IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Грешиш Пиб..
    Възможно е, просто така мисля.
    Ама и ти грешиш, ич не ме кефи това Б де ме наричаш, нямам нищо общо с тях

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
      Какво си чул за бъдещето, ще споделиш ли с нас. Като си казал "А" кажи и "Б"
      Искаш да ме насадиш на пачи яйца, ама да го формулирам така:
      Огромни средства в момента от една структура се преливат в друга структура със същия лиценз на дейност пак собственост на ДИМаджиите под носа на шефа на КаФеНето. Разбира се, че става въпрос за кварталното кафене, не това за което си мислиш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
        Може и да си прав, ама дивиденти имам от други две, та вече се хвърлям в капиталова, въпреки, че опита ми от Енергопро продажби ми докарва скепсис.
        За ЦКБ чух изключително лоша новина за бъдещето от регионален мениджър в пенсионен фонд на който съм склонен да вярвам.

        ПП Малко е скучно да колекционираш нови приятелства с регионални мениджъри във фондове и директори на компании, по-забавно е с кварталните пияници от които също не се отказвам. Интересно е да се телепортираш често между два свята.
        Какво си чул за бъдещето, ще споделиш ли с нас. Като си казал "А" кажи и "Б"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Вероятността флагмана (или ЦКБ) да ти даде дабъл един ден за мене е много по голяма отколкото за която и да е от изброените 3.
          Те и сега се търгуват на счетоводна средно около 1.7, а РЕ над 20.
          Та върти се де, добро пожаловатъ дет се вика да ги дочакаш на двойно по високи числа

          ПС Поне да кихаха дивиденти като хората...ма йок.
          Може и да си прав, ама дивиденти имам от други две, та вече се хвърлям в капиталова, въпреки, че опита ми от Енергопро продажби ми докарва скепсис.
          За ЦКБ чух изключително лоша новина за бъдещето от регионален мениджър в пенсионен фонд на който съм склонен да вярвам.

          ПП Малко е скучно да колекционираш нови приятелства с регионални мениджъри във фондове и директори на компании, по-забавно е с кварталните пияници от които също не се отказвам. Интересно е да се телепортираш често между два свята.

          Коментар


          • Грешиш Пиб..Монбат даде 1допълнителна акция, пак си върна цената , а има и дивиденти.Незнам дали има смисъл да се гледат показателите на групата Хим..там е друга играта

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
              Ще пълня след няколко дни, а флагмана все повече ме отказва от себе си. Вече се въртя между три- Монбат, Софарма АД и БФБ.
              Вероятността флагмана (или ЦКБ) да ти даде дабъл един ден за мене е много по голяма отколкото за която и да е от изброените 3.
              Те и сега се търгуват на счетоводна средно около 1.7, а РЕ над 20.
              Та върти се де, добро пожаловатъ дет се вика да ги дочакаш на двойно по високи числа

              ПС Поне да кихаха дивиденти като хората...ма йок.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Много е рано за отговор, едва почвам 15-я си месец на нисе.
                Завиждам ти благородно, защото аз съм едва от 2 години на БФБ, за НУСЕ не си и помислям за момента, но,

                Ще пълня след няколко дни, а флагмана все повече ме отказва от себе си. Вече се въртя между три- Монбат, Софарма АД и БФБ.

                Коментар


                • pipbel, не го възприемай лично. Опитвам се да разбера дали стратегията дава добри резултати.
                  Освен това се опитвам да схвана какво разбираш под контрарно. По отношение на възгледите ти за България си типичен представител на тълпата. Както 99,9 процента от населението считаш, че тук няма бъдеще. Въпреки всичко си заложил на Химимпорт като ВСИЧКИ спекуланти. Не разбирам къде е "контрарното".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    pipbel, интересно ми е каква възвращаемост дава тази стратегия. Знаеш, че от две години пищя срещу суровините. Възприемах ги като токсичен актив. Наистина ми е интересно какви рзултати се получава при системно следване на такава стратегия.
                    Много е рано за отговор, едва почвам 15-я си месец на нисе.
                    Ти като толкова беше сигурен за суровините защо не ги шорти ????
                    Беше много сигурен и в неспирния възход на ВЕИ...защо и те са в откровен мечи пазар, а ?

