IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Текущо съм на 35% кеш и 60% са разпределни в акции както следва по сектори: /5% е физическо злато, филхармония/
    luxury - HERMES, LVMH, LOREAL; KERING, ESTEE LAUDER PICTET PREMIUM BRANDS 41.86%
    chemical - AIR LIQUIDE 17.44%
    pharma - NOVO N, SANOFI 16.28%
    alcohol - PERNOD; BROWN FORMAN 10.47%
    oil - TOTAL 5.81%
    financials- AXA, BNP 3.49%
    food- DANONE, VILMORINE 2.33%
    industrial-SCHNEIDER 1.16%
    timber-WEYERHOUSER 1.16%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
      За какво ти е този трейдинг след като е ясно, че е зациклил
      Има една диета -"Яж от всичко, защото не се знае от кое точно ще отслабнеш!"!
      Та и Батя, има разни , че не се знае кое ще избухне

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        54 лева и 17 стинки!

        Що за въпрос!? Тук си сравняваме портфейлите като позиции, разпределение и доходност, а не техните размери. Първо че би било глупаво перчене и второ, че не е и никак разумно в анонимен форум!
        За какво ти е този трейдинг след като е ясно, че е зациклил
        алтерко малко е преекспонирани като цена според мен(говоря в рамките на 2022 година)
        ако беше всичко в агрия дали нямаше процентът да е съвсем различен от 54 …

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          +1
          Бравос, отличен резултат в тея смутни времена!

          А в парично изражение колко са тези 54,17% ?
          54 лева и 17 стинки!

          Що за въпрос!? Тук си сравняваме портфейлите като позиции, разпределение и доходност, а не техните размери. Първо че би било глупаво перчене и второ, че не е и никак разумно в анонимен форум!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Да направя и аз кратък отчет за полугодието
            Доходността на портфейла е много приятно изненадваща впредвид ситуацията: +54,17%
            Топ 3 акции са ми: Агрия, Алтерко, Софарма Трейдинг
            Експозиция в акции: 110,4% /10,4% репа/

            Успех на позитивните и находчиви играчи и през втората половина на 2022-ра!
            Успех !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Да направя и аз кратък отчет за полугодието
              Доходността на портфейла е много приятно изненадваща впредвид ситуацията: +54,17%
              Топ 3 акции са ми: Агрия, Алтерко, Софарма Трейдинг
              Експозиция в акции: 110,4% /10,4% репа/

              Успех на позитивните и находчиви играчи и през втората половина на 2022-ра!
              +1
              Бравос, отличен резултат в тея смутни времена!

              А в парично изражение колко са тези 54,17% ?
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Да направя и аз кратък отчет за полугодието
                Доходността на портфейла е много приятно изненадваща впредвид ситуацията: +54,17%
                Топ 3 акции са ми: Агрия, Алтерко, Софарма Трейдинг
                Експозиция в акции: 110,4% /10,4% репа/

                Успех на позитивните и находчиви играчи и през втората половина на 2022-ра!

                Коментар


                • Към полугодието при мене няма големи промени, последнo си добавих Socgen
                  30% real estate wereldhave - тук голяма промяна в сентимента за 6 месеца, от общо взето затворени магазини до пълно нормализиране. Ще е интересно да видя как ще се отразят по-високите лихви на преоценките към полугодието, иначе оперативно стоят доста добре и комбинацията от наеми + индексация на наемите + печалби от жилищните проекти би следвало да донесе 10на процента годишно за няколко години
                  70% банки - главно DB, Socgen и Commerzbank - тук нещата също не са зле оперативно, и с покачващите се лихви и липсата на разходи за преструктуриране очаквам добри резултати, разбира се винаги има рискове в сектора
                  иначе на фона на войната цялото инвестиране изглежда малко абстрактно, поне при ковид проблемът беше до голяма степен извън човешкия контрол, тук просто едни хора не могат да се разберат, съответно имаме загуби за трилиони, десетки хиляди убити и милиони променени съдби... но да се надяваме че в крайна сметка разумът ще наделее и ще се успокоят нещата
                  като доходност съм някъде минус 10%, досега през годината използвах covered calls и мисля ограничих загубите донякъде, все пак сега мисля че е момент за покупки и съм naked long

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

                    Всяка една от старите инвестиции е с добра доходност.
                    От новите - най-добра е Plum, но и другите не са за подценяване.
                    Черешката е eBag, където при продажба ще се реализира много добра доходност (поне 50% ще са за дивидент).
                    Притеснението ми идва от малкото и некачествена информация, която излиза от дружеството, както и неясната цена на бъдещето увеличение на капитала. Смятам, че HRC ще е сред най-добре представилите се компании в портфейла ми за следващите 12-24 месеца. Определено съм дългосрочно в позицията! НЕ Е ПРЕПОРЪКА.

