IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уникредит Булбанк...?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Zashtontcho,опитваш се да ми кажеш,че с фирмите са по-коректни ли :-)
    Я не ме разсмивай :-)
    Фирмата ми има комисионен договор с тях от повече от три години,преди месец еднострано ми намалиха възнаграждението по него повече от 3 пъти...Та хайде да не си говорим празни приказки....

    Коментар


    • Булбанк работят предимно с фирми, не с граждани

      и затова е нормално да не е изгодно за обикновения гражданин да си прави депозит там или да тегли кредит от тях. Още повече, че имат мнооого ефикасни начини за събиране на дълговете и не протакват нещата както някои други банки.

      Така че, който е теглил ипотечен от тях, да си е опичал акъла. Ако ще и 100 пъти да се жалва по форуми или където иска, ще си плаща и после пак ще плаща и после пак и пак и пак и пак ...

      Коментар


      • Абе те и тук ще започнат да трият,ама де да видим кога:-)
        Та след като за две години имах пуснати три коментара в този форум,явно днес ми е ден и само за един предиобяд пускам вече четвърто мнение :-)
        Та основното,за което идеше реч в темите,които бяха изтрити бе доколко са коректни УниКредит Булбанк.
        Имам ипотечен кредит в лева във въпросната банка,който е от май 2007 и съгласно договора лихвата ми се изчислява на база едномесечен Софибор + твърда надбавка.Към онзи момент това правече 7.3%.
        Само след два месеца лихвата ми беше увеличена с около 2% поради повишението на Софибор.Та грабвам се аз и право при кредитната си инспекторка,която една такава притеснителна девойка,като и викнах два пъти и ме прехвърли към шефа на отдела жилищно кредитиране.Питам го аз що така,а той започва нещо за някакви общи условия да ми говори.Тогава за първи път разбрах,че има и такова чудо....Викам му дай да ги видим тези общи условия и.....като се почна едно издирване....така и не се намериха....
        Та кани ме той след два дни,за да ми даде компетентно обеснение що така се е случило.
        През това време аз си намирам общите условия и чета,че верно,могат да ми вдигат лихвата при проомяна на пазарните условия.И се успокоявам аз и си викам прави са що ли навиках девойчето без причина...И тъкмно съм забравил случая и от ТВ-то ме изненадва реклама на Булбанк за ипотечни кредити в лева при лихва от 7.35 % :-)
        Съответно отново побеснявам,как така са се променили пазарните условия за мене,а за новите балъци промяна няма :-)
        Както и да е,изчаквам си аз двато дена и отивам на срещата.Шефа на отдела е готов и започва да ми обеснява как няма промяна в пазарните условия,просто се е вдигнало това индексче Софибор и за това ми се е вдигнал кредита.Ако съм искал да платя 500 Е и отново ще съм по пазарните условия т.е. на лихва 7.35%.
        Това беше преди....софибора е важен,не някакви си пазарни условия....въпреки,че какво аджеба е Софибор,ако не пазарен индекс и който показва именно пазарните условия....ама това май е друга тема....
        Та онзи ден викам дай пак да намина през банката,щото чувам,че туй чудо софибор паднало та да видя паднал ли ми е и моя кредит.Не е паднал,ама щял да падне от февруари,ме успокояват....
        Само дето се изпускат,че в края на октомри,поради пазарните условия ми били сложили някаква си 1 към софибора?????
        Т.е.кредита ми вече се образувал като Софибор + 1 +твърда надбавка :-))))
        Излиза,че от Булбанк не са съгласни,че Софибора определя пазра,те преценят,че той трябва да е с 1 пункт по-висок......
        Да,ама май все още са една от банките,които участват в определянето му....
        Или с други думи казано имат си пазарни условия за нас и фирмите и други за банките:-))))
        Та....толкова от мене,нека всеки сам си преценя кой крив и кой прав:-)

        Коментар


        • Абе, модераторите, не ви ли е ясно, че вече половината форумци се чудят какво гнило има в Булбанк и то само защото вие триете?!?
          При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

          Коментар


          • Пиша тук защото модератора ми трие мненията и темите в които питам защо се прилага двоен стандрт тук към български банки /ПИБ/ и чужди банки /Булбанк/
            Всички негативни мения за Булбанк се трият в рамките на 3 минути , докъто всеки може да плюе по ПИБ и ЦКБ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dani_d
              Първоначално изпратено от proizvoditel
              Лихвите по левовите ни оборотни кредити В Уникредит в момента са точно 9 %, по евров също оборотен доста под 7% - не искам да ви кажа колко, че ще ми завидите! Нашата фирма е доволна от 6 годишното си партньорство с Булбанк /Ункредит/

              Не пишете само празни глупости !

