IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Добре ли прочете поста ми, преди да го изтрият? Активният материал по плочите, е зареден, по отношение на разноименните плочи. Металът на плочите, има някаква дебелина. Поле, което да движи заряди, надлъжно на капилярните отвори в плочите, няма, т.к. металът е по цялата дължина на отворите, и полето е екранирано. Зарядите по плочите, не се балтаят току-така, а са йони, наместили се в кристалните решетки по повърхността на активния материал. Надлъжно по дебелината на слоя електролит има, наистина. И поле, следствие на потенциалната разлика в заредената батерия има но, просто така, свободни заряди дори в електролита, са много редки а те, са , както знаем, една от причините за саморазряд. Пита се, кой да ги прекара (и защо) по път, в който, не съществува надлъжно електрическо поле? Повтаряме че, такова има между отделните електроди но, няма надлъжно през капилярния отвор в метала на плочата. Остават единствено случайните топлинни колебания и брауновото движение. Ама то рядко е само в една посока... Това е логиката. ВСЯКА плоча, освен крайните, е заредена от двете си страни но, не и относно себе си и т.н.
    Много приказки с нула бита информация, при това приказките не са свързани с въпроса, който обсъждаме. Спри да се правиш на ни чул ни видял, и спри да се правиш, че си забравил за какво говорим.

    Питам те отново и те моля да ми отговориш с една дума:

    Продължаваш ли да твърдиш, че всички клетки в една батерия могат да работят в общ електролит?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Те начини много, и най-добрият от тях разбира се е ПЪЛНАТА ХЕРМЕТИЗАЦИЯ. Някакви междинни дупки с малко сечение не виждам защо трябва да се правят, пък и след това да търсим начин да доведем то тях проводници, че да намалим потенциалната разлика - ха, ха. Не ти ли се струва, че това е връзване на здрав пръст ....

      Важното е друго - ти след 10 страници убеждаване от моя страна и много обиди обиди към мене от твоя страна най-сетне се съгласи, че аз съм прав и че клетките не могат да функционират в общ електролит. Мисля, че ми дължиш публично извинение за нанесените ми обиди, както и публично извинение към всички останали за НЕВЕРНИТЕ ТВЪРДЕНИЯ, които така агресивно се опитваше да налагаш в темата..
      Добре ли прочете поста ми, преди да го изтрият? Активният материал по плочите, е зареден, по отношение на разноименните плочи. Металът на плочите, има някаква дебелина. Поле, което да движи заряди, надлъжно на капилярните отвори в плочите, няма, т.к. металът е по цялата дължина на отворите, и полето е екранирано. Зарядите по плочите, не се балтаят току-така, а са йони, наместили се в кристалните решетки по повърхността на активния материал. Надлъжно по дебелината на слоя електролит има, наистина. И поле, следствие на потенциалната разлика в заредената батерия има но, просто така, свободни заряди дори в електролита, са много редки а те, са , както знаем, една от причините за саморазряд. Пита се, кой да ги прекара (и защо) по път, в който, не съществува надлъжно електрическо поле? Повтаряме че, такова има между отделните електроди но, няма надлъжно през капилярния отвор в метала на плочата. Остават единствено случайните топлинни колебания и брауновото движение. Ама то рядко е само в една посока... Това е логиката. ВСЯКА плоча, освен крайните, е заредена от двете си страни но, не и относно себе си и т.н.
      Last edited by Pyramid; 02.05.2021, 14:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Офф, ще изчакам края на работното време,
        ...За да се гръмнеш?

        Коментар


        • Офф, ще изчакам края на работното време,
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Понеже Имп..даде тази идея, защо не вземете да правите тази работа като индиеца, приемаме да помислим по този въпрос. Иначе по добре ли е да киснеш в заеми и чак да ги завещаеш, утре ще им хрумне на бамките че пак трябва да си приберат парите на пожар и ще стане една..
            Тази идея е дадох за "колегата" ти, да вземе да отиде на специализация и ако завърши успешно, може да развие собствен бизнес за първи път в живота си.
            Иначе интересно предложение, но защо пък "ние"? Вие ще правите микромодул с оловни акумулатори, даже ето, потърсил си в ютуб технология с която да се започне.
            Така се прави, поздравления.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Токоносителите се движат от НАПРЕГНАТОСТТА на полето, [V/m]. При голяма просвет, както е сега, става точно това, което казваш: могъщ шунт и акумулаторът заминава. Ала има начин, при който, полето в отвора се нулира и тогава, утечката е само на случаен принцип, като прехвърленият заряд вече, е под този, който би се получил при насочено движение. Никъде не съм казвал, че утечките съвсем ще изчезнат.
              Те начини много, и най-добрият от тях разбира се е ПЪЛНАТА ХЕРМЕТИЗАЦИЯ. Някакви междинни дупки с малко сечение не виждам защо трябва да се правят, пък и след това да търсим начин да доведем то тях проводници, че да намалим потенциалната разлика - ха, ха. Не ти ли се струва, че това е връзване на здрав пръст ....

