IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши банки - Добри банки

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • незнам дали ще спрат финансиранията ама ще е интересно да се направи една съпоставка със всички публични банки и техните резултати , печалби депозити и т.н. но има време и за това

    Коментар


    • Ето още малко по темата:

      Гръцката централна банка призова местните трезори да спрат да наливат капитали в своите филиали на Балканите. Това съобщи вчера гръцкото радио "Скай", цитирано от БТА. Дъщерни банки на гръцки трезори у нас са Пощенска банка, ОББ и Банка Пиреос, а Алфа Банк има клон. Емпорики Банк пък се държи от гръцката Емпорики, която пък е част от френската група Креди Агрикол.
      Големите банки в Гърция трябва да увеличат акционерния си капитал до юни 2009 г., за да могат да оперират по-гъвкаво, се казва в писмо на централната банка. Парите трябва да останат в страната, за да могат да бъдат финансирани фирмите и гражданите, които не могат да изплащат кредитите си. Южната ни съседка преживява най-голямата криза за последните 15 години.
      allfinancebg.com/financial_news/1486

      Коментар


      • Искат от гръцките банки да не дават пари на филиалите
        БТА - 29 Октомври 2008, 12:32

        Гръцката банка призова банките в страната да спрат да наливат капитали в дъщерните си филиали на Балканите, за да могат да бъдат финансирани домакинствата и компаниите, които не са в състояние да изплащат кредитите си, съобщи гръцката радио Скай.
        Управителят на банката Йоргос Провопулос в свое писмо прикани големите банки да увеличат акционерния си капитал до края на първите шест месеца на следващата година, за да могат по-гъвкаво да оперират.
        Проучване на агенцията "Капа рисърч" във в. "Вима" показва, че Гърция преживява най-голямата криза за последните 15 години. От него става ясно, че повечето гърци /над 70 на сто/ се тревожат най-много от поскъпването на живота, от безработицата и от състоянието на икономиката.
        Според анкетираните трудностите са предимно от финансов характер. Една трета от тях смятат, че страната няма да може да се справи с кризата. Инфлацията в Гърция тръгна нагоре, а икономисти алармираха, че в държавния бюджет се е образувала "черна дупка" в размер на 1,3 млрд. евро заради забавяне на приходите в текущата сметка.


        Как ще коментирате тази новина? Как ще се отрази на развитието на тези банки? Да погледнем примерно Алфа Банк, имат 1 952 млн лв привлечени средства към второто тримесечие на 2008г. От тях 1 435 млн лв (в евро) са депозити на кредитни институции, това означава че най-вероятно тези 73.5% от привлечените им средства са дошли от банката майка. Останалите 26.5% (517 млн лв) са привлечени от фирми и граждани. При Пиреос 59% от привлечените им средства са депозити на кредитни институции, 96% от тях са в евро, което предполага че също са привлечени от банката майка. Емпорики разполага с 140.7 млн лв (в евро) под формата на депозити от кредитни институции, което представлява 51.6% от общите привлечени средства. Дали тези банки няма да се включат агресивно в депозитната война, за да могат да поддържат развитието си или ще се опитат да вземат синдикирани заеми? При ОББ ситуацията е по-различна, привлечените средства от кредитни институции са 37% от всички привлечени средства, банката разполага с голяма депозитна база. В Пощенска (ЮРОБАНК И ЕФ ДЖИ България) концентрацията на привлечени средства от кредитни институции е сравнително малка.
        ==Не е препоръка за покупка или продажба==

        Коментар


        • Хм, доста интересен подход, говорим за най голямата банка в БГ - те споменават ING и City, които имат незначителни по големина на активите клонове и обслужват само фирми и то обикновено чужди?!?!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fant0mas
            Много интересна статия - защо нищо не се споменава за Уникредит?
            Защото се пада по средата...
            http://www.investor.bg/?cat=5&id=70697

            Коментар


            • Също са пропуснали % на фрии флота, нашите са загубили, ама % на фрии флота им е много малък, и не е определящ за цената на банките.
              Crash&Burn

              Коментар


              • С 66,07% обедняха банковите централи за година

                Средно около 66 на сто от цената на акциите си са загубили банките майки, които са собственици на финансови институции в България. Това сочи анализ на специализирания сайт „Инвестор.бг" (вит таблицата горе).

