IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

    Не исках да те обидя.....Купувал си евтини дивидентн акции и си направил база, която носи приличен доход....само мога да те похваля...чел съм те ,но поради диалекта, който използваш не всичко разбирам...ако искаш сподели акциите от портфейла само като имена ( ако искаш на лична) ....ако ли не здраве да е....
    ​​​​​​
    ..
    Купувал съм евтино доста преди дивидента да е ясен и съм продавал доста по високо след яснотата, така се изгражда " защитния ров", следващите стъпки са да си оформиш стабилни "банки" и правилно да ги изпозползваш преди ръст и по време на достатъчен спад;- Трябват си комплексни неща и .....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


      Извинявай , но в сметките съм се учил сам и за сега не съм се подвеждал,- не се срамувам да повтарям и потретвам в тях от 25тата си годишнина! Школовката ми е стара от времето на десетдневките, а като основата ти е добра- то надграждането следва да е стабилно поне , ако не и архитектурно издържано и оценено!

      пп.- понякога от средове се печели повече от чакан дивидент! -въпрос на сметки и опит!
      Не исках да те обидя.....Купувал си евтини дивидентн акции и си направил база, която носи приличен доход....само мога да те похваля...чел съм те ,но поради диалекта, който използваш не всичко разбирам...ако искаш сподели акциите от портфейла само като имена ( ако искаш на лична) ....ако ли не здраве да е....
      ​​​​​​
      ..

      Коментар


      • Трейдър на БФБ, трудна работа. Не че на друго място е лесно де

        Коментар


        • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

          Като знаеш колко дивидент си получил за дадената година.....от реализираната печалба за цялата година вадиш дивидента и после ще разбереш % спрямо цялата печалба.
          Пример:
          Печалба от БФБ за цяла година=100лв.
          От дивиденти=70лв. Т.е. 70% от цялата печалба
          От търговия в спреда=30лв. Т.е. 30%от цялата печалба
          Така си правиш анализ за себе си от коя търговия ще изкараш повече: като трейдъри или като си държиш дивиденти акции и си гледаш спокойствието...

          Извинявай , но в сметките съм се учил сам и за сега не съм се подвеждал,- не се срамувам да повтарям и потретвам в тях от 25тата си годишнина! Школовката ми е стара от времето на десетдневките, а като основата ти е добра- то надграждането следва да е стабилно поне , ако не и архитектурно издържано и оценено!

          пп.- понякога от средове се печели повече от чакан дивидент! -въпрос на сметки и опит!
          Last edited by inta53; 01.07.2020, 22:11.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


            Как ги разделяш?
            Спреда и дивидентите са непрекъсното свързани във времето на търговията през годината-ните дори!!!
            Като знаеш колко дивидент си получил за дадената година.....от реализираната печалба за цялата година вадиш дивидента и после ще разбереш % спрямо цялата печалба.
            Пример:
            Печалба от БФБ за цяла година=100лв.
            От дивиденти=70лв. Т.е. 70% от цялата печалба
            От търговия в спреда=30лв. Т.е. 30%от цялата печалба
            Така си правиш анализ за себе си от коя търговия ще изкараш повече: като трейдъри или като си държиш дивиденти акции и си гледаш спокойствието...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

              Бъди здрав....явно стратегията ти с дивиденти е работеща .....а от спреда е само чешане на "крастата" за търговия....

              Как ги разделяш?
              Спреда и дивидентите са непрекъсното свързани във времето на търговията през годината-ните дори!!!
              пп.- аз от 2015г. говоря за див/доходност от над 10% в/у базовият ми капитал, а не в/у капиталовата му тежест на портфейла;- съществена разлика в собствения фундамент!
              Last edited by inta53; 01.07.2020, 21:55.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                Ами да си призная ...доволно ;- това следващото от архива е признато от Банка въпреки 66те ми години и без пукнат грош от чужда ръка
                Очакван За 2019г. ~ до 2х 000лв
                .....стига сеири - трябват и сделки....
                Бъди здрав....явно стратегията ти с дивиденти е работеща .....а от спреда е само чешане на "крастата" за търговия....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                  Ако е само от дивиденти то портфейла е доста дебел....а от спреда при тази ликвидност......какъв % от месечната пенсийка 1800лв. съумяваш да докараш от спреда....

                  Ами да си призная ...доволно ;- това следващото от архива е признато от Банка въпреки 66те ми години и без пукнат грош от чужда ръка
                  Очакван За 2019г. ~ до 2х 000лв
                  .....стига сеири - трябват и сделки....
                  и прилежен труд през работно време!
                  Last edited by inta53; 01.07.2020, 21:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                    Абе джуркам си аз на БФБ и гледам пенцийката да не пада под 1800/месечно, а може и до над 1900 да иде после джулая!

