IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Може би е време "да преброим пилците" за първия месец на 2021 г.

    1. За цялата 2020 г. реализирах загуба 4 % от продажби с цел преструктуриране на портфейла. Аз работя с постоянен обем на портфейла - не инвестирам нови пари, а използвам парите от дивиденти и продажби.

    2. Състояние на портфейла към 2 Януари 2021 г.: четири групи акции по моя вкус:
    • стабилен бизнес - 26 % от обема на портфейла (Софарма трейдинг и Спиди);
    • рискови акции - 12 % от портфейла (ЧЕЗ - разпределение; Доверие холдинг; Алтерко);
    • дивидентни акции - 58 % ( Софарма имоти; Елана агрокредит; Адванс терафонд; Заложни къщи; Фонд България);
    • непублични акции за лекарства и за воден туризъм - 4 %.
    3. Финансов резултат за м. Януари 2021 г.: 6,3 % печалба върху портфейла, от които 2,1 % печалба от реални продажби на дивидентни акции за месеца .

    4. Бих се радвал, колегите вложили пари на борсата (Батя, Van Basten, Агрес. бик, Преци, Инта, Здравко, 15 процента, Чичо Манчо и др. ) да реферират своите портфейли и финансов резултат за м. Януари 2021 г.

    ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ ВЛОЖИЛИ ПАРИ НА БОРСАТА - Успех и Добри печалби. И си карайте кервана, тези ..... без пари около кервана нека си лаят. Не е препоръка за търговия на БФБ !
    Last edited by nik_naydenov; 30.01.2021, 13:33.

    Коментар


    • Не, че има с какво да се похваля, а и едва ли някой го интересува особено, но ето го и моя портфейл с хоризонт и прицел отвъд 2021 г. която според мен също ще е трудна година. Като цяло не съм оптимист..., не само за БФБ, но изобщо - за посоката, в която се развива светът.
      .
      30/12/2020 30/12/2019
      --------------------- --------------------
      0SP Спиди АД 4.3% 4.8%
      ATERA Адванс Терафонд АДСИЦ 8.9% -
      BREF ФНИ България АДСИЦ 35.6% 17.3%
      MCH М+С Хидравлик АД 5.6% 7.0%
      CENHL Стара планина холд АД 6.5% 7.6%
      HES ХЕС АД 5.6% 9.6%
      EMKA ЕМКА АД 4.8% 6.8%
      LACH Корадо България 11.7% 13.6%
      TRACE Трейс Груп Холд АД 17.0% 33.3%
      CASH 0.1% 0.1%
      .
      Пожелавам на всички съфорумци здраве и сбъдване на инвестиционните намерения през 2021 г. Бъдете здрави!
      Last edited by Чичо Манчо; 07.01.2021, 16:30.
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Заслужава да се изчака. Възможно е да раздадат дивидент преди сделката с нов собственик, но тогава цената ще се увеличи с дивидента, т.е. тогава не би била лоша идеята за "преструктуриране", - дивидентът ще е включен в цената на акцията, а от друга страна, не може да се предскаже бъдещото отношение на евентуален нов собственик към следващ дивидент.
        ps имах предвид, че е хубаво освен електрификация да има и малко диверсификация,- в моя портофел се къдрят десеттина разнородни велпапета., като алтерко, доверие, агрия, алумината, хес...даже не ги помня всички, защото има и тук-там по някоя въшка от миналото като арома и др., но ето че днес радост носи агрия, вчера беше доверие, оня ден беше алтеркото .... ей така някак си е по-готино всеки ден да носи радост , по малко но редовно дет се казва. По Костолани казано - "множество малки удоволствия" ))
        Имах много и най-различни, продадох, но смятам отново да купя Хим, ЦКБ, Доверие, Алкомет, ПИБ и малко Албена. Относно 1CZ, дивидент преди сделката е възможен, но аз чакам тези след сделката, по аналогия с Енерго про. Има яка неразпределена печалба, дружеството трудно ще бъде отписано/има задържащи фактори/ от Борсата, има много кеш и потенциал за бъдещи печалби. Но каквото, такова, ще видим. Успех на всички, които са инвестирали собствени средства и не зяпат в чужди канчета!

