IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
    Единственото вярно в поста ти е - "експертите от BP".
    Спри малко с писането. Опитай се да си спомниш, къде си го чел. Прочети го пак.
    Ако си о'к след това, дай да го прочетем и ние и ни натрий носа.
    Хубаво - ето - ставаше дума впрочем не за горивце като цяло, но специално за автомобилите, позагубих малко време да търся това, но по-добре че намерих, за да уточня и за себе си - ето:

    В резултат на това търсенето на гориво от автомобилите се очаква да намалее до 18,6 млн. барела дневно през 2040 г. спрямо 18,7 млн. барела дневно през 2016 г., когато е съставлявало около една пета от общото търсене на петрол, сочат данните на BP.

    https://www.investor.bg/drugi/338/a/...2040-g-256171/



    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Като сме тръгнали със сравнение на ФНИБ с Градус - какво му е по-добрето на Градус? Доходност и сигурност на инвестицията ми се струват в полза на ФНИБ.(при текущите цени разбира се)
      Last edited by petyob; 03.08.2018, 21:43.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Тук отдавна не съм се "изповядвал", но през изминалите няколко месеца портфейлчето ми претърпя промени:

        Сфарм- 33%
        Хим - 20%
        Елана агро - 12%
        Неох - 8%
        Бреф - 7% /по-голямата част се очакват след увеличението/
        София комерс /общо двете акции/ - 7%
        ФПП - 3%
        Арома - 1%

        Кеш - 9%, който е предвиден за Софарма или пък ако има голям зорлия за излизане и потопи цената на нещо друго.
        Какво те кара да участваш в увеличението на ФНИБ, а да не си записал акции на Градус? Интересно ми е, защото аз съм точно на обратното мнение. Не участвах в увеличението на ФНИБ, но записах акции на Градус и другата седмица живот и здраве ще допълня. Освен това, ако приемем че искаш да инвестираш в имоти, защо не Софарма имоти, а дори имаш ФПП, пук макар и 3%?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Не зная - но доходността ми от Sanofi и Pfizer е по-голяма отколкото от Софарма... и то след 30% данъчно очесване.
          Убеден съм, че на много места по света има невероятно изгодни инвестиции, но за да имам предимство пред местните участници и пред огромните фондове, разполагащи с хиляди анализатори на служба не ми е достатъчно да знам кредитния рейтинг и да гледам просто числа.
          Също така вярвам, че самите Sanofi и Pfizer ако имаха перспективи да завладяват нови пазари, щяха да инвестират в нови заводи и нови мощности например. Просто за тях планетата земя вече е малка, а Софарма е някакво мравуняче на нея, което ако успее да мръдне 3 метра и за всички мравчици ще има в пъти повече храна.

          П.П. Между другото като ги даваш тези компании постоянно за пример, би ли споделил каква част от печалбата си раздават като дивидент и колко е той като % спрямо днешната им цена примерно?
          Last edited by 15%; 03.08.2018, 20:17.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Единственото вярно в поста ти е - "експертите от BP".
            Спри малко с писането. Опитай се да си спомниш, къде си го чел. Прочети го пак.
            Ако си о'к след това, дай да го прочетем и ние и ни натрий носа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              1. Р/Е под 12
              2. Перспективи за Табекс
              3. Редовен дивидент
              4. Огромен дял в СФТРД, която вярвам, че ще продължава да се развива.
              5. Ако СФТРД се развива в съседни държави, нови аптеки, интернет и т.н., вярвам, че все пак ще налага и продукти на мама.


              Това са положителните неща. Има и отрицателни, но ти питаш какво хубаво намирам - ето тези са основно
              Табексът - дълго се забавиха перспективите така да се каже. Редовен дивидент дават ного компании а тук е кежав. Трейдингчето е готино ама тогава купи си направо там акции. Г-н Донев каза, че Трейдингът по никакъв начин не е длъжен да продава продукцията на Софарма, но винаги продава най-сгодното и печелившото.

              Не зная - но доходността ми от Sanofi и Pfizer е по-голяма отколкото от Софарма... и то след 30% данъчно очесване.

