IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Ми не ми се рисуват много-много колелца - а и нямам нови акции в портфейлът от доста време вече.
    тук се надявах да покажеш нещо рисково и да изненадаш всички ни с някоя нова инвестиция,но знае ли човек?!?

    Коментар


    • Ми не ми се рисуват много-много колелца - а и нямам нови акции в портфейлът от доста време вече.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Когато имах най-добра диверсификация, бях постигнал супер баланс:

        - Най-тежко дружество - Жабокът.
        - С най-голяма обща тежест в портфейлът - една група (хидравликите).
        - Най-ного компании в портфейлът - друга група (Софармите).


        И сега не съм зле - почти еднакви като тежест три основни компании, още няколко - равни приблизително по тежест на всяка от трите основни, плюс умерено количество облизвации со сосна доходност.

        Скоро ще нарисувам ново колелце.
        какво стана с колелцето Импе??

        Коментар


        • бреф 11000 акции
          Атера 4800 акции
          хим 3000 акции
          Софармимоти 1000 акции
          бавно и тихо нагоре

          Коментар


          • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
            изтъркаляй насам едно колелце да видим за какво иде реч при теб
            В кантората съм - няма как да си гледам платформата, а и на тоя комп има само някакви просташки програми - не мога и да го нарисувам.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Когато имах най-добра диверсификация, бях постигнал супер баланс:

              - Най-тежко дружество - Жабокът.
              - С най-голяма обща тежест в портфейлът - една група (хидравликите).
              - Най-ного компании в портфейлът - друга група (Софармите).


              И сега не съм зле - почти еднакви като тежест три основни компании, още няколко - равни приблизително по тежест на всяка от трите основни, плюс умерено количество облизвации со сосна доходност.

              Скоро ще нарисувам ново колелце.
              изтъркаляй насам едно колелце да видим за какво иде реч при теб

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                Не точно така.Ако имаш примерно само една позиция от групата и тя в момента е на долу,а искаш да кешираш малко,за да влезеш в друга-губиш.Другото което е ,че на БФБ акциите се вдигат защото са станали "популярни"/без финасова логика/.Помня на времето момбат.мцх,алкомет,фазера,оцк,холдинг пътища....и изпускаш този момент. В случая,смятам че хим набра и зрънчо ще я последва.
                това че го има явлението "популярност" едва ли може да се отрече,но от една страна то едва ли е за няколко дни,а от друга страна все пак говорим за една от най-ликвидните позиции на пазара(Химчето визирам в конкретния случай)
                Last edited by orakula; 19.02.2014, 12:46.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                  моето мнение е че деверсификацията на БФБ е нещо като мит-хубаво звучи,но няма реална приложимост при позициите с по-голяма волатилност(по-добре сложи само на Хим,отколкото на Хим,ЦКБ,Зрънчо и ПИБ)единственото предимство ако си с по-голям портфейл е че ликвидността е малко по-голяма,защото ползваш повече позиции, но ще трябва да осредняваш доходността между тях.
                  Иначе казано-правиш проучване на една позиция,купуваш в нея правиш заложения таргет(дай Боже),а след това разпродаваш и се насочваш към следващата подобна, която според теб има потенциал за растеж спрямо моментната финансово-икономическа конюктура на пазара.
                  Когато имах най-добра диверсификация, бях постигнал супер баланс:

                  - Най-тежко дружество - Жабокът.
                  - С най-голяма обща тежест в портфейлът - една група (хидравликите).
                  - Най-ного компании в портфейлът - друга група (Софармите).


                  И сега не съм зле - почти еднакви като тежест три основни компании, още няколко - равни приблизително по тежест на всяка от трите основни, плюс умерено количество облизвации со сосна доходност.

                  Скоро ще нарисувам ново колелце.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                    моето мнение е че деверсификацията на БФБ е нещо като мит-хубаво звучи,но няма реална приложимост при позициите с по-голяма волатилност(по-добре сложи само на Хим,отколкото на Хим,ЦКБ,Зрънчо и ПИБ)единственото предимство ако си с по-голям портфейл е че ликвидността е малко по-голяма,защото ползваш повече позиции, но ще трябва да осредняваш доходността между тях.
                    Иначе казано-правиш проучване на една позиция,купуваш в нея правиш заложения таргет(дай Боже),а след това разпродаваш и се насочваш към следващата подобна, която според теб има потенциал за растеж спрямо моментната финансово-икономическа конюктура на пазара.
                    Не точно така.Ако имаш примерно само една позиция от групата и тя в момента е на долу,а искаш да кешираш малко,за да влезеш в друга-губиш.Другото което е ,че на БФБ акциите се вдигат защото са станали "популярни"/без финасова логика/.Помня на времето момбат.мцх,алкомет,фазера,оцк,холдинг пътища....и изпускаш този момент. В случая,смятам че хим набра и зрънчо ще я последва.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Да напиша и аз....
                      Откакто съм на БФБ търгувам само две акции - ПИБ и ЦКБ като тежестта им в портфейла е приблизително 50/50.
                      Пич ей на това му викам дисциплина.
                      Аз съм като някоя разюздана курва-златотърсачка. Къдет подуша възможност за сухо се опитвам да съм там. В резултат на което много пъти се и опарих...
                      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                      Коментар


                      • моето мнение е че деверсификацията на БФБ е нещо като мит-хубаво звучи,но няма реална приложимост при позициите с по-голяма волатилност(по-добре сложи само на Хим,отколкото на Хим,ЦКБ,Зрънчо и ПИБ)единственото предимство ако си с по-голям портфейл е че ликвидността е малко по-голяма,защото ползваш повече позиции, но ще трябва да осредняваш доходността между тях.
                        Иначе казано-правиш проучване на една позиция,купуваш в нея правиш заложения таргет(дай Боже),а след това разпродаваш и се насочваш към следващата подобна, която според теб има потенциал за растеж спрямо моментната финансово-икономическа конюктура на пазара.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
                          Искам да разбера, възможно ли е оттук нататък един портфейл на БФБ да донесе около 25 % доходност за 12 месеца? Числото е избрано неслучайно, Бъфет смята "инвеститорската" норма на доходност около 20-те, но на онези улегнали пазари. За нашия слагам 5% "премия".
                          Може да прозвучи нескромно, но до края на годината спокойно можеш да си направиш едни 25-30%, да не кажа и доста повече........стига да знаеш какво да си купиш, разбира се

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                            Разбира се,че е възможно.Повече тук се надяват да удвоят и утроят портфейла си в рамките на година,две.Особенно ако е малък-по ликвиден е.
                            Може и да го удвоят или утроят ама ако са купували в ниското на цените на Батя иначе от днешните нататък си е "болен оптимизъм"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
                              Искам да разбера, възможно ли е оттук нататък един портфейл на БФБ да донесе около 25 % доходност за 12 месеца? ".
                              Разбира се,че е възможно.Повече тук се надяват да удвоят и утроят портфейла си в рамките на година,две.Особенно ако е малък-по ликвиден е.

                              Коментар


                              • Искам да разбера, възможно ли е оттук нататък един портфейл на БФБ да донесе около 25 % доходност за 12 месеца? Числото е избрано неслучайно, Бъфет смята "инвеститорската" норма на доходност около 20-те, но на онези улегнали пазари. За нашия слагам 5% "премия".
                                "Купуването и продаването на гласове е престъпление"

                                Коментар

                                Working...
                                X