IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Матеев , това за намаляване масата 3 ПЪТИ го написах аз. Не го обвинявай за чужди грехове.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Ето един пример за фалшива китайска батерия 18650:

      https://www.emag.bg/akumulatorna-bat...ch-Action=view

      На надписа пише 8800 mAh и доверчивите лапнишарани се лепят по нея като мухи на мед. Освен всичко друго е и една от най-евтините 18650 в eMag и хората я купуват като топъл хляб. Купих и аз за нуждите на експеримента, и се оказа, че в действителност е 1190 mAh. Подобна е и ситуацията с поне още 4-5 от най-евтините 18650 в eMag - изтествах ги всичките, и установих капацитет между 800 и 1200 mAh.

      Между другото докато правех тези експерименти попаднах и на една приятна изненада - някакъв продавач продаваше батерии с маркировка 2600 мАh, и дори ги беше обявил на промоция с много ниска цена (по 6 лв.). Първите две, които купих, се оказаха че са по 2800 mAh. Купих още 10 да си имам, и всичките бяха с по около 2800 mAh. Написах похвала в eMag за това, че батериите са добри и че истинския им капацитет е повече отколкото в маркировката, и това беше моята грешка, защото за ден два всички батерии се разграбиха. Сега искам да купя още, но тази позиция отдавна я няма в eMag.

      Та ако ще купувате някакви батерии за нещо, първо купете една, изтествайте я, и чак тогава купете голямото количество. И бас ловя, че ако тръгнете да купувате от най-евтините, ще пиете една студена вода. Дори и сред скъпите маркови пак има опасност да попаднете на фалшива батерия, защото мошениците се изучиха да фалшифицират марковите батерии, като на скапани батерии слагат обвивка, която е точно копие на някоя маркова батерия.
      Last edited by Mateev; 31.03.2021, 14:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        ...Отделно, защо и доколко, са ДЕБЕЛИ електродите. Аз пък знам, че са достатъчно МАСИВНИ , но, ги правят порести. Пак подмяна на понятия. Извършена, от един търгаш-манипулатор, за пред невнимателни и невежи клиенти. Ами не, НЕ съм ти клиент.
        Да поясня още веднъж: Концепцията, премахва голяма чат от МЪРТВАТА маса на електродите, НЕВЪВЛЕЧЕНА в химичната реакция. (Справка -погледнете електродите на един стартерен акумулатор: има вертикална част от масивно олово вертикално НАД електролита и още, масивна хоризонтална част, за свързване клетка-клетка. Има и масивни оловни клеми...Ами, тези части, просто, отпадат. Няма ги. Край. В микромодула, нужда от тях, няма. Тю-тю. Едни 10-15% от масата надолу...
        Почакай малко - къде отидоха гръмките ти приказки, че ще намалиш масата 3 пъти ????????????????

        Или като прочете какво съм ти написал снощи, и се осъзна какви големи простотии си плещил до момента. Имам чувството, че си дошъл да се учиш в този форум, и че чакаш други хора да ти направят откритието.

        Хайде обясни още веднъж как ще намалиш масата 3 пъти от позицията на това, което го научи от моите постинги в последните няколко дена.
        Last edited by Mateev; 31.03.2021, 14:11.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          ...Отделно, защо и доколко, са ДЕБЕЛИ електродите. Аз пък знам, че са достатъчно МАСИВНИ , но, ги правят порести. Пак подмяна на понятия. Извършена, от един търгаш-манипулатор, за пред невнимателни и невежи клиенти. Ами не, НЕ съм ти клиент.
          Ти каза, че си измислил как да свалиш теглото на батериите 3 пъти, което е абсолютна ЛЪЖА, плод на абсолютно невежество.
          Ти каза, че ще правиш електроди с литография или ситопечат, което е абсолютна тъпотия.
          Ти каза, че клетките ти ще бъдат еднакви като електрически параметри, което е абсолютна тъпотия.
          Ти каза, че намаляваш пожароопасноста, което е абсолютна тъпотия.
          Ти каза, че батериите ти ще са по-евтини при равни други условия, което е абсолютна тъпотия.
          Твоята концепция изисква огромно количество развързващи диоди, което е абсолютна тъпотия.
          Твоята концепция изисква огромно количество снаждащи елементи, за да докараш вътре флуида за охлаждане, но това е абсолютна тъпотия.
          Ти каза, че си решил веднъж завинаги проблема на ел. колите с акумулаторите, което е абсолютна тъпотия.
          Ти каза, че си писал мейл на Мъск, и той ти бил отговорил, което е АБСОЛЮТНА ЛЪЖА.
          Ти каза, че си говорил с професор от БАН, и той е възприел насериозно простотиите ти, което е АБСОЛЮТНА ЛЪЖА.