                Най-голяма загуба регистрира собственикът на Българо-американска кредитна банка (БАКБ) АД, ирландската Алайед Айриш банк - 83,88% от цената на акциите си за последните 12 месеца.

                На второ място по спад със 79,66% е холандската Ай Ен Джи, която има клон в България. Наскоро трезорът получи 10 млрд. евро помощ от холандското правителство, за да стабилизира низходящия тренд на акциите си на международните борси.

                С най-малък спад, а именно 22,91%, е френската БНП „Париба", която също има филиал у нас.

                Американската Ситибанк, която има клон в България, губи 53,01 % от стойността си.

                Очевидно е доста по-изгодно да въртиш финансова институция у нас, отколкото за граница, сочи сравнение на „Инвестор.бг". Въпреки постоянния спад на борсата нашите трезори, които са листвани там, губят едва 52,48 на сто от цената на ценните си книги.

                Най-голяма загуба регистрира ЦКБ - 87,36 на сто за 12 месеца. Следват БАКБ със 75,83 на сто и ПИБ със 71,65%.

                Спадът на акциите на дружествата може да се разглежда основно статистически, тъй като той няма отношение към стабилността им, тълкуват експертите.

                Причината за спада е истерията на световните фондови борси, която кара инвеститорите да бягат като дявол от тамян, когато се чуе за акции на финансови институции.

                Глътка въздух

                Банковата система е получила 1,39 млрд. лв. от решението на БНБ да облекчи размера на минималните задължителни резерви, които трезорите трябва да отделят. Това сочи седмичната статистика на активите на управление „ Емисионно". Те намаляват с 1,6 млрд. лв. до 28,04 млрд. лв. към 24 октомври 2008 г. спрямо 29,64 млрд. лв. към 17 октомври 2008 г., показват данни на БНБ. Със 140 млн. лева намаляват и банкнотите и монети в обращение.

                стр. 9

                в. Труд

                Много интересна статия - защо нищо не се споменава за Уникредит?

                Коментар


                • Банките увеличават и такситеПоходът на лихвите продължаваот Валентина Илиева, valentinail@dnevnik.bg [743 прочитания]

                  27 октомври
                  Наред с повишаването на лихвите по кредити и депозити банките променят и таксите на клиентите, свързани с разходите по обслужването им. През последните месеци банките променят или размера на таксите, или начина им на изчисление.
                  Бизнес кредитирането в еврозоната се забавя

                  Кредитите за фирмите продължават да намаляват

                  Една от промените е например преминаването на годишната такса за управление на кредита в месечна. Това е съпроводено и с увеличение на самата такса в крайна сметка. Ако за един ипотечен заем тя е била 0.3% годишно, а след това е променена на 0.04% месечно, излиза, че размерът на нововъведената такса е по-голям сумарно. За дванадесет месеца по жилищен ипотечен кредит от 50 хил. лв., какъвто е средният размер на този тип заеми у нас, при такса 0.04%, платима месечно, кредитополучателят отделя общо 240 лв. за една година. При 0.3% тази сума е 150 лв. С намаляване на главницата намалява и сумата на тази такса, тъй като тя обичайно е върху остатъка от главницата. Според експерти промяната в таксата от годишна на месечна се прави с цел по-лесно изчисление и освен това така кредитополучателят не усеща еднократно натоварването, а то е "разхвърляно" на по-малки вноски през цялата година. Други банки просто увеличават таксата с определени процентни пунктове. През септември такова увеличение с 5 процентни пункта на таксата за управление на кредита по информация на финансовия сайт "Моите пари" е предприела Райфайзенбанк.

                  Промяна в таксите се прави и при депозитите, и при касовите операции, свързани например с тегленето на средства от срочни депозити преди падежа и над допустимите минимуми. Така на практика се нарушава срокът на депозитите. Това се наблюдава и за тегления над разрешения минимум от спестовни и разплащателни сметки. Обикновено корекциите при таксите засягат само новите клиенти за разлика при повишаването на лихвите, които засягат и нови, и стари клиенти на банките.

                  Освен увеличения обаче банките обявяват и немалко промоционални условия по депозити и кредити, свързани с намалени или премахнати такси за определен период.

