IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Получих някой запитвания по въпроса с портфейла и поне като ще го обявявам да е публично. А и е нормално на ок. 3 месеца да си ги показваме и мерим..

    ПИБ - 20%
    Хим об. - 17%
    Евроинс - 12%
    ЦКБ - 12%
    Синергон - 11%
    Топливо - 10%
    Елтос - 6%
    Билборд - 4%
    Доверие холд- 3%
    Биовет - 3%
    Актив пропъртис - 2%


    Експозиция в акции на БФБ - 149%
    Доходност от нач. на годината - ок. 4%

    Бъди смел, когато другите се страхуват!
    Похвално, че споделяш отново портфейла си! За мен лично, както и най-вероятно за повечето участници тук, той не буди изненади, но е важно в кой момент го публикуваш. Това е знак, че вече не те притеснява конкуренция по закупуването на визираните от теб акции.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Получих някой запитвания по въпроса с портфейла и поне като ще го обявявам да е публично. А и е нормално на ок. 3 месеца да си ги показваме и мерим..

      ПИБ - 20%
      Хим об. - 17%
      Евроинс - 12%
      ЦКБ - 12%
      Синергон - 11%
      Топливо - 10%
      Елтос - 6%
      Билборд - 4%
      Доверие холд- 3%
      Биовет - 3%
      Актив пропъртис - 2%



      Експозиция в акции на БФБ - 149%
      Доходност от нач. на годината - ок. 4%

      Бъди смел, когато другите се страхуват!

      ИСКАМ ОЩЕ !
      къде са затворените загуби /гробищния парк/ - в ЦИФРИ ,че процента не ги лови !

      Коментар


      • Получих някой запитвания по въпроса с портфейла и поне като ще го обявявам да е публично. А и е нормално на ок. 3 месеца да си ги показваме и мерим..

        ПИБ - 20%
        Хим об. - 17%
        Евроинс - 12%
        ЦКБ - 12%
        Синергон - 11%
        Топливо - 10%
        Елтос - 6%
        Билборд - 4%
        Доверие холд- 3%
        Биовет - 3%
        Актив пропъртис - 2%


        Експозиция в акции на БФБ - 149%
        Доходност от нач. на годината - ок. 4%

        Бъди смел, когато другите се страхуват!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

          ...А и на кого ще помогнем - на 10-20 спекуланти, загубили огромни средства с хазартно играене на борсата...
          Не, бе. Нашите бичета така станаха инвеститори.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Ай стига, бе!
            стига я ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              ...ръцете ми са целували - почти буквално.
              Ай стига, бе!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Ми да се разпускат тогава Какво онази ми работа надзирават 1000 насилствено качени дружества. Защо е толкова трудно отписването? Защо единственото което може да доведе до спиране на търговия е неплащане на таксата? В резултат от това се търгуват шитове отдавна фалирали, търгуват се дружества, които имат 2 сделки за 5 години, а всичко това си е гушка и наливане от пусто в празно.

                Сори, оспамихме темата
                Ти май много въпроси задаваш и то рано сутрин , а
                И за да не спамим темата - на 98% съм в акции и по-голямата част на БФБ
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Намерих си я статията:

                  http://www.investor.bg/blogosfera/36...urnost-133222/

                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • И Скаридоокият и Мерудията и менда не трябва да имат никакъв достъп до управлението на борса, на държавни финанси и т.н.
                    Скаридоокият трябва да е шофиорче в Министерството на финансите, менда да е метачка в същото, а мерудията - да е портиер в КФН !!!! Това са финансово неграмотни и тотално некадърни индивиди !!!!
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Съгласи ме!
                      Стоян Мавродиев: Опасни са идеите за активно управление на Сребърния фонд

                      - А как гледате на идеята за инвестиране на средствата от Сребърния фонд на борсата?

                      - Мисля, че е вредна и опасна. Индексът на БФБ-SOFIX се е сринал с над 80% за последните 4 г. Толкова пари щяха да се загубят, ако ги бяхме инвестирали през 2007 г. Освен това БФБ е малка - преди седмица дневният й оборот беше 86 000 лв. Ако изсипем средства от Сребърния фонд или дори само 10% от тях, това ще доведе до пазарна манипулация на цените на акциите на търгуваните компании. А и на кого ще помогнем - на 10-20 спекуланти, загубили огромни средства с хазартно играене на борсата. Затова фондът трябва да се управлява консервативно. Азбучна истина е, че по-високата доходност води до сериозен риск.