          Да продължавам ли със списъка?

          Коментар


          • ...Отделно, защо и доколко, са ДЕБЕЛИ електродите. Аз пък знам, че са достатъчно МАСИВНИ , но, ги правят порести. Пак подмяна на понятия. Извършена, от един търгаш-манипулатор, за пред невнимателни и невежи клиенти. Ами не, НЕ съм ти клиент.
            Да поясня още веднъж: Концепцията, премахва голяма чат от МЪРТВАТА маса на електродите, НЕВЪВЛЕЧЕНА в химичната реакция. (Справка -погледнете електродите на един стартерен акумулатор: има вертикална част от масивно олово вертикално НАД електролита и още, масивна хоризонтална част, за свързване клетка-клетка. Има и масивни оловни клеми...Ами, тези части, просто, отпадат. Няма ги. Край. В микромодула, нужда от тях, няма. Тю-тю. Едни 10-15% от масата надолу...
            Last edited by Pyramid; 31.03.2021, 13:50.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Хайде да си изясним какво НЕ СИ КАЗВАЛ, защото аз много добре знам какво си казал, но ти явно забравяш поради деменция или просто защото така ти изнася. Та какво не си казвал, че ми е интересно?
              Да? И защо го твърдиш, вменявайки ми СВОИ глупости? Апчетата, Матеев! Апчетата!
              Ама да видим:
              - Снаждане на тръбички?
              - О-пръстени ?
              - Херметичност?
              - Общ електролит?
              Last edited by Pyramid; 31.03.2021, 13:43.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Нищо не "разбива", т.к.говориш за СОБСТВЕНИТЕ СИ ДОМИСЛИ. Такова нещо, никъде и никога не съм твърдял. ТИ опитваш да ми го вкараш в устата но, ядец, не вървиш. Т.е., манипулираш и искаш да изкараш мен виновен за ТВОИ заблуди. Няма начин.
                Хайде да си изясним какво НЕ СИ КАЗВАЛ, защото аз много добре знам какво си казал, но ти явно забравяш поради деменция или просто защото така ти изнася. Та какво не си казвал, че ми е интересно?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Недей въобще да комуникираш с Pyramid, защото той веднага ще те залее с простотии. Не разбра ли, че той иска внимание от нас, и за да го получи, непрекъснато си измисля една или друга небивалица. Например бил измислил как да намали теглото на батериите 3 пъти ..... Само това е достатъчно, за да разбереш, че комуникираш с човек с болен мозък.

                  Какъвто и разумен отговор или довод да му дадеш, той въобще не стига до главния му мозък, за който отдавна се чудя има ли го или не. Е ти нали видя най-голямата му самозаблуда, на базата на която е построил огромна пясъчна кула - въобразил си е, че при акумулаторите също като при кондензаторите капацитета бил зависел само от площта на електрода и от нищо друго. И веднага започна да плещи глупости за някакви таблетки, които щели да се правят с литография или със ситопечат - демек с колкото се може по-тънък електрод, ако има как да е само един слой със 100 атома дебелина.

