IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уникредит Булбанк...?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ха стига бе, ама верно ти си бил много светнат. Къде ти ги разясниха тези работи, в кръчмата ли? Ако е вярна възрастта ти трябва да си към пенсия вече.

    Не е препоръка.

    Първоначално изпратено от mirandi
    Абе добитък.....първия си шаран на червейче хванах преди повече от 30 години....
    Банката не се финансира от Софибор,а от Софибид....
    Хайде не се излагай,ами вземи да почетеш и ти малко!!!!!!!!

    Коментар


    • Абе добитък.....първия си шаран на червейче хванах преди повече от 30 години....
      Банката не се финансира от Софибор,а от Софибид....
      Хайде не се излагай,ами вземи да почетеш и ти малко!!!!!!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бантустански добитък
        Днес почива форекса и няма какво да правиш ли? Аз теб не съм те закачал. Препочитал да губи на форекс ама го боляло като си връщал заемите. То затова на комарджия заем не се дава. Или се дава ама само от някой като галевците, че нямаш ли ударна бригада има да го търсиш 10 години да ти върнат парите.

        Не е препоръка.

        Първоначално изпратено от ssonyy
        Първоначално изпратено от mirandi
        Алоооооооооооооо абе ти верно си голям добитък!!!!!
        Риска го е поела банката,когато ми е отпускала кредита и той е в твърдата надбавка,която ми е сложила.Другото е свободен индекс,който се движи нагоре и надолу според пазара!!!!
        Две години му се радвам как се катери без да мрънкам.Сега плача щото пада!!!
        Аз съм мазохист,не разбра ли !!!!!!!!
        Абе кво се занимаваш с поредния кретен сменил си ника наскоро ( и то на добитък ) !
        Нищо лично!
        Дразня се просто,че пишеш с нов ник!
        От какво се страмуваш от стария?
        Нищо не препоръчвам!

        Коментар


        • Днес почива форекса и няма какво да правиш ли? Аз теб не съм те закачал. Препочитал да губи на форекс ама го боляло като си връщал заемите. То затова на комарджия заем не се дава. Или се дава ама само от някой като галевците, че нямаш ли ударна бригада има да го търсиш 10 години да ти върнат парите.

          Не е препоръка.

          Първоначално изпратено от ssonyy
          Първоначално изпратено от mirandi
          Алоооооооооооооо абе ти верно си голям добитък!!!!!
          Риска го е поела банката,когато ми е отпускала кредита и той е в твърдата надбавка,която ми е сложила.Другото е свободен индекс,който се движи нагоре и надолу според пазара!!!!
          Две години му се радвам как се катери без да мрънкам.Сега плача щото пада!!!
          Аз съм мазохист,не разбра ли !!!!!!!!
          Абе кво се занимаваш с поредния кретен сменил си ника наскоро ( и то на добитък ) !

          Коментар


          • Защо сам се излагаш. По добре замълчи. Никакъв риск не е поела банката. Риска си го носиш ти, затова е и обезпечението. От никъде не следва, че банката може да се финансира на софибор, и на колкото и излиза ресурса си слага надбавките и толкова. Другото е червейчето за шарана да подпише.

            Не е препоръка.

            Първоначално изпратено от mirandi
            Алоооооооооооооо абе ти верно си голям добитък!!!!!
            Риска го е поела банката,когато ми е отпускала кредита и той е в твърдата надбавка,която ми е сложила.Другото е свободен индекс,който се движи нагоре и надолу според пазара!!!!
            Две години му се радвам как се катери без да мрънкам.Сега плача щото пада!!!
            Аз съм мазохист,не разбра ли !!!!!!!!

            Коментар


            • Епа как да не се занимавам,нали съм мазохист :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirandi
                Алоооооооооооооо абе ти верно си голям добитък!!!!!
                Риска го е поела банката,когато ми е отпускала кредита и той е в твърдата надбавка,която ми е сложила.Другото е свободен индекс,който се движи нагоре и надолу според пазара!!!!
                Две години му се радвам как се катери без да мрънкам.Сега плача щото пада!!!
                Аз съм мазохист,не разбра ли !!!!!!!!
                Абе кво се занимаваш с поредния кретен сменил си ника наскоро ( и то на добитък ) !
                Нищо не препоръчвам!

