IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Може би жабока изостава защото:
    1. Е ниско ликвиден и това не се харесва на инвеститорите;
    2. Защото скоро много силно ще увеличат регулациите в сектора и ще намалят печалбата на ЗК
    3. Защото скоро изтича емисията на привилегированите акции
    4. Защото в последните години печалбата намалява
    Kоито са с привилегировани там нито една от точките не ги касае, с изключение на това, че имат да прибират още 3 гарантирани и фиксирани по 75 стинки дивиденти (за справка - космическото МЦХ дава 30% по малко при 300% по-скъпи акции) )))
    Иначе казано, държачите като импето ще получат дивЕдент за:
    2013г. - 0,75 лв
    2014г. - 0,75 лв
    2015г. - 0,75 лв
    Общо 2,25 лв. (40% гарантиран приход спрямо сегашна цена, какво му е лошото ? Независимо вали, гърми, русия, украйна и тем подобни събития за 3 годин напред !??)
    А цената на обикновените при жабока е дори по-скъпа от привилегированите, т.е. уплаха от точките ти (в който го има този уплах) изглежда предварително и многократно калкулиран
    Не е препоръка
    Я всегда буду твоим поводом напиться.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Ми май не също бройки - не помня вече.

      Иначе аз си зех малко армейски акции - иначе: няма промяна.

      В моментът: Трейдингът ми се откъсна чувствително, а Жабокът взе малко надмощие пред Атерката.

      В същото време (понеже портфейлът ми е дивидентаджийски) най-сосно ще намажа от Атерата, после от Жабокът, най-скромно: от Трейдингът. Това показва, че Жабокът изостава в цената си - защото хората гледат нему с предразсъдство - може би. Изостава и Атерката: да.
      Може би жабока изостава защото:
      1. Е ниско ликвиден и това не се харесва на инвеститорите;
      2. Защото скоро много силно ще увеличат регулациите в сектора и ще намалят печалбата на ЗК
      3. Защото скоро изтича емисията на привилегированите акции
      4. Защото в последните години печалбата намалява

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Импе поздрави за промяната в портфейла, дано да е за добро. Във всеки случай СФТРД има малко по-голям шанс да порасtне от СОФКОМ. Софком-а на същите ти бройки от оса-то ли е, за да се ориентирам?
        Ми май не също бройки - не помня вече.

        Иначе аз си зех малко армейски акции - иначе: няма промяна.

        В моментът: Трейдингът ми се откъсна чувствително, а Жабокът взе малко надмощие пред Атерката.

        В същото време (понеже портфейлът ми е дивидентаджийски) най-сосно ще намажа от Атерата, после от Жабокът, най-скромно: от Трейдингът. Това показва, че Жабокът изостава в цената си - защото хората гледат нему с предразсъдство - може би. Изостава и Атерката: да.
        Last edited by Императорът; 04.04.2014, 12:52.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • SFARM 6,95%
          ALB 6,94%
          GAZ 6,84%
          BREF 6,47%
          ATERA 9,00%
          SFI 5,98%
          SFTRD 9,06%
          ZHBG 7,27%
          6C4P 12,77%
          BSO 8,35%
          КЕШ 20,37%
          Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

          Коментар


          • Има ли промени?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Нов лидер в портфейлът ми: третите станаха пръви - Трейдингът излезе начело, следван от Жабокът и Атерата.
              Импе поздрави за промяната в портфейла, дано да е за добро. Във всеки случай СФТРД има малко по-голям шанс да порасtне от СОФКОМ. Софком-а на същите ти бройки от оса-то ли е, за да се ориентирам?
              Last edited by tony1975; 08.03.2014, 09:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение
                Абе и ти не си в час ама нейсе
                набил се е имп-шматарока в бреф.
                Нарича го ски-скок. Най-близката алюзия е "намазвам ти ските". но .... за който разбира
                Импът си е "въобразил", че тук е келепира (има артии). ... ама
                не е препоръка, импе, пак си помисли, дали не ти маж
                по-скоро ти си объркал класната стая(импа говори за фонд имоти)но нищо...като удари званеца след голямото междучасие ще оправиш посоките и ще задвижиш хоризонти в правилната посока

                Коментар


                • Килимиманджаров - Брефчета имах преди, ама ги разкарах отдавна, от няколко месеца нямам нищо там.

                  Да: имам предвид Фонд Имоти - поради своеобразната форма на покривът на сградата им на Цариградско: при подходящи климатически условия човекът може да се пусне със ските по покривът и: ПЬЯУ !!! Дда кацне в Дружба 2.

                  Средната цена, на която съм си пазарувал Скокчета е 4.3 стинки, така че засега: доволен.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от glory Разгледай мнение
                    фонд имоти е -
                    от много писаници се получи забележим 'шум' по позицията..лек,но същевременно еднозначен

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                      тук нещо разминаване се получи-бреф или фонд имоти???
                      фонд имоти е -

                      Коментар


                      • Я питай Чичо си колко му е средната

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от glory Разгледай мнение
                          не е бреф - сигура
                          тук нещо разминаване се получи-бреф или фонд имоти???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от glory Разгледай мнение
                            Може и други да има, ама те си трайкат - много хора се хвалеха, че купували между 4 и 5 стотинки - един от тях в момента се подвизава в кръчмата
                            стига с тези понятия отнесени към личности,че ме караш да се смея

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение
                              Абе и ти не си в час ама нейсе
                              набил се е имп-шматарока в бреф. Нарича го ски-скок. Най-близката алюзия е "намазвам ти ските". но .... за който разбира
                              Импът си е "въобразил", че тук е келепира (има артии). ... ама
                              не е препоръка, импе, пак си помисли, дали не ти маж
                              не е бреф - сигура

                              Коментар


                              • Може и други да има, ама те си трайкат - много хора се хвалеха, че купували между 4 и 5 стотинки - един от тях в момента се подвизава в кръчмата

                                Коментар

                                Working...
                                X