                  Pyramid поради огромното си невежество въобще не знае, че при акумулаторите химическите реакции ПРЕХВЪРЛЯТ ВЕЩЕСТВО от единия електрод на другия, и именно поради тази причина електродите трябва да са достатъчно ДЕБЕЛИ, за да се постигне голям капацитет. Това негово незнание обезсмисля цялата му концепция или по-скоро това негово незнание РАЗБИВА НА ПУХ И ПРАХ ЦЯЛАТА МУ КОНЦЕПЦИЯ.
                  Нищо не "разбива", т.к.говориш за СОБСТВЕНИТЕ СИ ДОМИСЛИ. Такова нещо, никъде и никога не съм твърдял. ТИ опитваш да ми го вкараш в устата но, ядец, не вървиш. Т.е., манипулираш и искаш да изкараш мен виновен за ТВОИ заблуди. Няма начин.
                  Last edited by Pyramid; 31.03.2021, 12:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                    Ее, трябва и химическа реакция, за да може литият в едно химическо състояние да е с един електрон повече (заредено състояние), а в друго химическо състояние да с един електрон по-малко (отдал го е, разредено състояние). И да са разделени пространствено. Литият в метално състояние е атом, наситен с електрони в електронната обвивка на ядрото. Литият с липса на един електрон от обвивката е йон (положителен). Атом и йон са много различни химически състояния.

                    Тези две алтернативни химически състояния трябва да могат да са устойчиви, да се съхраняват дълго във времето.
                    Така е но, тази реакция, се индуцира и обръща назад под действието на тока. Обаче, с изключение на водорода, при останалите хим.елементи, атом и йон си приличат по наличието на електрони на орбиталите. Горното не е пречка, обаче, пред батериите, каквато, биха били по-тънкитенот необходимото, съгласно заложения капацитет, т.к. тогава, дори само един цикъл, не биха издържали, поради фатално и окончателно разпадане на електрод...или И на двата. Матейко си мисли, че, си има работа с по-големи, отколкото е сам, идиоти и греши.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                      Ее, трябва и химическа реакция, за да може литият в едно химическо състоание да е с един електрон повече (заредено състояние), а в друго химическо състояние да с един електрон по-малко (отдал го е, разредено състояние). И да са разделени пространствено.

                      Тези две алтернативни химически състояния трябва да могат да са устойчиви, да се съхраняват дълго във времето.
                      Недей въобще да комуникираш с Pyramid, защото той веднага ще те залее с простотии. Не разбра ли, че той иска внимание от нас, и за да го получи, непрекъснато си измисля една или друга небивалица. Например бил измислил как да намали теглото на батериите 3 пъти ..... Само това е достатъчно, за да разбереш, че комуникираш с човек с болен мозък.

                      Какъвто и разумен отговор или довод да му дадеш, той въобще не стига до главния му мозък, за който отдавна се чудя има ли го или не. Е ти нали видя най-голямата му самозаблуда, на базата на която е построил огромна пясъчна кула - въобразил си е, че при акумулаторите също като при кондензаторите капацитета бил зависел само от площта на електрода и от нищо друго. И веднага започна да плещи глупости за някакви таблетки, които щели да се правят с литография или със ситопечат - демек с колкото се може по-тънък електрод, ако има как да е само един слой със 100 атома дебелина.

                      Pyramid поради огромното си невежество въобще не знае, че при акумулаторите химическите реакции ПРЕХВЪРЛЯТ ВЕЩЕСТВО от единия електрод на другия, и именно поради тази причина електродите трябва да са достатъчно ДЕБЕЛИ, за да се постигне голям капацитет. Това негово незнание обезсмисля цялата му концепция или по-скоро това негово незнание РАЗБИВА НА ПУХ И ПРАХ ЦЯЛАТА МУ КОНЦЕПЦИЯ.
                      Last edited by Mateev; 31.03.2021, 12:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Леки като перце батерии продават китайците, но това са ФАЛШИВИ БАТЕРИИ !!!

                        Този проблем се знае отдавна - китайците правят батерии с малък капацитет, а ги маркират като такава с голям капацитет, и след това ги продават на лапнишарани като тебе. Разликата се усеща именно по теглото - фалшивите са по-леки, защото в тях е "налято" по-малко активно вещество.

                        В пазар, задръстен с фалшиви китайски батерии, не трябва да се вярва какво пише на батериите. Трябва като се купят, веднага да се изтестват със зареждачка, която може да мери капацитет и вътрешно съпротивление. Препоръчвам ти AccuPower IQ 338 - страхотна зареждачка, ползвам я от години и съм страшно доволен от функционалноста и начина на работа.