                Коментар


                • Добитък, никой не се жалва, че е теглил кредит. Хората обаче започнаха да си четат договорите и да си търсят (с право) правата.
                  Виж това http://forum.imoti.net/read.php?8,174175,page=1

                  Коментар


                  • Алоооооооооооооо абе ти верно си голям добитък!!!!!
                    Риска го е поела банката,когато ми е отпускала кредита и той е в твърдата надбавка,която ми е сложила.Другото е свободен индекс,който се движи нагоре и надолу според пазара!!!!
                    Две години му се радвам как се катери без да мрънкам.Сега плача щото пада!!!
                    Аз съм мазохист,не разбра ли !!!!!!!!

                    Коментар


                    • Ало, като много си чел как пък не видя, какъв е срока на заема ти и за колко се смята софибора. Да си чул за краткосрочни и дългосрочни лихви и че има разлика. Или и ти си от тези дето като взимали заем са мислили, че са им фиксирани лихвите, ама инфлацията свободна. Е кой поема тогава риска, който ти не искаш да носиш. Просто за многознайковците без покритие банките са намерили начин да им затворят устите. Няма какво да се разправят с тях. То всеки все е недоволен и без това.

                      Не е препоръка.

                      Първоначално изпратено от mirandi
                      bilboto,вярно е,че имам и клауза,според която банката може да променя лихвата според пазарните условия.И аз бях спрял да се занимавам,не ми е проблем да си изплащам кредита и при сегашните лихви или да го върна предсрочно.Лошото е,че такива като мене и тебе сме твърде малко.А и въпроса,в крайна сметка е принципен.През последните два дни изчетох всичко,което намерих за Софибор,както и да ги тълкуваш нещата,това е индекса,който определя и показва тенденциите на пазра.Затова и не разбирам как може пазарните условия според която и да е банка да са различни от движението на този индекс....още по-малко пък за банка,която участва в неговото формиране.....

                      Коментар


                      • bilboto,вярно е,че имам и клауза,според която банката може да променя лихвата според пазарните условия.И аз бях спрял да се занимавам,не ми е проблем да си изплащам кредита и при сегашните лихви или да го върна предсрочно.Лошото е,че такива като мене и тебе сме твърде малко.А и въпроса,в крайна сметка е принципен.През последните два дни изчетох всичко,което намерих за Софибор,както и да ги тълкуваш нещата,това е индекса,който определя и показва тенденциите на пазра.Затова и не разбирам как може пазарните условия според която и да е банка да са различни от движението на този индекс....още по-малко пък за банка,която участва в неговото формиране.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirandi
                          Колега bilboto,в договора си ли ги откри тези неща или в общите условия на банката си :-)
                          Изчел съм доста договори,на много банки и там такива клаузи няма да намериш,всичко е в общите условия :-(
                          И не се коркам,просто споделям :-)
                          Знам,че немога да променя нищо,което не означава,че нямам право на мнение по въпроса....
                          Преди повече от 10-на години един мой професор беше казал в една лекция,че ще ни трябват поне 30-на годинки,преди кръчмарите ни да станат наистина туристически босове,а лихварите ни истински банкери :-)
                          Та...картинката ми е ясна от доста време :-)
                          Mirandi, да такава е картинката. Дали договори, дали общи условия ... все сме от "женската страна" както казва един приятел. Така, че ще се справяме в текущата ситуация и това е. Та за конкретният случай не ти знам какъв е договора, но при всички случаи имаш клаузи, че могат при промяна на пазарните условия да променят лихвите. Аз поспрях да се занимавам. Наблюдавам и ако прекрачат границата ще им върна парите предсрочно и това е, но мисля, че няма да се стигне до там.

