IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Каква отиваща си епоха, бе - приятели - ако основните ресурси утре вземат та изчезнат, това ще е краят на цивилизацията !!! Те затова са суровини - защото не могат да се ПРОИЗВЕДАТ - просто трябва да бъдат добити някъде. Или според вас новата епоха ще е да се покатерим обратно по дърветата?

    Я се огледайте около ви - и си представете светът без слуз, без газ, без желязце, алуминийчец, медец, никелчец, въглища и т.н. и т.н. - че то какво изобщо ще остане? - Ами - едни плешиви шебеци по голи дирници - това... Кое е рисково, Киро - нещо по-сигурно има ли от това? Говориш ми за хапчета - ами то за да се произведат пак трябва суровина - често на петролна основа, трябва енергия, трябва машини... от овчи дараонки ли ще правиш лекарства и в каменно хаванче ли ще ги стриваш? Цялата икономика е по някакъв начин: производна на добивната и зависима от нея.

    Здравко - това - че падна слузта на 30 кинта - бе супер. Първо - могъщите слузести компании се дисциплинираха откъм разходи и сега - на 70 зеленички за барелчец, печелят често пъти повече, отколкото преди - на сто зеленички. Второ - най-големите държави - производителки на слуз, разбраха, че на масата на преговорите трябва да се споразумяват за общото благо и да контролират цената на оптимални нива. Тия бльъ-бльъ с електромобилите - също полезно - слузестите компании се диверсифицират - инвестират ударно в енергетика, в газ, във ВЕИ. Нали разбирате - че без енергия не може, без транспорт не може - и каквото и ново нещо да се появи - пак слузестите компании ще го овладеят? Имат мангизите за това, имат експертите - имат всичко !!!
    Ала бала, свободни съчинения по картинки ! Кое е било супер ? Ако не се бяха споразумели за добивите и цените щеше да видиш колко е супер ! Няколко фалирали държави щеше да има начело с Русия. Интересно как извърташ всички цени в полза на твоето мнение ! Сега като е по висока цената било супер, ама като е ниска пак било супер ! Само до преди година две петролните компании и държави се чудеха кой път да хванат, ама разбира се при теб всичко е супер ! Хайде със здраве !

    Коментар


    • Импов, ти си пристрастен към слузта, а това е опасно.. Така защитаваше и саламджийницата..А после Никиту на Салам... Ти разбира се нямаш аргументи защо слузта се задържа ниска и за шистовият газ..Да отиваща си епоха е, идват нови технологии и ще има още по- нови..Основният консуматор колите вече залязват да са на бензин..Така навремето никой не е вярвал, че конете няма да са основни за придвижване и не може без каляски..Само по- малко от 100г. от тогава..Интересното е, че се правиш и на голям химик и все твърдиш, че лекарствата се правят от слуз.. Можеш ли да посочиш колко процента е слузта във фармацията..
      Last edited by Kiro; 04.08.2018, 18:32.

      Коментар


      • Каква отиваща си епоха, бе - приятели - ако основните ресурси утре вземат та изчезнат, това ще е краят на цивилизацията !!! Те затова са суровини - защото не могат да се ПРОИЗВЕДАТ - просто трябва да бъдат добити някъде. Или според вас новата епоха ще е да се покатерим обратно по дърветата?

        Я се огледайте около ви - и си представете светът без слуз, без газ, без желязце, алуминийчец, медец, никелчец, въглища и т.н. и т.н. - че то какво изобщо ще остане? - Ами - едни плешиви шебеци по голи дирници - това... Кое е рисково, Киро - нещо по-сигурно има ли от това? Говориш ми за хапчета - ами то за да се произведат пак трябва суровина - често на петролна основа, трябва енергия, трябва машини... от овчи дараонки ли ще правиш лекарства и в каменно хаванче ли ще ги стриваш? Цялата икономика е по някакъв начин: производна на добивната и зависима от нея.