              Добре е отбелязал Бантустански добитък, че това не е банка с основна насоченост банкиране на дребно!

              dani_d е прескалил с емоциите в поста си, но така или иначе в момнта на никоя банка не и е приятно ако теглиш депозита си!

              пп. Много е некоректно човек с ПЪРВИ пост като dani_d
              да почва да плюе - явно някой се крие зад нов пост!
              Чета форума от доста време, главно заради БФБ и затова реших да се регистрирам.
              А това с Булбанк ми се случи съвсем наскоро, и затова реших да го напиша, защото се разочаровах от тях.
              За кредитите им нищо не мога да кажа. Аз говорих за лихвите на Уникредит Лизинг, от които също съм разочарована, защото сумата, която плащам никак не е малка и лихвата беше нормална, но всяка година като я вдигат е съвсем неизгодно вече.
              Не на последно място, ако обичате не говорете за мен в мъжки род, защото съм жена!
              Извинявам се, че нарeкох една жена - човек съботна шегичка - не е обида
              СЕРАМА - Най-дребната кокошка в света!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от proizvoditel
                Лихвите по левовите ни оборотни кредити В Уникредит в момента са точно 9 %, по евров също оборотен доста под 7% - не искам да ви кажа колко, че ще ми завидите! Нашата фирма е доволна от 6 годишното си партньорство с Булбанк /Ункредит/

                Не пишете само празни глупости !

                Добре е отбелязал Бантустански добитък, че това не е банка с основна насоченост банкиране на дребно!

                dani_d е прескалил с емоциите в поста си, но така или иначе в момнта на никоя банка не и е приятно ако теглиш депозита си!

                пп. Много е некоректно човек с ПЪРВИ пост като dani_d
                да почва да плюе - явно някой се крие зад нов пост!
                Чета форума от доста време, главно заради БФБ и затова реших да се регистрирам.
                А това с Булбанк ми се случи съвсем наскоро, и затова реших да го напиша, защото се разочаровах от тях.
                За кредитите им нищо не мога да кажа. Аз говорих за лихвите на Уникредит Лизинг, от които също съм разочарована, защото сумата, която плащам никак не е малка и лихвата беше нормална, но всяка година като я вдигат е съвсем неизгодно вече.
                Не на последно място, ако обичате не говорете за мен в мъжки род, защото съм жена!

                Коментар


                • Лихвите по левовите ни оборотни кредити В Уникредит в момента са точно 9 %, по евров също оборотен доста под 7% - не искам да ви кажа колко, че ще ми завидите! Нашата фирма е доволна от 6 годишното си партньорство с Булбанк /Ункредит/

                  Не пишете само празни глупости !

                  Добре е отбелязал Бантустански добитък, че това не е банка с основна насоченост банкиране на дребно!

                  dani_d е прескалил с емоциите в поста си, но така или иначе в момнта на никоя банка не и е приятно ако теглиш депозита си!

                  пп. Много е некоректно човек с ПЪРВИ пост като dani_d
                  да почва да плюе - явно някой се крие зад нов пост!
                  СЕРАМА - Най-дребната кокошка в света!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бантустански добитък
                    Няма нужда да ги "хвалиш". Те никога не са били банка за банкиране на дребно. Преди да купят биохим и хеброс даже нямаха и клонове, а по един във всеки град. В централата една елементарна операция да ти направят те мотат сумати време. По-сложните работи не ги и знаят. Имах служебна карта в биохим, която се наследи от уникредит. Като се опитах да я закрия се стигна до разправия и чакане 10 дена. Некадърност на квадрат. Лихвите им винаги са били смешни на фона на останалите, а таксите големи. Само пенсионери и заблудени се занимават с тази банка.

                    Не е препоръка.

