IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    Напълно, трябва човек да е много смел да се набута само на бфб
    не е съвсем така, ако става въпрос не за бизнес, а за инвестиции т.е. не се храниш от това. На БФБ има няколко компании дето имат по-висока доходност от чуждите, последните години. И това беше напълно предвидимо като се има предвид нивото от където беше паднал пазара, много ясно, че не може само да пада

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Добре де, пичове и дами, как ги правите тези портфейли по 10-15-20, че и до 50 акции? Едно време се смеехме на Импето е неговите безброй компании за по 100 лева в компания, ама то май е масове (поне за бройката акции). Нали уж Бъфет беше речнал, че диверсификацията е само за тези, дето не знаят какво правят? Или греша нещо?

      Аз никога не съм имал повече от 3 компании, маааакс, ама маааакс 5 и то през 2007. Дори и сега имам две (не броя 15-те бройки в Балонерко, те са за бъзик), като основната е 90%+ от портфейла на БФБ. Кешът не го броя, както и това, дето е навън, само БФБ - как ги правите тези бройки, идея си нямам. А още повече - защо? Какъв е смисълът? И изобщо как успявате да ги следите, освен ако не го правите професионално?
      Отговора е лесен Груец ! Аз не го правя професионално, но и имам достатъчно време да чета и да мисля ! Общо взето идеята ми е за дивидентни компании плюс някои растежни. Дивидентните, които съм купил са с цел дългосрочно държане и получаване на редовен доход. Общо взето идеята ми е за дивидентен фонд, който сам си управлявам ! А когато е и добре диверсифициран да нямам евентулни грижи и проблеми, ако нещо се скофти с някоя компания изведнъж ! Да мога да спя спокойно, както и да не се притеснявам дори да не си отварям платформата седмица или повече !

      п.п. А стане ли портфейла седемцифрен в стойност, ще мога и да се занимавам само с това !
      Last edited by Zdravko; 03.06.2022, 13:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
        [ATTACH=CONFIG]n3930897[/ATTACH]


        Не е "най-патриотичното" възможно, но и няма как да бъде при всичките условности на БФБ.
        Напълно, трябва човек да е много смел да се набута само на бфб
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Добре де, пичове и дами, как ги правите тези портфейли по 10-15-20, че и до 50 акции? Едно време се смеехме на Импето е неговите безброй компании за по 100 лева в компания, ама то май е масове (поне за бройката акции). Нали уж Бъфет беше речнал, че диверсификацията е само за тези, дето не знаят какво правят? Или греша нещо?

          Аз никога не съм имал повече от 3 компании, маааакс, ама маааакс 5 и то през 2007. Дори и сега имам две (не броя 15-те бройки в Балонерко, те са за бъзик), като основната е 90%+ от портфейла на БФБ. Кешът не го броя, както и това, дето е навън, само БФБ - как ги правите тези бройки, идея си нямам. А още повече - защо? Какъв е смисълът? И изобщо как успявате да ги следите, освен ако не го правите професионално?
          когато са повече може да не ги следиш, нещо като тези дето инвестират във индекси или пасивни фондове, само че си избираш няколко, които ти допадат по някакви причини. Освен това на БФБто не можеш да разчиташ на достатъчна ликвидност само в една позиция.

          Коментар


          • Добре де, пичове и дами, как ги правите тези портфейли по 10-15-20, че и до 50 акции? Едно време се смеехме на Импето е неговите безброй компании за по 100 лева в компания, ама то май е масове (поне за бройката акции). Нали уж Бъфет беше речнал, че диверсификацията е само за тези, дето не знаят какво правят? Или греша нещо?

            Аз никога не съм имал повече от 3 компании, маааакс, ама маааакс 5 и то през 2007. Дори и сега имам две (не броя 15-те бройки в Балонерко, те са за бъзик), като основната е 90%+ от портфейла на БФБ. Кешът не го броя, както и това, дето е навън, само БФБ - как ги правите тези бройки, идея си нямам. А още повече - защо? Какъв е смисълът? И изобщо как успявате да ги следите, освен ако не го правите професионално?
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Click image for larger version

Name:	Portfolio BSE.JPG
Views:	1
Size:	48.7 КБ
ID:	3930897



              Не е "най-патриотичното" възможно, но и няма как да бъде при всичките условности на БФБ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                А химимпорт защото се е развързал от ръста на индекса или защото не мърда ?
                Ами напълних здраво при спада до 70 и нещо-80 ст. После продадох половината на 1 и нещо, но не успях всичко и сега пак опитвам да допълня около 90 ст. Мисля, че може да догони в някакъв момент ЦКБ и затова го играя. Успех на всички в търговията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  така е и аз наскоро се замислих - за първи път виждам такава ножица между Хим и ЦКБ, може да извиват ръчички за някое пакетче...
                  Днес преди обяд най-голям оборот имаше с ... Асенова крепост. Някога е било добро дружество, но сега ако някой мине случайно оттам покрай реката където братята роми правят битпазар всеки четвъртък ... и отсреща виждаш едно сякаш от бога забравено соц-дружество с ръждясалите 30годишни климатици по фасадата, които я разнообразяват вместо модернистичен елемент без да мърдат с перки и се чудиш това работи ли изобщо, но пък за да е по-голямо учудването по обяд изскачат 30тина човека за да прекосят плочника за обедната почивка и се замисляш това работещ актив ли е на Хим или само илюзия
                  Разбира се че не е препоръка
                  Last edited by precakanoto; 02.06.2022, 19:35.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                    така е и аз наскоро се замислих - за първи път виждам такава ножица между Хим и ЦКБ, може да извиват ръчички за някое пакетче...
                    Може да са се отказали да вдигат цената, а да дадат дивидент, и без това ще приберат по-голямата част, а в резултат ритейла да вдигне цената
                    много витиевато е написано в поканата за оса точката за печалбата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      А химимпорт защото се е развързал от ръста на индекса или защото не мърда ?
                      така е и аз наскоро се замислих - за първи път виждам такава ножица между Хим и ЦКБ, може да извиват ръчички за някое пакетче...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                        Неохим - 40%
                        Доверие - 30%
                        Телематик - 15%
                        Химимпорт - 10%
                        Други БГ акции - 5%
                        А химимпорт защото се е развързал от ръста на индекса или защото не мърда ?

                        Коментар


                        • AGH / A72 21,76
                          BSE / BSO 16,23
                          A4L / A4L 13,65
                          BGAG / AO0 11,75
                          IHB / 4ID 11,4
                          DUH / 5DOV 10,68
                          HRC 10,11
                          КЕШ 4,42
                          Умереният риск винаги печели ! ))))))

                          Коментар


                          • Неохим - 40%
                            Доверие - 30%
                            Телематик - 15%
                            Химимпорт - 10%
                            Други БГ акции - 5%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                              Продал си Алтерко
                              И други неща продадох. Аз нямам милиони и ми е лесно да скачам насам-натам
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Към днешна дата, при мен горе-долу е така:

                                СФТРД - 29%
                                БРЕФ - 25%
                                Бг агро - 12%
                                Смарт Органик - 10%
                                Импулс - 8%
                                Доверие - 7%
                                HRC - 4%
                                Арома - 2%

                                Кеш - 3%
                                Продал си Алтерко

                                Коментар

                                Working...
                                X