IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Tи май искаш да се драчиш с мене, като в добрите стари времена де се спорехме Атера / Софарма..
    Ма честно да си призная и на мене ми е драго да те ям сегиз тогиз ..

    По въпроса:
    Атера - ми нали виждаш че съм я намалил 7 пъти почти, по апогея бях 100% в нея ако си спомняш.
    Освен това по добра, сигурна и доходна банка от нея в БГ няма...

    РЕ :
    Подбирам си къде слагам пари по набор от ок 15 критерия, РЕ-та са само 1 от тях, няма съвършени, но по добре несъвършен такъв отколкото по твоя начин "ала чичовото". За избушляци като инса не ща и да отварям дума дори..

    Гледано по РЕ ( и не само) съм двойно по евтин от тебе макар да съм почти 2/3 на нисе.
    За да разбереш за какво става дума ти предлагам да си отворим следящи портфейли един на друг на това което сме постнали и да правим рекапитулация на всеки 6месеца-година следващите 3-4-5 години кой е бил по на прав път.
    Съгласен ?
    След малко отварям портфейл на инфостока и го наричам Тони чичовото, авг.14

    мда голям спор беше!
    Цъ не се състезавам!
    Това са средствата на семейството ми - не някакъв състезателен кон!
    Просто ссе закачам!
    Жив и здрав!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Преди и на мене ми казвахте тъй.
      Имало е някога един император- философ. Ама някога, Много отдавна, Марк Аврелий на теб може всичко да ти кажат само не и философ. Не ставаш импе, балонирал си се Виж ev/ebitda на балонирания трейдинг и после пак да коментираме... И научи ги тези сметки най-накрая как се правят, зора е в началото после може и наум
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        странен човек си ти!
        вгледал си се в някакви бъдещи п/е-та и това е!
        тая атера няма ли да я махаш вече - на всички е ясно че тя мина апогея си и оттук насетне върви надолу(дивидента, а от там и цената)
        Хим - имам малко , но не ги харесвам!
        софком - не е ли време да го разкараш? печалбата пада, края на дивидентите наближава - може да няма кой да ти го купи тогаваю
        БТХ - WTF? тия да не ги спряха и тях от търговия и за това да не си успял да избягаш?

        УСА не пипам, поне докато не коригират 50%

        айде захапи ме!

        п.с. и чичо Оги е акционер в БТХ - факт пише го в отчета на ДОХ
        Tи май искаш да се драчиш с мене, като в добрите стари времена де се спорехме Атера / Софарма..
        Ма честно да си призная и на мене ми е драго да те ям сегиз тогиз ..

        По въпроса:
        Атера - ми нали виждаш че съм я намалил 7 пъти почти, по апогея бях 100% в нея ако си спомняш.
        Освен това по добра, сигурна и доходна банка от нея в БГ няма...

        РЕ :
        Подбирам си къде слагам пари по набор от ок 15 критерия, РЕ-та са само 1 от тях, няма съвършени, но по добре несъвършен такъв отколкото по твоя начин "ала чичовото". За избушляци като инса не ща и да отварям дума дори..

        Гледано по РЕ ( и не само) съм двойно по евтин от тебе макар да съм почти 2/3 на нисе.
        За да разбереш за какво става дума ти предлагам да си отворим следящи портфейли един на друг на това което сме постнали и да правим рекапитулация на всеки 6месеца-година следващите 3-4-5 години кой е бил по на прав път.
        Съгласен ?
        След малко отварям портфейл на инфостока и го наричам Тони чичовото, авг.14

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Моята моментна картинка:
          28 позиции, 6 на бфб ( 39,5%), 22 на нисе (60,5%)
          Средно текущо РЕ ок 11, форуърд ок 9. Дивидентна доходност - около 5.5%, чисто.

          Бфб:

          15% Атера
          13,5% Хим (прив)
          5% ЦКБ
          3,5% Софком (жабоци)
          1.3% БТХ
          1.2% Чез

          Нисе:

          19,5% GILD
          12% Drillers (SDRL,ESV,RIG)
          11.5% High divi sector ( CEFL,BDCL,PSEC,HQL,GGN,EDD,SLVO)
          8% TAN, TGA,PZE,NSU,VLO
          4% short S&P - SDS
          3% Grains ( JJG,WEAT) plus little SGG
          2.5% RSXJ, TUR
          странен човек си ти!
          вгледал си се в някакви бъдещи п/е-та и това е!
          тая атера няма ли да я махаш вече - на всички е ясно че тя мина апогея си и оттук насетне върви надолу(дивидента, а от там и цената)
          Хим - имам малко , но не ги харесвам!
          софком - не е ли време да го разкараш? печалбата пада, края на дивидентите наближава - може да няма кой да ти го купи тогаваю
          БТХ - WTF? тия да не ги спряха и тях от търговия и за това да не си успял да избягаш?

