IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китай - зараждащата се нова СУПЕРСИЛА!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Re: Китай - зараждащата се нова СУПЕРСИЛА!!!

    Първоначално изпратено от Shemata
    Здравейте,

    въпреки, че Китай се очертава да бъде нова СУПЕРСИЛА, не се коментира много тук....
    Схема, Китай не е нова суперсила, а позабравена стара. До началото на 19 в. Китай е на първо място по БВП. Факт.

    Коментар


    • Не разбрах кой к'во шие и к'во е това ноу хау/и платил ли си е данъка за него/ ама карай.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • абе то май на там отива работата...

        Първоначално изпратено от индианеца
        Почвайте от сега ..

        шиешие - благодаря
        ни хау - здрасти
        ..
        Мнението ми не е препоръка!!!

        Коментар


        • Почвайте от сега ..

          шиешие - благодаря
          ни хау - здрасти
          ..

          Коментар


          • http://imoti.investor.bg/?cat=122&id=75816
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • "...
              Chinese President Hu Jintao on Thursday pledged to increase aid to African countries, cancel part of their debts, and expand trade with and investment in these countries.
              ..."

              http://www.chinaview.cn/hjt090210/
              Мнението ми не е препоръка!!!

              Коментар


              • Китай - зараждащата се нова СУПЕРСИЛА!!!

                Здравейте,

                въпреки, че Китай се очертава да бъде нова СУПЕРСИЛА, не се коментира много тук....

                Току що прочетох, че са арестували президента на СУДАН, и Хаагският трибунал иска да го съди...

                интересно... даже много интересно ... типично в западен стил, какво имам впредвид:
                Китайски делегации на скоро обикаляха по света... Бразилия, Ямайка, Мексико, Венецуела, Колумбия, а и по Африка: Танзания, Зимбабве и т.н. и подписаха с редица Африкански държави за разширяване на икономическите и търговските си връзки... Намалиха импортните такси за Африкански полезноизкопаеми което разбира се се отразява лошо за Европейците, т.к. това са тяхни бивши колонии и Западно Европейците са свиканали да взимат без да плащат, а сега един нов мощен конкурент, именно Китай почва по икономически начин да ги измества..., че след като Китай примахна вносните мита за редица стоки от Африка, Судан предопреди ЕС, и по точно миротворците да си вършат работата в СУДАН, т.к. бунтовниците там искат да спрат транзита на минералите към Китай, а то нали на ЕС им е изгодно бунтовниците да саботират СУДАН и затова вкараха президента им в ареста...

                че въпроса ми е... въпреки, че САЩ и ЕС действат изключително агресивно и със сила против развитието на Китай... може ли наистина да спрат тази държава да стане СУПЕРСИЛА??? Или Китай ще успее да пребори колониалните общества и идва нова световна ера???
                Мнението ми не е препоръка!!!
              Working...
              X