                    от тия
                    кой видял - видял
                    мара вдигна гащите...

                    пп. -говорим само от дивиденто, всичко от спред си е у портомонето вкарано!!!
                    Ако е само от дивиденти то портфейла е доста дебел....а от спреда при тази ликвидност......какъв % от месечната пенсийка 1800лв. съумяваш да докараш от спреда....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                      Да се отчета към полугодието какво е положението - като цяло зле с признаци на възстановяване, минус 37.2% съм YTD
                      Не съм правил някакви драматични промени и съм нещо от сорта :

                      40% wereldhave
                      40% deutsche bank
                      20% societe generale

                      wereldhave без да имам последните данни като гледам се очертава 20% спад на посетителите което ако доведе до 30% спад на наемите ще е поносимо, една част ще се въстанови идните 1-2 години друга част безвъзвратно е минала онлайн, няма лошо да се пазят хората сега има време после за всичко иначе отпадна им делото за данъци във Франция но пък вече нямат инвестиционен рейтинг и сегашната капиталова структура от 330 милиона собствен капитал по пазарна капитализация и 1 300 милиона дълг ще претърпи промени, особено ако скочат лихвите на 3-4% за тях. Ако свалят наемите с 30% по сегашната цена наемната доходност излиза към 6.7% с перспектива частично да скочат наемите като отмине короната

                      deutsche bank няма кой знае какви новини, с тия стимули и щуротии кой ще фалира и кога изобщо не е ясно, нищо не се чува напоследък за прането на пари около danske bank поне по медиите, пък мен ме вълнува този капитал дето ще се освободи идната година-две за глоби ли ще отиде или поне частично ще стигне до стискащите картони иначе имат още година и половина да си завършат преструктурирането. NAV-a и да падне не би следвало да е повече от 10% така че пак ще е над 20 евро но хората NAV не ядат, трябват си дивиденти

                      societe generale с това спиране на дивидента отнесоха дървото, дано им позволят есента да го възобновят, но тая година едва ли ще са на печалба така или иначе. Паднаха до P/B под това на немците - срам и резил. Но и при тях си представям че от догодина с дребни промени ще правят каквото са правили досега, не би следвало NAV-а да пада от 50 евро...

                      иначе от толкова много информация последните месеци не съм гледал нови компании, при толкова променливи може би сега е момент човек да е по запознат с инвестициите си, но последните събития доказват че винаги има какво да се обърка и очаквай неочакваното специално ми е интересно с целия сектор на имотите какво ще става, единствено земята е незасегната но пък там цената зависи на едно 40-50% от субсидиите. иначе офисите могат да стават на жилища, магазините на складове, жилищата на офиси и т.н.
                      Абе джуркам си аз на БФБ и гледам пенцийката да не пада под 1800/месечно, а може и до над 1900 да иде после джулая!

                      от тия
                      кой видял - видял
                      мара вдигна гащите...

                      пп. -говорим само от дивиденто, всичко от спред си е у портомонето вкарано!!!
                      Last edited by inta53; 01.07.2020, 21:24.

                      Коментар


                      • Да се отчета към полугодието какво е положението - като цяло зле с признаци на възстановяване, минус 37.2% съм YTD
                        Не съм правил някакви драматични промени и съм нещо от сорта :

                        40% wereldhave
                        40% deutsche bank
                        20% societe generale

                        wereldhave без да имам последните данни като гледам се очертава 20% спад на посетителите което ако доведе до 30% спад на наемите ще е поносимо, една част ще се въстанови идните 1-2 години друга част безвъзвратно е минала онлайн, няма лошо да се пазят хората сега има време после за всичко иначе отпадна им делото за данъци във Франция но пък вече нямат инвестиционен рейтинг и сегашната капиталова структура от 330 милиона собствен капитал по пазарна капитализация и 1 300 милиона дълг ще претърпи промени, особено ако скочат лихвите на 3-4% за тях. Ако свалят наемите с 30% по сегашната цена наемната доходност излиза към 6.7% с перспектива частично да скочат наемите като отмине короната

                        deutsche bank няма кой знае какви новини, с тия стимули и щуротии кой ще фалира и кога изобщо не е ясно, нищо не се чува напоследък за прането на пари около danske bank поне по медиите, пък мен ме вълнува този капитал дето ще се освободи идната година-две за глоби ли ще отиде или поне частично ще стигне до стискащите картони иначе имат още година и половина да си завършат преструктурирането. NAV-a и да падне не би следвало да е повече от 10% така че пак ще е над 20 евро но хората NAV не ядат, трябват си дивиденти

                        societe generale с това спиране на дивидента отнесоха дървото, дано им позволят есента да го възобновят, но тая година едва ли ще са на печалба така или иначе. Паднаха до P/B под това на немците - срам и резил. Но и при тях си представям че от догодина с дребни промени ще правят каквото са правили досега, не би следвало NAV-а да пада от 50 евро...