              Кила - според теб щом експертите от Бритиш Петрол говорят глупости относно петролът... кой говори умности?

              Лично аз съм против слузта да се гори идиотски - това е ужасно ценен ресурс - огледай се около тебе - ти си заобиколен от петрол, облечен си в петрол, като се разболееш, лекуваш се с лекарства от петрол и дори може би ЯДЕШ И ПИЕШ петрол.

              От ВР казват, че пикът в търсенето на слез ще е около 30-35 година, после ще намалее горе-долу до днешните нива - заради повсеместното навлизане на електробричките. Прогнозите на Ексон - противоречиви - ту казват - ще намалее до 40-а с 25%, ту че ще нарасне с 25% защото хората ставали повече. Впрочем аз предпочитам да се готвя за по-лоши варианти - затова гледам да си направя баланс между слуз и между газ. Впрочем петролните ми компании - Мидичката и ВР правят същото... инвестират и в електромобилни станции за зареждане на. След 20 години, ако не си пълниш колата с бенцинец от бензиностанцията на Мидичката, ще си я пълниш с точец от електростанцията на Мидичката. Вярвай, че те ВИНАГИ ще са с няколко крачки пред другите. Вярваш ли, че компания с над 300 МБ приходи на годината, така ще си остави магарето в калта?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Защо толкова ного налитате на Мама Софарма?
                1. Р/Е под 12
                2. Перспективи за Табекс
                3. Редовен дивидент
                4. Огромен дял в СФТРД, която вярвам, че ще продължава да се развива.
                5. Ако СФТРД се развива в съседни държави, нови аптеки, интернет и т.н., вярвам, че все пак ще налага и продукти на мама.


                Това са положителните неща. Има и отрицателни, но ти питаш какво хубаво намирам - ето тези са основно
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Че то санирането е по-голям разход, макар и еднократен.

                  За това - колко от слузта се ползва за негориво - експертите от ВР казват точно обратното на тебе - а ВР разбират от слуз, вярвай ми. Само 20% от слузта се ползва за фабрикуване на бензин и дизел, затова и на петролните компании въобще не им пука от някакви електробрички и как щели да изместят двигателят с вътрешно горене.
                  глупости

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Тук отдавна не съм се "изповядвал", но през изминалите 2 месеца портфейлчето ми претърпя промени:

                    Сфарм- 33%
                    Хим - 20%
                    Елана агро - 12%
                    Неох - 8%
                    Бреф - 7% /по-голямата част се очакват след увеличението/
                    София комерс /общо двете акции/ - 7%
                    ФПП - 3%
                    Арома - 1%

                    Кеш - 9%, който е предвиден за Софарма или пък ако има голям зорлия за излизане и потопи цената на нещо друго.
                    Защо толкова ного налитате на Мама Софарма?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Тук отдавна не съм се "изповядвал", но през изминалите няколко месеца портфейлчето ми претърпя промени:

                      Сфарм- 33%
                      Хим - 20%
                      Елана агро - 12%
                      Неох - 8%
                      Бреф - 7% /по-голямата част се очакват след увеличението/
                      София комерс /общо двете акции/ - 7%
                      ФПП - 3%
                      Арома - 1%

                      Кеш - 9%, който е предвиден за Софарма или пък ако има голям зорлия за излизане и потопи цената на нещо друго.
                      Last edited by 15%; 03.08.2018, 19:33.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                        Тук изобщо не си прав. Може да си затопли дома по-малко или примерно да си купи термопомпа, или да си санирана дома и да му подобри енергийната ефективност - все неща, които се случват. За колата - може да почне да я кара по-малко, да си купи по-малка и по-икономична, може да си вземе колело и спре да я кара изобщо. Да, не казвам, че заради това Шел и Лукойл ще фалират, ама акциите ще си пострадата сериозно. По-малко от 10% от нефта се използва производство на пластмасите и другите химии. Останалото се гори по най-първобитен начин.
                        Че то санирането е по-голям разход, макар и еднократен.

