IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравей Манчев! Можеш ли да кажеш какъв е делът на кеша в портфейла ти?
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Айде малко да "повдигнем темата" че е доста назад. Ще ми бъде интересно да видя какви са настроенията и на другите участници във форума, изращайки една не толкова добра година, и с очаквания за дори по-лоши времена?

      Bayer - 24,46%
      Софарма имоти АДСИЦ - 19,88%
      Telenor - 6.53%
      Корадо България АД- 6.39%
      Софарма трейдинг АД - 5,84%
      Daimler - 5.35%
      Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 5,04%
      Хидравлични елементи и системи АД - 4,67%
      British American Tobacco - 4,41%
      Градус АД - 4,40%
      Стара планина холд АД - 3,28%
      Total - 2,34%
      М+С хидравлик АД - 1,64%
      Софарма АД - 1,33%
      Елана агрокредит АД - 1,06%
      Спиди АД - 0,99%
      Адванс Терафонд АДСИЦ - 0,88%
      Монбат АД - 0,84%
      Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,41%
      Арома АД - 0,26%

      Иначе промените в портфейла са съществени. Като за начало компанията ми с най-голям дял вече е Bayer. Доста се двоумях дали да заложа на компания в сферата на недвижимите имоти, или фармацията, като в крайна сметка фармацията надделя. Избрах Bayer поради доста ниската от върховите си стойности цена, като се надявам в дългосрочен план цената да расте. В краткосрочен, може би ще падне още малко. Daimler закупих поради подобни причини - редовен дивидент и ниска цена (спрямо върховите стойности). Total макар и по-малки като процент в портфейла също ги закупих дългосрочно, и евентуално може да добавя още някоя и друга петролна акция, ако цената на петрола продължи да пада. Другите компании съм ги анализирал в по-предни постове. Ще ми е интересно да споделите вие как се "подготвяте" за евентуална криза, и какви са очакванията ви. Аз лично смятам през следващата година да заложа предимно на кеш-а, като дори не смятам да ре-инвестирам дивидентите, а да изчакам доста по-ниски цени в бъдеще.

      Коментар


      • Аз му го казах защо..Защото се преекспонира сам във всички теми..Не искам да му казвам да си направи една тема и само там да пише като архитекта..Ти как мислиш защо всички му казват едни неща , нали не подозираш, че е заговор срещу Императора.., В един истински инвестиционен форум трябва да има мярка и в писането и в хвалбите.. Почети малко темите и сам ще разбереш..При целите ми големи симпатии смятам , че прекалява..
        Last edited by Kiro; 09.09.2018, 22:05.

        Коментар


        • Не мога да разбера защо се занимавате всички вкупом с Импето?! Наспамиха се 1/2 от темите с агресивна реторика. Пише, обявява, на който не му харесва може да го блокне и да не чете. Тези ескалиращи напоследък публични заяждания не правят чест никому.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Лобосов - ако не можеш да намериш пет компании по име, това не е мой проблем. Ето ти линк:

            Той си е много прав човека да ти иска кодове.Така се прави по Белия свят.
            А не аз в началото да гадая какво е това "жаби" и още не знам си кви наименования.
            Къде пише че София Комерс-Заложни къщи АД-София (6SOA ) са някви си "Жаби" според селския ти сленг?

            И кажи си кодовете който държиш най накрая ,откога си влезнал, кога си долял и къде, и той ще ти каже колко си вътре точно
            И си предлага услугите безплатно човека на всичкото отгоре,а му се караш.

            Ако нямаше какво да криеш,досега да си ги казал 10 пъти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Да, твоето гласче много се чува - с многото въпроси - Огнян Донев се чудеше де да се скрие от тебе.

