IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши банки - Добри банки

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нищо не разбирам от банки и финанси, но за останалия банков сектор ме вълнува, банка по банка:

    .... върху колко лица и фирми са пръснати кредитите?
    Колко % са глътнали най-големите отпуснати кредити (ако над 10 -15 % от кредитите са в 1-2 % от фирмите и лицата, това за мен е лош знак ).
    Колко % са лошите кредити, колко % са потребителските кредити и колко дадените за бизнес развитие.

    Другото което ме притеснява в банковия сектор като цяло, е една проста сметка.
    Много от кредитите са дългосрочни, а депозитите краткосрочни. Това е в разрез с най-елементарната банкерска логика и мерки за безопасност.

    На БНБ и на резерва в случай на криза да се разчита е наивно. Историята ни погледната 100 години назад, никога не е показала справяне на централната ни банка с проблемите и адекватна монетарна политика.

    Една банкова криза неминуемо ще повлече и валутна такава, и бай-бай борд, стабилен лев и растеж, а депресията след кризата, ако има такава криза въобще, ще е сериозна като тази в края на 90 те години.

    Облагането на парите на моряците (повечето под флаг на някоя държава с либерално данъчно законодателство, а не под флага на държава членка на ЕС), бе много лош сигнал и за българите работещи в чужбина.
    Имам съмнения, че голяма част от тях ще ограничат поточетата пари стичащи се досега насам и попълващи външно търговския ни дефицит и липсата на чужди инвестиции. Сега хора вкарващи в страната всяка година по 10-100 000 EUR биха се замислили, струва ли си да харчат парите си тук и да откриват депозити в български банки при условие, че още на влизане в България ще им се търси висок данък за 7 години назад.
    От цялото това данъчно недомислие ще пострадат главно банкерите, но те са толкова самодоволни в момента, че не виждат по напред от носа си, и никой от тяхното лоби не възропта, сякаш потоците пари не ги касаят.

    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от drememi
      Първоначално изпратено от Jay Gould
      Първоначално изпратено от zlak
      Позволете ми да насоча малко вниманието конкретно към две банки.
      Какво ви е мнението за Първа инвестиционна банка и Корпоративна търговска банка.
      Като съдя по рекламите на КТБ не е за всеки включително и за мене поне такова ми е усещането
      Нека някои сподели за тях.
      Аз ползвам Raiffizen и ОББ основно. Ползвал съм ДСК, доста са бавнички.
      Не зная, но Корпоративна смятам да я поразчопля, защото един от брокерите натиска мой приятел да си купи акции, а му обещах да ги погледна.
      КАКВО значи "натиска". Нима насила са го карали да купува???????
      Означава, че са офис до офис и брокерите мазмо - мазно всеки ден се опитват да му внушат да си купи това или онова и да го направят свой клиент

      Какво значи банка която не е за всеки??? Да я ... и в банката, ако и кредити отпуска така и не си разпределя риска. Това за КТБ. Имат чудесни реклами, но останалото при тях е тъмна индия, поне за мен.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Аз реших въпроса с банките по следния начин - имам почти пълна колекция от тези търгувани на БФБ. Няма начин да няма добри между тях и да компенсират лошите .

        Коментар


        • Trqbva da se komentira i suotvetno celta zaradi koqto tursite banka. Az li4no sum bezkraino nedovolen ot obslujvaneto na DSK - tova e edna sme6na komunisti4eska banka s bezkraino neprofesionalno otno6enie kum klientite si, koeto rano ili kusno 6te gi iztlaska ot pazara.Ot druga strana imam izklu4itelno pozitivni vpe4atleniq ot Raiffaisen i CCB. Tam naistina znaqt kakvo e ka4estveno obslujvane i negovoto vliqnie vurhu bude6toto na bankata. No sprqmo kreditite nomer 1 sa SG.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould
            Първоначално изпратено от zlak
            Позволете ми да насоча малко вниманието конкретно към две банки.
            Какво ви е мнението за Първа инвестиционна банка и Корпоративна търговска банка.
            Като съдя по рекламите на КТБ не е за всеки включително и за мене поне такова ми е усещането
            Нека някои сподели за тях.
            Аз ползвам Raiffizen и ОББ основно. Ползвал съм ДСК, доста са бавнички.
            Не зная, но Корпоративна смятам да я поразчопля, защото един от брокерите натиска мой приятел да си купи акции, а му обещах да ги погледна.
            КАКВО значи "натиска". Нима насила са го карали да купува???????

