IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Това за всички суровини, ви ли е мнението или само за определени?
    не, пич. това важи за всички продукти, при които няма особена диференциация и се изисква значително време за да се промени предлагането, например DRAM или самолети. разбира се, може да купиш при покачващ се пазар както направих при трансформаторите ама това е далеч по-рисково
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Не си прав, има чудесни продукти. pdbc e бая популярен, но на мен особено ми е любим com
      Това?
      https://seekingalpha.com/symbol/PDBC?s=pdbc
      сигурно се шегуваш, NAV since inception 0.93%, forward yield 4.08%

      https://seekingalpha.com/symbol/COM?s=com
      com, NAV since inception 5.33%, forward yield 4.04%


      за сравнение една Силвания от 2017 въпреки спиха при PGMs сега
      https://seekingalpha.com/article/412...rom-mine-dumps
      Stock Covered
      SAPLF
      Analyst's rating at publication
      BUY
      Price at publication
      $0.16
      Change
      393.75%
      Total Return
      414.05%
      S&P 500 change
      101.43%
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Не си прав, има чудесни продукти. pdbc e бая популярен, но на мен особено ми е любим com
        Е, щом в БГ , всички са милионери, избягващите суровини, съм склонен да повярвам, не, че някои не искат, не могат. Аз съм склонен да си вложа още един суровинен ETF, ако ще и да отиде на бунището..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          Пич, суровини не се купуват за дивидент. Взимат се при капитулация за капиталова. Единственото място, където сме близо до това, са PGMs
          Не си прав, има чудесни продукти. pdbc e бая популярен, но на мен особено ми е любим com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

            Пич, суровини не се купуват за дивидент. Взимат се при капитулация за капиталова. Единственото място, където сме близо до това, са PGMs
            Това за всички суровини, ви ли е мнението или само за определени?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Благодаря за мнението, прав сте, годишния дивидент, който получих е под 3%, по-точно 2,94%. Капиталовата за периода от покупката още едва 2%.
              Пич, суровини не се купуват за дивидент. Взимат се при капитулация за капиталова. Единственото място, където сме близо до това, са PGMs
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                Това RIO и с такъв процент е направо като котва от Титаник към рибарска лодка
                Едва ли има инвеститор по света в RIO изпил повече домашна ракия от тоя на който си отговорил.

                Нашенско момче,ракиджия ,ги е налазило

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                  Това RIO и с такъв процент е направо като котва от Титаник към рибарска лодка
                  Благодаря за мнението, прав сте, годишния дивидент, който получих е под 3%, по-точно 2,94%. Капиталовата за периода от покупката още едва 2%.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                    В чуждестранни, портфейла ми е следния вече:

                    RIO-49, 58%
                    SXR8-26, 62%
                    IWDA-23, 8%
                    Коментирайте...
                    Това RIO и с такъв процент е направо като котва от Титаник към рибарска лодка

                    Коментар


                    • В чуждестранни, портфейла ми е следния вече:

                      RIO-49, 58%
                      SXR8-26, 62%
                      IWDA-23, 8%
                      Коментирайте...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение
                        Това е впечатляващо
                        Ако толкова се впечатляваш от лъжи влез в темата за имотите ,там направо ще се вцепениш от впечатления
                        Има масивни инвеститори "притежаващи" 40-50 имота ,а са с няколко потребителски кредита...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Веселият_мелничар Разгледай мнение
                          9.5 биткойн
                          81 етериум
                          190 SXR8.DE / S&P 500 /
                          94 SXRV.DE / NASDAQ /
                          142 MSFT
                          381 GOOG
                          635 TSLA
                          Това е впечатляващо - вероятно е най-голямото портфолио в целия форум. Браво!

                          Коментар


                          • 9.5 биткойн
                            81 етериум
                            190 SXR8.DE / S&P 500 /
                            94 SXRV.DE / NASDAQ /
                            142 MSFT
                            381 GOOG
                            635 TSLA

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
                              Със заемен капитал човек трябва да пипа много внимателно.
                              Така е, много внимателно! Но дългът си е нещо нормално, както за бизнеса, така и за един портфейл. Има и бизнеси, които оперират без дълг, но той спомага на добрите да разрастнат бизнеса си по-бързо (разбира се други, които не са си направили сметката завършват зле). Но всичко опира до капиталова структура.

                              Само лично мнение
                              Last edited by BSEtrader; 13.03.2024, 19:16.

                              Коментар


                              • Със заемен капитал човек трябва да пипа много внимателн
                                След като бях изцяло в Алтерко и акцията растеше, изтеглих 20000лв заем и купих Алтерко на 9 лв. След около 2 месеца го удвоих и купих на 12-12.40лв. Всичко сочеше нагоре веднага исках да го преобразувам в ипотечен, но със забавяне от месец и половина като го получих купих на 16-16.60лв. След борсовия ми инженеринг загубих 20% от акциите като се върнах отново 100% във вече Шели през юни 2023г. Началото на август взех отново потребителски кредит и купих на около 30лв. Сега съм с два кредита ипотечен и потребителски и плащам 1000лв/месец като натегнах малко пружината, но засега се справям. Преди бях на 140% в Шели, но като нарасна портфейла, сега е 120%.
                                Споделям това, за да се знае, че трябва много внимателно да се пипа със заеми. Трябва да си сигурен поне на 95%, че няма да сгрешиш.

                                Само д добавя - преци е мъж, а не жена.
                                ​​​​​
                                Last edited by ТодорЛ; 13.03.2024, 19:28.

                                Коментар

                                Working...
                                X