              Аз не знам дали ще изчезна, ама ти ще отпаднеш по естествен път - "инвеститорът" в Огнян Донев, като се пенсионира човека, ще си станеш най-обикновен аграр. Хвалиш се, че си на борсата отпреди мене, ама не смееш да мръднеш и с милиметър напред, да не те изядат, вкопчил си се в Чичо ти като пиявица. И преди ти казах - тия, дето са били с памперси, когато ти си почнал да инвестираш, са те изпреварили на светлинни години.

              Лобосов - ако не можеш да намериш пет компании по име, това не е мой проблем. Ето ти линк:

              http://en.boerse-frankfurt.de/

              има си търсачка, въвеждаш името на компанията и си гледаш каквото искаш. Обяснявай как за 12 месеца съм на загуба от акция, която държа от 12 дена.

              Вълчане - знаем те. Правил си по 3000% на година, сега се спука от хвалби как си взел 4% дивидент от Атерата.


              Не ми отговаряйте, няма да си губя повече времето с вас.
              Абе кат влезиш в сайта дет си дал и напишеш кока кола и колко ти излизат ,можеше спокойно да чукнеш на твоята и да ми кажеш ISIN или SYMBOL .
              Може ли да си толкова време на борсите а да не знаеш нито за ISIN ili SLYMBOL и цял ден само глупости пишеш ми вземи ги научи тез неща то е смешно
              Тоя май думка на демо не знам ква платформа ползва ама ми е чудно как открива компаниите щом не знае нито за
              ISIN или за SYMBOL и това за 20 години ли бе казал ,че е на борсата
              Last edited by X_Y; 10.09.2018, 10:19.

              Коментар


              • Импов ти се преекспонира и пак започна да ни натрапваш жабите си..А бе не може ли да спреш да набутваш центове и жаби.. Ти даже и Бъфет отсвири и се изкара по велик от него.. за да ти го казват толкова хора значи грешиш.. и те бяхме помолили нещо за жабите..
                Last edited by Kiro; 09.09.2018, 21:32.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  По ОС не ти се чува гласчето, като писенце си, по-нисък то най-ниската тревичка.
                  Тук ставаш супер герой. Нещо клавиатурата да не ти е виновна, сама да пише тези оди на възхвала???
                  Я вземи изчезни от този форум, бая глупости издрънка заради едно калпаво портфейлче.
                  Да, твоето гласче много се чува - с многото въпроси - Огнян Донев се чудеше де да се скрие от тебе.

                  Аз не знам дали ще изчезна, ама ти ще отпаднеш по естествен път - "инвеститорът" в Огнян Донев, като се пенсионира човека, ще си станеш най-обикновен аграр. Хвалиш се, че си на борсата отпреди мене, ама не смееш да мръднеш и с милиметър напред, да не те изядат, вкопчил си се в Чичо ти като пиявица. И преди ти казах - тия, дето са били с памперси, когато ти си почнал да инвестираш, са те изпреварили на светлинни години.

                  Лобосов - ако не можеш да намериш пет компании по име, това не е мой проблем. Ето ти линк:

                  http://en.boerse-frankfurt.de/

                  има си търсачка, въвеждаш името на компанията и си гледаш каквото искаш. Обяснявай как за 12 месеца съм на загуба от акция, която държа от 12 дена.

                  Вълчане - знаем те. Правил си по 3000% на година, сега се спука от хвалби как си взел 4% дивидент от Атерата.


                  Не ми отговаряйте, няма да си губя повече времето с вас.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Вълчане - ти си на борсата от два месеца, взе да даваш акъли за събития отпреди 12 години.
                    Е,аз съм от два месеца на БФБ ,ама 20г се занимавам с финанси професионално.Още ти като си живял на село и си гледал на черно бял ТВ.Камо ли да знаеш какво е компютър.
                    Трябва да четеш и попиваш всичко което ти казвам и съветвам,а не да се радваш на 0.5% тримесечен дивидент на акция която е -50% за годинта

                    Коментар


                    • Импе стига лъга питахте каква доходност имаш на външните пазари и ти 2 дена не знаеш кво да ми напишеш кво толкова има да сметнеш с колко си започнал и колко имаш в момента ,кат не ти е ясно кажи не знам и тва е а не само фермани с глупости да пишеш ,после ти поисках 8 те кода на компаниите от които чакаш дивиденти но пак се оказа мисия не възможна.
                      Толкова акъл даваш а не си знаеш кодовите на компаниите и 2 дена тук само глупостите ти четем ,верно имаш нужда от лекар -препоръка е .

