IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
    Здравейте пак Да ъпдейтна портфейла - добавих 10% Софарма трейдинг, влязох с малко в АТЕРАТА. Фонд 2 тръгва нагоре покрай хубавите новини около Китай (ей ви го за инфо http://www.amundi.com/int/product/in...5623512&doc=FP ), фонд 3 е в рейндж, не са добри новините в минните компании ( http://www.amundi-funds.com/priv/pro...7594136&doc=FP ). Тези фондове са ми дългосрочни за пенсия
    АТЕРАТА я купих като старт на Кучетата на Dow 2014, надявам се BigBear да повдигне темата за следващата година.
    Поздрави.
    Хубав портфейл като цяло според мен. Аз бих премахнал фонд 1 и бих управлявал сам БФБто. Също така бих намалил тежестта на Софарма и закупя други 2-3 компании.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
      Ето и от мен един портфейл
      Софарма 41%
      Монбат 6%
      Българска Фондова Борса 9%
      Софарма трейдинг 7%
      и малко фондове купувани навремето....
      фонд 1 инвестира в БГ 3%
      фонд 2 инвестира в Китай 14%
      фонд 3 инвестира в златни мини и ресурси и т.н.20%
      Поздрави и успехи
      Здравейте пак Да ъпдейтна портфейла - добавих 10% Софарма трейдинг, влязох с малко в АТЕРАТА. Фонд 2 тръгва нагоре покрай хубавите новини около Китай (ей ви го за инфо http://www.amundi.com/int/product/in...5623512&doc=FP ), фонд 3 е в рейндж, не са добри новините в минните компании ( http://www.amundi-funds.com/priv/pro...7594136&doc=FP ). Тези фондове са ми дългосрочни за пенсия
      АТЕРАТА я купих като старт на Кучетата на Dow 2014, надявам се BigBear да повдигне темата за следващата година.
      Поздрави.
      Lian4o Private Equity Fund

      Коментар


      • Ами: Жабоците си ги върнах, защото честно казано не миклех да продавам последната партида - пуснах поръчка на майтап, ама ми ги купиха.
        Върнах си ги, за да попълня желаната от мен бройка, като изкарах някой лев от врътката.
        В Трейдингите отдавна мислех да увеличавам бройката и тоже си докарах желаното от мен досега количество.
        Бръзите мишоци ме кефят, щото са добре развиващо се дружество, а от Имотите може със спекулка да се земе някой лев, а и отчетът им ме кефи - за пръв път от ного време са на плюс - може и някое дивидентченце да падне.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Аз вчера си рисувах ново колелце, но ме домързя да го качвам.

          Увеличих Трейдингите, взех малко Бръзи мишоци, тоже и Фонд Имоти малко - май друго ново няма един вид.

          А, врънах си част от Жабоците.
          Импе, направо ме кефиш. С портфейл от няколко хиляди лева въртиш непрекъснато сделки като за голям инвестиционен фонд. Учудваш ме много.
          Как преценяваш нещата след повишение от няколко стотинки - как за тези стотинки всичко ти се променя в разчетите и решаваш да продадеш??? Ако се базираш на някаква прогноза, не мислиш ли, че самото допускане в прогнозата може да мърда с някакъв процент и от там да не сметнеш точно оценката на компанията.
          Ама то за толкова малко как преценяваш незнам.
          Мисля си, че не правиш никакви преценки, а караш ей така, търговия да има.

          Коментар


          • Аз вчера си рисувах ново колелце, но ме домързя да го качвам.

            Увеличих Трейдингите, взех малко Бръзи мишоци, тоже и Фонд Имоти малко - май друго ново няма един вид.

            А, врънах си част от Жабоците.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Благодаря за мненията!

              Аз също имам таргет за вход , ако не слезе малко - без мен.

              Не е препоръка.

              Успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Монти май не харесваш адсиците?
                Харесвам ги ТОНИ ,но другата година като стане ясно какви дивиденти ще дават....

                Коментар


                • Монти май не харесваш адсиците?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
                    Поздравления за инвестицията в Хима , и при мен за момента групата е с най-голяма тежест ( с малко ЗХ ) с подобно влизане. Продадох част от Биовет, което не беше супер решение , но се случва. Какво мислиш за дълга инвестиция в Неохим - може и на лични.

                    Не е препоръка


                    Според техническия ми анализ трендът при Неохим засега е категорично нагоре. Възможно е да видим корекция надолу, но не вярвам цените да паднат под SMA 60, а ако това все пак стане - тогава трендът при Неохим ще загуби блясъка си.

                    Лично според мен Неохим е вече изпуснат влак и последната подходяща цена за влизане е била около 36лв. преди около месец. Според техническата картинка, тогава сме имали пробив на двойния връх от юни-юли и цената от 35-36 лева се явява добро ниво на подкрепа в краткосрочен план.

                    В дългосрочен план нещата също изглеждат добре. Съотношението P/E е добро, а общите задължения на дружеството не са чак толкова големи, в сравнение със собствения капитал. Ако BGTR30 направи 150-200 процента ръст през следващите 2-3 години, нищо чудно Неохим да направи ръст от 50-70 процента спрямо сегашните цени. Според мен е безумие в следващите година-две да очакваме цени над 80лв (около 100% ръст от сегашните нива)., тъй като на тези нива са върховете от края на 2007г. и началото на 2008г., когато BGTR30 беше на нива от над 1000 пункта.

