IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето какво се случва, когато конструкцията не е здраво закрепена за покрива или земята:

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Казваш нещо и после сам се опровергаваш. Едва ли къщите са изчислени да могат да носят такива килограми, едно е сграда и то многоетажна и съвсем друго малка къща.
      Натоварванията от сняг, вятър и земетресения са нормативно регламентирани в Наредба, и никой проектант не може да си позволи да ги пренебрегне просто защото проектът му няма да бъде одобрен в общината.

      Освен всичко друго проектантите носят ПРОЕКТАНТСКА ОТГОВОРНОСТ и могат да влязат в затвора, ако се срине някоя проектирата от тях сграда. Затова те много често се презапасяват в изчисленията и правят конструкциите да издържат поне 30-40% повече, отколкото е регламентирано в Наредбата. Самата Наредба също е презапасена от съображения за безопасност, така че сумарното презапасяване е поне двойно или дори тройно.

      Ето и самата Наредба, в която всичко е регламентирано - натоварвания, формули и таблици за изчисления и всичко друго с най-големи подробности:

      http://imot.goddess.bg/blanki-dokume...ii-stroeji.htm
      Last edited by Mateev; 20.09.2021, 09:15.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        И как ли се получава тези панели да чупят покриви и да пукат стени и основи чак, ами да леки са като перце. Като направиш една здрава метална конструкция на покрива да ги държи да не отлетят, тя задължително върви с тях.
        тази конструкция ЗАЗДРАВЯВА ПОКРИВА. И основите/колоните могат да издържат поне 3 пъти повече. Има хиляди къщи достроявани по 1 че и 2 етажа без допълнително укрепване.
        Само плочата на 2-ри етаж е над 10 тона - това са 1000 панела, ще покриеш цяло село с тях не един покрив
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          И как ли се получава тези панели да чупят покриви и да пукат стени и основи чак, ами да леки са като перце. Като направиш една здрава метална конструкция на покрива да ги държи да не отлетят, тя задължително върви с тях.
          Нито пукат, нито чупят здрави покриви. Чалнал си се от много четене на глупости, вземи пипни с ръце нещо да видиш реалния свят на какво мяза.
          Ти колко мислиш че тежат едни керемиди на м2?
          Я виж кво пише тук, импотент
          http://remontnapokriva.bg/remont/man...uild-faq3.html

          Коментар


          • И как ли се получава тези панели да чупят покриви и да пукат стени и основи чак, ами да леки са като перце. Като направиш една здрава метална конструкция на покрива да ги държи да не отлетят, тя задължително върви с тях.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Solar Cell Polycrystalline 156 × 156 mm (6 inches)
              No. of Cells 72 (6 × 12)
              Dimensions 1956 × 992 × 50 mm (77.0 × 39.1 × 2.0 inches)
              Weight 27 kgs (59.5 lbs.)
              Front Glass 4.0 mm (0.16 inches) tempered glass
              Frame Anodized aluminium alloy
              Junction Box IP67 rated
              Output Cables
              H+S RADOX® SMART cable 4.0 mm2 (0.006 inches2),
              symmetrical lengths (-) 1100 mm (43.3 inches) and (+)
              1100 mm (43.3 inches), RADOX® SOLAR integrated twist
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Е аз не бързам. Пък и къщето е малко. Все пак, ако не ти представлява проблем изпрати офертата на лични
                4.5 евра на ват пик излизат, чисто индикативно да знаеш. Като адски много е труд, но сменят целия покрив така или иначе.

                Инак има и китайския аналог, може да го поръчаш и да си ги редиш керемидките сам.
                https://www.bluesunpv.com/bluesun-30...iles_p487.html

                Но са на склад само в Китай, идва скъпо да се доставят.
                Last edited by redcretin; 20.09.2021, 01:04.

                Коментар


                • Казваш нещо и после сам се опровергаваш. Едва ли къщите са изчислени да могат да носят такива килограми, едно е сграда и то многоетажна и съвсем друго малка къща.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Ако идеята е понеже ще правиш покрив и без това, защо да не е соларен ? Бих си купил втора ръка панели, в Германия четох че се намирали на нищожни цени. Все пак ако са качественни със здраво стъкло независимо от ниската ефективност на клетките им спрямо съвременните, пак си заслужават. Може да се окаже че могат да надживеят съвременните. Проблем е че са тежки и ти трябва здрава покривна конструкция, също ще натоварят стените и дори основите. Обаче има начин винаги да се усили конструкцията на къщата. Но и тези соларни цигли няма да са леки мисля, освен това цената им е като за къщи по американски стандарт.
                    Недей да приказваш недомислици. Ако сградата е законно построена и има Акт 16, то тогава тя гарантирано е изчислена да носи на покрива си поне 250-300 кг на кв.м. кумулативно натоварване от сняг и вятър. Проектантите се презапасяват и добавят от себе си поне още едно 100 кг/кв.м. При това положение 10 кг. панели на кв.м. е нищо работа.

                    По-опасна е обратната ситуация - силите на повдигане на панелите от вятър, който се подпъхва под тях, тъй като те са монтирани на височина 10 см над покрива. Тези сили могат да достигнат до 90 кг/кв.м. и повечето покриви не са изчислени да издържат на такива сили. Затова трябва да се предприемат специални конструктивни решения щото плочата с панели здраво да е закрепена към бетонната подпокривна плоча.

                    Коментар


                    • Ако идеята е понеже ще правиш покрив и без това, защо да не е соларен ? Бих си купил втора ръка панели, в Германия четох че се намирали на нищожни цени. Все пак ако са качественни със здраво стъкло независимо от ниската ефективност на клетките им спрямо съвременните, пак си заслужават. Може да се окаже че могат да надживеят съвременните. Проблем е че са тежки и ти трябва здрава покривна конструкция, също ще натоварят стените и дори основите. Обаче има начин винаги да се усили конструкцията на къщата. Но и тези соларни цигли няма да са леки мисля, освен това цената им е като за къщи по американски стандарт.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Да, имат и работещи алтернативи в по-голям размер и да, имам подръка прясна оферта за моя покрив от немско фирме.
                        Но не, цената няма да ти хареса
                        Е аз не бързам. Пък и къщето е малко. Все пак, ако не ти представлява проблем изпрати офертата на лични

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                          НЯкой наясно ли е с цената на покривните керемиди на тесла
                          Да, имат и работещи алтернативи в по-голям размер и да, имам подръка прясна оферта за моя покрив от немско фирме.
                          Но не, цената няма да ти хареса

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Купих си едно къще в бг и не ми харесва покрива, иска ми се да го ремонтирам с нещо такова. От друга страна като знам че ще имам проблеми с енерго про - не ми се занимава. А бе имам още 3-4 години да го мисля
                            Въпреки, че е контра, вярвам, Матеев би ти доставил значително по-евтино, заедно с консултации и монтаж истински панели. 2 долара са прекалено много.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Гугъл казва $2.01 за 1Wp, искаш да си направиш къща с такъв покрив предполагам. Скъпичко е , но пък е покрив - 2 в едно.
                              Купих си едно къще в бг и не ми харесва покрива, иска ми се да го ремонтирам с нещо такова. От друга страна като знам че ще имам проблеми с енерго про - не ми се занимава. А бе имам още 3-4 години да го мисля

                              Коментар


                              • Гугъл казва $2.01 за 1Wp, искаш да си направиш къща с такъв покрив предполагам. Скъпичко е , но пък е покрив - 2 в едно.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X