                        С една такава зареждачка бързо бързо ще откриеш каква е измамата с тези леки батерии. Ако например пише NiMH 3600mAh, с голяма вероятност батерията ще е само 200-300 mAh. Аз преди време си бях направил експеримент, като накупих по 2-3 бройки от поне 50 различни модела с различни размери и капацитети, и после ги изтествах всичките. И знаеш ли какво открих? Ами нито една от евтините батерии не си отговаряше на капацитета. Това, което измерих, беше 5-15 пъти по-малко от това, което беше маркирано на батерията.

                        ПП: Ако ти се свиди да даваш пари за качествена зареждачка, прати ми една лека батерия, за да я изтествам и да ти кажа какъв е нейния истински капацитет.
                        Не отговори на въпросите, които ти зададох.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Литият само пренася и съхранява заряда.
                          Ее, трябва и химическа реакция, за да може литият в едно химическо състояние да е с един електрон повече (заредено състояние), а в друго химическо състояние да с един електрон по-малко (отдал го е, разредено състояние). И да са разделени пространствено. Литият в метално състояние е атом, наситен с електрони в електронната обвивка на ядрото. Литият с липса на един електрон от обвивката е йон (положителен). Атом и йон са много различни химически състояния.

                          Тези две алтернативни химически състояния трябва да могат да са устойчиви, да се съхраняват дълго във времето.
                          Last edited by grisow; 31.03.2021, 12:03.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Добре щом в Уикипедия пише ще трябва да се примирим че сме се прецакали, тази батерия която е лека като перце и няма активна маса трябва да я върна на производителя и. Само че става загадъчно защо ги навиват тези електроди вместо между две медни или алуминиеви плочки да поставят активното вещество, не са прочели в Уикипедия иначе щяха да знаят. Извинявай за отговора.
                            Леки като перце батерии продават китайците, но това са ФАЛШИВИ БАТЕРИИ !!!

                            Този проблем се знае отдавна - китайците правят батерии с малък капацитет, а ги маркират като такава с голям капацитет, и след това ги продават на лапнишарани като тебе. Разликата се усеща именно по теглото - фалшивите са по-леки, защото в тях е "налято" по-малко активно вещество.

                            В пазар, задръстен с фалшиви китайски батерии, не трябва да се вярва какво пише на батериите. Трябва като се купят, веднага да се изтестват със зареждачка, която може да мери капацитет и вътрешно съпротивление. Препоръчвам ти AccuPower IQ 338 - страхотна зареждачка, ползвам я от години и съм страшно доволен от функционалноста и начина на работа.

                            С една такава зареждачка бързо бързо ще откриеш каква е измамата с тези леки батерии. Ако например пише NiMH 3600mAh, с голяма вероятност батерията ще е само 200-300 mAh. Аз преди време си бях направил експеримент, като накупих по 2-3 бройки от поне 50 различни модела с различни размери и капацитети, и после ги изтествах всичките. И знаеш ли какво открих? Ами нито една от евтините батерии не си отговаряше на капацитета. Това, което измерих, беше 5-15 пъти по-малко от това, което беше маркирано на батерията.

                            ПП: Ако ти се свиди да даваш пари за качествена зареждачка, прати ми една лека батерия, за да я изтествам и да ти кажа какъв е нейния истински капацитет.
                            Last edited by Mateev; 31.03.2021, 12:00.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Добре щом в Уикипедия пише ще трябва да се примирим че сме се прецакали, тази батерия която е лека като перце и няма активна маса трябва да я върна на производителя и. Само че става загадъчно защо ги навиват тези електроди вместо между две медни или алуминиеви плочки да поставят активното вещество, не са прочели в Уикипедия иначе щяха да знаят. Извинявай за отговора.
                              Едва ли ще го разбере. Не се извинявай. А, наистина, те нямат активна маса. Литият само пренася и съхранява заряда.
                              Last edited by Pyramid; 31.03.2021, 09:57.

                              Коментар


                              • Прочее, при "тръбичката", СОР >1,3...

                                Коментар

                                Working...
                                X