IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търговия с електричество и цени - Въпроси?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Въпрос: С колко, все пак, Е ПРЕДЛОЖЕНО да вдигнат енергията на бизнес-клиентите? По-конкретно, Енерго-про?
    Last edited by Pyramid; 29.01.2018, 10:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение


      app-facebook

      Kiril Domuschiev
      преди около час



      През тази година българският бизнес плати повече от 350 милиона повече за електроенергия от свободния пазар спрямо предходната година! Къде отидоха тези пари при положение, че ги няма в подобрение на резултатите на АЕЦ и ТЕЦ Марица Изток 2?! Цената на въглищата и ядреното гориво са същите! Как да се развива българската индустрия при положение, че на входа й стоят десетина търговци с по един компютър в офиса и десетина куфарчета за разнасяне! В чии джобове потънаха тези пари?! Съвсем скоро в новия регулаторен период ще скочи и цената за обикновения гражданин, тъй като тя се формира на база на средната такава за предходната година. А за потенциалния скок на цената на стоките и услугите....?! Кой е виновен за това?! Това е въпрос на национална сигурност и се надявам правителството да вземе спешни мерки.
      Този да вземе да си плаща на доставчиците и после да мрънка...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
        Кирчо гелосания виждам е започнал да вдява нещата.А как искаше пазар и какви пламенни речи държеше за лошата държава.Га ви думах тука кво ше стане ми викахте куманист.А са да ви видя.И имайте впредвид че тва е само началото.Докат не стане тока 30 стинки киловата нема да мирасят
        Ще стане. Като "стой, та гледай". Само трябва БХ да заложи на 4-ти мандат.

        Коментар


        • Кирчо гелосания виждам е започнал да вдява нещата.А как искаше пазар и какви пламенни речи държеше за лошата държава.Га ви думах тука кво ше стане ми викахте куманист.А са да ви видя.И имайте впредвид че тва е само началото.Докат не стане тока 30 стинки киловата нема да мирасят

          Коментар





          • app-facebook

            Kiril Domuschiev
            преди около час



            През тази година българският бизнес плати повече от 350 милиона повече за електроенергия от свободния пазар спрямо предходната година! Къде отидоха тези пари при положение, че ги няма в подобрение на резултатите на АЕЦ и ТЕЦ Марица Изток 2?! Цената на въглищата и ядреното гориво са същите! Как да се развива българската индустрия при положение, че на входа й стоят десетина търговци с по един компютър в офиса и десетина куфарчета за разнасяне! В чии джобове потънаха тези пари?! Съвсем скоро в новия регулаторен период ще скочи и цената за обикновения гражданин, тъй като тя се формира на база на средната такава за предходната година. А за потенциалния скок на цената на стоките и услугите....?! Кой е виновен за това?! Това е въпрос на национална сигурност и се надявам правителството да вземе спешни мерки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              Борсата за тока си е много добре, може още само да си намалят таксите, за нея натискахме и за либерализация толкова години, но сега пазара е либерализиран най-после и няма какво да реват - избор има, има и възможности да си спести някой пари, а друг да спечели.

              Само, че - давам следния пример, преди година и половина някъде, викам един в нас, дето напираше да ме види, хем ми е познат. В компанията им (търговци на ток) накупени служебни коли на Сульо и Пульо, дават се всеки месец един куп пари за бензини и какво ли не, служебни телефони последна мода, ала бала, секретарки и куп екстри, а аз им трябвам, ''като на приятели'' да съм им кажел, можело ли и как (''кажи сега как'', ''то не може да стане'' - скача ми се с евтин номер, ако може ''ще кажеш как'') им обяснявам, как да хеджирали цената на тока, щом съм им казал, че може да се прави - без проблем. И аз му казвам ''искам 1200 чисто месечно (плюс разходите които се трошат всеки месец за обичайните служители в компанията, щото не ща служебна кола и телефони, но искам след като всеки ги ползва, да ми се плащат), а той ме гледа, ще си кажеш, че искам да му изям закуската.

