Първоначално изпратено от Uraa
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Дау върви към 8400 ако не и по-долу.
Collapse
X
-
Май си изтърва нервите от сутринта. Това са просто пари, те се печелят и съответно губят, въпроса е да не риташ срещу пазара. Ако народа е казал купувай купуваш, ако е казал продавай продаваш, само играта е да си от първите, защото последните винаги са набутани. Простичка работа, ама резултатите са лоши, те и цените бяха ниски, защото всичко беше отразено в цената и то с очакваните негативни събития. Няма да започвам денят си с финансово-философски писания. Съвет, не пикай срещу вятъра! И още нещо на този свят не са всички хрисими християни има и измамници, има и злоради, има и интриганти, света е шарен, Бог така го е сътворил.Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.
Коментар
-
Може и да губя пари, НО НЕ СЪМ СИ ЗАГУБИЛ УМА ДА СТАНА ДОЛНА КЛАСА ЗЛОРАДНИК КАТО НЯКОИ ТУКА.
(Не мога да си представя, че има толкова много хора паднали толкова ниско.... и се мислят за нещо. Кой ще иска да посещава държава, която явно изобилствува с такива типове????)Last edited by Uraa; 18.08.2010, 07:44.
Коментар
-
Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнениеБаце гълташ ли водичка? Не е лесна твойта да тичаш срещу пазара
Коментар
-
Първоначално изпратено от Uraa Разгледай мнениеМини на дълги позиции тогава щом си убеден, че има икономически растеж.
(На мен ми се струва, че ако имаш сметка тя е доста мижава.)
На мен ми се струва че в моята сметка няма пари за тебе
Но ти дерзай, под вола теле няма - но за теб има нещо специално
Коментар
-
.............The Commerce Department said housing starts rose 1.7 percent to a seasonally adjusted annual rate of 546,000 units in July ,a weaker rate than expected. Forecasts called for an annual rate of 550,000 units. June's housing starts were revised to show an 8.7 percent fall, which was previously reported as a 5 percent drop
Also, the Labor Department reported U.S. producer prices rose by 0.2 percent in July, the first rise in four months, pulled by higher prices for food and consumer goods. The figure was in line with expectations, and follows a dip of 0.5 percent in June. .............
Also Wal-Mart [WMT 50.41 --- UNCH (0) ] posted a higher-than-expected quarterly profit and raised its full-year forecast on Tuesday, helped by cost cuts and international growth.
http://www.cnbc.com/id/38734528
Не виждам впечатляващи икономически данни за бул маркет. За юни строежите на недв. имоти са паднали бая здраво 8.7 percent fall и го съобщават чак сега в Август. Не са ли знаели досега или са "пазили" пазара да не уплашат инвеститорите.
На лоши новини може да е нагоре или надолу в зависимост какво искат диригентите.
Един вариант е че Логаритмите на програмите вероятно изчисляват % на бул и беарс и в съответствие действуват да оберат "паричките" на масите.... ММСLast edited by Uraa; 17.08.2010, 16:10.
Коментар
-
Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнениеДа ти е хрумвало че пазара е бичи и че туй което го задържа е недостатъчното ТЕМПО на ръст?
Растежа е налице. Ти си чакай лавините. Ще ги има ама не баш сега, цикличността е факт.
Коментар
-
Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнениеДа ти е хрумвало че пазара е бичи и че туй което го задържа е недостатъчното ТЕМПО на ръст?
Растежа е налице. Ти си чакай лавините. Ще ги има ама не баш сега, цикличността е факт.
(На мен ми се струва, че ако имаш сметка тя е доста мижава.)
Коментар
-
Първоначално изпратено от Uraa Разгледай мнениеПочти всички новини за днес бяха лоши а пазара е почти неутрален. Нещо май някой се меси меси в пазарните механизми .....
Обаче всичко това може само да прави снежната покривка по-голяма и после лавината като тръгне ще е далеч по-опасна.
Поживьом увидим.
Растежа е налице. Ти си чакай лавините. Ще ги има ама не баш сега, цикличността е факт.
