IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
    Напротив, аз не искам "яка" доходност.Интересно ми , как с малко да я вдигна или запазя при стечение на определени обстоятелства.Дори и да имаш такава доходност, която си цитирал е възможно с малки суми.Ако са 300-400К, дори и сравнително ликвидната акция на Химимпорт, която си играете да повдигате с 10-20 бройки преди затваряне, за да се радвате на доходност трудно може да поеме.
    Но казваш предимно на публични дружества.Вероятно за да имаш такава доходност си се възползвал от продажбата на някой бизнес и си бил акционер там.Какъв е този имот който в периода 2007-2012г. не е поевтинял?Единствения вариант е земеделска земя.
    Явно имаш негативно отношение към възможностите за инвестиции през БФБ, което няма да оборвам, а само ще изразя мнението от личния си опит - грешиш
    Във всяка от компаниите от портфейла ми съм акционер , но никога не съм участвал в управление на бизнес... много рядко съм имал над 5% от акциите... в момента най-високия ми дял е 2%. Имота беше луксозен на топ локация и строен по стопански начин, т.е. лично... може би затова не загубих - при придобиването не съм плащал премия над себестойността

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Какъв резил бе лек? Доказах ти, че имота е два пъти по-добра инвестиция от депозита. Имам и депозит де .......
      В другата тема направих едни леки сметки и при много оптимистични допускания за имота, който си дал за пример доходността с много голяма мъка може да се докара до 3%. Не съм хвалил депозита никога - за мен той не е никаква инвестиция. Но в случая е много по-изгоден от това, което ти наричаш "инвестиция"...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Добре де, ти хем искаш да спиш спокоен като бебе държайки, както сам казваш, скучните депозити и дойни кравички, хем искаш и яка доходност да трупаш. Е, няма начин, разбира се - и вълка сит и агнето цяло
        Не знам за 15 г., защото моите инвестиции са само от 14, но за това време капитала ми се е увеличил 65 пъти или 6 500% за периода... сам сметни колко е средно-годишно. И то при условие, че от тия инвестиции ежемесечно съм теглил кеш за да храня семейство Инвестирам само в БГ акции, предимно на публични дружества. От 2007 до 2012 имах и добра инвестиция в недвижим имот, която ми запази значителен капитал по време на срива на БФБ.
        Напротив, аз не искам "яка" доходност.Интересно ми , как с малко да я вдигна или запазя при стечение на определени обстоятелства.Дори и да имаш такава доходност, която си цитирал е възможно с малки суми.Ако са 300-400К, дори и сравнително ликвидната акция на Химимпорт, която си играете да повдигате с 10-20 бройки преди затваряне, за да се радвате на доходност трудно може да поеме.
        Но казваш предимно на публични дружества.Вероятно за да имаш такава доходност си се възползвал от продажбата на някой бизнес и си бил акционер там.Какъв е този имот който в периода 2007-2012г. не е поевтинял?Единствения вариант е земеделска земя.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Добре де, ти хем искаш да спиш спокоен като бебе държайки, както сам казваш, скучните депозити и дойни кравички, хем искаш и яка доходност да трупаш. Е, няма начин, разбира се - и вълка сит и агнето цяло
          Не знам за 15 г., защото моите инвестиции са само от 14, но за това време капитала ми се е увеличил 65 пъти или 6 500% за периода... сам сметни колко е средно-годишно. И то при условие, че от тия инвестиции ежемесечно съм теглил кеш за да храня семейство Инвестирам само в БГ акции, предимно на публични дружества. От 2007 до 2012 имах и добра инвестиция в недвижим имот, която ми запази значителен капитал по време на срива на БФБ.
          +1