              Ами, да го духат (компанията им) викам си на акъла, ''без пари'' от мен само ''здрасти''. И в момента са почнали да берат душа. Губят клиент след клиент, а бяха тръгнали много добре и да предлагат супер евтин ток. Да ама, като им казах ''какво ще правите, като се качат цените, как ще си запазите тогава нормата си на печалба и клиентите си'' ми се направиха на умни за парите, които ги трошат за секретарка или за някой от брокерите си!''

              А Ватерло за търговците на ток тепърва се задава!

              Но такива са и повечето производители и бизнес-консуматори на ток. Склонни са да плащат куп пари на някой дето не им върши работа, но не и да платят на някой който ще ги предпази от покачване на цените на тока за завода им. Защото и те не се защитиха. А сега реват и държавата им била виновна или филанкишията. Да, бе!

              Има много идеи за пазара на ток, може да се вкарат продукти от които хем да се изкарат пари, хем клиентите да си ударят в тавана задника от кеф, но явно още не му е дошло времето и трябва да е сериозна фирма, а не ''тарикати'' щото те обикновено, ''с двата крака'' в един момент.

              Не са и само те. Пак по него време някъде, един друг голям търговец (не на ток, на друго), реши да си спести едни 30 хиляди лв. годишно, за да се защити от промени в цените. Сега чувам за година и половина е отнесъл към 12 милиона (12 000 000 лв.) загуби и въпреки, че е още между водещите на пазара си, конкурентите му, които са големи бели акули (но акулите са по-милостиви), вече му хапят опашката.
              Джейка, позната картинка: Преди години, ходех по централите на Мобилаторите да ги съветвам как хем да си конфигурират към 512 различни услуги и да го играят банки, като и да ползват няколко стотин млн лв.безлихвен кредит, и да вдигнат продажбите, и да сложат ръка на поне 5% от БВП, И на клиентите разходи да спестят. От всички и.диоти излязоха двама, но те също не вдянаха, че не могат побра литър в 200 гр.чаша...а днес, "хитреят" и.диотски, опитват да прилъгват, да изнудват, да си крадат клиенти и да "зарибяват" с 10-15% лихвести бързи "кредити" но, трендът за срив на приходите все не могат овладя. Кре.тенизъм отвсякъде, подплатен със самочувствие.
              ... Както в онзи виц: "Пе.ераси, сър!". Ще рече, за тока, ти не се кахъри: Имат пари за губене, ТРЯБВА да ги изгубят. Щото парите предпочитат интелекта и по някое време, току се усещат къде е и хващат крачкА. И, додето ти пиша, се сетих за една потенциална енергетична услуга: Откупуване на реактивна енергия. Да видим, щракна ли, за какво точно иде реч. ;-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                ...продавай /електронни/ лопати!
                дори разваленият часовник показва два пъти дневно вярно...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                  Всички копат койни. Потреблението голямо.
                  ...продавай /електронни/ лопати!
                  Last edited by Pyramid; 16.12.2017, 20:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                    Ми сега... с тия гимнастики дет гласят..., от една борса се отърва..., сега нова..., с тия малоумници начело...?!? Иде ми, както казва Джей, да фана един аФтомат... иииии...
                    Борсата за тока си е много добре, може още само да си намалят таксите, за нея натискахме и за либерализация толкова години, но сега пазара е либерализиран най-после и няма какво да реват - избор има, има и възможности да си спести някой пари, а друг да спечели.

                    Само, че - давам следния пример, преди година и половина някъде, викам един в нас, дето напираше да ме види, хем ми е познат. В компанията им (търговци на ток) накупени служебни коли на Сульо и Пульо, дават се всеки месец един куп пари за бензини и какво ли не, служебни телефони последна мода, ала бала, секретарки и куп екстри, а аз им трябвам, ''като на приятели'' да съм им кажел, можело ли и как (''кажи сега как'', ''то не може да стане'' - скача ми се с евтин номер, ако може ''ще кажеш как'') им обяснявам, как да хеджирали цената на тока, щом съм им казал, че може да се прави - без проблем. И аз му казвам ''искам 1200 чисто месечно (плюс разходите които се трошат всеки месец за обичайните служители в компанията, щото не ща служебна кола и телефони, но искам след като всеки ги ползва, да ми се плащат), а той ме гледа, ще си кажеш, че искам да му изям закуската.