                        иначе от толкова много информация последните месеци не съм гледал нови компании, при толкова променливи може би сега е момент човек да е по запознат с инвестициите си, но последните събития доказват че винаги има какво да се обърка и очаквай неочакваното специално ми е интересно с целия сектор на имотите какво ще става, единствено земята е незасегната но пък там цената зависи на едно 40-50% от субсидиите. иначе офисите могат да стават на жилища, магазините на складове, жилищата на офиси и т.н.

                        Коментар


                        • Здравейте, моят в момента е:
                          1. Facebook
                          2.Abbvie
                          3. Visa
                          4. DHT

                          Коментар


                          • 1. Трейс
                            2. Спиди
                            3. Доверие
                            4. Химимпорт
                            5. ЦКБ
                            6. Сирма
                            7. малко други с незначитвлен дял
                            8. кеш достатъчно за нови покупки

                            Очаквам от някои хубави дивиденти и доходност (покачване на цените) минимум 30% докрая на годината

                            Коментар


                            • Моят портфейл е съставен от 8 публични и 3 непублични хартии за дивидент, както следва:

                              1. Софарма Имоти - относителен дял 19,2 %
                              2. Елана Агрокредит - 18,9 %
                              3. Адванс Терафонд - 18,8 %
                              4. Фонд България - БРЕФ - 14,7 %
                              5. Софарма Група - 10,3 %
                              6. Софарма Трейдинг - 10,9 %
                              7. Стара планина - 2,5 %
                              8. Корадо - 1,3 %.

                              Този пакет ше ми осигури 5,15 % дивидентна доходност. Такава ми е стратегията още година - две!
                              Една от непубличните Дунав Турс през последните 5-6 г. ми снася по 4 лв. дивидент на акция.

                              Oт Нова година досега съм на МИНУС 7,35 действителна загуба поради преструктуриране на портфейла. Като реализирам дивидентната доходност към Октомври т.г. ще бъда на ДЕЙСТВИТЕЛНА ЗАГУБА ОТ 2,20 %.

                              Мен са ме учили в Щатите да смятам доходност за действителни продажи за годината. Така мисли и Императорът, доколкото съм говорил с него.
                              Last edited by nik_naydenov; 06.05.2020, 22:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                                Imperial Brands - 20,19%
                                Софарма имоти АДСИЦ - 15.56%
                                Equinor - 9,52%
                                Royal Dutch Shell Plc A - 9,33% (с включени и Royal Dutch Shell Plc B)
                                Telenor - 4,27%
                                British American Tobacco - 4,11%
                                Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 4,10%
                                Корадо България АД- 3,93%
                                Софарма трейдинг АД - 3,67%
                                Градус АД - 3,44%
                                Repsol - 3,16%
                                Befimmo (SICAFI) - 2,95%
                                Хидравлични елементи и системи АД - 2,88%
                                Daimler - 2,79%
                                Браво Пропърти Фонд АДСИЦ -2,03%
                                Стара планина холд АД - 1,93%
                                Total - 1,21%
                                М+С хидравлик АД - 0,96%
                                Спиди АД - 0,95%
                                Софарма АД - 0,83%
                                Елана агрокредит АД - 0,81%
                                Адванс Терафонд АДСИЦ - 0,68%
                                Монбат АД - 0,36%
                                Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,20%
                                Арома АД - 0,14%

                                Доста лошо представяне спрямо януари. Само при Браво пропърти имам ръст, при това без да включвам дивидента. Освен Стара планина холд, при която няма движение, всичко друго е доста надолу. Единствено Repsol ми е нова компания, но там може и да е спекулативно,тъй като заради високата волатилност, може и да пробвам да извлека капиталова, а и те най-вероятно ще намалят дивидента. Прилично се предсравят и ФНИБ, Софарма трейдинг, Софарма имоти и Telenor. При всички други ще чакаме по-добри времена
                                Колко е доходността на този портфейл от нач на год

                                Коментар

                                Working...
                                X