IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    E хайде сега, голямо скромничене, публична тайна е че не си моноритар като нас простосмъртните, а си баш акула в трейдинга
    Знаейки че си разумен играч - сигурно си имаш надеждни вътрешни хора там, та не ти се налага да диверсифицираш...ма ти си знайш.
    Ако не е така - определено е голяма грешка че само 1 огромно щраусово яйце имаш в кошницата. Па било то и златно, в края на краищата не си дедо Бъфю...
    С интерес ще се запозная с твоите инвестиции навън, защото досега не съм е интересувал от чужди акции.
    Софарма трейдинг за мен е добра компания, нещата се изнасят като информация без да се завоалират според мен, а и посещенията на ОС са от голяма полза - ще го потвърдят всички, които са присъствали. Имам доверие в дружеството.
    и аз като вас леко съм диверсифицирал - със земя
    земята бях купил преди трейдинга
    Last edited by fortiss; 21.10.2013, 11:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      E хайде сега, голямо скромничене, публична тайна е че не си моноритар като нас простосмъртните, а си баш акула в трейдинга
      Знаейки че си разумен играч - сигурно си имаш надеждни вътрешни хора там, та не ти се налага да диверсифицираш...ма ти си знайш.
      Ако не е така - определено е голяма грешка че само 1 огромно щраусово яйце имаш в кошницата. Па било то и златно, в края на краищата не си дедо Бъфю...
      Че "дедо Бъфю" да не би да оперира само в един бизнес?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Моят малък портфейл няма как да се сравнява с вашия - нито по брой на компаниите, нито по размери на капитала. Аз както и преди имам една позиция.
        E хайде сега, голямо скромничене, публична тайна е че не си моноритар като нас простосмъртните, а си баш акула в трейдинга
        Знаейки че си разумен играч - сигурно си имаш надеждни вътрешни хора там, та не ти се налага да диверсифицираш...ма ти си знайш.
        Ако не е така - определено е голяма грешка че само 1 огромно щраусово яйце имаш в кошницата. Па било то и златно, в края на краищата не си дедо Бъфю...
        Last edited by pipbel; 21.10.2013, 10:28.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Дойче Банк на колко я чакаш?
          Здравей,
          Увеличението преди 2 години го правиха на 33 евро...
          Цената в последно време е в диапазона на 30 до 36 евро ....
          Е през гръцката криза имам и 23 евро....покупка...
          Аз, като падне под 33 и почвам да купувам по една четвърт ,по една четвърт...през 50-60 цента..до 200 -250 акции не СФД и без левъридж.....
          Тази година ДАУ и ДАХ са много спокойни и имам чувството ,че скоро ще прекарат малките...не може да няма едно падане под 20-30 % ..защото ще прецакат системата..някой го наричат балон... други печатницата ще спре...
          Дано да не е НГ рали....?
          Last edited by Монти; 21.10.2013, 10:06.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Бе ти само в софарма групата и атера ли кибичиш бе форт ?
            Бай дъ уей - най лесно се проследяват на някого стари мнения като му влезеш в профила.

            Ето туканка нисе старта ми в началото на юли.

            http://www.investor.bg/forum/showthr...=14389&page=50

            А тук - сегашното положение:

            PZE,BP,E,RIG,VLO,SIMO,ESV,TUR,KBWD,SDIV,HILO,EDIV, VWO,VNM,EPHE,ECH,
            BRF,DES,BVN,TGA,PTR

            Най вероятно тия дни ще разкарам DES и ще си кеширам профита от 1/3 PZE и половината TGA , а ще удвоя ESV и най вероятно с неголям обем ще вляза контарно в ACТG.
            Държа изкъсо на монитора как върви задънването на ANF, EZPW и ТА, облизвам се и покрай SCIF и VALE ма требе да върнaт още....
            Те това са основно краткосрочните ми идеи.
            Другото си е - лет дъ профит ( и дивидентс) рън.
            Най големите ми позиции са RIG, ВР и PZE.
            Моят малък портфейл няма как да се сравнява с вашия - нито по брой на компаниите, нито по размери на капитала. Аз както и преди имам една позиция.
            Last edited by fortiss; 21.10.2013, 08:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              може ли линк?
              Бе ти само в софарма групата и атера ли кибичиш бе форт ?
              Бай дъ уей - най лесно се проследяват на някого стари мнения като му влезеш в профила.

              Ето туканка нисе старта ми в началото на юли.

              http://www.investor.bg/forum/showthr...=14389&page=50

              А тук - сегашното положение:

              PZE,BP,E,RIG,VLO,SIMO,ESV,TUR,KBWD,SDIV,HILO,EDIV, VWO,VNM,EPHE,ECH,
              BRF,DES,BVN,TGA,PTR

              Най вероятно тия дни ще разкарам DES и ще си кеширам профита от 1/3 PZE и половината TGA , а ще удвоя ESV и най вероятно с неголям обем ще вляза контарно в ACТG.
              Държа изкъсо на монитора как върви задънването на ANF, EZPW и ТА, облизвам се и покрай SCIF и VALE ма требе да върнaт още....
              Те това са основно краткосрочните ми идеи.
              Другото си е - лет дъ профит ( и дивидентс) рън.
              Най големите ми позиции са RIG, ВР и PZE.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Неохим -38.6 лв-10% с таргет 45 лв.
                Корп- 84 лв -5% с таргет 90 лв
                Енерго Про Продажби- 13 лв.- 7%...- 15 лв....
                БФБ-5 %- приватизация
                73 % кеш.....
                Наблюдавани..
                ЕнергоПро мрежи под 140 лв..
                Емка под 1,5
                Ника- под 1,9
                Петрол под- 5
                БРЕФ-50 ст
                ЛАНД- 80 ст
                Елпром ЗЕМ- 3-4 лв.
                Дойче банк-
                Даймлер.
                Дойче Банк на колко я чакаш?

