IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Толкова ми показа Гугъл, а то че е по добре с тези керемиди е ясно, те са го мислили за да почнат да ги произвеждат. Обаче на дървена конструкция ако покриеш направо с панели, какво ли ще стане е въпроса? Според мен не е чак толкова страшно, и имай в предвид че така фиксирани без насочване клетките не произвеждат ток когато светлината е малко, с позициониране и при много малко светлина има производство някакво. Гледах видеа в които демонстрират предимството на позиционирането. Някаква статистика мярнах колко се палят панелите, не е често ..нещо като на 1000 има1 случай.
    Иначе той сайта на Тесла солар , ти дава цена като попълниш запитване, не знам дали цената не е с монтаж а той при тези керемиди няма да е евтин понеже голямо свързване ще падне, не знам. Такъв покрив не съм виждал на живо.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Погледни в Гугъл, става въпрос панелите да са покрива а не да се монтират на покрив и под тях да има керемиди, битумни хидроизолация или друго Няма как да не се запълнят фугите, защото покрива ще тече. Този тип монтаж се отрича и избягва, защото бил пожароопасен. Виж какво предложих, покрив с конструкция наклонени тънки плочи от бетон и на тях монтирани панелите. Спестява се покрив и вместо да го покриваш с разни неща които също плащаш , панелите ти стават покривния материал и имаш стъклен покрив от закалено стъкло.​​​​​
      Какви ги плещиш - панелите не могат да станат покривния материал. Това е толкова тъпо, че чак не мога да си го представя, че някой ще го измисли. Как ще ги опроводиш тези панели? Как ще ги охлаждаш? Как ще ги ремонтираш после? Как ще ги херметизираш? Как ще се бориш с топлинните разширения? Как ще ходиш по покрива, ако се наложи?

      Покажи ми поне една снимка в интернет, където някой да е направил подобна глупост. Няма да ми покажеш, защото ти ще си първият.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Сметката не излиза засега, смятах- не става. АКО имаш в Германия случай да ремонтираш покрив така или иначе - тогава ДА, ще спестиш поне труда да не е два пъти.
        Мислих - че и версия само с навес, изграден ОТ нормални соларни панели - то става, ама не както смешника в темата се пробва да описва де

        ПП: на Тислъ ако са $2 парчето, ще си купя 5000 бр. Ама нещо не си догледал цената ми се струва
        Супертрейдъра я пусна тази цена



        supertrader
        Member
        Заслужил
        инвеститор
        19.09.2021, 15:36
        Гугъл казва $2.01 за 1Wp, искаш да си направиш къща с такъв покрив предполагам. Скъпичко е , но пък е покрив - 2 в едно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          Идеята ми беше не да се прави покрив с керемиди и след това панели, а направо слънчеви керемиди или както се казва там. Има на тесла, но редкретена показа и китайски

          Всъщност май само чеша клавиатурата, ако на тесла са 2 долара парчето, опроводяване, свързване разрешителни и други такива- сигурно ще отиде на 4 долара. И акто сметнем проблемите при присъединяването- май да се откаже човек по добре
          Сметката не излиза засега, смятах- не става. АКО имаш в Германия случай да ремонтираш покрив така или иначе - тогава ДА, ще спестиш поне труда да не е два пъти.
          Мислих - че и версия само с навес, изграден ОТ нормални соларни панели - то става, ама не както смешника в темата се пробва да описва де

          ПП: на Тислъ ако са $2 парчето, ще си купя 5000 бр. Ама нещо не си догледал цената ми се струва

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Абе стига приказва врели некипели от позицията на тоталното невежество. То бива бива, ама твоето край няма. Всяко едно твое изречение е простотия, простотия и пак простотия. Фуги щял да запълва, течове и кондензи имало и какво ли не още ....

            Технологията на поставяне на панели по покривите е една единствена. Панелите задължително се поставят върху алуминиеви профили, за да може цялата конструкция да има едно и също температурно разширение. Никакви фуги не се запълват ...

            ]
            Идеята ми беше не да се прави покрив с керемиди и след това панели, а направо слънчеви керемиди или както се казва там. Има на тесла, но редкретена показа и китайски

            Всъщност май само чеша клавиатурата, ако на тесла са 2 долара парчето, опроводяване, свързване разрешителни и други такива- сигурно ще отиде на 4 долара. И акто сметнем проблемите при присъединяването- май да се откаже човек по добре
            Last edited by v_tin; 21.09.2021, 14:34.

            Коментар


            • Погледни в Гугъл, става въпрос панелите да са покрива а не да се монтират на покрив и под тях да има керемиди, битумни хидроизолация или друго Няма как да не се запълнят фугите, защото покрива ще тече. Този тип монтаж се отрича и избягва, защото бил пожароопасен. Виж какво предложих, покрив с конструкция наклонени тънки плочи от бетон и на тях монтирани панелите. Спестява се покрив и вместо да го покриваш с разни неща които също плащаш , панелите ти стават покривния материал и имаш стъклен покрив от закалено стъкло.


              ​​​​​
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Факт е че не правят така покрити покриви с панели, причината била пожарната безопасност. Без фуги за температурно разширение не може да се мине, това е решим проблем като се запълнят с еластомер..има богат избор. Също трябва да се елиминира теч и на капка вода под панелите и за да се осигури възможност да изсъхне ако все пак влезе вода или направи конденз трябва да се направи нещо. За пожарната безопасност скатовете е вариант да са тънки бетонни плочи които се изливат под наклон, има такава технология и върху тях на тампони да се монтират панелите.
                Абе стига приказва врели некипели от позицията на тоталното невежество. То бива бива, ама твоето край няма. Всяко едно твое изречение е простотия, простотия и пак простотия. Фуги щял да запълва, течове и кондензи имало и какво ли не още ....