                    ПС: Единствено ала Пламен Русев групости биха ме накарали да изляза веднага (имам предвид 2.5% от активите и т.н.)
                    Говориш така, сякаш бизнесът на eBag върви добре след края на пандемията. 18% е нищо за този сектор

                    https://www.bta.bg/bg/news/economy/2...a-2022-g-naras
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      какво ти харесва в HRC?
                      Всяка една от старите инвестиции е с добра доходност.
                      От новите - най-добра е Plum, но и другите не са за подценяване.
                      Черешката е eBag, където при продажба ще се реализира много добра доходност (поне 50% ще са за дивидент).
                      Притеснението ми идва от малкото и некачествена информация, която излиза от дружеството, както и неясната цена на бъдещето увеличение на капитала. Смятам, че HRC ще е сред най-добре представилите се компании в портфейла ми за следващите 12-24 месеца. Определено съм дългосрочно в позицията! НЕ Е ПРЕПОРЪКА.

                      ПС: Единствено ала Пламен Русев групости биха ме накарали да изляза веднага (имам предвид 2.5% от активите и т.н.)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                        NEOH - 22.5%
                        FIB - 19%
                        HRC - 13%
                        AGR - 12%
                        CASH - 33.5%
                        какво ти харесва в HRC?
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • NEOH - 22.5%
                          FIB - 19%
                          HRC - 13%
                          AGR - 12%
                          CASH - 33.5%

                          Коментар


                          • Shell - 19,95%
                            Equinor - 13,90%
                            Imperial Brands - 13,83%
                            Софарма имоти АДСИЦ - 11.25%
                            British American Tobacco - 11,08%
                            Lumen Technologies - 4,87%
                            LTC Properties - 3,64%
                            Корадо България АД- 2,86%
                            Хидравлични елементи и системи АД - 2,59%
                            Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 2,54%
                            Стара планина холд АД - 2,09%
                            Telenor - 2,03%
                            Befimmo (SICAFI) - 1,86%
                            Софарма трейдинг АД - 1,61%
                            Broadmark Realty Capital - 1,13%
                            Total - 1,09%
                            М+С хидравлик АД - 0,84%
                            Eni - 0,73%
                            Адванс Терафонд АДСИЦ - 0,69%
                            Елана агрокредит АД - 0,43%
                            Монбат АД - 0,26%
                            Неохим - 0,26%
                            Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,23%
                            Българска фондова борса АД - 0,18%
                            Арома АД - 0,05%
                            София комерс заложни къщи - 0,00%
                            Алкомет - 0,00%

                            Изключително съм доволен от представянето на портфейла през 2022-та година засега. Ръстовете при петролните Шел, Екинор и Тотал са чудесни, като Шел ми остава номер 1 в порфейла, а Екинор от 4, става номер 2 заради експоненциалния ръст. Цената при Софарма имоти е сравнително стабилна. Империал брандс също ми носи добра дивидентна доходност при немалък капиталов ръст. Бритиш американ табако също, като при тях капиталовата печалба е дори доста по-голяма отколкото при Империал. LTC Properties също се представя много добре, като там получавам месечни дивиденти. Корадо и ХЕС са сравнително стабилни. ФНИБ е с добър ръст от в цената, като там ако се напълни офис сграда, очаквам цената да расте още. Стара планина холд също се държи стабилно. Неприятна изненада ми е Теленор, като се надявам този капиталов спад все някога да спре. Иначе откъм дивидентна доходност смятам че е доста добре. Явно това е за сметка на дълга, и е възможно дивидента да бъде намален. Бефимо също впечатлява с доста добър капиталов ръст в цената на акцията, след предложението за поглъщане от друга компания. Софарма трейдинг продължава да изненадва неприятно, като за поредна година няма да изплати дивидент. Дано с намаляването на дълга и увеличена печалба, цената на акцията започне да расте. Broadmark Realty Capital, плаща месечен дивидент, но там има капиталова загуба, и е малко по-рискова компания, и ако в някакъв момент възстанови капиталовата загуба, смятам да продавам. Eni и Неохим са нови компании в портфейла, макар и с доста малко тегло.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              Бъфет та Бъфет, като че ли бие пазара че го давате за пример постоянно

                              колко е това на година? Аз за около 4 години направих около 100% , даже не си правя труд да смятам точно, дали е много или малко ... не знам дали Бъфет прави повече, дали имам късмет или е заради БФБ ...

                              пп. разбира се това е моментно състояние, например преди 2 години бях на минус
                              Last edited by petyob; 03.06.2022, 17:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                И аз мисля така. Плюс това Бъфет не управлява 100 млн, та да ги раздели в 2 компании. Неговите стотици милиарди трудно ще се вкарат в малко компании...
                                Бъфет та Бъфет, като че ли бие пазара че го давате за пример постоянно

                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X