IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    нагувича = покупка над 100 хилки - в лева???
    Може, ма кат за него по вероятно в йени...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Най-после пъкна новото платформа на Евро финанс - и аз преборих с нея - по-точно - пребори я компютърният човек на Евро финанс.

      Като за начало - изпълних около двегодишните си намерения и се понагувичих с Rio Tinto. Дано върже - решил съм засега да наблегна на могъщи компании, разположени колкото се може - както се казва: "нагоре по течението". Предвиден е сосен шестмесечен дивидентец от - мисля - 1.23 Бабета.

      Обичам британски компании - по-после ще гледам да се понагувича и с BHP Billiton.
      нагувича = покупка над 100 хилки - в лева???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        прекалено е неморален бизнеса за моя вкус


        Блеки, ти да не си някакво либерастче....

        За мен няма нищо по нормално и морално ( при това и печелившо) от бизнес помагащ на държавата да се справи с най големия обществен боклук.

        Коментар


        • Най-после пъкна новото платформа на Евро финанс - и аз преборих с нея - по-точно - пребори я компютърният човек на Евро финанс.

          Като за начало - изпълних около двегодишните си намерения и се понагувичих с Rio Tinto. Дано върже - решил съм засега да наблегна на могъщи компании, разположени колкото се може - както се казва: "нагоре по течението". Предвиден е сосен шестмесечен дивидентец от - мисля - 1.23 Бабета.

          Обичам британски компании - по-после ще гледам да се понагувича и с BHP Billiton.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Aз заглеждам тия, ма не съм натиснал още спусъка.
            p/ffo около 8, дивиденти над 9%, заедно с още едно другарче ( cxw) са почти монополизирали пазара.
            А пазар за пандизчии особено щатите винаги има, няма цикли, няма криза...даже при криза е по голям.
            Черния маймун без малко да ги анихилира в края на мандата си, ама вече е аут, хоризонта е по бял...

            https://finviz.com/quote.ashx?t=GEO&ty=c&ta=0&p=m
            прекалено е неморален бизнеса за моя вкус
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

              Много разходи за лихви и амортизации.
              А ти какво очакваш от лизингова компания? Никакъв ливъридж ли? Сравни ги с една Елана Агрокредит например
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                добавих aircastle, че последните два дни направо ги потрошиха. на 20.5 с идея за продаване на около 24
                Aз заглеждам тия, ма не съм натиснал още спусъка.
                p/ffo около 8, дивиденти над 9%, заедно с още едно другарче ( cxw) са почти монополизирали пазара.
                А пазар за пандизчии особено щатите винаги има, няма цикли, няма криза...даже при криза е по голям.
                Черния маймун без малко да ги анихилира в края на мандата си, ама вече е аут, хоризонта е по бял...

                https://finviz.com/quote.ashx?t=GEO&ty=c&ta=0&p=m

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  добавих aircastle, че последните два дни направо ги потрошиха. на 20.5 с идея за продаване на около 24
                  Много разходи за лихви и амортизации.
                  Ако отиграваме тази година повишаващи се лихви и нов данъчен закон, не е ли кандидат за къси?

                  Коментар


                  • добавих aircastle, че последните два дни направо ги потрошиха. на 20.5 с идея за продаване на около 24
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Запис от проведен Онлайн семинар: Прогнози 2018: В какво е подходящо да се инвестира и кои активи да се избягват

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                        От това малко червено човече нищо не очаквайте. Както едно време опищя орталъка, че ТБ Биохим АД иска Свилоза АД да си връща кредитите/каква нагла банка!/, така и сега си изми ръцете с някакво директорче и си прецака работниците. Коментара на Пандата е много точен.
                        Е....кой както прецени,гледам Фибрия и това "червеното човече" и си въобразявам още доста ръст пък ще видим....
                        https://finviz.com/quote.ashx?t=FBR&ty=c&ta=1&p=d

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                          Ако не се лъжа изказването беше че в него момент и на свободния пазар не е намерил желаните количества в предвид високото търсене,не помня да се е говорело за цена......а може и замисъла да е бил друг няма как да знаем точно
                          От това малко червено човече нищо не очаквайте. Както едно време опищя орталъка, че ТБ Биохим АД иска Свилоза АД да си връща кредитите/каква нагла банка!/, така и сега си изми ръцете с някакво директорче и си прецака работниците. Коментара на Пандата е много точен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                            Тогава защо предпочита да спре работа вместо да купува от свободния пазар? Може и от Румъния да внася ако иска, ама не го прави нали
                            Ако не се лъжа изказването беше че в него момент и на свободния пазар не е намерил желаните количества в предвид високото търсене,не помня да се е говорело за цена......а може и замисъла да е бил друг няма как да знаем точно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Не съм сигурен че не желае да купува на свободния пазар защото цените високи и предприятието вяче няма да може да е конкурентноспособно спямо останалите,за мен е абсурдно.
                              Тогава защо предпочита да спре работа вместо да купува от свободния пазар? Може и от Румъния да внася ако иска, ама не го прави нали
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                - моментна либса на суровина - това се случва редовно на свилоза и забележи че не смеят да купуват на свободния пазар защото цените били високи, т.е. не са конкурентни ако не им доставят държавните дружества, които от своя страна не дават достатъчно суровина
                                - прекрасни перспективи и възходящ тренд на целулозата - такъв силен ръст на цената последните 20 години е имало само през 2009/10 и след това има спих в продължение на години - отне 7 години за да се стигне отново онова ниво. А световното търсене се крепи само от Китай и една криза там ще спихне пазара а ла 2009 когато Свилоза спря работа заради ниските цени
                                - емоционални - има го и това защото Дачев се показа в много лоша светлина. Орязал бонусите за работниците, някой друг му е виновен и новината за спирането се появи в Труд две седмици преди да се обяви на борсата. Това си е ужасно некоректно и към акционери и към работници откъдето и да го погледнеш.

                                https://www.dnevnik.bg/biznes/2017/1...ce_view=mobile

                                Дачев допълни, че преди непредвиденото спиране, заради липса на суровина, годината за "Свилоза" е била много силна и бонусите са щели да бъдат от по 1000 лева.

                                не искам да подкрепям компания, която така се гаври със служителите си
                                Хм,имаш си своите аргументи.Според мен еднократно неизплащане на бонусите не означава непременно гавра,нищо не пречи да ги изплати в по късен етап......други фирми бавят дори заплатите и то с месеци-ето това е гавра.
                                Много ясно че ще иска да купува от държавните предвид ниската цена,има подписани договори.Щом има такава възможност естествено търябва да се стремиш да я използваш че да спечелиш повече,съвсем нормално.Не съм сигурен че не желае да купува на свободния пазар защото цените високи и предприятието вяче няма да може да е конкурентноспособно спямо останалите,за мен е абсурдно.Просто не искат да изпускат по-сладкия кокал.
                                За Китай и възможността да е краткотраен тренда на цената добре,макар че той тепърва се развихря и няма обратни индикации.Новият завод ще им даде конкурентно предимство за региона ,както и евентуални по добри бъдещи прчалби предвид по голямата добавена стойност и по-ниска консумация на дървесина

                                Коментар

                                Working...
                                X