                  Лихвите по кредитите също продължават да растат. От края на миналата седмица ОББ е предприела повишение с 0.5 процентни пункта по заемите за граждани. Пощенска банка също е увеличила базовия лихвен процент по различните видове заеми за малък и среден бизнес.
                  Промяната на наредбата за МЗР е осигурила 1,4 млрд. лв. на банките28.10.2008 10:03

                  Активите на управление Емисионно на БНБ намаляват с 1,6 млрд. лв. до 28,04 млрд. лв. към 24 октомври 2008 г., спрямо 29,64 млрд. лв. към 17 октомври 2008 г., показват данни на БНБ.

                  Основна причина за намалението е спадът с 1,39 млрд. лв. - от 6,45 млрд. лв. на 5,06 млрд. лв. - на задълженията на БНБ към банки, които включват основно минималните задължителни резерви (МЗР). Със 140 млн. лв. до 8,56 млрд. лв. намаляват и банкнотите и монети в обращение.

                  Миналия вторник (21 октомври) БНБ обяви мерки за осигуряване на ликвидност на банките, признавайки за резервни активи и 50% от касовите наличности.

                  В резултат индексът Leonia, следящ реално сключените сделки с овърнайт депозити на междубанковия пазар, се понижи от 6,37% на 17 октомври 2008 г. до 5,29% вчера (27 октомври).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от javor
                    Първоначално изпратено от HuKu
                    Първоначално изпратено от javor
                    Първоначално изпратено от HuKu
                    Първоначално изпратено от AsA
                    Първоначално изпратено от Ilia_petrov
                    Първоначално изпратено от HuKu
                    Вижте тук има класация за харесвани и нехаресвани финансови институции
                    http://www.allfinancebg.com/category/banks.html
                    това с рейтинга е готено , но има недеоценени банки плачат за още НЕ
                    Следя аз класацията гледам Сосиететата впрегнаха каручката и от последните места сега са в челото интересно ще е )
                    Докато гледате класацията,ви препоръчвам да следите и новия филм"Тази банка вече фалира а другата по късно",като вече пуснаха първа серия"Края на началото"

                    Кредитната криза: краят на началото

                    МВФ нарекоха това, което се случва, най-големият финансов шок от времето на Голямата депресия - пише анализатор на The Independent.
                    Малко след тъжната първа годишнина на кредитната криза сме в състояние, което може да се определи като „краят на началото". Защото Кен Рогоф, бивш главен икономист на МВФ предупреди, че през следващите няколко месеца може да видим фалит на някоя наистина голяма банка
                    http://money.ibox.bg/news/id_594989673

                    http://www.fdic.gov/bank/individual/.../banklist.html

                    Това определено трябва да се гледа ще има какво да се види
                    Е,кво ще кажеш за последната серийка?Хареса ли ти?
                    Опитват да спрат сериала,но невярвам,че ще успеят.Хайде приятно гледане,че се очаква новата серия!
                    ех мале мамалееееее
                    какви станаха цените на публичните банки не е за приказване

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fant0mas
                      ееееееее, тоя много ме изкефи, много е добър!

                      в. 24 часа



                      Емил Хърсев, финансист: Земеделие и туризъм ще спечелят от кризата

                      Ганета САГОВА

                      Ако акции на дружество са се сринали с 60 % - няма накъде да падат,
                      по-рисково е да залагате на тези, мръднали надолу с 5 %, съветва
                      инвеститорите на борсата финансистът
                      .................................................. ...
                      Готов съм да се обзаложа, че този човек никога не е инвестирал и управлявал портфейли с акции на публични компании. Иначе собствения ПР го владее до съвършенство. Успехът му в ПР се базира на принципа, че в икономиката и финансите никога и нищо не е само черно и бяло. Той винаги защитава, признавам добре за пред публиката, противолопожната теза на общоприетото мнение, най-вече на изпълнителната власт, БНБ, МВФ и т.н.
                      Друг е въпросът, че човека е много умен и успешен, което е достойно за уважение, но не достатъчно да се изказваш по всички възможни теми. Няма как понякога да не се изложиш. Последното мисля, че го прави постоянно когато се изказва за капиталови пазари.