          Коментар


          • Батенце: аферим.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Евала! Пейтриът си, истински! Модел си за мен. Инвестирал в най.-доброто, дори споделяйки го. Винаги съм вярвал, че хора като теб са носители на добрите практики в България.
              Благодаря за добрите думи!
              Успех в инвестициите!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Добре де, ти хем искаш да спиш спокоен като бебе държайки, както сам казваш, скучните депозити и дойни кравички, хем искаш и яка доходност да трупаш. Е, няма начин, разбира се - и вълка сит и агнето цяло
                Не знам за 15 г., защото моите инвестиции са само от 14, но за това време капитала ми се е увеличил 65 пъти или 6 500% за периода... сам сметни колко е средно-годишно. И то при условие, че от тия инвестиции ежемесечно съм теглил кеш за да храня семейство Инвестирам само в БГ акции, предимно на публични дружества. От 2007 до 2012 имах и добра инвестиция в недвижим имот, която ми запази значителен капитал по време на срива на БФБ.
                Евала! Пейтриът си, истински! Модел си за мен. Инвестирал в най.-доброто, дори споделяйки го. Винаги съм вярвал, че хора като теб са носители на добрите практики в България.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                  Няма друга тема където да го кажа, но ако говорим без лъжи забелязали ли сте колко е трудно да се постигне средногодишна доходност от дори 15%.Не говори за лъки инвестицийка в акция и след два месеца скочила и айде колко съм велик.Говоря за 12-15% доходност за 15 поредни години.Има ли някой който може да се похвали с това.Аз лично за последните 10 години , но тъй като съм доста консервативен съм докарал нето средно около 9-10%.
                  Ако има сериозни хора които четат форума нека дадат пример, не с конкретни акции или имоти, а с инструменти които са използвали като цяло-акции, облигации, имоти, депозити и др.
                  Ще дам пример като кажа, че аз основно съм бил на депозити и дивидентни "скучни" сини чипове на Дау.Най-доброто сравнително не малко вложение е в JNJ.
                  Добре де, ти хем искаш да спиш спокоен като бебе държайки, както сам казваш, скучните депозити и дойни кравички, хем искаш и яка доходност да трупаш. Е, няма начин, разбира се - и вълка сит и агнето цяло
                  Не знам за 15 г., защото моите инвестиции са само от 14, но за това време капитала ми се е увеличил 65 пъти или 6 500% за периода... сам сметни колко е средно-годишно. И то при условие, че от тия инвестиции ежемесечно съм теглил кеш за да храня семейство Инвестирам само в БГ акции, предимно на публични дружества. От 2007 до 2012 имах и добра инвестиция в недвижим имот, която ми запази значителен капитал по време на срива на БФБ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                    Буахаха, тука ли се скри да ме плюеш зад гърба ми бе Лорде от Карпузица Нещо да не се срамуваш от резила си в другата тема, буахахааа
                    Какъв резил бе лек? Доказах ти, че имота е два пъти по-добра инвестиция от депозита. Имам и депозит де .......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      А така, обясни го това сега на Дино Динозавъра и други тролове.......в темата за поскъпването на имотите
                      Буахаха, тука ли се скри да ме плюеш зад гърба ми бе Лорде от Карпузица Нещо да не се срамуваш от резила си в другата тема, буахахааа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от никой. Разгледай мнение
                        акции и малко имоти
                        А така, обясни го това сега на Дино Динозавъра и други тролове.......в темата за поскъпването на имотите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                          24-25% доходност са огромна цифра и излиза, че на всеки 3 години си удвоявал имането си.В какво си инвестирал?
                          акции и малко имоти

                          Коментар


                          • 24-25% доходност са огромна цифра и излиза, че на всеки 3 години си удвоявал имането си.В какво си инвестирал?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                              Няма друга тема където да го кажа, но ако говорим без лъжи забелязали ли сте колко е трудно да се постигне средногодишна доходност от дори 15%.Не говори за лъки инвестицийка в акция и след два месеца скочила и айде колко съм велик.Говоря за 12-15% доходност за 15 поредни години.Има ли някой който може да се похвали с това.Аз лично за последните 10 години , но тъй като съм доста консервативен съм докарал нето средно около 9-10%.
                              Ако има сериозни хора които четат форума нека дадат пример, не с конкретни акции или имоти, а с инструменти които са използвали като цяло-акции, облигации, имоти, депозити и др.
                              Ще дам пример като кажа, че аз основно съм бил на депозити и дивидентни "скучни" сини чипове на Дау.Най-доброто сравнително не малко вложение е в JNJ.

                              без да съм водил абсолютно точни сметки, за последните 20г средно годишно 24.5-25%
                              това за всички активи, които съм имал и имам
                              грешката ми може да е 1-3% надолу, но не съм сигурен, т.е. 22-25%

                              Коментар


                              • Няма друга тема където да го кажа, но ако говорим без лъжи забелязали ли сте колко е трудно да се постигне средногодишна доходност от дори 15%.Не говори за лъки инвестицийка в акция и след два месеца скочила и айде колко съм велик.Говоря за 12-15% доходност за 15 поредни години.Има ли някой който може да се похвали с това.Аз лично за последните 10 години , но тъй като съм доста консервативен съм докарал нето средно около 9-10%.
                                Ако има сериозни хора които четат форума нека дадат пример, не с конкретни акции или имоти, а с инструменти които са използвали като цяло-акции, облигации, имоти, депозити и др.
                                Ще дам пример като кажа, че аз основно съм бил на депозити и дивидентни "скучни" сини чипове на Дау.Най-доброто сравнително не малко вложение е в JNJ.

                                Коментар

                                Working...
                                X