              Важното е друго - ти след 10 страници убеждаване от моя страна и много обиди обиди към мене от твоя страна най-сетне се съгласи, че аз съм прав и че клетките не могат да функционират в общ електролит. Мисля, че ми дължиш публично извинение за нанесените ми обиди, както и публично извинение към всички останали за НЕВЕРНИТЕ ТВЪРДЕНИЯ, които така агресивно се опитваше да налагаш в темата..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                При една клетка е така, но при цяла батерия от клетки, сложени в общ електролит, ще стане манджа с грозде. Учудвам се, че си толкова бавнозагряващ, предвид манията ти за величие и високата ти самооценка.

                Проблемът предполагам се досещаш, че се предизвиква от високата потенциална разлика между двата крайни електрода (полюсите на цялата батерия).

                ПП: Учудвам се защо се налага да ти обяснявам неща, които всяко едно дете ги знае, пък ти все още не си ги разбрал.
                Токоносителите се движат от НАПРЕГНАТОСТТА на полето, [V/m]. При голям просвет, както е сега, става точно това, което казваш: могъщ шунт и акумулаторът заминава. Ала има начин, при който, полето в отвора се нулира и тогава, утечката е само на случаен принцип, като прехвърленият заряд вече, е под този, който би се получил при насочено движение. Никъде не съм казвал, че утечките съвсем ще изчезнат.
                Last edited by Pyramid; 01.05.2021, 19:16.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  При една клетка е така, но при цяла батерия от клетки, сложени в общ електролит, ще стане манджа с грозде. Учудвам се, че си толкова бавнозагряващ, предвид манията ти за величие и високата ти самооценка.

                  Проблемът предполагам се досещаш, че се предизвиква от високата потенциална разлика между двата крайни електрода (полюсите на цялата батерия).

                  ПП: Учудвам се защо се налага да ти обяснявам неща, които всяко едно дете ги знае, пък ти все още не си ги разбрал.
                  Токоносителите се движат от НАПРЕГНАТОСТТА на полето, [V/m]. При голяма просвет, както е сега, става точно това, което казваш: могъщ шунт и акумулаторът заминава. Ала има начин, при който, полето в отвора се нулира и тогава, утечката е само на случаен принцип, като прехвърленият заряд вече, е под този, който би се получил при насочено движение. Никъде не съм казвал, че утечките съвсем ще изчезнат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Т.е. анод-катод в електролит може и утечка няма...
                    При една клетка е така, но при цяла батерия от клетки, сложени в общ електролит, ще стане манджа с грозде. Учудвам се, че си толкова бавнозагряващ, предвид манията ти за величие и високата ти самооценка.

                    Проблемът предполагам се досещаш, че се предизвиква от високата потенциална разлика между двата крайни електрода (полюсите на цялата батерия).

                    ПП: Учудвам се защо се налага да ти обяснявам неща, които всяко едно дете ги знае, пък ти все още не си ги разбрал.
                    Last edited by Mateev; 01.05.2021, 12:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Матеев, за тубички за пасти за зъби не съм наясно, но от акумулаторните кутии определено изживяхме разочарование че не са херметизирани чак толкова добре. Хубаво е че ги имате тези технологии, а има ли такъв момент - необходимо ли е да се притиснат здраво детайлите за да се залепят чрез проникване на материал от единия детайл в другия. Защото тези кутии са малко тънки като вестници, искахме да използваме такава технология за нещо друго и ни казаха че не става ако не е материала между два специално изработени поансона и да има сила на притискане и ръбче което да се разтопи и материала му да проникне в другия детайл. Тази кутия от полипропилен са акумулаторните кутии се залепя така по външния ръб, трябва машина на която да се притиснат и запоят и електроди - поансони казаха за които забравих колко струваха, но не бяха евтини и те. Това е което знам и споделям.
                      Когато се слага капака на акумулатора, отгоре се натиска с поансон, през който към пластмасата се подават мощни ултразвукови вълни. Тези вълни проявяват ефекта си и отдават енергията си точно там, където се допира горния капак с долната кутия. Това се случва по всички допирни повърхности - както вътре, така и вън. Шевът, който го виждаш отвън, е точно същия като този, който се получава и вътре между клетките.

                      И ако пластмасата е качествена, а не рециклирана, то този шев става много много здрав, и осигурява една много добра херметизация.

                      Друг е проблемът, че по света има и куча марка производители, които използват некачествена пластмаса втора ръка, както и некачествено оборудване за ултразвукова заварка. При такива производители е напълно възможно да попаднеш и на некачествени акумулатори.

