IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Е той пазарът е ту нагоре, ту надолу ако човек не си променя мнението половината време ще греши.
    Очевидно не е някакъв страшен проблем, само да може да печели през другата половина...
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      Равновесие много добре ги докарва нещата на вербална фаза.
      Ако го четеш от 2-3 месеца ще си кажеш , еи тоя е страшен капацитет сигурно троши пазара.
      Ако го почетеш по дълъг период обаче установяваш че с една жар и убеденост сега твърди едно а преди година точно обратното е твърдял .... в смисъл както казва народа не му бие топора на едно място......

      Съмнявам се че реално търгува , но ако го прави му желая да има сериозни успехи...
      Е той пазарът е ту нагоре, ту надолу ако човек не си променя мнението половината време ще греши.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        ехее, чак агресия и обиди..
        много стойностни са твоите, да .. днес 300, утре за 700 пееш
        бил се събудил на кеф... ебати инвеститУра
        плувай както си знаеш!
        Равновесие много добре ги докарва нещата на вербална фаза.
        Ако го четеш от 2-3 месеца ще си кажеш , еи тоя е страшен капацитет сигурно троши пазара.
        Ако го почетеш по дълъг период обаче установяваш че с една жар и убеденост сега твърди едно а преди година точно обратното е твърдял .... в смисъл както казва народа не му бие топора на едно място......

        Съмнявам се че реално търгува , но ако го прави му желая да има сериозни успехи...
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          ехее, чак агресия и обиди..
          много стойностни са твоите, да .. днес 300, утре за 700 пееш
          бил се събудил на кеф... ебати инвеститУра
          плувай както си знаеш!
          Просто ми е силно неприятно когато ми се измъква един пост и ми се държи отговорност защо съм го бил писал, при положение че реално всеки друг ръси глупости до полуда, като повтаря едни и същи неща несвързани с нищо от това което се случва.

          В се пак като ще ми се държи сметка за мои постове, да почна и аз да измъквам една камара ъп, ъп, сега се изстрелваме, входа ще стане тесен и така нататък глупости, които така и така не се случват.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            ехее, чак агресия и обиди..
            много стойностни са твоите, да .. днес 300, утре за 700 пееш
            бил се събудил на кеф... ебати инвеститУра
            плувай както си знаеш!
            поздравът по-надолу е за него

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Не виждам защо се ловиш за отделен мой пост, в ден вкойто сигурно съм се събудил прекалено на кеф при положение че 90% от твоите постове са пълен шит и тотално несвързани с реалността. Ако почна да изброявам глупостите които една камара народ пишете тук в продължение на години ще се наложи още един форум да се създаде
              ехее, чак агресия и обиди..
              много стойностни са твоите, да .. днес 300, утре за 700 пееш
              бил се събудил на кеф... ебати инвеститУра
              плувай както си знаеш!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Не виждам защо се ловиш за отделен мой пост, в ден вкойто сигурно съм се събудил прекалено на кеф при положение че 90% от твоите постове са пълен шит и тотално несвързани с реалността. Ако почна да изброявам глупостите които една камара народ пишете тук в продължение на години ще се наложи още един форум да се създаде

                https://www.youtube.com/watch?v=zD97Ohz7LNk

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Стига с тия порфейли с по една-две позиции, съберете хартиите и ... в коша )))
                  Да гледаме по-широкоспектърно и да обгърнем повече шитс!
                  На кое да заложим. Виждаме че прехваляните от батя шитове правят несъразмерни флуктуации, пример - тотален "избушляк" като елтоса носещ само загуби в отчета станал по-скъп от "ракетата" борд,(с малки но постоянни печалби) така ли е батя !?? )) Шитна ли вече ракетата и иде ли ред и на избушляка !?? )))
                  Искаш ли да си покажеш портфейла?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Ехе, ти много праволинеен се изкара
                    Леко ни обиждаш като ни изкарваш че не помним и няколко месеца. По НГ кой беше оптимист за Софикс 700 точки в края на 2015-та!?
                    Искаш ли си поста?
                    Не виждам защо се ловиш за отделен мой пост, в ден вкойто сигурно съм се събудил прекалено на кеф при положение че 90% от твоите постове са пълен шит и тотално несвързани с реалността. Ако почна да изброявам глупостите които една камара народ пишете тук в продължение на години ще се наложи още един форум да се създаде