        Здравко - това - че падна слузта на 30 кинта - бе супер. Първо - могъщите слузести компании се дисциплинираха откъм разходи и сега - на 70 зеленички за барелчец, печелят често пъти повече, отколкото преди - на сто зеленички. Второ - най-големите държави - производителки на слуз, разбраха, че на масата на преговорите трябва да се споразумяват за общото благо и да контролират цената на оптимални нива. Тия бльъ-бльъ с електромобилите - също полезно - слузестите компании се диверсифицират - инвестират ударно в енергетика, в газ, във ВЕИ. Нали разбирате - че без енергия не може, без транспорт не може - и каквото и ново нещо да се появи - пак слузестите компании ще го овладеят? Имат мангизите за това, имат експертите - имат всичко !!!
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Така е Здравко, да разчиташ само на суровини днес е рисково..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Импов, да сме живи и здрави да видим, но да не се превърнат тези слузести компании в повод за шеги един ден , както Меком и Никито на салам...
            Прекалено пристрастен ми се виждаш в една отиваща си епоха....Досега страни заложили на петрола имат доста проблеми..- Виж Венецуела и Арабските страни.. Това са само приятелски страхове..
            Може би трябва да му припомним и руснаците как плакаха до скоро когато цената на петрола беше между 30 и 40 долара за барел.

            Коментар


            • Импов, да сме живи и здрави да видим, но да не се превърнат тези слузести компании в повод за шеги един ден , както Меком и Никито на салам...
              Прекалено пристрастен ми се виждаш в една отиваща си епоха....Досега страни заложили на петрола имат доста проблеми..- Виж Венецуела и Арабските страни.. Това са само приятелски страхове..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Ами все пак - признай - до голяма степен - аз: прав. Говорим за подмяна на сегашните коли с електрички - ето - експертите казват - това ще е неголям удар за петролните компании. Както казах - неслучайно те диверсифицират към обслужване на същите тия електромобили (големи вериги зарядни станции вече са в ръцете на ВР и Мидичката) и към природен газ... защото точецът за същите тия електромобили от нещо ще трябва да се фабрикува. В това отношение неслучайно Engie тази твърде могъща енергийна компания мисли като мене... или и нейните експерти са глупаци? Тия ме кефят, мислят горе-долу като мене.
                Днес видях на асвалта едно мазно кафеникаво петно и беше нарисувало канал по който петрола слиза чак до 30-те..
                Как ще растат петролните компании, ако това петно важи - не знам.
                Ама те са велики компании по 300М, все ще измислят нещо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                  Ето ти го поста.
                  Коригирай си го сам, да не виси, като символ на невежеството в интернет.
                  Жив и здрав!
                  Ами все пак - признай - до голяма степен - аз: прав. Говорим за подмяна на сегашните коли с електрички - ето - експертите казват - това ще е неголям удар за петролните компании. Както казах - неслучайно те диверсифицират към обслужване на същите тия електромобили (големи вериги зарядни станции вече са в ръцете на ВР и Мидичката) и към природен газ... защото точецът за същите тия електромобили от нещо ще трябва да се фабрикува. В това отношение неслучайно Engie тази твърде могъща енергийна компания мисли като мене... или и нейните експерти са глупаци? Тия ме кефят, мислят горе-долу като мене. Ето:

                  https://imgur.com/a/WggD6KN



                  Киро - това спорим - електромобилите няма да прецакат слузестите компании. И до 10 години трудно ще стане. Впрочем И за туй навлизане на се подготвям - неслучайно се гувича в Rio Tinto - днес даже в БЛИЦ имаше статия за тях и за концесията им върху единственото на света находище от ебасикриптонит.
                  Новите технологии се променят ного бързо - лидерите днес могат да бъдат в мимансът утре... но който държи ресурсите, държи светът. Тия неща, дето ги продават в Амазонката и в Бандитът нито могат да бъдат произведени без слуз, нито да бъдат докарани от Китай до туканка без слуз... апропо - и хапчетата ги правят от слуз. Закъде без слуз?