                      Тоест проблемът не е в това, че не се знаят технологиите, а в това, че някои производители на акумулатори не ги спазват. Нови технологии няма нужда да се измислят, защото и съществуващите са си добри, при това са се усъвършенствали повече от 100 години.

                      Last edited by Mateev; 01.05.2021, 11:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        С много думи искаш да прикриеш факта, че до преди два-три дена ти тънеше в голямо невежество по отношение на нуждата от херметизация на отделните клетки на една батерия. Плещеше някакви простотии за общ електролит, които мога да ти ги извадя от темата и да ти ги цитирам.

                        Сега се опитваш с многословие да прикриеш този факт, а именно че аз ти отворих очите, и сега се опитваш някакси да избегнеш срама, че един "изобретател" така жестоко се е изложил с непознаване на основите на електротехниката.

                        Няма подробно да анализирам последните ти постинги, защото в тях отново има недомислици и доказателства за некомпетентност, непознаване на терминологията и непознаване на процесите, които в действителност протичат.

                        Най-разумната ти стратегия е да се скриеш в миша дупка от срам, а не да продължаваш да плещиш простотия след простотия. Моите съболезнования, но всички вече видяха до какво те доведе голямото ти его - до безкрайни излагации.
                        Т.е. анод-катод в електролит може и утечка няма...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Понеже Имп..даде тази идея, защо не вземете да правите тази работа като индиеца, приемаме да помислим по този въпрос. Иначе по добре ли е да киснеш в заеми и чак да ги завещаеш, утре ще им хрумне на бамките че пак трябва да си приберат парите на пожар и ще стане една..
                          При индиеца има два основни проблема:

                          1. Той не знаеше, че във фабричните акумулатори клетките не са набити чак до дъното, а висят на известно растояние над него. Причината е много проста - трябва да има място къде да се събират утайките и падналите парченца покритие, за да не дават накъсо клетката над тях.

                          2. Той не знаеше колко е важна херметизацията между отделните клетки. А можеше да направи нещо по въпроса като например слагането на двойнозалепващо разпенено полимерно фолио.

                          Така рециклирания от него акумулатор ще има голям саморазряд и кратко време на живот поради окъсяване на клетките от падналите на дъното утайки.

                          Коментар


                          • Матеев, за тубички за пасти за зъби не съм наясно, но от акумулаторните кутии определено изживяхме разочарование че не са херметизирани чак толкова добре. Хубаво е че ги имате тези технологии, а има ли такъв момент - необходимо ли е да се притиснат здраво детайлите за да се залепят чрез проникване на материал от единия детайл в другия. Защото тези кутии са малко тънки като вестници, искахме да използваме такава технология за нещо друго и ни казаха че не става ако не е материала между два специално изработени поансона и да има сила на притискане и ръбче което да се разтопи и материала му да проникне в другия детайл. Тази кутия от полипропилен са акумулаторните кутии се залепя така по външния ръб, трябва машина на която да се притиснат и запоят и електроди - поансони казаха за които забравих колко струваха, но не бяха евтини и те. Това е което знам и споделям.
                            Last edited by supertrader; 01.05.2021, 11:05.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Матеев там е работата че и заводски не са чак толкова херметизирани, как ще я херметизираш перфектно тази кутия. .....
                              Има си начини за перфектна херметизация на вътрешните стени. Аз знам поне два такива, защото и двата ги използваме в нашето производство. Единият начин е с ултразвук, а другият - със СВЧ излъчване. Както едното, така и другото могат да се насочват/фокусират и да загряват/разтопяват скрити вътре в обема части.

                              Процесът е много бърз, когато се използват излъчватели с голяма мощност. Може да се сведе до под 1 секунда на детайл, така че да не се забавя поточната линия. Ако не вярваш - вземи и разгледай една паста за зъби, в която има 3 различни шева - страничен шев, шев в основата около кръглия детайл и шев отзад за херметизация на тубичката. Сам ще се убедиш с очите си колко перфектни са тези шевове и как осигуряват ПЕРФЕКТНА ХЕРМЕТИЗАЦИЯ.
                              Last edited by Mateev; 01.05.2021, 10:55.

                              Коментар


                              • Матеев нали знаеш залетите със смола акумулатори от едно време, за тях в учебниците пишеше че ако се олее отгоре с електролит и номиналния ток на саморазряд скача. Затова периодично да се измиват и да се неутрализира електролита с основа беше препоръчително за повърхността между гърловинките на клетките. Да обаче тези в пластмасовите кутии са със залепени тук таме вътре кпаци колкото да не дрънчат по скоро и не може да не се наплиска вътре с електролит, той е проводник без да изпадаме в подробности как провежда ток, но взривове от саморазряд не се случват - факт.
                                Last edited by supertrader; 01.05.2021, 11:07.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X