                        За това - колко от слузта се ползва за негориво - експертите от ВР казват точно обратното на тебе - а ВР разбират от слуз, вярвай ми. Само 20% от слузта се ползва за фабрикуване на бензин и дизел, затова и на петролните компании въобще не им пука от някакви електробрички и как щели да изместят двигателят с вътрешно горене.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Така не, но все пак хапчетата са ми водеща инвестиция в портфейлът... освен туй всяко нещо ли - свързано с добивната индустрия - може да бъде отложено? Човекът може да отложи да си смени колата или да си купи нов дом - което ще удари бизнесът с желязце, алуминийчец, медец... ама може ли да отложи да си затопли домът например или да си зареди колата, ако се налага да иде с нея на работа?

                          Тук изобщо не си прав. Може да си затопли дома по-малко или примерно да си купи термопомпа, или да си санирана дома и да му подобри енергийната ефективност - все неща, които се случват. За колата - може да почне да я кара по-малко, да си купи по-малка и по-икономична, може да си вземе колело и спре да я кара изобщо. Да, не казвам, че заради това Шел и Лукойл ще фалират, ама акциите ще си пострадата сериозно. По-малко от 10% от нефта се използва производство на пластмасите и другите химии. Останалото се гори по най-първобитен начин.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                            Хубаво!

                            В руски активи за семкаджии като нас е добре да се инвестира през договорни фондове (на руски ПИФ).Ето например Сбербанк какви проценти дава:

                            https://xn--90aennii1b.xn--p1ai/inve...-i-otzivi.html

                            Задължително условие обаче да има поне рускиня подръка, която да инвестира от името на титуляра........
                            Аз не обичам фондове, Вова. Иначе не виждам как 1/4 от акциите на Газпром може да "угаснат" - ще ги анулират ли? Но най ме развесели туй:

                            "Действующий санкционный режим не повлиял на решимость России вмешаться в промежуточные выборы, которые состоятся в 2018 году."

                            Аз нямам спомен Вова или Дима Медведев или който и да е руски държавен представител да е излязъл дори с неофициално изявление, че Русия ще се меси в американските избори... да не говорим, че няма признание или дори доказателства, че са се месили досега. Явно някои мръсни политически отпадъци в САЩ, които Тръмп трябва максимално бързо да изчисти, действат по метода на някои жалки нашенски футболни отбори, които - за да се презастраховат и оправдаят от почти сигурната предстояща загуба в идущият мач, започват да реват от садията три дена преди въобще да са излезли на теренът.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Отчитам го като риск,....
                              Хубаво!

                              В руски активи за семкаджии като нас е добре да се инвестира през договорни фондове (на руски ПИФ).Ето например Сбербанк какви проценти дава:

                              https://xn--90aennii1b.xn--p1ai/inve...-i-otzivi.html

                              Задължително условие обаче да има поне рускиня подръка, която да инвестира от името на титуляра........
                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                                Ако си накупил руски АДР-и от европейските сергии, имай предвид Импов,че даден бъдещ момент могат да угаснат!

                                https://russian.rt.com/world/article...-ssha-problema

                                Точно това се случи в Лондон с компаниите около Дерипаска и не съм чул пак да се котират...

                                И без това купуваш по върховете,поне да не губиш кинти от странични проблеми от които сигурно и брокера ти нито ще те предупреди(не му е работа),нито ще те спаси(пак не му е работа).
                                Отчитам го като риск, който обаче е неголям, поне не и по отношение на единствените АДР-чета, които имам - газпромови. Не очаквам говедорес сами да се изработят така и да прецакат много от собствените си инвеститори. Санкциите срещу компаниите на Дерипаска не дадоха ефект и вече се говори за смекчаването им. А и оня гнусник на снимката в статията - дето цял полк виетнамци са се възползвали сексуално от него - скоро ще пукне.

                                Става дума основно за държавни облигации - то пък Русия все едно има съществен дълг.

                                Апропо - САЩ внасят газ от Русия. Битката за природния газ те вече са я загубили, единственият начин да си клъвнат поне малко кяр е да си купят акции на Газпром или на Мидичката.
                                Last edited by Императорът; 02.08.2018, 23:00. Причина: Газпром е по-силен от САЩ.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X