                    Ами, да го духат (компанията им) викам си на акъла, ''без пари'' от мен само ''здрасти''. И в момента са почнали да берат душа. Губят клиент след клиент, а бяха тръгнали много добре и да предлагат супер евтин ток. Да ама, като им казах ''какво ще правите, като се качат цените, как ще си запазите тогава нормата си на печалба и клиентите си'' ми се направиха на умни за парите, които ги трошат за секретарка или за някой от брокерите си!''

                    А Ватерло за търговците на ток тепърва се задава!

                    Но такива са и повечето производители и бизнес-консуматори на ток. Склонни са да плащат куп пари на някой дето не им върши работа, но не и да платят на някой който ще ги предпази от покачване на цените на тока за завода им. Защото и те не се защитиха. А сега реват и държавата им била виновна или филанкишията. Да, бе!

                    Има много идеи за пазара на ток, може да се вкарат продукти от които хем да се изкарат пари, хем клиентите да си ударят в тавана задника от кеф, но явно още не му е дошло времето и трябва да е сериозна фирма, а не ''тарикати'' щото те обикновено, ''с двата крака'' в един момент.

                    Не са и само те. Пак по него време някъде, един друг голям търговец (не на ток, на друго), реши да си спести едни 30 хиляди лв. годишно, за да се защити от промени в цените. Сега чувам за година и половина е отнесъл към 12 милиона (12 000 000 лв.) загуби и въпреки, че е още между водещите на пазара си, конкурентите му, които са големи бели акули (но акулите са по-милостиви), вече му хапят опашката.
                    Last edited by Jay Gould; 16.12.2017, 21:31.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Всички копат койни. Потреблението голямо.
                      Надеждата викаш, умира последна.

                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                        Ми сега... с тия гимнастики дет гласят..., от една борса се отърва..., сега нова..., с тия малоумници начело...?!? Иде ми, както казва Джей, да фана един аФтомат... иииии...
                        От борси при мен умиране има, отърване - не. В момента по една или друга причина цената на тока не ме интересува.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                          Е то по вабриките няма не искам
                          Ми сега... с тия гимнастики дет гласят..., от една борса се отърва..., сега нова..., с тия малоумници начело...?!? Иде ми, както казва Джей, да фана един аФтомат... иииии...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                            У фабриката не си ли на свободен / т.н. либерален / пазар...?
                            Е то по вабриките няма не искам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                              Всички копат койни. Потреблението голямо.
                              У фабриката не си ли на свободен / т.н. либерален / пазар...?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Нито собствениците на търговски и производствени предприятия, консуматори на ток, нито търговците на електроенергия се защитиха от покачването на цената; http://investments.dir.bg/_wm/addressbook/?df=773958 И щом искат да плащат повече на секретарките си, вместо за защита на компаниите си от загуби с десетки, стотици хиляди или милиони, ядат дървото сега! ''Ако енергията е струвала 60-75 лв. миналата година, днес някои компании са получили оферти от 120 лв.'' А, честито! А някои представители на търговци дори ми спориха, че цените ''не били пред покачване'' миналата година и тази, когато казах, че има фактор който ще изстреля цената още повече, също както други ми бяха спорили преди няколко години, че ''не били пред спад''.
                                Взаимни обвинения за драстичното поскъпване на тока за бизнеса http://www.mediapool.bg/vzaimni-obvi...ews273101.html
                                Индустриалци: Готвят ни спекулативно поскъпване на тока с 50 до 90% http://www.mediapool.bg/industrialts...ews273068.html
                                Всички копат койни. Потреблението голямо.

                                Коментар

                                Working...
                                X