                    Казано накратко - виждам потенциал в дългосрочен план, но в краткосрочен план човек трябва да внимава, защото при по-дълбок и рязък спад на цената, трендът нагоре може да се счита за изчерпан.

                    Както винаги, не препоръчвам на никого нищо, освен редовно да си миете зъбите и да посещавате стоматолог два пъти в годината!
                    Attached Files

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      Аз излезнах от акции на шестмесечието при преоценките и сега ги редя същите..
                      КЕШ-54%
                      Енерго ПРО Мрежи
                      Корп
                      Етропал
                      ФИБ
                      Енерго ПРо Продажби
                      ЗХБГ
                      НИКА
                      ЕМКА
                      БФБ
                      Комерсбанк.
                      Пакетите не са пълни , но зависи от ситуацията..
                      Не е редно да правя забележки ,но виждам акции от една група да са над 50-70 % от портфеила...
                      Енерго Про мрежи ... продадени на средна 163,7 лв..
                      Етропал- на 3,5....
                      Корп .. изненада никой не купи за модстра във високото....
                      ще чакаме....
                      Кеш над 70 %....
                      Пост от 1 август...
                      Коба продадена и на нейно място спекула с Петрол...
                      ЗХБГ и ФИБ... продадени... на тяхно място Неохим....
                      Корп продадена и пълнене пак.....
                      Ника спекула през 10 %...
                      Очаквания..
                      Енерго Мрежи и Етропал пълни продажби....Корп ..чостични...
                      Не е препоръка...
                      Last edited by Монти; 29.09.2013, 21:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
                        .

                        Поздравления за инвестицията в Хима , и при мен за момента групата е с най-голяма тежест ( с малко ЗХ ) с подобно влизане. Продадох част от Биовет, което не беше супер решение , но се случва. Какво мислиш за дълга инвестиция в Неохим - може и на лични.
                        Не е препоръка
                        Интересен въпрос...
                        Купих спекулански към 200 броя с цел да ги продам на индексния ,но се разколебах ,понеже сега с влизането в Софикс и добрите данни в селското стопанства....би трябвало да поработят за годишния отчет а и печалбица да покажат за дивидент.....
                        Цената е за мен над 50 лв... при Софикс 500 ....
                        На първо време може да падне малко ,
                        но поради това че изкупуванията на спекулантите са над 40-41 лв. при новината за влизане в индекса ,очкванията са ми за качване ...
                        Скоро...

                        Не е препоръка....

                        Коментар


                        • [QUOTE=ivandavidov;1059506407]Моят портфейл до преди два месеца беше 100% кеш. След това направих един анализ на BGTR30 и след още малко анализи инвестирах 60% от кеша в Химимпорт.

                          Поздравления за инвестицията в Хима , и при мен за момента групата е с най-голяма тежест ( с малко ЗХ ) с подобно влизане. Продадох част от Биовет, което не беше супер решение , но се случва. Какво мислиш за дълга инвестиция в Неохим - може и на лични.

                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            понеже снощи не можах да отговоря на коментара на осло - ще го направя сега.
                            Манджа с грозде е доста грубо определение за портфейл събиран с месеци и години(поне моя така съм го трупал). Искаш да кажеш че на ПФ АйЕн Джи портфейла е манджа с грозде?
                            Човека е взел акции които да са му от полза при различни движения на пазара. Взел е от трите най-големи групи на БФБ - Хим, Еврохолдски и Сфармски. Има акции които при ръст на пазара(като днес) ще му скачат с проценти, но има и дивидентни. Така че да ходи и на горе и на долу пазара в джобчето да влизат стотинки.
                            Я дай да видим твоя, като намираш слабост в чуждите портфейли.
                            +1
                            Да бе, големи разбирачи са се навъдили напоследък.
                            И оценки си позволяват да дават на това дето има в чуждите панички без дори да кажат какво е в тяхната. Игнор и не трябва им се обръща внимание на такива "гурута".

                            Коментар


                            • Моят портфейл до преди два месеца беше 100% кеш. След това направих един анализ на BGTR30 и след още малко анализи инвестирах 60% от кеша в Химимпорт. Към настоящия момент инвестицията ми се отплаща с кръгло 15% доходност за малко по-малко от два месеца. Все още не съм продал.

                              Кешът мисля да го конвертирам в Адванс Терафонд и/или Спиди, но специално при Спиди мисля, че има сериозен ликвиден риск и ако не успея да вляза на разумно ниски цени (около 17.50лв.), то въобще няма да вляза там.

                              Що се отнася до Адванс Терафонд, все си мисля, че там цената може да падне до към 2.10лв. или дори по-малко и чак тогава ще вляза там. А ако цените не паднат - тогава просто няма да влизам там.

                              От началото на 2006г. съм на борсата и с годините се научих да не гоня влаковете, а щом изпусна някой, просто да се оглеждам и ослушвам за следващия. Кешът никога не е излишен и по-добре човек да има кеш, отколкото акции, придобити на неразумно висока цена.

                              Коментар


                              • Здравейте , защо никой не е включил в портфейла си Енемона АД, какво не им харесвате?

                                Коментар

                                Working...
                                X