IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китай - зараждащата се нова СУПЕРСИЛА!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • anon6706

    Може и да си прав все пак , и аз не съм много наясно защото там има нещо като два стандарта - единия е убийствено нисък и не е вярва че със 100 долара качеството на живот ще е нещо друго освен самият ад..това не го вярвам. Знам със сигурност обаче че в другия - богатия Китай , дори 550 средна може би е ниска за средна заплата вече..И това чудо с резервата за получовеци , ще завладее Света ???Не че днешните владетели САЩ , са кой знае каква проказка и в някои щати в нещо като селските им райони американците се въргалят по малко в праха и са по малко маймуни..факт е че и в САЩ го има това много слабо..извънредно слабо..в Китай е пловината държава само..Сега това за САЩ знам , че много хора като го прочетат ще кажат този е изперкал..но факт - виждал съм го и там нъобще не става въпрос за доходи и средни заплати..те таковава нещо тези американци не са виждали..За САЩ изключение онзи стандарт , за Китай е половината от населението е в него..
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Как реши пък ти колко са?? Загадка. Аз знам, че минималната им е 120. Но дори минималната да е малко по-малка от нашата минимална, за страна с изключително евтини стоки на вътрешния пазар и милиардно население си е супер постижение. Ние сме пълен потрес. За страна с намаляващо население, такива заплати са си геноцид.

      П.П. Знаех, си че комунистите са ти виновни и ще има някакво профанизиране на разговора, та затова и на мен не ми се спори с теб точно.
      почти толкова е )
      Доколкото няма еднозначна минимална заплата за цялата КНР, местните общини и провинции определят такава като спазват изискванията на централния закон за принципите на минимум условия за живот и право на достойнство

      Например за Шанхай, Гуангджоу, Шензен и някои други богати провинции минималната регламентирана заплата е над 200$, в някои райони стига и до 80$....за Тибет е около 150$.Има значение и вида индустрия.

      За средната заплата е по-сложно да се посочи една цифра, но ето един примерен линк като идея:
      http://www.averagesalarysurvey.com/a.../15201531.aspx

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Аз ти предлагам да ЗАКОВЕМ средната на 3000 долара, минималната на 1000 долара месечно и да приключим спора.

        Успех!
        Лошо, че толкова принизи дискусията. Една супер сила се изгражда благодарение освен на икономически постижения, на политическа стабилност, силни лидери, природни даденост и иресурси, както и военна мощ. Кажи какво няма Китай от горецитираните за да го стопираш в световната му хегемония?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Как реши пък ти колко са?? Загадка. Аз знам, че минималната им е 120. Но дори минималната да е малко по-малка от нашата минимална, за страна с изключително евтини стоки на вътрешния пазар и милиардно население си е супер постижение. Ние сме пълен потрес. За страна с намаляващо население, такива заплати са си геноцид.

          П.П. Знаех, си че комунистите са ти виновни и ще има някакво профанизиране на разговора, та затова и на мен не ми се спори с теб точно.
          Аз ти предлагам да ЗАКОВЕМ средната на 3000 долара, минималната на 1000 долара месечно и да приключим спора.

          Успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Не е толкова. Наистина има увеличение на заплатите по ведомост, но средният ДОХОД на китайците е 120 долара/месец.]
            Как реши пък ти колко са?? Загадка. Аз знам, че минималната им е 120. Но дори минималната да е малко по-малка от нашата минимална, за страна с изключително евтини стоки на вътрешния пазар и милиардно население си е супер постижение. Ние сме пълен потрес. За страна с намаляващо население, такива заплати са си геноцид.

            П.П. Знаех, си че комунистите са ти виновни и ще има някакво профанизиране на разговора, та затова и на мен не ми се спори с теб точно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Беше , сега е толкова 550
              Не е толкова. Наистина има увеличение на заплатите по ведомост, но средният ДОХОД на китайците е 120 долара/месец.Въпреки комунистическата пропаганда и манипулация в посока нагоре на данните в Китай.