                    Коментар


                    • Стига с тия порфейли с по една-две позиции, съберете хартиите и ... в коша )))
                      Да гледаме по-широкоспектърно и да обгърнем повече шитс!
                      На кое да заложим. Виждаме че прехваляните от батя шитове правят несъразмерни флуктуации, пример - тотален "избушляк" като елтоса носещ само загуби в отчета станал по-скъп от "ракетата" борд,(с малки но постоянни печалби) така ли е батя !?? )) Шитна ли вече ракетата и иде ли ред и на избушляка !?? )))
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Ехе, ти много праволинеен се изкара
                        Леко ни обиждаш като ни изкарваш че не помним и няколко месеца. По НГ кой беше оптимист за Софикс 700 точки в края на 2015-та!?
                        Искаш ли си поста?
                        не, не , не, това не може да е вярно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Аз не винаги съм песимист за България. Песимист съм сега от пролетта на миналата година. ....
                          Ехе, ти много праволинеен се изкара
                          Леко ни обиждаш като ни изкарваш че не помним и няколко месеца. По НГ кой беше оптимист за Софикс 700 точки в края на 2015-та!?
                          Искаш ли си поста?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Аз не винаги съм песимист за България. Песимист съм сега от пролетта на миналата година. И както се вижда нещата не вървят добре на БФБ. Ако почнат да си оправят резултатите компаниите ще стана пак оптимист. Но в момента както писах преди няколко дена не забелязвам подобно нещо. А не виждам причина нещо с падащи печалби и с високи коефициенти да расте. А и да расте, аз предпочитам да не съм силно в него.

                            Оптимист съм за биотехнологиите и за европейските банки, защото първите просто избиват рибата. Въпреки главоломния ръст на цените на акциите на основните биотехнологични компании печалбите им растят често още по брутално и всъщност коефициентите им падат. И са единствения отрасъл който може да прави ръст на приходи и на печалби години наред от по над 20% без това да се отразява на профит маржина им. При европейските банки, ами те просто са си евтини. И за разлика от българските банки си оправиха до голяма степен балансите, получавам редовно дивиденти от тях и потенциала за ръст в цената им може да не половина или на една трета от на българските, ама се чувствам доста по-добре с тях.
                            за европейските банки съм съгласен
                            и аз съм набелязал две засега

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Аз играя в самите отрасли. Т.е. компаниите ми вътре в отраслите се сменят. Като толкова те интересува може да гледаш IBB http://finance.yahoo.com/q?s=IBB като прокси за биотехнологиите и някой ЕТФ върху този индекс http://www.stoxx.com/indices/index_i...ml?symbol=SX7E
                              Ок ще ги следя да видим как се развиват. Успех!

                              Само да кажа че банковият индекс като дългосрочен тренд доста прилича на Софикс

                              Коментар


                              • Аз не винаги съм песимист за България. Песимист съм сега от пролетта на миналата година. И както се вижда нещата не вървят добре на БФБ. Ако почнат да си оправят резултатите компаниите ще стана пак оптимист. Но в момента както писах преди няколко дена не забелязвам подобно нещо. А не виждам причина нещо с падащи печалби и с високи коефициенти да расте. А и да расте, аз предпочитам да не съм силно в него.

                                Оптимист съм за биотехнологиите и за европейските банки, защото първите просто избиват рибата. Въпреки главоломния ръст на цените на акциите на основните биотехнологични компании печалбите им растят често още по брутално и всъщност коефициентите им падат. И са единствения отрасъл който може да прави ръст на приходи и на печалби години наред от по над 20% без това да се отразява на профит маржина им. При европейските банки, ами те просто са си евтини. И за разлика от българските банки си оправиха до голяма степен балансите, получавам редовно дивиденти от тях и потенциала за ръст в цената им може да не половина или на една трета от на българските, ама се чувствам доста по-добре с тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X