                      Коментар


                      • По ОС не ти се чува гласчето, като писенце си, по-нисък то най-ниската тревичка.
                        Тук ставаш супер герой. Нещо клавиатурата да не ти е виновна, сама да пише тези оди на възхвала???
                        Я вземи изчезни от този форум, бая глупости издрънка заради едно калпаво портфейлче.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                          Що лъжеш като дърт циганин

                          Е виж ми мненията преди месец където и на мен се опитваше да ги въртиш тея схеми и се разбрахме какви жаби точно си имал.От ония където са -50% (което за теб е нормална капиталова доходност )
                          Земи се спри както ти казаха. На 2лв се фукаш все едно си взел 2млн .Тука има хора с джобни пари ,колкото твоите всички акции+мижавите дивиденти който се взел през годините.

                          Ти всъщност с тея нормални за теб спадове от -50% ,няма да се учудя ако си вътрешна гума откакто инвестираш.

                          едит:Абе ,тея дни да не си гледал "Вълкът от Уолстрийт " че се вживяваш толкова напоследък ? хахах
                          Вълчане - ти си на борсата от два месеца, взе да даваш акъли за събития отпреди 12 години. Вземи се спри малко - първо чети, после пиши. Много хора тука ще ти кажат, че Шеста година стартира десетгодишна привилегирована емисия на Жабоците. Тая графика е на емисията обикновени акции, към която старите привилегии се трансформираха лятото на 16-а. 13-15-а година от когато стартира графиката - НЕ съм имал от тия акции. Даже на графиката на Тони тоя момент - трансформирането - е отбелязан с червено маркерченце долу - ама то се гледа първо - затова Дядо ви Бог ви е дал две уши, две очички и само по една уста.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Импов спри се..Всички знаем какво си направи за годините на Борсата.. Знаем приблизително и колко пари си направил за тези години.. Знаем, че не рискуваш и чакаш само на дивиденти и не си спекулант..Ами 5% могат да се направят и за месец със спекулации, да не кажем за дни.. Като си такъв играч защо не си направил за тези години поне 200-300 000, толкова е нормално за перипетиите ни на борсите за тези години..А ти пълниш форума със хвалби за дивиденти в центове и се гордееш с дивидент от 5процента..От много наваляне и хвалби става комично..Да не излезе Батинката- рисков играч, който може да година- две да е изкарал повече отколкото ти за всичките си години..По писане и хвалби си първи, по резултати си доста назад,, Тук не е училище да те учим , нито е място за избиване на комплекси.. Абе ти да не взимаш някакви хапове много си превъзбуден.. Приятел си, но мисля, че прекаляваш..
                            Какви "хвалби за дивиденти" по дяволите? Защо наричаш хвалба информация, която давам? Един има качества за спекулант и прави спекулки, друг предпочита инвестирането и инвестира. Добре е всеки да се развива където може, за да не изгори там, където не го бива. Аз правя това, което мога. Спекулантите може да правят и по 50%, не отричам техните качества... да не говорим, че НЕ се опитвам да ги изкарам на загуба - както тука някои земята изровиха, за да ме изкарат мене на загуба и колкото и информация да им дадох, показваща обратното, не се спират. Не знам дали аз съм самохвалник, но истината е, че нозина тука са просто се показаха като злобни и завистливи. Недоумявам как може да се нахъсваш някой да е на загуба - все едно ти ще спечелиш нещо от това. Цитираш ми Батинката - ами да прави и по 100% на година ако може - нито ще му завидя, нето ще ми се разтрепери сърчицето от злобица, че спечелил 95% повече от мене. Аз - защото за туй не ставам - стремя се да се развивам като дивидентаджия и стратегически инвеститор и се стремя да се справям колкото мога по-добре, както казах и на Форти. Просто казвам какво правя и защо - и с интерес чета другите какво правят и защо... макар напоследък нивото на форумът пада ного - само едни простотии и заяжданици едно мнение на сто си струва да се прочете. Какво наваляне и какви хвалби - темите ги задръствате вие, моята вина е само, че се занимавам да ви отговарям на тъпите заяждания и абсурдните обвинения. И когато се защитавам - изкарваш го "хвалба" - Лобосов се мъчи да ме изкара на загуба, на каквато явно не съм (доказах му го, смятах заради него, графики рисувах - но той си знае неговото), Етихадов скача, че не съм можел да бия индексите (когато му показах, че бия - и то с много - той твърди че индексът на борсата на която основно инвестирам, нищо не струвал), Тони пък ме обвинява, че съм 50% вътре от акция, която никога не съм държал... Щом за тебе 5% е малко, направи повече, няма да ти завидя. Но туканка повечето са като мене - инвестират по-дългосрочно и реинвестират дивидентите. Не мисля, че за тях 5% е малко - а ако някой направи повече, няма да му зловидя, но ще опитам да се поуча от него.