              П.П. Ето ти още по-манипулирани данни. Според тях средната заплата в китай дори е над 1000 долара/месец.
              Ти си решавай колко да им вярваш.

              Average Salary and Economy
              Average annual income in China is around 88,200 CNY (14,000 USD), according to 2011/2012 salary survey.


              Average salary for software engineer/developer in China is around 140,000 CNY. More experienced software senior developers receive around 180,000 CNY or more per year.

              The Incomes In China Are Increasing
              Factories are increasing payments to workers. Governments are raising minimum wages.

              The incomes of factory workers are still low compared to the workers in United States and Europe. The hourly earning in southern China is only about 80 cents per hour.

              The workers from rural provinces usually earn about US$200 a month, working six or seven days a week.

              Big manufacturers intend to raise wages because they are desperate to attract new workers. Many coastal cities have labor shortages.

              China won't lose its manufacturing because it have a huge domestic market. It will move them to higher-end goods.

              http://www.averagesalarysurvey.com/a.../15201531.aspx
              Last edited by anon6706; 04.03.2012, 16:49.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Някой недостатъчно подготвен бързо скри поста си
                На много хора не се харесва новата суперсила , която поставя условия за спасяването на Европа, но Бразилия също се е устремила натам. Китайското влияние се простира и в целия Индокитай та чак до Австралия. След 20 години Китай ще владее Евразия. А както казва Хънтингтън: "Който владее Евразия, владее света!"
                Добре съм подготвен.
                Не намерих смисъл да водя полемика в тази тема.
                И точно с теб.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Беше , сега е толкова 550
                  Някой недостатъчно подготвен бързо скри поста си
                  На много хора не се харесва новата суперсила , която поставя условия за спасяването на Европа, но Бразилия също се е устремила натам. Китайското влияние се простира и в целия Индокитай та чак до Австралия. След 20 години Китай ще владее Евразия. А както казва Хънтингтън: "Който владее Евразия, владее света!"

                  Коментар


                  • anon6706

                    Беше , сега е толкова 550
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
                      Много добра новина, че Китайци имат желание да купуват у нас земя.

                      Ако се кооперираме с Китай, може да станем за нула време най-развитата страна в Европа.
                      Китай е добра алтернатива, стига да имаме политици със здрави гащи.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Китайска електроника купена чрез ибей и доставчик Хонконг ми излезе 12лв. и стотинки с транспорта. Тук същата се продава между 19-20 и няколко лева. Сега си чакам дистанционното за 7 лв. с доставката. Тук струва 15.

                        Да са живи и здрави. Бъдещето е тяхно.

                        Коментар


                        • http://www.capital.bg/politika_i_iko...11/?ref=novo24

                          Китай дрънка оръжие! Самолетоносачи, балистични ракети с дълъг обсег и свръх модерна авиация ще променят геополитическата карта на Евразия до 2020г. Не без помоща и на икономическия просперитет на жълтите. Средната заплата на 1,3 милиарден Китай в момента е около $550. По-добра от тази на 7 милионна България при безумно по-ниски цени на стоките за вътрешно потребление.

                          Коментар


                          • Китайският автомобилен гигант Great Wall официално откри завода си за производство на автомобили в България – първи техен в Европа и съвместен проект с Литекс Моторс. С това България вече официално произвежда автомобили, които се правят от млади български специалисти и са предназначени за пазара в ЕС. Четохте ли? - http://www.reuters.com/article/2012/...8DK11020120221

                            Коментар


                            • Доста интересен сайт.

                              Мерси колега!

                              Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
                              ...
                              Ето го и сайта http://www.xinhua.bg/
                              ...
                              Мнението ми не е препоръка!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
                                Преди малко видях тази новината , че китайската информационна агенция Синхуа са пуснали на български език своят сайт ( като предназначен за информация за Китай , най-вече икономически новини )
                                Ето го и сайта http://www.xinhua.bg/
                                Вече 10 минути се чудя как да коментирам тази новина , от начало ми се насълзиха очите като видях въпросният сайт и още не съм намерил някаква правописна грешка в новините
                                Пекин не вярва на сълзи!!!! Давай пари!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X