        Коментар


        • 40% BREF
          25% 1CZ
          20% 3CZ
          15% FIB

          Успех на всички през новата година!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

            Мисля само да получавам дивиденти. Навремето се прецаках с "Енерго про продажби" АД, пък и с Мрежите. Сега просто ще изчакам да дойде лятото.
            Заслужава да се изчака. Възможно е да раздадат дивидент преди сделката с нов собственик, но тогава цената ще се увеличи с дивидента, т.е. тогава не би била лоша идеята за "преструктуриране", - дивидентът ще е включен в цената на акцията, а от друга страна, не може да се предскаже бъдещото отношение на евентуален нов собственик към следващ дивидент.
            ps имах предвид, че е хубаво освен електрификация да има и малко диверсификация,- в моя портофел се къдрят десеттина разнородни велпапета., като алтерко, доверие, агрия, алумината, хес...даже не ги помня всички, защото има и тук-там по някоя въшка от миналото като арома и др., но ето че днес радост носи агрия, вчера беше доверие, оня ден беше алтеркото .... ей така някак си е по-готино всеки ден да носи радост , по малко но редовно дет се казва. По Костолани казано - "множество малки удоволствия" ))
            Last edited by precakanoto; 07.01.2021, 11:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              остави си и 1% за такси и комисиони
              В случай че се наложи да "преструктурираш"
              Мисля само да получавам дивиденти. Навремето се прецаках с "Енерго про продажби" АД, пък и с Мрежите. Сега просто ще изчакам да дойде лятото.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                100 % 1CZ
                остави си и 1% за такси и комисиони
                В случай че се наложи да "преструктурираш"

                Коментар


                • 100 % 1CZ

                  Коментар


                  • ХИМ - 50%
                    Сирма. Монбат, Еврохолд, ЦКБ, Зрънчо - 50%

                    Коментар


                    • И аз, барабар Петко с мъжете..

                      Атера - 40%
                      Спиди - 40%
                      БРЕФ - 20%
                      Играем на (сравнително) сигурно, па да видим.. Плах оптимист съм за 2021, но винаги с 1,2,3 наум..

                      Коментар


                      • Доверие
                        Спиди
                        Заложните
                        Storytel
                        Sinch
                        Evolution Gaming
                        Sedana medical
                        Ascelia pharma
                        Implantica
                        Embracer
                        Stillfront
                        Apple
                        Amazon
                        Tesla

                        плюс непублични и стартъпи - основно застрахователни, елетронни разплащания, дигитална медицина/от растояние, ДНК тестове вкл PCR и тн

                        Bitcoin без да искам стана основно тегло, защото се бумнах преди доста години като Forex Master отвори темата
                        Last edited by coolio; 04.01.2021, 12:33.

                        Коментар


                        • Ето и моя
                          БФБ-ДОХ-100%
                          На вън ERCROS-100%

                          Коментар


                          • Хайде и аз да се включа

                            Корадо - 17,48%
                            Софком - 15,32%
                            Хес - 11%
                            М+С - 10,93%
                            Софарма - 10,43%
                            Адванс Терафонд - 10,06%
                            Софарма Трейдинг - 8,49%
                            Химимпорт - 4,74%
                            Монбат - 3,52%
                            Градус - 3,29%
                            Алтерко - 2,74%
                            Спиди - 1,93%
                            Албена - 0,06%
                            Кеш в платформата - 0%

                            Коментар


                            • При мен :
                              BREF - 100 %

                              Успешна 2021 г. на всички!

                              Коментар


                              • И аз да си кажа

                                НЕОХИМ 30%
                                АЛКОМЕТ 18%
                                QUADIENT 30%
                                BIGBEN INTERACTIVE 7%
                                PANDORA 3%
                                CASH 12%

                                Доста врътки с АЛКОМЕТ НЕОХИМ с които успях да сваля на 6.50 и 23лв както и големият ми гаф с ПАНДОРА продадох много на 320 и сега е 650 ....За сметка на това френските се отблагодариха доволно...+ един голям удар с ORAPI които разкарах на скоро ....навън супер яко тук мижаво и така гледаме напред ...

                                Коментар

                                Working...
                                X