IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Но не АДР-и "

    Какво се притесняваш от ADR? Знаеш ли за за лесен начин да си купиш истински акции от изброените компании?

    Коментар


    • Моят портфейл е 100 % BREF.
      И тук ще цитирам една мисъл на Сорос - "Не е важно дали си прав или не си! Важно е какво печелиш когато си прав, и какво губиш когато не си"
      Last edited by LEOPARD; 28.06.2019, 22:17.

      Коментар


      • Импов много дребно фото - чак афганския ми бинокЕл не ти разчита снимката!

        Както и да е - разпродавай текущо западните шитове(мидички ,перлички и пр.тъпотии) и с кинтите от тях купи Газпром,Сбербанк и Норилски никел.Но не АДР-и а пробвай поне чрез руски ПИФове (взаимни фондове на български...)
        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

        Коментар


        • Спазвам обещанието си за периодично включване с изцяло и единствено информативна цел. Ето моят портфейл към краят на шестмесечието. Дивидентна сгода към момента - 1.21%, обща доходност на портфейлът - 7.48%.

          https://imgur.com/a/dafT6rq

          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
            V BG samo SfTrd i bref za sega ostanaha
            Извън Бг ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

              мндааа и май ще подскача още ......... от август миналата година не съм спрял да взимам физическо жълто...... формирам стратегически резерв вече близо 13% от протфейла ми е ........ ако дойде голямото насиране отвъд океана ще го шитна на 2900 usd за тройунция
              а колко % смяташ да го направиш в портфейла ти?
              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Ще да ме извинява дребния че му барам спекулативно дългосрочното 15-20г. портфейлче (рядко се случва), ама снощи не се сдържах да кеширам част от печалбата от VTR след 3-те ъпгрейда. Сега е само 6%, а беше 10 преди време.
                Каквото съм му харизал доста мяза на златната пеперуда ( без scv, че не виждам много валю в тях) - по 20% spy + qqq, x18% iau + tlt + tip и 6-те % vtr.

                https://portfoliocharts.com/portfolio/golden-butterfly/

                Всъщност би трябвало да е доволен, снощи правих калкулации само за неговия портфейл и пърформънса му не е никак зле за този консервативен модел дето съм му избрал. Ако бе на бфб щеше да види един гол....
                От началото преди 2г и кусур е на +21% в $, а в левчета дори още 6-7% отгоре заради курса на зеления.
                Тая година е почти на 12% ъп, а на годишна база към 8% дори биейки сипчо макар и с малко.
                Но най хубавото бе последното тримесечие на миналата година когато го наблюдавах. Тогава когато индексите се размазаха с 20% най голямото му отклонение което регистрирах бе - 3.5%. Тримесечието го завърши без промяна, а индексите си бяха на минус 15 за него.
                чудесно ......... но нали знаеш, че докато картоните са на масата парите не се смятат
                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                Коментар


                • V BG samo SfTrd i bref za sega ostanaha

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    не, не бързай да продаваш, изчакай поне да 3000 !
                    не съм казал, четва което съм написал ще се случи утре или до края на годината, не съм тръгнал и акциите да си продавам..............застраховка е срещу пазарен срив

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

                      мндааа и май ще подскача още ......... от август миналата година не съм спрял да взимам физическо жълто......формирам стратегически резерв вече близо 13% от протфейла ми е ........ ако дойде голямото насиране отвъд океана ще го шитна на 2900 usd за тройунция
                      не, не бързай да продаваш, изчакай поне да 3000 !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        А златото 6годишен връх..
                        мндааа и май ще подскача още ......... от август миналата година не съм спрял да взимам физическо жълто......формирам стратегически резерв вече близо 13% от протфейла ми е ........ ако дойде голямото насиране отвъд океана ще го шитна на 2900 usd за тройунция

                        Коментар


                        • Ще да ме извинява дребния че му барам спекулативно дългосрочното 15-20г. портфейлче (рядко се случва), ама снощи не се сдържах да кеширам част от печалбата от VTR след 3-те ъпгрейда. Сега е само 6%, а беше 10 преди време.
                          Каквото съм му харизал доста мяза на златната пеперуда ( без scv, че не виждам много валю в тях) - по 20% spy + qqq, x18% iau + tlt + tip и 6-те % vtr.

                          https://portfoliocharts.com/portfolio/golden-butterfly/

                          Всъщност би трябвало да е доволен, снощи правих калкулации само за неговия портфейл и пърформънса му не е никак зле за този консервативен модел дето съм му избрал. Ако бе на бфб щеше да види един гол....
                          От началото преди 2г и кусур е на +21% в $, а в левчета дори още 6-7% отгоре заради курса на зеления.
                          Тая година е почти на 12% ъп, а на годишна база към 8% дори биейки сипчо макар и с малко.
                          Но най хубавото бе последното тримесечие на миналата година когато го наблюдавах. Тогава когато индексите се размазаха с 20% най голямото му отклонение което регистрирах бе - 3.5%. Тримесечието го завърши без промяна, а индексите си бяха на минус 15 за него.

                          Коментар


                          • А златото 6годишен връх..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                              металното ми американско дългосрочно портфейлче започна да придобива следния вид тая пролет:

                              (silver + gold miners )
                              AG 8.2%
                              PAAS 7.2%


                              Cash/Money Mkt Fund 61%
                              A, виж ти, имал си моите картони при среброто, макар да съм доооста по скромен като %.
                              Доста апокалиптична ми изглежда нагласата ти с толкова кеш...

                              Коментар


                              • Моментната снимка при мен :

                                Коментар

                                Working...
                                X