IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Като и твоето, никакво.

    Blah-blah-blah.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Хммм. А какво е отношението към електромобилите?
      Като и твоето, никакво.

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Няма отношение, има отношение към това че той все не вярва.. Както и да е..това за obrist има отношение към темата, преработват Тесла по много интересен начин, това е бъдещето на ел.мобилите според мен, другото с кисненето специално на кабела да се зареждат едва ли ще се приеме масово.
        То, като всяка новост...

        Коментар


        • Няма отношение, има отношение към това че той все не вярва.. Както и да е..това за obrist има отношение към темата, преработват Тесла по много интересен начин, това е бъдещето на ел.мобилите според мен, другото с кисненето специално на кабела да се зареждат едва ли ще се приеме масово.
          Last edited by supertrader; 05.04.2021, 18:52.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            За става въпрос за инжектиране на водород във вода, коментирахме преди години.
            Хммм. А какво е отношението към електромобилите?
            Last edited by X_Y; 05.04.2021, 18:23.

            Коментар


            • За става въпрос за инжектиране на водород във вода, коментирахме преди години.
              Last edited by X_Y; 05.04.2021, 18:23.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                obrist - с това в тубата излизат видеа за модифициране на Тесла, мисля доста е интересно като параметри които дават че се получават.
                Той просто е в грешка. Преди години беше ми дал линк за това колко водород като газ се разтваря във водата, по принцип е вярно че количеството е много малко, но е факт че японци измислиха как да го увеличат в пъти..да направиха го. Вярно че тази вода няма някакви категорични лечебни свойства, но все пак е доказано мощен антиоксидант и се е случила една индустрия покрай нея и дори Панасоник участват също.
                ...Какво пропускам? Сякаш са се омесили теми.

                Коментар


                • obrist - с това в тубата излизат видеа за модифициране на Тесла, мисля доста е интересно като параметри които дават че се получават.
                  Той просто е в грешка. Преди години беше ми дал линк за това колко водород като газ се разтваря във водата, по принцип е вярно че количеството е много малко, но е факт че японци измислиха как да го увеличат в пъти..да направиха го. Вярно че тази вода няма някакви категорични лечебни свойства, но все пак е доказано мощен антиоксидант и се е случила една индустрия покрай нея и дори Панасоник участват също.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Импотех, ако се разходиш до България не само че Тодор ще ти стане най големия приятел ами и ще засвириш първа цигулка в хора че нещо трябва да се направи, а България има шанс докато с големите държави в тези времена нещата са много трудни. Тях СН ше ги оправи само. Тая простотия хората в белите държави да се топят край няма, че и се хванали за гушите яко. Ще се оправи но няма да е лесно.
                    Че той сам не си е приятел, Дани.

                    Коментар


                    • Импотех, ако се разходиш до България не само че Тодор ще ти стане най големия приятел ами и ще засвириш първа цигулка в хора че нещо трябва да се направи, а България има шанс докато с големите държави в тези времена нещата са много трудни. Тях СН ше ги оправи само. Тая простотия хората в белите държави да се топят край няма, че и се хванали за гушите яко. Ще се оправи но няма да е лесно.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        "Полезно", значи, извън вас.
                        Както виждаш, не ви се месим. Четем ви и се забавляваме.
                        Last edited by X_Y; 04.04.2021, 22:44.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Солидния електролит е полимер който е проводим, но според мен е на друго ниво и не е просто напоена с електролит мембрана. Има го това нещо при горивните клетки, представалява пластмаса която грубо казано се мокри и поема вода..тези мембрани на Дюпон от Нафион. Нещо на този принцип. Въпрос на рецепта е да се направи такъв полимер и едва ли може да се копира лесно, но не знам има спектрографски анализ, но пък е факт че мембраните на Дюпон са лошо изкопирани защото имат аналози. Иначе за хоризонатално разположения слой литий има логика и то добра..много добра.
                          Имах предвид, именно синонимите "solid"/"твърд". От идеята, че не е нито течен, нито гелообразен. Не знам обаче, дали може едновременно, да изпълнява И функциите на сепаратор, тук съм пас.
                          И още нещо - вече споменавах за ограничаването на капацитета от наличното количество електролит и буквално, броя на йоните в него. Работата е там, че ТОВА (промяната е хим.състав при заряда) може да промени драматично още куп свойства като температура на замръзване, проводимост и дори агрегатно състояние (течливост, повърхн.напрежение и т.н.,)
                          Last edited by Pyramid; 05.04.2021, 12:17.

                          Коментар


                          • Солидния електролит е полимер който е проводим, но според мен е на друго ниво и не е просто напоена с електролит мембрана. Има го това нещо при горивните клетки, представалява пластмаса която грубо казано се мокри и поема вода..тези мембрани на Дюпон от Нафион. Нещо на този принцип. Въпрос на рецепта е да се направи такъв полимер и едва ли може да се копира лесно, но не знам има спектрографски анализ, но пък е факт че мембраните на Дюпон са лошо изкопирани защото имат аналози. Иначе за хоризонатално разположения слой литий има логика и то добра..много добра.
                            За мен интересно е друго, че същото както тогава когато изобретателя на литиевойонната батерия Джон Гуденаф се твърдеше в статии че е казал и предложил на Мъск го потвръждават сега за батериите със солиден-твърд електролит. Тогава четох че той е казал че разработения нов вариант на литиевойонна батерия със солиден електролин от него е с по голям капацитет и по голям живот, а Мъск е казал че той не е направил нищо защото няма доказателство от "независима лаболатория".
                            Сетих се е друго, нали ставаше въпрос за потичане на електролита при този дизайн..ами ето че има начин със сигурност да не потече. Освен това за тези мембрани е много вероятно да се предлагат на пазара като медия за влагане в батерии.
                            Last edited by supertrader; 04.04.2021, 22:32.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                              А кога ше си кажете нещо полезно че да следя темата
                              "Полезно", значи, извън вас.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Pyramid, в момента май батериите със солиден електролит които Мъск твърдеше че не могат да се случат са станали факт, затова опитват и литийметал понеже има мембрани които удържат дендритите. Нещо полезно да си кажем. Доколкото разбрах от нещата които четох и гледах видеа, батериите със солиден електролит са с поне два пъти по ниско тегло и понасят много по добре бърз заряд и разряд.
                                За солиден не знам, чувал съм, че е твърд. Електролитът. Никой не оспорва казаното. Ала - колкото по-бърз е заряд/разрядът, толкова повече, батерията загрява...а литият, се топи много ниско. Сиреч, с цел запазване еднородна дебелина на катода, акцентът ще се измества все повече към хоризонтални ЕЛЕКТРОДИ ВЪТРЕ В ЕЛЕМЕНТИТЕ. А днешните, 18650/4680 , ако ще и вертикални да са, като корпус, СА С ВЕРТИКАЛНИ електроди. Имам чувството че, не се ли ограничи единичният капацитет, запалванията ще продължат. Защо? Ами, ти го стапяш, той се стича ниско долу, влошава се неравномерността на междуелектродните разстояния...и имаме рецепта за Проблем. Ще рече, концепцията става все по-актуална. А хейтърите, да си бръмчат.

                                Коментар

                                Working...
                                X