                Технологията на поставяне на панели по покривите е една единствена. Панелите задължително се поставят върху алуминиеви профили, за да може цялата конструкция да има едно и също температурно разширение. Никакви фуги не се запълват ...

                Разстоянието между панелите го има и е точно 2 сантиметра, защото точно толкова са широки закрепващите алуминиеви скоби, които пък се завиват към носещите алуминиеви профили с хромникелови болтове и гайки, за да не ръждясват в следващите 100 години.

                Цялата плоча на конструкцията (модули + алуминиеви профили) се повдига на 10 сантиметра над покрива поради следните причини:
                1. Опроводяването се прави под модулите и проводниците се привързват към същите тези алуминиеви профили
                2. Търси се създаването на ефекта на комина - тоест въздуха под модулите се движи нагоре, и така ги охлажда
                3. Така се гарантива ремонтопригодноста на конструкцията - за в бъдеще всеки един единичен панел може да бъде подменен без никакви щети по покрива.

                Самият покрив се ремонтира и хидроизолира още преди монтажа на конструкцията с модулите. Разликата между различните видове покриви е само в скобите, които повдигат цялата конструкция на 10 сантиметра над покрива. Тези скоби са различни за керемиден покрив, за битумен покрив, за покрив с термопанели и въобще за всеки един вид покрив. Всичко обаче над тези скоби е едно и също - алуминиеви профили, на които се монтират алуминиеви модули, стегнати с алуминиеви планки.

                Преди да започнеш да приказваш още простотии, първо погледни в Гугъл ...

                Ето какво има под панелите ...
                https://www.google.com/imgres?imgurl...MygDegUIARCxAQ
                Last edited by Mateev; 21.09.2021, 11:10.

                Коментар


                • Факт е че не правят така покрити покриви с панели, причината била пожарната безопасност. Без фуги за температурно разширение не може да се мине, това е решим проблем като се запълнят с еластомер..има богат избор. Също трябва да се елиминира теч и на капка вода под панелите и за да се осигури възможност да изсъхне ако все пак влезе вода или направи конденз трябва да се направи нещо. За пожарната безопасност скатовете е вариант да са тънки бетонни плочи които се изливат под наклон, има такава технология и върху тях на тампони да се монтират панелите.
                  Last edited by supertrader; 21.09.2021, 01:11.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Фуги по 15мм ако се оставят дали няма да поемат разширението на халумина, то няма да е цял метър.
                    Самите стойки и крепежи се правят с отчитане топлинните разширения и свивания в целия работен диапазон. Вариантът с фуги не е приемлив.

                    Коментар


                    • Фуги по 15мм ако се оставят дали няма да поемат разширението на халумина, то няма да е цял метър.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Всъщност ако идеята е да се покрие покрив със соларни панели целия, защо не ! А колко ток ще произвеждат ще се види в последствие. Само трябва да се направят подходящи крепежи, да се оставят фуги между панелите и в тях да се налее например така наречената течна гума която се ползва за хидроизолация.
                        Мда, и после да стане мазалото като се почне разширението на оня ми ти халумин като го напече слънцето
                        Я сига спа отвит.

                        Коментар


                        • Всъщност ако идеята е да се покрие покрив със соларни панели целия, защо не ! А колко ток ще произвеждат ще се види в последствие. Само трябва да се направят подходящи крепежи, да се оставят фуги между панелите и в тях да се налее например така наречената течна гума която се ползва за хидроизолация.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            redcretin, не си малко дете та каквото прочете..това че издържа добре, но то ще стои с години, ще го пече слънце, ще го духа вятър..Покривите се налага да ги ремонтират периодично и са слабо място. Не ми се търсят снимки в интернет, на които се вижда какво се случва. Той този вариант със соларни керемиди нямаше да го има, ако другите монтажи бяха толкова здрави, а иначе вярно че труда да се монтират е много защото трябва да се свързват. Въобще не мога да разбера за какво е този спор.
                            Моя покрив е на 8 години. Не съм забелязал да има каквато и да е промяна. Не така е обаче с откритата покривна тераса. Хем е 2 пъти по малка, хем е 2 пъти по скъпа(с 3 пъти наново) и пак 10 пъти по калпава.
                            Last edited by bota156; 20.09.2021, 12:17.
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • redcretin, не си малко дете та каквото прочете..това че издържа добре, но то ще стои с години, ще го пече слънце, ще го духа вятър..Покривите се налага да ги ремонтират периодично и са слабо място. Не ми се търсят снимки в интернет, на които се вижда какво се случва. Той този вариант със соларни керемиди нямаше да го има, ако другите монтажи бяха толкова здрави, а иначе вярно че труда да се монтират е много защото трябва да се свързват. Въобще не мога да разбера за какво е този спор.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Явно говорим за едно и също нещо, но го тълкуваме различно. Панели на малки покриви ги поставят с възможност окачването да ги позиционира, плоскостта когато са сглобени е голяма като площ и като тегло, ако се използва стомана..това исках да кажа. Според мен тази конструкция трябва да бъде на собственни колони със собственни основи и да не ползва тези на къщата. Сега колко е добре без позициониране никакво, хората демонстрират че при малко светлина не произвеждат никакъв ток. Може на екватора да не е така, но той не е написал че смята да я мести къщичката там. Вятъра е фактор, но не знам ако е много силен ураганен дали въобще е възможно такава конструкция да се направи така че да оцелее, те и покривите не оцеляват.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X