IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    добре де сфи на колко ще ги чистиш?
    Не знам. Имам ги вместо депозит. Може би ако лихвите в банките се вдигнат тогава бих помислил, или примерно на 10-11лв. Просто и да ги продам сега, не виждам какво да правя в кеш-а

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      При СФИ и Корадо, средната цена ми е изключително ниска, без да смятам изплатените дивиденти през годините. На тези цени няма да допълвам, но определено и не смятам да продавам. Допълвах БРЕФ с идеята да се превърне в "ракета" подобно на СФИ най-вече заради работещите активи и редовните наеми, но засега ръст няма. Явно нещо пропускам.

      Киро, имам малко М+С Хидравлик, защото имам повече ХЕС и допълвах при Стара планина холд. Не ми пречи да допълня, но в момента предпочитам да изчакам.
      добре де сфи на колко ще ги чистиш?
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        AER ? Защо си толкова сигурен в тая компания?
        защото бизнеса им е невероятно предвидим - договорили са под наем вече всички самолети, които ще получат до 2019 г. т.е. приходите и разходите се знаят за две години напред. отделно п/е е само 8 и изкупуват акции за около милиард на година. това е над 12% от акциите им.
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          малко под 50%, пролетта още разделих стратегията на две. в момента най-голям дял в портфейла ми заема аеркап
          AER ? Защо си толкова сигурен в тая компания?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

            защо сфи вместо бреф и какво толкова му харесваш на корадо?
            При СФИ и Корадо, средната цена ми е изключително ниска, без да смятам изплатените дивиденти през годините. На тези цени няма да допълвам, но определено и не смятам да продавам. Допълвах БРЕФ с идеята да се превърне в "ракета" подобно на СФИ най-вече заради работещите активи и редовните наеми, но засега ръст няма. Явно нещо пропускам.

            Киро, имам малко М+С Хидравлик, защото имам повече ХЕС и допълвах при Стара планина холд. Не ми пречи да допълня, но в момента предпочитам да изчакам.

            Коментар


            • Браво Манчев..Тези всичките ги имам и аз, но защо толкова малко МЦХ Хидравлик..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                Софарма имоти АДСИЦ - 35,70%
                Корадо България АД- 10,47%
                Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 10,24%
                Хидравлични елементи и системи АД - 8,11%
                Софарма трейдинг АД - 7,45%
                Стара планина холд АД - 6,76%
                Булгартабак АД - 3,47%
                Софарма АД - 2,68%
                Албена АД - 2,65%
                Елана агрокредит АД - 2,12%
                Монбат АД - 2,09%
                М+С хидравлик АД - 1,97%
                Адванс Терафонд АДСИЦ - 1,74%
                Спиди АД - 1,65%
                Първа инвестиционна банка АД - 1,41%
                Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,96%
                Фазерлес АД - 0,56%

                Портфейла е към 12.12.2017г. Не помня последно кога коментирах портфейла си тук, но общо взето последните ми сделки са следните. Продадох част от Спиди и купих Софарма и Корадо преди "безплатните акции", като времето показа че двете компании слязоха леко надолу, а Спиди запази стойността си . С част от дивидента за годината "влязох" в Индустриален капитал холдинг, а с друга част от него плюс парите от Дружба стъкларски заводи допълних Стара планина холд. Последните няколко месеца очакванията ми се различават доста от реалността, и очакваните ръстове в някой компании не се случват, но общо взето целия пазар е така. През 2018-та не смятам да правя съществени движения по позициите, а се надявам на по-висок дивидент от тази. Ще ми е интересно дали Индустриален капитал ще запазят изплащането на редовен дивидент, и какво ще е развитието на Софарма. При ФНИБ също ми е интересно какво ще се случва, тъй като там ръстта които очаквам от 1 година, така и не се случва. По другите позиции не очаквам нещо интересно, което не е чак толкова лошо...
                Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа...
                защо сфи вместо бреф и какво толкова му харесваш на корадо?
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Софарма имоти АДСИЦ - 35,70%
                  Корадо България АД- 10,47%
                  Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 10,24%
                  Хидравлични елементи и системи АД - 8,11%
                  Софарма трейдинг АД - 7,45%
                  Стара планина холд АД - 6,76%
                  Булгартабак АД - 3,47%
                  Софарма АД - 2,68%
                  Албена АД - 2,65%
                  Елана агрокредит АД - 2,12%
                  Монбат АД - 2,09%
                  М+С хидравлик АД - 1,97%
                  Адванс Терафонд АДСИЦ - 1,74%
                  Спиди АД - 1,65%
                  Първа инвестиционна банка АД - 1,41%
                  Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,96%
                  Фазерлес АД - 0,56%

                  Портфейла е към 12.12.2017г. Не помня последно кога коментирах портфейла си тук, но общо взето последните ми сделки са следните. Продадох част от Спиди и купих Софарма и Корадо преди "безплатните акции", като времето показа че двете компании слязоха леко надолу, а Спиди запази стойността си . С част от дивидента за годината "влязох" в Индустриален капитал холдинг, а с друга част от него плюс парите от Дружба стъкларски заводи допълних Стара планина холд. Последните няколко месеца очакванията ми се различават доста от реалността, и очакваните ръстове в някой компании не се случват, но общо взето целия пазар е така. През 2018-та не смятам да правя съществени движения по позициите, а се надявам на по-висок дивидент от тази. Ще ми е интересно дали Индустриален капитал ще запазят изплащането на редовен дивидент, и какво ще е развитието на Софарма. При ФНИБ също ми е интересно какво ще се случва, тъй като там ръстта които очаквам от 1 година, така и не се случва. По другите позиции не очаквам нещо интересно, което не е чак толкова лошо...
                  Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа...
                  Last edited by mancev; 13.12.2017, 10:03.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Eй, тази Лавена я следях на времето, но отдавна не съм я поглеждал. Ще взема да и хвърля едно око довечера с питието.
                    това е първата компания, в която съм имал и после пак се връщам
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      Да не намали златото? Какъв процент си в злато ?
                      малко под 50%, пролетта още разделих стратегията на две. в момента най-голям дял в портфейла ми заема аеркап
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        хахаа, Агресивният бик знае. Големи идеи ми идват и ставам голям инвеститор тогава . Добре че борсичката ни не работи нон-стоп.
                        ха, тази комбинация не я бях пробвал ! А иначе всички ставаме големи и смели, като поемаме високия октан

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          На какво питие гледаш най добре
                          хахаа, Агресивният бик знае. Големи идеи ми идват и ставам голям инвеститор тогава . Добре че борсичката ни не работи нон-стоп.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            купих днес софарма, бреф и лавена, но ме мързи да чертая колелца, така че ще си постна портфейла в края на годината
                            Да не намали златото? Какъв процент си в злато ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              На какво питие гледаш най добре
                              На уиски със студен чай.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Eй, тази Лавена я следях на времето, но отдавна не съм я поглеждал. Ще взема да и хвърля едно око довечера с питието.
                                На какво питие гледаш най добре

                                Коментар

                                Working...
                                X