                  Апропо - фармацията още ми е водещ отрасъл - от Гъските добре си папкам, Пфайзър и Санофи - тоже могъщи - ного. Ама... я виж колко са приходите в единият сектор и колко в другият? Газпром напримерно като приходи се равнява горе-долу на двете най-големи фармации на света... взети заедно.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Импов , не знам как се самонадъхваш за твоята слуз, но до 10г. прогнозата е да са масови електрическите коли, а до 15-20 и вече да са автономни...Всички големи компании работят за това..
                    За мен фармацията , новите технологиин и търговитя - Амазон и Али Баба и подобни са с по сигурно бъдеще..Все повече хора купуват онлайн.. Прави си сметка, че ти идва малка българска пенсия- средната е в момента 33-340 лева..
                    Last edited by Kiro; 03.08.2018, 22:41.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      1. Какво те кара да участваш в увеличението на ФНИБ, а да не си записал акции на Градус? Интересно ми е, защото аз съм точно на обратното мнение. Не участвах в увеличението на ФНИБ, но записах акции на Градус и другата седмица живот и здраве ще допълня.
                      2. Освен това, ако приемем че искаш да инвестираш в имоти, защо не Софарма имоти, а дори имаш ФПП, пук макар и 3%?
                      1. Това бе просто стечение на обстоятелствата. Когато бе увеличението на Градус нямах достатъчно пари, а при това на БРЕФ ми бяха прекомерно много за моите разбирания. Нямам нищо негативно за Градус и ще ги следя изкъсо. Всъщност, единственото на ум ми е, че са нови, а парен каша духа.
                      2. Не искам да инвестирам въобще в имоти. Всичко е въпрос на цена, а специално при ФПП ми се вижда, че малко прекалиха с разпродажбите. Чисто спекулативно съм ги взел. При БРЕф е съвсем друга бира, част от която ти споделих в точка 1. Другата част е, че предпочитам да използвам за "касичка" този фонд и еланата, а не Атерата. Един вид според мен може да се загуби най-малко при тези 2 компании.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        Че то санирането е по-голям разход, макар и еднократен.

                        За това - колко от слузта се ползва за негориво - експертите от ВР казват точно обратното на тебе - а ВР разбират от слуз, вярвай ми. Само 20% от слузта се ползва за фабрикуване на бензин и дизел, затова и на петролните компании въобще не им пука от някакви електробрички и как щели да изместят двигателят с вътрешно горене.
                        Ето ти го поста.
                        Коригирай си го сам, да не виси, като символ на невежеството в интернет.
                        Жив и здрав!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Убеден съм, че на много места по света има невероятно изгодни инвестиции, но за да имам предимство пред местните участници и пред огромните фондове, разполагащи с хиляди анализатори на служба не ми е достатъчно да знам кредитния рейтинг и да гледам просто числа.
                          Също така вярвам, че самите Sanofi и Pfizer ако имаха перспективи да завладяват нови пазари, щяха да инвестират в нови заводи и нови мощности например. Просто за тях планетата земя вече е малка, а Софарма е някакво мравуняче на нея, което ако успее да мръдне 3 метра и за всички мравчици ще има в пъти повече храна.

                          П.П. Между другото като ги даваш тези компании постоянно за пример, би ли споделил каква част от печалбата си раздават като дивидент и колко е той като % спрямо днешната им цена примерно?
                          Хубаво това беше за мравуняченцето. Примерно - Pfizer за миналата година има 3,52 зеленички печалба на акция, а снесен дивидент - 1,3 зеленички. На Sanofi - пак 17-а година - печалба на акция - 6,71 еврака, като дивидент получихме по 3,03 еврака.

                          Благодаря, че ме карате да издирвам важна информация.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • И тука не сме да си трием цифките, но да си помагаме взаимно и да споделяме информация.

                            Поне аз не искам да натривам ничия цифка.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              Единственото вярно в поста ти е - "експертите от BP".
                              Спри малко с писането. Опитай се да си спомниш, къде си го чел. Прочети го пак.
                              Ако си о'к след това, дай да го прочетем и ние и ни натрий носа.
                              Хубаво - ето - ставаше дума впрочем не за горивце като цяло, но специално за автомобилите, позагубих малко време да търся това, но по-добре че намерих, за да уточня и за себе си - ето:

                              В резултат на това търсенето на гориво от автомобилите се очаква да намалее до 18,6 млн. барела дневно през 2040 г. спрямо 18,7 млн. барела дневно през 2016 г., когато е съставлявало около една пета от общото търсене на петрол, сочат данните на BP.

                              https://www.investor.bg/drugi/338/a/...2040-g-256171/



                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Като сме тръгнали със сравнение на ФНИБ с Градус - какво му е по-добрето на Градус? Доходност и сигурност на инвестицията ми се струват в полза на ФНИБ.(при текущите цени разбира се)
                                Last edited by petyob; 03.08.2018, 21:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X