Коментар
-
Американската икономика попадна в затворен кръг: потребителите пестят, без тяхното търсене компаниите не рискуват да разширят бизнеса си и да създават нови работни места, и потребителите, страхувайки се от безработица, пестят, пише Ведомости, предаде днес BGNES.
САЩ отново се превръщат в епицентър на кризата. Признаците за забавянето на растежа на икономиката се умножиха, играчите на пазара се страхуват от възможното повторение на рецесията, предупреждават клиентите си анализатори от Goldman Sachs.
Вероятността от повторния спад е над 50%, смята професорът от Йелския университет Робърт Шилер. В следващите 1,5-2 години шансовете за втора рецесия са по-големи, отколкото за възстановяване, се казва в писмо на икономисти от Федералния резерв на Сан Франциско, цитирано от Reuters.
Доларът преживя най-добрата си седмица за последните четири месеца, укрепвайки позициите си спрямо всички 16 валути.
Глобалната перспектива се влоши изключително рязко, инвеститорите преминават в безопасни валути, заяви главният стратег на Forex.com Брайян Долън, цитиран от Bloomberg. Доходността от 10-годишните американски облигации в петък се понижи до 2,7% - 16-месечен минимум, индексът S&P-500 загуби за седмица 3,8%. Притокът на средства във фондовете, инвестиращи в развиващи се пазари, по данни на EPFR, се е свил почти двойно – до 2,2 милиарда долара. Той ще продължи да се съкращава, очакват анализаторите на Уралсиб: инвеститорите губят интерес към риска и се преместват в тихи пристанища.
Страховете за втори спад започнаха да растат във вторник, когато директорът на ФЕД Бен Бернанке призна, че оздравяването на икономиката се е забавило. ФЕД размисли да се избави от купените по време на криза активи за съкращаване на държавния дълг, решавайки да запази техния обем на равнище от 2,05 трилиона долара.
Разходите на домакинствата са ограничени от високата безработица и суровите условия за кредитиране, предприемачите с нежелание създават работни места, строителството на недвижими имоти е на депресивно равнище, банковият кредит се свива, изброява ФЕД.
Статистиката регистрира ръст на молбите за безработица /очакваше се намаление/, намаляване на производителността на труда /възможността за съкращаването на разходите е изчерпана/, рекорден дефицит на търговския баланс. Общата икономическа активност за момента расте, но по-бавно, отколкото се е очаквало, заяви министърът на търговията на САЩ Гери Лок, коментирайки излезлите в петък данни за продажбите на дребно през юли: +0,4% след два месеца на спад.
Индексът на потребителско доверие, който се изчислява от Мичиганския университет, е нараснал до 69,6 пункта, но това е с една трета по-ниско от средния показател за петте предкризисни години. При това 32% от анкетираните очакват ръст на безработицата в течение на годината.
Икономиката на САЩ ще прекрати растежа си до края на годината, кризата ще продължи до 2013 г., очаква професорът от Нюйоркския университет Нуриел Рубини.
Програмата с държавните стимули приключва, проблемът с държавния дълг расте. Монетарната политика не може да реши всички проблеми на САЩ. Да се понижи лихвата до нула /оставена е на 0,25%/ означава да се увеличат съмненията в устойчивостта на възстановяването и да се повтори рецесията през следващите години, предупреждава ФЕД президентът на Федералната резервна банка на Канзас-сити Томас Хениг.
САЩ растяха на основата на потреблението /70% от икономиката/, а то – на кредитирането. Нов локомотив не е открит – на базата на какво ще растем?.
Рецесия очаква и директорът на аналитичния отдел на Сбербанк Николай Кащеев. САЩ заприличват на Япония, която не растеше десетилетие. Намаляването на разходите на САЩ забави растежа на износа на Китай – втората най-голяма икономика в света, а вътрешното търсене по никакъв начин не поема щафетата от външното, отбелязва Кащеев.
Международната агенция по енергия, прогнозираща ръст на консумацията на петрол през 2011 г. с 1,5%, сега не изключва, че няма да има растеж на търсенето. В петък петролът поевтиня до 77 долара – минимум за месец. В страните от еврозоната положението е противоречиво. Най-голямата европейска икономика – Германия през второто тримесечие постави рекорд, увеличавайки се с 2,2“ спрямо януари-март, това са китайски темпове, примерно около 9% ръст на годишна база. Ускори се и възстановяването на Франция: +0,6% през второто тримесечие спрямо 0,2% през първото. Но Гърция седмо тримесечие поред е в рецесия, темповете на възстановяване на Испания не оправдаха прогнозите.
