IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
    Тъй като пирамидалният опитва с неговите внушения за това, как движението на акциите може да бъде само /и единствено!/ по спекулативни причини, искам да му кажа, че движението на котировките на борсата НЕ Е САМО спекулативно! Много от играчите на борсата отчитат и други факт, като например:

    1. Производителят на самозапалващи се електромобили - Тесла загуби $ 702 млн. за последните ТРИ МЕСЕЦА!
    2. Тесла е намалила продажбите на електрически превозни средства и е увеличила разходите си.
    3. В същото ТОВА време паричните резерви на Тесла до края на първото тримесечие на 2019 са паднали с $ 1,5 млрд., спаднали са до сегашните $ 2,2 млрд.
    Ти откри топлата вода с твърдението, че акциите не се движат само спекулативно. Другото е глупост
    1.Понятията печалба и загуба са ясно дефинирани в счетоводството - помоли някой счетоводител или финансист да ти ги обясни, че си нямаш и понятие от тях. Пък тук спецовете по енергетика ще ми скочат, че разбирам и от счетоводство ако го направя. За тях енергетика и счетоводство трябва да бъдат съвсем различни неща.
    2.Откъде го разбра това? С дрон ли си ги следил? Счетоводните книги ли си им шионирал? Ти да не си някой таен агент?
    3.Ами нормално е кеша на всяка фирма на пада и се вдига. А числото $ 2,2 млрд. кеш говори ли ти нещо? Я го сравни с резервите на България. Я кажи на някого в БНБ че фирма с този кеш е пред фалит.

    Не знам на каква възраст си, къде и как си започнал да ги учиш тези неща, но трябва да намериш друг път да се образоваш. Целта ти иначе не е лоша. Дори май е по-добре да изказваш грешно мнение отколкото никакво, но и да се стремиш да си запълваш активно празнините.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
      Хората отдавна са го казали - с телевизор и жена не се спори





      НЕ разбирам, кое е трудното - за "анализатор" като теб - да вземеш отношение по конкретните факги, след като цитираш моят пост?


      Ето ти отново фактите. Дано съумееш да се концентрираш върху тях, иначе наистина ще помисля, че говоря с телевизор...



      Първоначално изпратено от безимeн

      Тъй като пирамидалният опитва с неговите внушения за това, как движението на акциите може да бъде само /и единствено!/ по спекулативни причини, искам да му кажа, че движението на котировките на борсата НЕ Е САМО спекулативно! Много от играчите на борсата отчитат и други факт, като например:



      1. Производителят на самозапалващи се електромобили - Тесла загуби $ 702 млн. за последните ТРИ МЕСЕЦА!
      2. Тесла е намалила продажбите на електрически превозни средства и е увеличила разходите си.

      3. В същото ТОВА време паричните резерви на Тесла до края на първото тримесечие на 2019 са паднали с $ 1,5 млрд., спаднали са до сегашните $ 2,2 млрд.

      По ТИЯ СЪЩЕСТВЕНИ ПРИЧИНИ, веднага след пускането на отчетите котировките СПАДАТ при всяка следваща борсова сесия!

      Има и други причини:

      Според компанията /Тесла/ това намаление се дължи на:

      - по-ниско от очакваното предлагане на автомобили,

      - намаляване на субсидиите за електрически автомобили в САЩ,

      - плащане на $ 920 млн. върху конвертируеми облигации.


      Апропо, кога е следващото плащане върху конвертируемите облигации? Не ми се търси, но купоните по плащанията са на около 6 месеца, което пък означава, че до два месеца..., ееее, ама съвсем не намеквам, че Мъск ще се превърне в МИЛИОНЕР!!! /между нас казано... ..., все пак - лесно е, защото от милиардер - в милионер - едва ли ще види голям зор.../


      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        ...................правеха сметки че петрола пропит в скалите е 70% а са изпомпени 30 % от старите кладенци по директния метод а то май ще се окаже че има само 10-15 процента за доизцежда...Дано Мъск не се окаже мошенник но ти вече и него го разкри и какво ще правим не знам.


        Повтаряш неща, които НИ ГОВОРЯТ от 40 години!

        Сигурно са говорени и по-рано. Няма да анализирам причините.

        Дали Мъск е шарлатанин - това се решава в момента - директно на всяка следваща борсова сесия!