                          Моля не ме разбирайте погрешно. Не бих искал да кажа, че е нормална практика това, а по-скоро, че трябва да избираш между по-малките проблеми, а не към ситуация в която ти ще можеш да управляваш (или договориш, като е удобно и за теб) условията.

                          Коментар


                          • Колега bilboto,в договора си ли ги откри тези неща или в общите условия на банката си :-)
                            Изчел съм доста договори,на много банки и там такива клаузи няма да намериш,всичко е в общите условия :-(
                            И не се коркам,просто споделям :-)
                            Знам,че немога да променя нищо,което не означава,че нямам право на мнение по въпроса....
                            Преди повече от 10-на години един мой професор беше казал в една лекция,че ще ни трябват поне 30-на годинки,преди кръчмарите ни да станат наистина туристически босове,а лихварите ни истински банкери :-)
                            Та...картинката ми е ясна от доста време :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirandi
                              Абе те и тук ще започнат да трият,ама де да видим кога:-)
                              Та след като за две години имах пуснати три коментара в този форум,явно днес ми е ден и само за един предиобяд пускам вече четвърто мнение :-)
                              Та основното,за което идеше реч в темите,които бяха изтрити бе доколко са коректни УниКредит Булбанк.
                              Имам ипотечен кредит в лева във въпросната банка,който е от май 2007 и съгласно договора лихвата ми се изчислява на база едномесечен Софибор + твърда надбавка.Към онзи момент това правече 7.3%.
                              Само след два месеца лихвата ми беше увеличена с около 2% поради повишението на Софибор.Та грабвам се аз и право при кредитната си инспекторка,която една такава притеснителна девойка,като и викнах два пъти и ме прехвърли към шефа на отдела жилищно кредитиране.Питам го аз що така,а той започва нещо за някакви общи условия да ми говори.Тогава за първи път разбрах,че има и такова чудо....Викам му дай да ги видим тези общи условия и.....като се почна едно издирване....така и не се намериха....
                              Та кани ме той след два дни,за да ми даде компетентно обеснение що така се е случило.
                              През това време аз си намирам общите условия и чета,че верно,могат да ми вдигат лихвата при проомяна на пазарните условия.И се успокоявам аз и си викам прави са що ли навиках девойчето без причина...И тъкмно съм забравил случая и от ТВ-то ме изненадва реклама на Булбанк за ипотечни кредити в лева при лихва от 7.35 % :-)
                              Съответно отново побеснявам,как така са се променили пазарните условия за мене,а за новите балъци промяна няма :-)
                              Както и да е,изчаквам си аз двато дена и отивам на срещата.Шефа на отдела е готов и започва да ми обеснява как няма промяна в пазарните условия,просто се е вдигнало това индексче Софибор и за това ми се е вдигнал кредита.Ако съм искал да платя 500 Е и отново ще съм по пазарните условия т.е. на лихва 7.35%.
                              Това беше преди....софибора е важен,не някакви си пазарни условия....въпреки,че какво аджеба е Софибор,ако не пазарен индекс и който показва именно пазарните условия....ама това май е друга тема....
                              Та онзи ден викам дай пак да намина през банката,щото чувам,че туй чудо софибор паднало та да видя паднал ли ми е и моя кредит.Не е паднал,ама щял да падне от февруари,ме успокояват....
                              Само дето се изпускат,че в края на октомри,поради пазарните условия ми били сложили някаква си 1 към софибора?????
                              Т.е.кредита ми вече се образувал като Софибор + 1 +твърда надбавка :-))))
                              Излиза,че от Булбанк не са съгласни,че Софибора определя пазра,те преценят,че той трябва да е с 1 пункт по-висок......
                              Да,ама май все още са една от банките,които участват в определянето му....
                              Или с други думи казано имат си пазарни условия за нас и фирмите и други за банките:-))))
                              Та....толкова от мене,нека всеки сам си преценя кой крив и кой прав:-)