                      Коментар


                      • Хайде друг път да не цитираш такива светила като Атанас Папаризов..., че този още не е забравил повелите на др. Тодор Живков

                        Коментар


                        • Гледам сега, че миналата седмица имаше оферта за ипотечен на ДСК с 1.5 % за първата година и 9-10 % натам. Сега обаче това нещо го няма.Не и там където бе преди. А в инфото на файла за лихвените условия уж го изкарва, че днес е променено. В Моите пари все още седят тези оферти.
                          Някой с конкретно инфо към момента ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от HuKu
                            Бате Пешо не се притеснявай такива работи няма да има и ако случайно стане ти си клиент може би на бг клона т.е. това си е отделно звено на банката и на дали ще има някакви последствия пък и виж вярват и на твойта банка еи тука
                            Що пък да не се притеснява , с тези чужди активи които ги имат може и да има кофти последствия при негативен резултат, но надали ще има такъв а и като увеличат гаранцията по депозитите.

                            Коментар


                            • пак там...



                              - Кои според вас ще бъдат най-засегнати от финансовата нестабилност?

                              - По-малка е сигурността за работещите в чужди компании в България. Много от тези хора получават високи заплати и затова е добре те да спестяват.

                              Особено от луксозни разходи. Правителството не може да наложи никакви мерки срещу нарастването на търговския дефицит, но всеки здравомислещ човек, особено тези, които разполагат със собствени средства, могат да помогнат. Например, като не си сменят колата с по-луксозна.
                              Това би било грешка и за тях, но и за страната, защото допълнителен внос на скъпа кола едва ли ще помогне да намалим дефицита.

                              - Богатите ще пострадат най-много?

                              - Те са хората, свързани в по-голяма степен с глобализацията. Те или имат инвестиции навън, или в техните предприятия са инвестирали чужди фирми. Вижте колко наши фирми са свързани с офшорни фирми. Докато проблемът за живеещите на заплата би бил, че ако икономиката като цяло не се развива със същите темпове, бюджетът няма да може в същата степен да увеличава заплати, да ремонтира болници и др. Според мен хората със спестявания от т. нар. средна класа трябва да проявят по-голяма предпазливост и благоразумие, защото идва период на несигурност. Разбира се, трябва да се пести не от стоки от първа необходимост, а от такива, чието потребление може да се отложи с половин-една година.

                              - Смятате, че кризата ще отзвучи за година? Прогнозите са за дълга рецесия.

                              - Не смятам, че настъпва период на дълга рецесия.

                              Проблемът не е в липсата на ресурс, а в загубата на доверие във
                              финансовите институции и банките.
                              За мен не изливането на пари ще реши проблемите .Toe съпоставимо с други плащания. Например в САЩ то е по-малко от военния им бюджет. Въпросът е хората да не загубят доверието си в банковата система, за да заработи реалната икономика. Ако започнат както във Франция да търсят златни кюлчета и да си изтеглят спестяванията, това ще удари жестоко банките.

                              - Възможно ли е повторение на банковите фалити у нас от 1997 г.?

                              - Няма условия за повторение. Банките са под надзор. БНБ има резерв срещу всеки лев в евро, друга валута или ценна книга. Това, което е опасно, е да не би хората с действията си да намалят ръста в икономиката и сами да застрашат собствените си работни места.


                              - А застрашен ли е валутният борд?

                              - Финансовите ресурси на борда са напълно обезпечени. Опасността е за темпа на икономическия растеж и от увеличаване на безработицата при евентуално изтегляне на чужди инвеститори. Тук уязвими са особено малките и средните фирми и за тях трябва да се осигури подкрепа.

                              Атанас Папаризов

                              Коментар


                              • ееееееее, тоя много ме изкефи, много е добър!

                                в. 24 часа



                                Емил Хърсев, финансист: Земеделие и туризъм ще спечелят от кризата

                                Ганета САГОВА

                                Ако акции на дружество са се сринали с 60 % - няма накъде да падат,
                                по-рисково е да залагате на тези, мръднали надолу с 5 %, съветва
                                инвеститорите на борсата финансистът

                                Емил Хърсев е един от най-известните български финансисти. Той е роден
                                на 19 октомври 1961 г. в Димитровград. Завършил е немска гимназия в
                                София и специалност "финанси" във ВИИ "Карл Маркс" , сега УНСС.

                                Хърсев е бил е подуправител на Българска народна банка и член на
                                бордовете на Булбанк и МБИС в Москва. Преподавател е по банково дело в
                                УНСС, собственик на "Хърсев КО".