        Аз се присъединявам към анализите на много сериозни ТВОИ опоненти :
        The Wall Street Journal
        Barclays Capital
        Bank of England
        .................................................. ....


        Възможно е те да грешат, което пък означава, че мнението ми ЗА ИНВЕСТИТОРИТЕ не е препоръка!

        /последната забележка не видях в коментарите на поддържниците на Мъск - НЯМА И ДА Я ВИДИМ! Това е причината пазарът да им покаже КОЙ определя реалната цена! Цената НЕ СЕ определя от манипулирани линкчета, които се прехвърлят в нета!/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Теб вече те е. Значи, споко.
          И акции, гледай да трупаш. Някога да се похваля, че съм познавал реален акцинер. Ама в енергетиката, си гола вода.
          Познавал си реален акционер? Това е срахотно! Ето сега познаваш и един виртуален. Надявам се след като съм във форум Инвестор да има и други доста хора с акции на NASDAQ и NYSE за да можеш да се запознаеш с още някой и после да се хвалиш - след като това е толкова висока чест за тебе. Едва ли трябват повече от два дни усилено четене за висшист на интернет за да започне да търгува разумно на NASDAQ с малка сума. Ама като не четеш неща на интернет не знам как да стане.

          И стига вече с тия, кой е гола вода и какъв е. Тук е тема за електромобили и инвестиции. Не съм гледал има ли отворена тема за психологически въпроси.

          Коментар


          • Хората отдавна са го казали - с телевизор и жена не се спори

            Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
            Тъй като пирамидалният опитва с неговите внушения за това, как движението на акциите може да бъде само /и единствено!/ по спекулативни причини, искам да му кажа, че движението на котировките на борсата НЕ Е САМО спекулативно! Много от играчите на борсата отчитат и други факт, като например:



            1. Производителят на самозапалващи се електромобили - Тесла загуби $ 702 млн. за последните ТРИ МЕСЕЦА!
            2. Тесла е намалила продажбите на електрически превозни средства и е увеличила разходите си.

            3. В същото ТОВА време паричните резерви на Тесла до края на първото тримесечие на 2019 са паднали с $ 1,5 млрд., спаднали са до сегашните $ 2,2 млрд.

            По ТИЯ СЪЩЕСТВЕНИ ПРИЧИНИ, веднага след пускането на отчетите котировките СПАДАТ при всяка следваща борсова сесия!

            Има и други причини:

            Според компанията /Тесла/ това намаление се дължи на:

            - по-ниско от очакваното предлагане на автомобили,

            - намаляване на субсидиите за електрически автомобили в САЩ,

            - плащане на $ 920 млн. върху конвертируеми облигации.


            Апропо, кога е следващото плащане върху конвертируемите облигации? Не ми се търси, но купоните по плащанията са на около 6 месеца, което пък означава, че до два месеца..., ееее, ама съвсем не намеквам, че Мъск ще се превърне в МИЛИОНЕР!!! /между нас казано... ..., все пак - лесно е, защото от милиардер - в милионер - едва ли ще види голям зор.../

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

              В случая завистта към милиардер-шарлатанин е пропорционална на реалната преценка за онова, от което "печели".

              Всъщност - ще печели до време. Дано после не търси убежище!

              На емисарите на Мъск - и двете ви липсват. За завистта към милиардера - шарлатанин - не съм сигурен, но реалната преценка е въпрос на компетенции /много от които не се придобиват от нета!/
              Еха! И в кой го сайт прочете това?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Теб вече те е. Значи, споко.
                И акции, гледай да трупаш. Някога да се похваля, че съм познавал реален акцинер. Ама в енергетиката, си гола вода.
                Е, ти си як в енергетиката, ама не моеш патентоваш един дребен продукт, дето бил полезен за масите, ама за кои маси? Май само за твоята маса.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                  Само със завистта ще си останеш







                  В случая завистта към милиардер-шарлатанин е пропорционална на реалната преценка за онова, от което "печели".

                  Всъщност - ще печели до време. Дано после не търси убежище!

                  На емисарите на Мъск - и двете ви липсват. За завистта към милиардера - шарлатанин - не съм сигурен, но реалната преценка е въпрос на компетенции /много от които не се придобиват от нета!/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                    Прав си. Енергията от слънцето е слаба ракия. Ще чакаме някой по-голям метеорит да ни удари.
                    Теб вече те е. Значи, споко.
                    И акции, гледай да трупаш. Някога да се похваля, че съм познавал реален акцинер. Ама в енергетиката, си гола вода.

