поизчерпа....
                Ха ха, на тикива като тебе винаги сме ви вярвали, но само докато прочетем поста. Ако си над 20 ще си отрежа главата!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  .....виждам потенциал в дадени компании за сериозен ръст, който се надявам да осребря докато дивидентаджийскиите акции падат.
                  взел си неща, които очакваш да падат?!?!?

                  Разбрах порфейла ти е збирщайн от такива които чакаш да падат и такива да се качват
                  Нещо като орел рак и щука

                  Голямо бъдеще го чака
                  Едно такова никакво

                  Целта от 15% е смешно ниска. Аз гоня 100%, и когато господ даде 500-700% съм много доволен.

                  Вече обаче гоня 30% на година, потенциала се поизчерпа....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                    Аз на това му викам портфейл МАНДЖА С ГРОЗДЕ
                    С извинение, но ти липсва ТЕМА, ИДЕЯ на портфейла
                    баш си е Збирщайн
                    Безмислен портфейл, а всъщност сетих се , идеята е Манджа с грозде
                    нито дивидентен, нито с избушеняци, а комбинация от двете

                    Каква е целта ти?
                    Да биеш SOFIX?
                    Да не фалираш?
                    Да имаш достатъчно позиции, за да не скучаеш ако ти е само 1-на?
                    Чул си, че портфейла е най-добрата стратегия? Да не би да си учил в УНСС, прочети съвременна литература.
                    Защо залагаш на пасивен портфейл, с малкото капитал, си благословен да влизаш и излизаш всеки ден, почти.

                    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                    Идеята е този портфейл да бъде дивидентен.
                    "Манджа с грозде" е защото виждам потенциал в дадени компании за сериозен ръст, който се надявам да осребря докато дивидентаджийскиите акции падат. Един вид вярвам, че Бреф, СФимоти, Атера и др. ще падат и докато това се случва, съм взел такива, които според мен биха пораснали. Идеята е някой ден /в равновестната за мен точка/ да продам всички рискови /Хим, Евроинс, ХИм 2 и т.н./ и с парите да си купя по-евтини дивидентни.

                    П.П. Основната идея е да изкарва 2-3 пъти по-голяма доходност от депозита - 15%
                    Last edited by 15%; 18.09.2013, 21:28.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Моят портфейл също претърпя промени и реших да го споделя за "оплаквания и препоръки" . Предвид смукача, смятам да въведа нова екстра към него, а именно средни цени на покупка. Те са смятани автоматично и включват покупко-продажбите по дадена позиция, т.е. ако някъде са твърде високи или ниски, това е калкулирано в год. доходност, която също пиша:

                      АИХ - 17 % на 5,33
                      Атера - 9 % на 2,24
                      Бреф - 9 % на 0,55
                      Хим - 7 % на 1,20
                      Емка - 9% на 1,53
                      Евроинс - 8% на 0,93
                      ПИБ - 4% на 2,15
                      Ланд - 8% на 0,80
                      Софарм - 3% на 2,81
                      СФимоти - 4% на 2,39
                      Унифарм - 2% на 3,20
                      Хим прив. - 5% на 1,77
                      Кеш - 15%

                      Год. доходост за последната година - 19-20% без дивидентите. Наистина не съм ги смятал и тях, но може би са около и под 10%.
                      Очевидно не се хваля с този резултат, просто ще ми е любопитно нечие мнение - какво да се увеличи, кое да се намали и т.н.
                      Аз на това му викам портфейл МАНДЖА С ГРОЗДЕ
                      С извинение, но ти липсва ТЕМА, ИДЕЯ на портфейла
                      баш си е Збирщайн
                      Безмислен портфейл, а всъщност сетих се , идеята е Манджа с грозде
                      нито дивидентен, нито с избушеняци, а комбинация от двете

                      Каква е целта ти?
                      Да биеш SOFIX?
                      Да не фалираш?
                      Да имаш достатъчно позиции, за да не скучаеш ако ти е само 1-на?
                      Чул си, че портфейла е най-добрата стратегия? Да не би да си учил в УНСС, прочети съвременна литература.
                      Защо залагаш на пасивен портфейл, с малкото капитал, си благословен да влизаш и излизаш всеки ден, почти.

                      Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Атера - след 9-10месеца дивидент от 20стинки и това е! там няма шанс за капиталова и дивидента ще намалява
                        ЛАНД - харесвах го защото нямаше дългове и балансираше между земя и имоти! Вече управата се смени, взеха голям заем и набухаха всичките автокъщи на Еврохолд като имоти - избягах ги!
                        Уни-е "майката" на СФАРМ, но ще бъде погълната от нея - по скоро бих избирал между Медика и СФТРД ако искам да е от групата

                        кеш-а ти е колкото ник-а
                        Атера - и аз мисля като теб, но в даден момент бе доста над 50% и това е моят "санитарен минимум". Изкарала ми е голям %.
                        Ланд - почти същото като Атера - ако Еврохолд не го бяха взели, целият ми кеш би бил там!
                        Унифарм - ще бъде погълнат от Софарм, но мисля, че същото ще се случи и с Медика. СФТРД за мен е изпуснат влак. Освен всичко, очаквам тук най-сериозните дивиденти от групата на цяровете. Наистина изкл. слабо ликвидн, но ще се взимат перфектни дивиденти докато бъде погълнат, а тогава няма никакви проблеми!
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                          Ами за да събера едногодишния ми доход като НАБИЯ в "студен резерв" разбирай замръзнал депозит + още поне 5К за БФБ.
                          аааа това ли!
                          ами разчитам само на себе си, а на мен разчитат мойте две момичета - така че ми трябва някаква сигурност. Ти пък имаш имоти!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            не те разбирам?
                            Ами за да събера едногодишния ми доход като НАБИЯ в "студен резерв" разбирай замръзнал депозит + още поне 5К за БФБ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                              За сметка на това ти си оставил такъв "студен резерв", че за да съм на това ниво ще ме откажеш да вляза в борсата до 3 години!
                              не те разбирам?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                хубав портфейл - браво за добрите цени на ЕМКА и Албена ИХ!!!
                                компаниите над които бих помислил(и мисля) аз са следните:
                                Атера - след 9-10месеца дивидент от 20стинки и това е! там няма шанс за капиталова и дивидента ще намалява
                                ЛАНД - харесвах го защото нямаше дългове и балансираше между земя и имоти! Вече управата се смени, взеха голям заем и набухаха всичките автокъщи на Еврохолд като имоти - избягах ги!
                                Уни-е "майката" на СФАРМ, но ще бъде погълната от нея - по скоро бих избирал между Медика и СФТРД ако искам да е от групата

                                кеш-а ти е колкото ник-а
                                За сметка на това ти си оставил такъв "студен резерв", че за да съм на това ниво ще ме откажеш да вляза в борсата до 3 години!

                                Коментар

                                Working...
                                X