            Коментар


            • НЕКА И АЗ ДА ИСКАЖА ОЩЕ ЕДНО НЕ МНОГО ЛАСКАВО МНЕНИЕ ЗА БАНКА ДСК. ПЪРВО ДА СПОМЕНА ЧЕ СЪМ СЛУЖИТЕЛ НА БАНКАТА ОТ ГОДИНА И 2 МЕС. И АЗ ПОДПИСАХ ТОЗИ ДОГОВОР ЗА 2-ТЕ ГОДИНИ НЯМАШЕ НА КЪДЕ АНО НЕ ПОДПИШЕШ СИ ПОДПИСВАШ ЗАПОВЕДТА ЗА УВОЛНЕНИЕ. ТОВА Е КАПАН. ПОВЕЧЕТО СЛУЖИТЕЛИ СА С КРЕДИТИ А СИ НАПУСНАЛ И ТИ ВДИГАТ ЛИХВАТА. НЕ СЪМ СИГУРНА ДАЛИ ТОЗИ ДОГОВОР Е ИЗДЪРЖАН В ПРАВНО ОТНОШЕНИЕ, НО АЗ ЛИЧНО НЯМАХ ВРЕМЕ ДА СЕ КОНСУЛТИРАМ ГРЕШКА ОТ МОЯ СТРАНА. ВЯРНО Е ЧЕ КОМПЮТЪРНАТА СИСТЕМА Е ТРОМАВА ТОВА МИ СЪЗДАВА ПРОБЛЕМИ ТЪЙ КАТО ГЛЕДАМ ДА ОБСЛУЖА КЛИЕНТА МАКСИМАЛНО БЪРЗО КАТО ИМА ПРЕД МЕН 3 МА ЧОВЕКА И СЕ ЗАДУШАВАМ ГЛЕДАМ ДА ДИШАМ СВЕЖ ВЪЗДУХ АМА ТОЙ НЕДОСТИГА КЛИМАТИЦИТЕ НЕ БАЧКАТ ДОРИ И ЛЯТОТО ВЪТРЕ Е НАД 35 ГРАДУСА НО СПОРЕД ЕТИЧНИЯ КОДЕКС НА БАНКАТА /И ТАКОЗ ЧУДО ПОДПИСАХМЕ/ ТРЯБВА ДА СЪМ ОБЛЕЧЕНА СЪС САКО И ПОДХОДЯЩА РИЗА ИЛИ БЛУЗА. А АЗ СЕ СВАРЯВАМ РАЗБИРАТЕ ЛИ МЕ? НО НАЛИ НА РЕГИОНАЛНИТЕ МЕНИДЖЪРИ ИМ Е ХЛАДНО РАЗБАЛИ ТЕ КАКВО Е ДА СИ ИЗПОТЕН САМО КАТ СТОИШ НА СТОЛА ОТДЕЛНО ОСНОВНИТЕ НИ КЛИЕНТИ СА ПЕНСИОНЕРИ И НЕГРАМОТНИ ЦИГАНИ КОИТО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПОДПИШАТ КАМО ЛИ ДА ПОПЪЛНЯТ ВНОСНАТА СИ БЕЛЕЖКА ЗА ДЖЕТ КРЕДИТА А ПРИ ТОВА СА И МИРИЗЛИВИ НА ФОНА НА ТОВА КАТ ЗАБИЕ СИСТЕМАТА И МИ ИДЕ ДА РАБОТЯ С ПРОТИВОГАЗ. НЕ Е СМЕШНО!!! ЩОТО ЕДИН СВЕСТЕН КЛИЕНТ АКО ИМА ТОЙ СИ ЗАКРИВА ВСИЧКО И ADIO. ВЯРНО Е ЧЕ ЗАПЛАТИТЕ СА НИСКИ А ИЗИСКВАТ МНОГО ОТ НАС. ВЯРНО Е ЧЕ НИ ЗАДЪРЖАТ ДО 18 ЧАСА А ПОНЯКОГА И ДО ПО КЪСНО. ВЯРНО Е ЧЕ ИМА ГОЛЕМИ ОПАШКИ НО НЕВИНАГИ. ГОЛЕМИТЕ ОПАШКИ СА В ПОНЕДЕЛНИК ИЛИ В ПЪРВИ РАБОТЕН ДЕН СЛЕД ПРАЗНИЦИ СЛЕД ТОВА Е СПОКОЙНО. НО И КЛИЕНТИТЕ СА МНОГО НАГЛИ МЕКО КАЗАНО НЕ МОЖЕ СЛЕД КАТО СИ ПРИКЛЮЧИЛ РАБОТНИЯ ДЕН ДА ТИ СЕ МОЛЯТ КАТО НА ПОП ДА ГИ ОБСЛУЖИШ ЧЕ И СЕ КАРАТ ПОНЯКОГА. В ПОВЕЧЕТО ДНИ СЛЕД КАТО МИ СВЪРШИ РАБОТНОТО ВРЕМЕ СЕ ЧУВСТВАМ ГУЗНА АКО СИ ТРЪГНА ПО СВЕТЛО ЗАЩОТО ВИНАГИ ЩЕ ТИ НАМЕРИЯТ КАКВО РАБОТА ЗА 2 ЧАСА ПОНЕ. В БАНКАТА МАЛКО ТРУДНО МОЖЕШ ДА ИМАШ ЛИЧЕН ЖИВОТ ЧУВСТВАП СЕ СКАПАНА СЛЕД РАБОТА АМИ АКО ИМАМ И СЕМЕЙСТВО???? СЛУЖИТЕЛ СЪМ НА БАНКА ДСК НО НИКОГА НЯМА ДА ДОПУСНА МОЙ БЛИЗЪК ИЛИ ПРИЯТЕЛ ДА ИМА ВЗЕМАНЕ ДАВАНЕ С ТАЗИ БАНКА А АЗ ЩЕ ГЛЕДАМ ДА ИЗТЪРПЯ ПОНЕ ОЩЕ ГОДИНА И 9 МЕС.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от zlak
                Позволете ми да насоча малко вниманието конкретно към две банки.
                Какво ви е мнението за Първа инвестиционна банка и Корпоративна търговска банка.
                Като съдя по рекламите на КТБ не е за всеки включително и за мене поне такова ми е усещането
                Нека някои сподели за тях.
                Аз ползвам Raiffizen и ОББ основно. Ползвал съм ДСК, доста са бавнички.
                Не зная, но Корпоративна смятам да я поразчопля, защото един от брокерите натиска мой приятел да си купи акции, а му обещах да ги погледна.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Позволете ми да насоча малко вниманието конкретно към две банки.
                  Какво ви е мнението за Първа инвестиционна банка и Корпоративна търговска банка.
                  Като съдя по рекламите на КТБ не е за всеки включително и за мене поне такова ми е усещането
                  Нека някои сподели за тях.
                  Аз ползвам Raiffizen и ОББ основно. Ползвал съм ДСК, доста са бавнички.
                  Не е препоръка за покупко-продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от melon
                    Нали знаете вица: Какво е престъплението да ограбиш банка , сравнено с престъплението да я създадеш?
                    Т.е. няма добри банки
                    Не помня кой пруски министър бе казал:

                    Тези които искат да рискуват собствени пари се впускат в спекулации, а тези които искат да рискуват чужди пари, основават банка!
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Нали знаете вица: Какво е престъплението да ограбиш банка , сравнено с престъплението да я създадеш?
                      Т.е. няма добри банки

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lond2001
                        Сигурно е нормално един да е доволен от една банка, а друг да е недоволен от същата. Аз лично съм разочарован от Пощенска, но не от клона който посетих, а от централата в София, големи флегми.Чаках ПИН 2 месеца, казаха че са ми го пратили и най вероятно се е изгубил и щели да ми пратят нов, на другият ден получих първият. Сега мога да ползвам и двата, не ми стана ясно къде е сигурността в цялата работа, естествено си спрях картата и повече услуги оттам мерси.
                        Пощенска за съжаление, занижиха качеството на обслужване от няколко години, а бяха една от малкото оцелели банки от 90-те.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Сигурно е нормално един да е доволен от една банка, а друг да е недоволен от същата. Аз лично съм разочарован от Пощенска, но не от клона който посетих, а от централата в София, големи флегми.Чаках ПИН 2 месеца, казаха че са ми го пратили и най вероятно се е изгубил и щели да ми пратят нов, на другият ден получих първият. Сега мога да ползвам и двата, не ми стана ясно къде е сигурността в цялата работа, естествено си спрях картата и повече услуги оттам мерси.

                          Коментар


                          • az puk neka kaja,4e sym mnogo dovolna ot Postbank,byrzo i ka4estveno obslujvane!

                            Коментар


                            • Аз съм крайно недоволен от Експресбанк. Много бавно обслужване , грешни преводи .... и всички възможни пречки. Вие какво мислите за тази банка ?

                              Коментар


                              • I tova stava na mag. Billa s primka e nevazmojno ot tova koeto vidqh parite sa iztegleni s pomoshta na vatreshni hora garanciq ot togava jenata hodi i si tegli kesh na kasa vseki mesec ..........................
                                www.targ.bg

                                Коментар

                                Working...
                                X