                    Коментар


                    • Само със завистта ще си останеш



                      Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                      Не че не му завиждам на възможността да прибира парите на лековерните /при това - съвсем законно!/ ))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                        Ей ма ти и от борси ли взе да разбираш...Аз кат заколя прасето го правя на пържоли мръвки за готвене и наденици....Или реши че кат напишеш NASDAQ и ше изглеждаш по умен?Напротив смешен си с напъните.Тама сигур обираш Бъфет а?Или линейката пусна сирената в твоя чест
                        Не обирам Бъфет. И борсата не е комар за да обираш задължително някого. Имам акции на NASDAQ както много хора с всякакви професии. Не е космическа наука, мога да ти покажа как да го правиш. По-добро е от пенсионен фонд, особено от българския. Но там трябва да разчиташ на себе си, не можеш да ляляш като тук и да правиш каквото си искаш защото грешките сигурно няма защо да ти казвам как се наказват. То не е като да строиш АЕЦ с държавни пари. Може акции за $100 да купиш но това са твоите $100.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                          Никой не ти пречи като заколиш прасето да вложиш парите на борсата в Москва. Ако има такава. Не съм чувал но сигурно има. Други предпочитаме NASDAQ
                          Ей ма ти и от борси ли взе да разбираш...Аз кат заколя прасето го правя на пържоли мръвки за готвене и наденици....Или реши че кат напишеш NASDAQ и ше изглеждаш по умен?Напротив смешен си с напъните.Тама сигур обираш Бъфет а?Или линейката пусна сирената в твоя чест

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                            Не не е това бъдещето на енергетиката.Според мен все още не знаем какво е бъдещето.Фотоволтаиците както съм казвал много пъти имат своето място но не по начина по който това се прави в момента.И не са бъдещето..Рано или късно ще има някакво ново откритие във физиката или химията или биологията или може би философията което ще вкара човечеството в един нов напълно непознат за нас свят.
                            Прав си. Енергията от слънцето е слаба ракия. Ще чакаме някой по-голям метеорит да ни удари.

                            Коментар


                            • Тъй като пирамидалният опитва с неговите внушения за това, как движението на акциите може да бъде само /и единствено!/ по спекулативни причини, искам да му кажа, че движението на котировките на борсата НЕ Е САМО спекулативно! Много от играчите на борсата отчитат и други факт, като например:



                              1. Производителят на самозапалващи се електромобили - Тесла загуби $ 702 млн. за последните ТРИ МЕСЕЦА!
                              2. Тесла е намалила продажбите на електрически превозни средства и е увеличила разходите си.

                              3. В същото ТОВА време паричните резерви на Тесла до края на първото тримесечие на 2019 са паднали с $ 1,5 млрд., спаднали са до сегашните $ 2,2 млрд.

                              По ТИЯ СЪЩЕСТВЕНИ ПРИЧИНИ, веднага след пускането на отчетите котировките СПАДАТ при всяка следваща борсова сесия!

                              Има и други причини:

                              Според компанията /Тесла/ това намаление се дължи на:

                              - по-ниско от очакваното предлагане на автомобили,

                              - намаляване на субсидиите за електрически автомобили в САЩ,

                              - плащане на $ 920 млн. върху конвертируеми облигации.


                              Апропо, кога е следващото плащане върху конвертируемите облигации? Не ми се търси, но купоните по плащанията са на около 6 месеца, което пък означава, че до два месеца..., ееее, ама съвсем не намеквам, че Мъск ще се превърне в МИЛИОНЕР!!! /между нас казано... ..., все пак - лесно е, защото от милиардер - в милионер - едва ли ще види голям зор.../


                              Last edited by безимeн; 01.05.2019, 21:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                                Я ма тва сериозно ли?Ти подлагаш на съмнение американските чекии гугъл и епъл...Че тва е голям напредък
                                Никой не ти пречи като заколиш прасето да вложиш парите на борсата в Москва. Ако има такава. Не съм чувал но сигурно има. Други предпочитаме NASDAQ

                                Коментар

                                Working...
                                X