                Коментар


                • Неохим -38.6 лв-10% с таргет 45 лв.
                  Корп- 84 лв -5% с таргет 90 лв
                  Енерго Про Продажби- 13 лв.- 7%...- 15 лв....
                  БФБ-5 %- приватизация
                  73 % кеш.....
                  Наблюдавани..
                  ЕнергоПро мрежи под 140 лв..
                  Емка под 1,5
                  Ника- под 1,9
                  Петрол под- 5
                  БРЕФ-50 ст
                  ЛАНД- 80 ст
                  Елпром ЗЕМ- 3-4 лв.
                  Дойче банк-
                  Даймлер.

                  Коментар


                  • и аз да се изходя с моето портфейлче - ами освен 145 жабока всичко друго кеширах, имам в сметката бреф и софарма имоти на роднини малко... сега съм се хванал да скалпирам индекси с къси пък да видим как ще свърши ма ми се струва-или понеже имам кеш ми се иска- че лихвите ще се дигат и особено в бг-то ще има стагнация и дефлация, пък тогава цар кеш! но акциите определено не са толкоз изгодни колкото преди година-две, нормализираха се нещата и откъм доходност, вече над 10-15% годишно ми се струват невъзможни, времето ще покаже голям шанс имах като купувах 2010-2011 евтино, ма май свърши

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Що пък да е тайна, виж ги изброени в темата за Нисе, от юли насам.
                      Както и последващите ми търговии оттогава.
                      Един от малкото съм тук които го правят...нямам от какво да се притеснявам. Повечето предпочитат главно да си чешат езиците и да спамят на воля.
                      може ли линк?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                        Ако не е голяма тайна сподели имена на някои от въпросните чужди компании,под формата на CFD-та ли ги търгуваш?
                        Що пък да е тайна, виж ги изброени в темата за Нисе, от юли насам.
                        Както и последващите ми търговии оттогава.
                        Един от малкото съм тук които го правят...нямам от какво да се притеснявам. Повечето предпочитат главно да си чешат езиците и да спамят на воля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Eй,много сте потайни бе, никой не казва 3 седмици де се е ушил
                          При мене малко изменения. Увеличих си с 1/7 основния капитал напоследък, съответно доходността ми падна от 80 на 70%. Таргета ми от дабъл профит до края на 2014 ( за 3 годишнината ми на борсата ) си остава, макар и по трудничко вече,ма не невъзможно де...ке видим
                          Та, понастоящем :

                          = 4% кеш (отделно още 20% за екстремни случаи по пазарите)
                          = 49.5% - в 5 БФБ кучета
                          Хим (прив) 17%
                          Атера 14%
                          СФТРД 8.5%
                          Бреф 5%
                          Жабоци 5%

                          = 14.5 % - в 6 други БФБ артии, почти половината в хим:
                          Хим (об), Агрия, Хес, Биовет, Фазерлес, Севто

                          = 32% - в 21 чужди артии. от които 1/2 в нефтени, а близо 1/3 в ЕМ компании

                          Очаквана средна див.доходност (обложена) за 2014 - 6.2 %
                          Ако не е голяма тайна сподели имена на някои от въпросните чужди компании,под формата на CFD-та ли ги търгуваш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            1. СФАРМ - 12%
                            2. Евроинс - 12%
                            3. М+С - 11%
                            4. СФТРД - 11%
                            5. Химимпорт - 8%
                            6. АЛБЕНА ИХ - 8%
                            7. Елхим - 8%
                            8. БФБ АД - 6%
                            9. СФИ - 5%
                            10. БРЕФ - 4%


                            11. National Bank of Greece - 8%
                            12. Raiffeisen Bank - 7%
                            +++
                            Забелязвам с времето портфейлите ти стават все по добри...поне от моя гледна точка

                            На твое място бих помислил малко за редукция (не премахване) на 2, 3 , 7 и 9 и пренасочване навън, главно към ЕМ (все още има добри потенциали там) или някои ненадути добри дивидентни ... ма ти си знайш.

                            Коментар


                            • 1. СФАРМ - 12%
                              2. Евроинс - 12%
                              3. М+С - 11%
                              4. СФТРД - 11%
                              5. Химимпорт - 8%
                              6. АЛБЕНА ИХ - 8%
                              7. Елхим - 8%
                              8. БФБ АД - 6%
                              9. СФИ - 5%
                              10. БРЕФ - 4%


                              11. National Bank of Greece - 8%
                              12. Raiffeisen Bank - 7%

                              Коментар


                              • Eй,много сте потайни бе, никой не казва 3 седмици де се е ушил
                                При мене малко изменения. Увеличих си с 1/7 основния капитал напоследък, съответно доходността ми падна от 80 на 70%. Таргета ми от дабъл профит до края на 2014 ( за 3 годишнината ми на борсата ) си остава, макар и по трудничко вече,ма не невъзможно де...ке видим
                                Та, понастоящем :

                                = 4% кеш (отделно още 20% за екстремни случаи по пазарите)
                                = 49.5% - в 5 БФБ кучета
                                Хим (прив) 17%
                                Атера 14%
                                СФТРД 8.5%
                                Бреф 5%
                                Жабоци 5%

                                = 14.5 % - в 6 други БФБ артии, почти половината в хим:
                                Хим (об), Агрия, Хес, Биовет, Фазерлес, Севто

                                = 32% - в 21 чужди артии. от които 1/2 в нефтени, а близо 1/3 в ЕМ компании

                                Очаквана средна див.доходност (обложена) за 2014 - 6.2 %

                                Коментар

                                Working...
                                X