                              Колега препоръчвам на всички да си погледнат внимателно договорите. И аз имам кредит фиксиран за пазарен индикатор. Та си погледнах внимателно договора и успях без усилие да намеря поне няколко клаузи които им разрешават да правят това което правят. Има и още нещо. При условие, че им а толкова добри условия за депозити не виждам причина да се коркаш. Ако имаш пари по-добре ги сложи по депозити. Да се надяваме, че банките ще се "минат" не е реалистично, а и няма безплатен обед нали?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirandi
                                Абе те и тук ще започнат да трият,ама де да видим кога:-)
                                Та след като за две години имах пуснати три коментара в този форум,явно днес ми е ден и само за един предиобяд пускам вече четвърто мнение :-)
                                Та основното,за което идеше реч в темите,които бяха изтрити бе доколко са коректни УниКредит Булбанк.
                                Имам ипотечен кредит в лева във въпросната банка,който е от май 2007 и съгласно договора лихвата ми се изчислява на база едномесечен Софибор + твърда надбавка.Към онзи момент това правече 7.3%.
                                Само след два месеца лихвата ми беше увеличена с около 2% поради повишението на Софибор.Та грабвам се аз и право при кредитната си инспекторка,която една такава притеснителна девойка,като и викнах два пъти и ме прехвърли към шефа на отдела жилищно кредитиране.Питам го аз що така,а той започва нещо за някакви общи условия да ми говори.Тогава за първи път разбрах,че има и такова чудо....Викам му дай да ги видим тези общи условия и.....като се почна едно издирване....така и не се намериха....
                                Та кани ме той след два дни,за да ми даде компетентно обеснение що така се е случило.
                                През това време аз си намирам общите условия и чета,че верно,могат да ми вдигат лихвата при проомяна на пазарните условия.И се успокоявам аз и си викам прави са що ли навиках девойчето без причина...И тъкмно съм забравил случая и от ТВ-то ме изненадва реклама на Булбанк за ипотечни кредити в лева при лихва от 7.35 % :-)
                                Съответно отново побеснявам,как така са се променили пазарните условия за мене,а за новите балъци промяна няма :-)
                                Както и да е,изчаквам си аз двато дена и отивам на срещата.Шефа на отдела е готов и започва да ми обеснява как няма промяна в пазарните условия,просто се е вдигнало това индексче Софибор и за това ми се е вдигнал кредита.Ако съм искал да платя 500 Е и отново ще съм по пазарните условия т.е. на лихва 7.35%.
                                Това беше преди....софибора е важен,не някакви си пазарни условия....въпреки,че какво аджеба е Софибор,ако не пазарен индекс и който показва именно пазарните условия....ама това май е друга тема....
                                Та онзи ден викам дай пак да намина през банката,щото чувам,че туй чудо софибор паднало та да видя паднал ли ми е и моя кредит.Не е паднал,ама щял да падне от февруари,ме успокояват....
                                Само дето се изпускат,че в края на октомри,поради пазарните условия ми били сложили някаква си 1 към софибора?????
                                Т.е.кредита ми вече се образувал като Софибор + 1 +твърда надбавка :-))))
                                Излиза,че от Булбанк не са съгласни,че Софибора определя пазра,те преценят,че той трябва да е с 1 пункт по-висок......
                                Да,ама май все още са една от банките,които участват в определянето му....
                                Или с други думи казано имат си пазарни условия за нас и фирмите и други за банките:-))))
                                Та....толкова от мене,нека всеки сам си преценя кой крив и кой прав:-)
                                Колега препоръчвам на всички да си погледнат внимателно договорите. И аз имам кредит фиксиран за пазарен индикатор. Та си погледнах внимателно договора и успях без усилие да намеря поне няколко клаузи които им разрешават да правят това което правят. Има и още нещо. При условие, че им а толкова добри условия за депозити не виждам причина да се коркаш. Ако имаш пари по-добре ги сложи по депозити. Да се надяваме, че банките ще се "минат" не е реалистично, а и няма безплатен обед нали?

                                Коментар

                                Working...
                                X