IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    С теб никой не говори.
    Мирясвай. Или си информиран, или не си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Като говорим за транспортни средства, някой чел ли е за миниподводниците по света и защо не са толкова масови, колкото се е очаквало да станат? Подсказвам проблеми основно, с батериите.
      С теб никой не говори.
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Като говорим за транспортни средства, някой чел ли е за миниподводниците по света и защо не са толкова масови, колкото се е очаквало да станат? Подсказвам: проблеми основно, с батериите.
        Last edited by Pyramid; 24.03.2021, 20:26.

        Коментар


        • Освен мибова днес и ху прави пачка.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            Не знам откъде се информираш, но при всички видове батерии има едно нещо общо, което се използва по еднакъв начин.
            Ще подскажа че няма усредняване.


            Въпросният НЕ СЕ интересува от вашите вярвания.
            Last edited by X_Y; 24.03.2021, 19:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Имхотеп, информиран съм за напреженията при разредено и заредено състояние, но на практика положението се оказва друго и затова усреднявам писах че напрежението е 4 волта. Да му мислят тези които правят контролерите за управление на тези неща при батериите. Има филмчета как навиват литиевойонни батерии, в общи линии слагат каквото им падне в смисъл много разновидности.
              Не знам откъде се информираш, но при всички видове батерии има едно нещо общо, което се използва по еднакъв начин.
              Ще подскажа че няма усредняване.

              Last edited by X_Y; 24.03.2021, 19:01.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i4o_Pay Разгледай мнение
                Здравейте! Виждам, че тук са се събрали хора, които повече от мен разбират от електромобили и затова ще помоля да ми отговорят (който има проверена информация) на следния въпрос: Правени ли са сериозни изследвания и какъв е резултата, как електромагнитните излъчвания в електроавтомобилите влияят на здравето както на водача и пътниците в автомобила, така и на хората вблизост.
                При такава голяма мощност на задвижването, както и нелинейността на обекта, няма как да не се излъчват всякакви боклучави хармоници и то с доста голяма енергия.
                Предварително благодаря.
                Поне на мен, НЕ ми е известно, ако и някъде, да са правени. Работата е там, че основната честота, е от порядъка на десетки Hz и, дори с много високо съдържание на хармоници да е, максимум, да понагази в SW диапазона, където - по самите проводници, а отгоре, има яки екрани - я има, я не, единици ватове. Един вид, дори на 2-та метра, вече ще гони шумови нива, там нейде. Не, едва ли нещо са изпитвали.
                73!

                Коментар


                • Здравейте! Виждам, че тук са се събрали хора, които повече от мен разбират от електромобили и затова ще помоля да ми отговорят (който има проверена информация) на следния въпрос: Правени ли са сериозни изследвания и какъв е резултата, как електромагнитните излъчвания в електроавтомобилите влияят на здравето както на водача и пътниците в автомобила, така и на хората вблизост.
                  При такава голяма мощност на задвижването, както и нелинейността на обекта, няма как да не се излъчват всякакви боклучави хармоници и то с доста голяма енергия.
                  Предварително благодаря.

                  Коментар


                  • Имхотеп, информиран съм за напреженията при разредено и заредено състояние, но на практика положението се оказва друго и затова усреднявам писах че напрежението е 4 волта. Да му мислят тези които правят контролерите за управление на тези неща при батериите. Има филмчета как навиват литиевойонни батерии, в общи линии слагат каквото им падне в смисъл много разновидности.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Прочее, сега се сетих, че Матеев излъга (или поне, не каза цялата истина) поне още веднъж: Когато обяви, че само литиевата химия била нямала ефект на паметта. Ей нА, дори неразредени докрай, оловните акумулатори, ги.зареждат всеки път от там насетне, до дупка и пак, се представят стандартно...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Не може. Щото, ябълките падат една.срещу другас ускорение, чиято стойност, никога.не.биха постигнали сами...
                        ... и толкова отдалечени.

                        Така е. А и вектора го задава центърът на Земята.
                        Просто исках да вкарам малко хумор от типа "физики шутят".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                          Отгоре на това в Австралия в същия момент също пада ябълка. Ефективно може да се каже, че се привличат двете ябълки от противоположните страни на Земята, а самата тя е само посредник, трансмитер, и не създава привличане в конкретния случай.
                          Не може. Щото, ябълките падат една.срещу другас ускорение, чиято стойност, никога.не.биха постигнали сами...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                            А масата?
                            Теглото произлиза от масата, по-точно от две маси. Вектор го прави Вторият закон на Нютон. Там влизат и инерчните сили, които вече произлизат само от една маса.
                            Може и да е Третият.

                            Имам предвид F> = -F>

                            Стрелката горе значи "вектор".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Просто, съотношението е толква огромно, че ускорението на Земята, е незабележимо малко.
                              Отгоре на това в Австралия в същия момент също пада ябълка. Ефективно може да се каже, че се привличат двете ябълки от противоположните страни на Земята, а самата тя е само посредник, трансмитер, и не създава привличане в конкретния случай.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                                А масата?
                                Теглото произлиза от масата, по-точно от две маси. Вектор го прави Вторият закон на Нютон. Там влизат и инерчните сили, които вече произлизат само от една маса.
                                Е, не точно: И ДВЕТЕ маси. Ето как е, според Нютон: F1=F2=[(G*m1*m2)/r^2], където
                                m1 и m2 са масите на.двете матриални точки, G - гравитационната константа, и r-разстоянито между тях (от център до център на масите).
                                Оттам, идва и ускорението а=F/m. Т.е.ѝ Земята, се движи към всяка падаща ябълка със ускорение, пропорционално на.съотношението на.масите им. Просто, съотношението е толква огромно, че ускорението на Земята, е незабележимо малко.
                                Last edited by Pyramid; 24.03.2021, 12:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X