          УСА не пипам, поне докато не коригират 50%

          айде захапи ме!

          п.с. и чичо Оги е акционер в БТХ - факт пише го в отчета на ДОХ
          Last edited by tony1975; 28.08.2014, 23:39.

          Коментар


          • Моята моментна картинка:
            28 позиции, 6 на бфб ( 39,5%), 22 на нисе (60,5%)
            Средно текущо РЕ ок 11, форуърд ок 9. Дивидентна доходност - около 5.5%, чисто.

            Бфб:

            15% Атера
            13,5% Хим (прив)
            5% ЦКБ
            3,5% Софком (жабоци)
            1.3% БТХ
            1.2% Чез

            Нисе:

            19,5% GILD
            12% Drillers (SDRL,ESV,RIG)
            11.5% High divi sector ( CEFL,BDCL,PSEC,HQL,GGN,EDD,SLVO)
            8% TAN, TGA,PZE,NSU,VLO
            4% short S&P - SDS
            3% Grains ( JJG,WEAT) plus little SGG
            2.5% RSXJ, TUR

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Това те прави колекционер, а не инвеститор
              Преди и на мене ми казвахте тъй.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                Както искайтеа така му казвайте
                Както искате така си управлявайте парите Разбирам че риска не понася на всеки и уважавам различните решения. Мразя обаче когато ми завиждат затова че съм печелил добре, не отчитайки че съм си го заслужил...

                п.п. (не говоря за теб, а по принцип)

                Успех в инвестициите и мир в душата!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Това те прави колекционер, а не инвеститор
                  Както искайтеа така му казвайте

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Това те прави колекционер, а не инвеститор
                    колекционер на хубави компании- другото е спеко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      .....
                      хай, лоу няма значение - М+С и фармите просто искам да си ги имам - харесват ми!
                      ....
                      Това те прави колекционер, а не инвеститор

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Голям риск си поел. Един евентуален започващ бичи пазар ще те хване по бели гащи. А и как се купува на нашия пазар когато пак всички вкупом се сетят че е евтин и ще се качва...

                        Мой портфейл към момента:
                        133% акции
                        -33% кеш
                        Ако те барне мечия пазар, така хубавичко ще се овъртиш с тези репа, че ще се радваш ако останат и 33% от въпросните 133%
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • И аз съм 100% в акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Тони, не бих искал да коментирам...само да попитам нещо.
                            Като как така човек който се определя като фен на контрарното инвестиране поддържа портфейл с РЕ около 20 и форърд такова едва ли по малко от 15 ?
                            Изглеждаш ми по скъп дори от средното за сип, а все пак като за бфб определена норма на дисконт спрямо хамериканците си е задължителна.
                            При това голяма част от перата ти са на ол тайм хай или близо...а дивидентите ти са микро...
                            Какви ти са очакванията от този портфейл ?
                            ами надявам се да ме радва в дългосрочен план!
                            хай, лоу няма значение - М+С и фармите просто искам да си ги имам - харесват ми!
                            То се видя че читавите компании и на Софикс 500 са на доста повъзстановени цени .
                            Той контрарианскиия е в международната платформа бе - тук си е живо контрарианство че сме на бфб!
                            Добре аз не поствам за да се хваля, а да обсъдя - така че предложи какво е хубаво да се купува на бфб и защо. Ти какво остави атера и хим(п)? там ли виждаш бъдещето на бфб?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                              Скрих се на време - знаех че ще искаш да ме снимаш

                              виж какво ти дописах по 2-ра
                              ха ха ха!!!
                              винаги следя и се уча с интерес!
                              Last edited by tony1975; 25.08.2014, 17:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение


                                Скрих се на време - знаех че ще искаш да ме снимаш

                                виж какво ти дописах по 2-ра

                                Коментар

                                Working...
                                X