IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Eто - също тоже - колелце за отрасловото разпределение.

    https://imgur.com/a/b4nG2

    Като цяло - добро вътрешно разпределение и диверсификация в секторът: Финанси и застраховане. Във имотите - по-голяма концетрация и неприятно по-голяма - във Фармация - Трейдингът ного тежи.
    Догодина смятам да увелича на пръво време сектор Суровини, защото: което не може да се отгледа някъде, неминуемо трябва да се изкопае.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Ето ви едни колелца от мене, според както обещах:

      https://imgur.com/a/7JyXj
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • ябаси си цирка. и моят портфейл се напълни с криптолайна! Сега е 30% трейдинга, 40% крипто-... да не казвам и 30% кеш. Жа ги махам лайната и ще се ушия с 30% на фармата и туй-то

        Коментар


        • Професорският портфейл наистина е секси. И аз ще дам отчет и ще рисувам колелца и колчета, ама в краят на годината
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
            Понастоящем портфейла ми е, както следва:

            1. АДСИЦ са 46,6 % от портфейла (Атера - 19,6 %, Софарма имоти - 15,6 %, БРЕФ - 8,9 % и ОЕА - 3,8 % )
            2. Софарма - 18,9 % и Софарма Трейдинг - 12,7%, т.е. общо "фарми" са 31,6 %;
            3. М+Ц Х - 8,3 %, Корадо - 6,1 % и Алкомет - 1,3 %, т.е. "машиностроене" са общо 15,7 % от портфейла;
            4. Булгартабак холдинг - 4,6 % от портфейла са единствените силно рискови книги в портфейла.
            5. Непублични - 1,6 % за дивидент.

            Държа около 5 % "кеш" за набелязани "сгодни" акции.

            За тази 2017 год. съм на 23 % рентабилност (6 % от дивиденти + 17 % от продадени преди 1 Септември)

            Стратегията ми за 2018 год. е - "стригане" на дивиденти, планова доходност - 5 до 6 %.

            Мнението ми не е препоръка за търговия с ценни книжа. Всеки си има акъл, да мисли!
            експозицията ти към донев е над 47%
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

              на мен ми харесва портфейла

              И на мен ми харесва професорският портфейл. Кризисно ориентиран, почти като моя...
              На Ufoss също е добър портфейла. Дано ХЕС-а му е на по-ниска средна, а не като моята...

              Успех и на двама ви!
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                Понастоящем портфейла ми е, както следва:

                1. АДСИЦ са 46,6 % от портфейла (Атера - 19,6 %, Софарма имоти - 15,6 %, БРЕФ - 8,9 % и ОЕА - 3,8 % )
                2. Софарма - 18,9 % и Софарма Трейдинг - 12,7%, т.е. общо "фарми" са 31,6 %;
                3. М+Ц Х - 8,3 %, Корадо - 6,1 % и Алкомет - 1,3 %, т.е. "машиностроене" са общо 15,7 % от портфейла;
                4. Булгартабак холдинг - 4,6 % от портфейла са единствените силно рискови книги в портфейла.
                5. Непублични - 1,6 % за дивидент.

                Държа около 5 % "кеш" за набелязани "сгодни" акции.

                За тази 2017 год. съм на 23 % рентабилност (6 % от дивиденти + 17 % от продадени преди 1 Септември)

                Стратегията ми за 2018 год. е - "стригане" на дивиденти, планова доходност - 5 до 6 %.

                Мнението ми не е препоръка за търговия с ценни книжа. Всеки си има акъл, да мисли!
                на мен ми харесва портфейла

                Коментар


                • Понастоящем портфейла ми е, както следва:

                  1. АДСИЦ са 46,6 % от портфейла (Атера - 19,6 %, Софарма имоти - 15,6 %, БРЕФ - 8,9 % и ОЕА - 3,8 % )
                  2. Софарма - 18,9 % и Софарма Трейдинг - 12,7%, т.е. общо "фарми" са 31,6 %;
                  3. М+Ц Х - 8,3 %, Корадо - 6,1 % и Алкомет - 1,3 %, т.е. "машиностроене" са общо 15,7 % от портфейла;
                  4. Булгартабак холдинг - 4,6 % от портфейла са единствените силно рискови книги в портфейла.
                  5. Непублични - 1,6 % за дивидент.

                  Държа около 5 % "кеш" за набелязани "сгодни" акции.

                  За тази 2017 год. съм на 23 % рентабилност (6 % от дивиденти + 17 % от продадени преди 1 Септември)

                  Стратегията ми за 2018 год. е - "стригане" на дивиденти, планова доходност - 5 до 6 %.

                  Мнението ми не е препоръка за търговия с ценни книжа. Всеки си има акъл, да мисли!
                  Last edited by Professor; 14.12.2017, 05:02.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    кеш има ли или е 4х25%?
                    Кеша е 20тина процента

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                      Sfarm, sftrd, bref i korado po ravni части
                      кеш има ли или е 4х25%?
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Sfarm, sftrd, bref i korado po ravni части

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          винаги има компании, които са евтини
                          Oсвен да е сравнително евтина трябва и мажо да е читав и дивидент да има .... поне на нашата борса това е от голямо значение.

                          Коментар


                          • Eто го и моят
                            HES - 35,5%
                            ATERA - 27.12%
                            SFARM - 21.18%
                            OEA - 14.11%
                            CHIM - 2.09%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Просто и да ги продам сега, не виждам какво да правя в кеш-а
                              винаги има компании, които са евтини
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                добре де сфи на колко ще ги чистиш?
                                Не знам. Имам ги вместо депозит. Може би ако лихвите в банките се вдигнат тогава бих помислил, или примерно на 10-11лв. Просто и да ги продам сега, не виждам какво да правя в кеш-а

                                Коментар

                                Working...
                                X