                    Първоначално изпратено от dani_d
                    Бях клиент на банката, имах значителна сума пари там, поради което и имах личен акаунт мениджър, към който трябваше да се обръщам всеки път, когато искам да тегля или да правя преводи.
                    Тъй като са им ниски лихвите по депозитите в евро, реших да си прехвърля сумата в друга банка. И като се почна едно увещаване поне един час, не иска да ми пусне превода и се плюе по всички банки, най-вече по тази, на която исках да стана клиент. В крайна сметка ми пуснаха парите, но голям зор видях и това ми направи много лошо впечатление. Едва ли не всички ще фалират, а само те ще останат.
                    По повод лихвите, имам лизинг към Уникредит Лизинг, и да всяка година ми променят лихвата. В началото беше изгодна, но сега не мога да кажа същотото. Общо взето съм недоволна от всичко що е Уникредит.
                    Специалист по- всичко :lol:

                    Коментар


                    • Няма нужда да ги "хвалиш". Те никога не са били банка за банкиране на дребно. Преди да купят биохим и хеброс даже нямаха и клонове, а по един във всеки град. В централата една елементарна операция да ти направят те мотат сумати време. По-сложните работи не ги и знаят. Имах служебна карта в биохим, която се наследи от уникредит. Като се опитах да я закрия се стигна до разправия и чакане 10 дена. Некадърност на квадрат. Лихвите им винаги са били смешни на фона на останалите, а таксите големи. Само пенсионери и заблудени се занимават с тази банка.

                      Не е препоръка.

                      Първоначално изпратено от dani_d
                      Бях клиент на банката, имах значителна сума пари там, поради което и имах личен акаунт мениджър, към който трябваше да се обръщам всеки път, когато искам да тегля или да правя преводи.
                      Тъй като са им ниски лихвите по депозитите в евро, реших да си прехвърля сумата в друга банка. И като се почна едно увещаване поне един час, не иска да ми пусне превода и се плюе по всички банки, най-вече по тази, на която исках да стана клиент. В крайна сметка ми пуснаха парите, но голям зор видях и това ми направи много лошо впечатление. Едва ли не всички ще фалират, а само те ще останат.
                      По повод лихвите, имам лизинг към Уникредит Лизинг, и да всяка година ми променят лихвата. В началото беше изгодна, но сега не мога да кажа същотото. Общо взето съм недоволна от всичко що е Уникредит.

                      Коментар


                      • Бях клиент на банката, имах значителна сума пари там, поради което и имах личен акаунт мениджър, към който трябваше да се обръщам всеки път, когато искам да тегля или да правя преводи.
                        Тъй като са им ниски лихвите по депозитите в евро, реших да си прехвърля сумата в друга банка. И като се почна едно увещаване поне един час, не иска да ми пусне превода и се плюе по всички банки, най-вече по тази, на която исках да стана клиент. В крайна сметка ми пуснаха парите, но голям зор видях и това ми направи много лошо впечатление. Едва ли не всички ще фалират, а само те ще останат.
                        По повод лихвите, имам лизинг към Уникредит Лизинг, и да всяка година ми променят лихвата. В началото беше изгодна, но сега не мога да кажа същотото. Общо взето съм недоволна от всичко що е Уникредит.

                        Коментар


                        • Ако задължат чуждите фирми да инвестират печалбите си тук където ги добиват някои от тях ми се струва , че доста ще се позамислят за мародерските методи които прилагат в България несъобразявайки се с никакви евро норми.

                          Коментар


                          • Не ми говорете, че има далавера при тази висока лихва по дългосрочен ипотечен кредит. А и кой вярва на статистиката за инфлацията?!? В момента виждам понижение на Леонията и основната лихва в евро съюза. Защо тук ни имат за такива идиоти?!? Променят си лихвите по договорите както им изнася - къде са логичните доводи на УС за промени в пазарните условия? Такава лакома банка като италианско-българската банка НЯМА - ще ги сменяме. С нетна печалба за 9 месечието от 209 млн. на гърба на българските фирми и граждани - че и не искали 7% данък дивиденти, за да си изнесат печалбата на вън. Адмирации!

                            Коментар


                            • Много справедливо, нали...

                              Първоначално изпратено от Сико
                              ипотечен кредит от септември е на 1М euribor + 5.006% = 7.7%
                              има клауза, че могат да ти повишават лихвата, но намаляването е само след предоговаряне (със съответната такса)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto
                                Първоначално изпратено от Setver
                                Първоначално изпратено от Galant
                                Кой може да се похвали с лихва по ипотечен кредит от 11,32%?????
                                Добре си е лихвата, доста под инфлацията от 15%.
                                На кирия си, честито.
                                добре, а за ДЕФЛАЦИЯ чувал ли е някой? При драстичен спад на цените при основни суровини, какво имаме? Ей ги Петрол, Пшеница, Желязо - каквото ти душа сака
                                Дефлация или инфлация, за това си имаме статистика. Миналата година имахме 15% инфлация и лихви по кредити 7-8%. Е това нормално ли беше, или просто надувахме балона?

                                Коментар

                                Working...
                                X