                            Не било училище да ме учите... ами аз - извинявам се - ама не виждам на какво ще ме научите - на безмислени спорове ли? Наскоро си мислех - с неудоволствие, че тука има 5-6 човека може би, от които човек може да научи нещо - ако някои от другите знаят, те не споделят знанията си, все едно някой ще ги ограби !!! АЗ никога не съм отказал помощ никому, който ми е поискал. Само дето все повече са тия, дето не искат и да се учат, тяхна си работа.

                            Е, живи и здрави - щом толкова ви мъча, ще гледам да не ви тормозя повече - айде със здраве
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Тони, Тони-и-и - първо - показваш ми графика на акция, каквато съм нямал
                              Що лъжеш като дърт циганин

                              Е виж ми мненията преди месец където и на мен се опитваше да ги въртиш тея схеми и се разбрахме какви жаби точно си имал.От ония където са -50% (което за теб е нормална капиталова доходност )
                              Земи се спри както ти казаха. На 2лв се фукаш все едно си взел 2млн .Тука има хора с джобни пари ,колкото твоите всички акции+мижавите дивиденти който се взел през годините.

                              Ти всъщност с тея нормални за теб спадове от -50% ,няма да се учудя ако си вътрешна гума откакто инвестираш.

                              едит:Абе ,тея дни да не си гледал "Вълкът от Уолстрийт " че се вживяваш толкова напоследък ? хахах
                              Last edited by kurta007; 09.09.2018, 20:45.

                              Коментар


                              • Тони, Тони-и-и - първо - показваш ми графика на акция, каквато съм нямал, второ - аз ти говоря основно за друга емисия, която хем дава +12%, хем държи цена !!! Това е графиката, която ти трябва:

                                Click image for larger version

Name:	58.jpg
Views:	1
Size:	28.9 КБ
ID:	3378810


                                Графиката, която ми показваш ти - е на Простите Жабоци. Преди държах предната привилегирована емисия, която държеше цена 5,20-5,50 кинта... не тази. За три години и облизвации - очаквам да измислите начин и от облизвациите да ме изкарате някак на загуба. Вие сте изперкали - защо постоянно се занимавате с мене? В съседната тема - пуснах две ного важни новини за германското автомобилостроене - НУЛА коментари - тука всички драскате безмислени постове и задявки... затова ли сте във форума - или да научите нещо и да помагате на другите?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X