Ако Европейската централна банка бе Бундесбанк, тя бързо би повишила лихвите, но Испания, Гърция, Италия – не могат да си позволят това, обясни трудностите на ЕЦБ пред Bloomberg главният икономист на UniCredit Group в Лондон Марко Анунциата.
Страховете по повод на платежоспособността на страните от Европейския съюз растат: цената на кредит-дефолт суапи /СDS/ за държавните книжа на Испания нарасна за седмица с 220 до 286 б.п., на гръцките – от 782 до 808 б.п.
Периферийна Европа ще остане в рецесия, смята Дженифър Маккуин от Capital Economics, а растежът на Германия ще отслабва постепенно със забавянето на световното търсене. Европа и Азия се забавят, защото главният мотор на еврозоната е вътрешният пазар, но търсенето в периферийна Европа ще стагнира заради мащабните съкращения на бюджетния дефицит, съгласен е Джулиън Келоу от Barclays Capital. В Европа също очакват повторение на глобалната рецесия: 30% от 100 ръководители на европейски компании, анкетирани от Economist Intelligence Unit, смятат, че това е най-сериозния риск през втората половина от 2010 г. , 19% - рискът от суверенни банкрути.http://milom.blog.bg/
Коментар
-
ХИНДЕНБЪРГ ОМЕН!!!
Print This ArticleReturn To ArticleNormal TextLarge TextShareThis
Hindenburg Omen Reportedly Returns. Will Doom Follow?
Convergence of five technical indicators is said to predict a market crash
Marlene Y. Satter
8/15/2010
Word on the Street says that the Hindenburg Omen has reappeared. The phenomenon, a grouping of five linked technical indicators that have historically made their joint appearance preceding previous market crashes, was talked about on Friday the 13th in blogs and articles all over the financial sphere.
Named after the explosion of the hydrogen-fueled dirigible at Lakehurst, New Jersey, in 1937, the five indicators were variously reported to have recurred Tuesday or Thursday, depending on sources. Even Britain’s Daily Telegraph warns of potential catastrophe for the FTSE, despite the fact that the Omen is supposed to be an exclusively NYSE phenomenon.
Mathematician Jim Miekka is credited with devising the system, which, according to one source, is used to predict sharp corrections and helps traders to profit or evade losses. When 2.2% of traded issues reach new highs at the same time that 2.2% of other issues are hitting new lows, and the smaller of these numbers is greater than or equal to 69, then two of the indicators are satisfied. Others include a rise in the 10-week moving average of the NYSE Composite Index; a negative indication by the McClellan Oscillator; and new 52-week highs that are not more than double the new 52-week lows.
The last Hindenburg Omen was reported during the lows of 2009. Whether one credits the system or not, it reportedly has been present just before all selloffs and market corrections in the last 25 years. Miekka, who devised the system in 1995, credits his colleague Kennedy Gammage with its doomsaying name; he came up with it when they realized that “Titanic” had already been used for another predictor. Somehow it seems a particularly appropriate signal to appear on a Friday the 13th
http://www.investmentadvisor.com/New...om-Follow.aspx
Няма Гаранция, че ще маркета ще се срути, но има вероятност от техническа гледна точка.
Аз съм на къси позиции и не мърдам.
Все повече и повече лоши новини излизат, и както е според БГ поговоркат, злото никога не идва само.
Днес Япония не улучила БВП'то.... Очаквайте септември октомври много щати да станат неплатежоспособни, начело с Калифорния.
Трейдинг областта през последните два дни утре най-вероятно ще се счупи и то надолу.
Коментар
-
Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнениеПредлагам да си избереш между 300 и 7(от мен да мине - и малко повечко):
http://www.investor.bg/forum/showthr...57#p1281631467Last edited by javor; 12.08.2010, 21:52.
Коментар
Коментар