                    Аз си ги и хеджирам с левърджнати къси позициите,от 1/3 до 2/3, според зависи...
                    Засега съм някъде на около - 15% от сур.сектор...но изобщо не се притеснявам.
                    РБ 1 само да станат - ще съм направил тройка, ако трябва и 10 годин ще чакам, заслужава си.
                    Както казах - равносметката ще дойде когато :

                    Ще им дойде и на тях времето всички да ги обичат...те тогази аз ще ги намразя
                    ПС Между другото контрарните стратегии не са единствените дето следвам.
                    Моментумните и дивидентните също ги комбинирам в портфейла.
                    Last edited by pipbel; 17.01.2015, 22:39.

                    Коментар


                    • pipbel, интересно ми е каква възвращаемост дава тази стратегия. Знаеш, че от две години пищя срещу суровините. Възприемах ги като токсичен актив. Наистина ми е интересно какви рзултати се получава при системно следване на такава стратегия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Ами да го покажа, щом ще е интересно Вероятно ще скандализирам пак мнозинството, с твърде рисковия си профил
                        :
                        Чи какво скандално пък чакаш да се коментира...всеки си носи риска.
                        Пък и са си го казали хората - боклука на един е съкровище за друг
                        По скоро да му мислят ония набабените в безценни ( за тях си) артии на РВ>1.5 и РЕ>15.

                        Ние с тебе доста си приличаме като стил всъщност.
                        И аз съм фен на най мразените артии, само дето ги търся в световен мащаб.
                        Русия ( 2 етф-а), Петробрас, Вале,Трансглоуб, уран, захар и т.н...почти 20% от инвестирания портфейл в момента. РВ-то им 0.3 - 0.5....
                        Ще им дойде и на тях времето всички да ги обичат...те тогази аз ще ги намразя

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Ами да го покажа, щом ще е интересно Вероятно ще скандализирам пак мнозинството, с твърде рисковия си профил

                          Химимпорт 19%
                          Евроинс 14%
                          Синергон 13%
                          ЦКБ 13%
                          ПИБ 12%
                          Топливо 11%
                          Елтос 6%
                          Билборд 5%
                          Зърнени храни 3%
                          Доверие холд 2%
                          Актив пропъртис 1,5%

                          Имам и някой дребни пакетчета, без особено значение за общия пейзаж
                          26% от общия портфейла е финансиран с привлечен капитал или това прави обща експозиция към БГ акции над 135% към момента

                          "Бъди смел, когато другите се страхуват!"
                          Според рисковия профил и портфейла. Скандализирани не бива да има. Всеки сам преценява и си носи последствията, незавсимо от това да ли говорим за печалби или загуби!
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                            Другите не са дори започнали да се страхуват. Страхът и паниката тепърва предстоят.
                            Много хора го очакват и може и да има изненада. Евтиния петрол ще освободи пари, които ще се завъртят в икономиката иначе минуси много.

                            Коментар


                            • [QUOTE=Батя;1059757108
                              "Бъди смел, когато другите се страхуват!" [/QUOTE]

                              Другите не са дори започнали да се страхуват. Страхът и паниката тепърва предстоят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                                Здравей Батя, ще ми е интересно както и на много други ако можеш да покажеш как изглежда портфейла ти.
                                Желая ти здраве и късмет през новата година!
                                Ами да го покажа, щом ще е интересно Вероятно ще скандализирам пак мнозинството, с твърде рисковия си профил

                                Химимпорт 19%
                                Евроинс 14%
                                Синергон 13%
                                ЦКБ 13%
                                ПИБ 12%
                                Топливо 11%
                                Елтос 6%
                                Билборд 5%
                                Зърнени храни 3%
                                Доверие холд 2%
                                Актив пропъртис 1,5%

                                Имам и някой дребни пакетчета, без особено значение за общия пейзаж
                                26% от общия портфейла е финансиран с привлечен капитал или това прави обща експозиция към БГ акции над 135% към момента

                                "Бъди смел, когато другите се страхуват!"

                                Коментар

                                Working...
                                X