                      А иначе Черешаров си е виновен по принцип.
                      Тоя жалък, нещастен тъпак е един от хората, които трябва да носят съдебна отговорност за това, че 2.5 МБ, натрупани в Сребърният фонд мухлясват в трезора на БНБ !!! Това е чудовищно - досега тези пари можеше да са нарастнали поне с около 48%, дори при консервативна инвестиция !!!!

                      КОЙ по дяволите казва, че тези пари трябва да се инвестират изцяло на БФБ или изцяло в Български ДЦК? Навремето писах цяла статия по въпросът - има я в моят блог дори май бе публикувана и в Инвесторът.
                      С част от парите можеше да бъдат изградени нови индустриални мощности, друга част да се инвестират във водещи световни компании при широка диверсификация или в имоти по света, или в специални и добре управлявани фондове, друга част в резерв от благородни метали, също в инфраструктура - така че да носят дългосрочно доходност при съвсем нисък риск, поради голямата диверсификация... а днес обвиняват ПФ, че имали ниска доходност, при положение, че НОМИНАЛНАТА доходност на Сребърният фонд е НУЛА !!!!
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Май само бройката е сбъркал .... всичко останало си е вярно - колкото и да не ни харесва
                        Ми да се разпускат тогава Какво онази ми работа надзирават 1000 насилствено качени дружества. Защо е толкова трудно отписването? Защо единственото което може да доведе до спиране на търговия е неплащане на таксата? В резултат от това се търгуват шитове отдавна фалирали, търгуват се дружества, които имат 2 сделки за 5 години, а всичко това си е гушка и наливане от пусто в празно.

                        Сори, оспамихме темата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Съгласи ме!
                          Стоян Мавродиев: Опасни са идеите за активно управление на Сребърния фонд

                          - А как гледате на идеята за инвестиране на средствата от Сребърния фонд на борсата?

                          - Мисля, че е вредна и опасна. Индексът на БФБ-SOFIX се е сринал с над 80% за последните 4 г. Толкова пари щяха да се загубят, ако ги бяхме инвестирали през 2007 г. Освен това БФБ е малка - преди седмица дневният й оборот беше 86 000 лв. Ако изсипем средства от Сребърния фонд или дори само 10% от тях, това ще доведе до пазарна манипулация на цените на акциите на търгуваните компании. А и на кого ще помогнем - на 10-20 спекуланти, загубили огромни средства с хазартно играене на борсата. Затова фондът трябва да се управлява консервативно. Азбучна истина е, че по-високата доходност води до сериозен риск.


                          А иначе Черешаров си е виновен по принцип.
                          Май само бройката е сбъркал .... всичко останало си е вярно - колкото и да не ни харесва
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Съгласи ме!
                            Стоян Мавродиев: Опасни са идеите за активно управление на Сребърния фонд


                            А и на кого ще помогнем - на 10-20 спекуланти, загубили огромни средства с хазартно играене на борсата..
                            Оле-мале, това е мнението на шеф на КФН от страна членка на ЕС за всички участници на собствената му борса
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Не че нещо, ама мисля че поне за това черешко е невинен, май кфн ага го бе казал преди време.
                              Съгласи ме!
                              Стоян Мавродиев: Опасни са идеите за активно управление на Сребърния фонд

                              - А как гледате на идеята за инвестиране на средствата от Сребърния фонд на борсата?

                              - Мисля, че е вредна и опасна. Индексът на БФБ-SOFIX се е сринал с над 80% за последните 4 г. Толкова пари щяха да се загубят, ако ги бяхме инвестирали през 2007 г. Освен това БФБ е малка - преди седмица дневният й оборот беше 86 000 лв. Ако изсипем средства от Сребърния фонд или дори само 10% от тях, това ще доведе до пазарна манипулация на цените на акциите на търгуваните компании. А и на кого ще помогнем - на 10-20 спекуланти, загубили огромни средства с хазартно играене на борсата. Затова фондът трябва да се управлява консервативно. Азбучна истина е, че по-високата доходност води до сериозен риск.


                              А иначе Черешаров си е виновен по принцип.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Не че нещо, ама мисля че поне за това черешко е невинен, май кфн ага го бе казал преди време.
                                Мисля, че грешиш - миналата година по това време бяхме тръгнали да се увеличаваме доста, ама се намесиха горните!
                                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X