                                - Г-н Хърсев, в последните месеци някои акции паднаха рязко. Какви са
                                последствията, ако дружество загуби 60% от капитализацията си?



                                - Има една фундаментална теорема на финансите на Милър-Модилияни и ще
                                дам класическия пример, с който тя се илюстрира. Един човек отишъл за
                                пица. Попитали го на 6 или на 8 парчета да я нарежат. Той отговорил: "На
                                8, понеже съм много гладен". Във финансите това най-грубо означава, че
                                дейността на едно дружеството не се влияе от структурата на капитала му.

                                Същото е, като да си купите къща за 50 хил. лв. След бум на цените тя
                                става 1 млн., но падат и тя вече е 500 хил. лв. А си е все същата къща.



                                - А защо на едни банки акциите им са стабилни въпреки кризата, а на
                                други падат?

                                - Колкото по-популярна е една банка, толкова повече тя е подложена на
                                сентименти. Банки, които работят с ограничен кръг корпоративни клиенти,
                                не се влияят от тях.



                                - Освен банките има и други дружества, чиито акции сериозно падат на
                                борсата. Какво ще посъветвате хората?



                                - Нормалното поведение при криза е да чакаш, докато получиш ясен сигнал
                                накъде вървят нещата. При микса във взаимните фондове обаче е трудно да
                                се вземе решение. Много по-лесно е да се прецени едно отделно дружество.
                                Ако акциите му са паднали с 5%, вероятността да паднат с още 20 е много
                                голяма. Когато са паднали с 60 %, вероятността да паднат с още 20 е
                                нищожна. Тези компании все пак имат реален бизнес, доходи, разпределят
                                дивиденти. Това е ориентир за инвеститорите. Онези, които не са си
                                продали, да почакат още. За тях въпросът да продам или да държа е стоял
                                актуално пре-зи 3 месеца. Вече е късно.

                                Загубите не са за преглъщане



                                - А коя е причината доларът да расте?

                                - Поскъпването на долара е логично. Компаниите затварят позиции заради
                                кризата и имат нужда от долари. Затова американската валута поскъпва. По
                                време на криза фирмите се лишават от екзотиката, от перспективни
                                проекти, за да заложат на сигурното.



                                - Докъде ще се разпростре кризата в България?

                                - Ограничението на кредитите влияе много бързо върху пазарите. Освен
                                това, когато се заговори за финансова криза, първата работа е да се
                                отложат луксозните покупки

                                Онзи, който си мисли за нова кола, си казва - ще покарам още малко
                                старата, да видим какво ще се случи. Така е и с имотите.



                                - Ипотечните кредити като че ли секнаха.

                                - Нормално е. Всяка банка си стиска парите, защото не знае кога ще й
                                дотрябват. За известно време - да речем 2-3 месеца, кредитът ще бъде
                                страшно свит. Банките ще кредитират само по договори, които вече са
                                сключени.



                                - Но досега никой не е казал това на българите.

                                -Никога не съм криел, че кризата ще дойде даже с риск да ми се карат,
                                че плаша хората. Фалират най-големите имена в банковия сектор и на този
                                фон да повтаряш онази мантра от 5 г., че българската банкова система е
                                стабилна, защото у нас банките се контролират от големи, чужестранни
                                банки е безумие. Точно тези, големите, чуждите, много рекламираните и с
                                висок рейтинг банки са най-опасното нещо на земята днес. Опасност има,
                                но не е голяма. Именно това трябва да обясняват политиците, занимаващите
                                се с икономика и финанси.


                                Те трябва да кажат - вижте, дори и голяма чуждестранна банка, която има
                                такава в България, да фалира, това не означава, че ще фалира и
                                българската. Нашият банков пазар е много доходоносен - лихвените маржове
                                са 8-10%. Чуждите банки дават ресурс в България, за да печелят, не
                                вземат. Дори и да фалира банката майка, тя не ни дължи. Затова българите
                                не трябва да се тревожат.



                                - Доста вложители питат какво става с УниКредит Булбанк?

                                - Клиентите й трябва да са спокойни, защото италианското правителство
                                ясно каза, че ще подпомогне банките. Въобще за европейските банки не
                                трябва да се притесняваме. Европа няма да допусне да бъдат засегнати
                                банки от кризата. Това не са добри новини за европейския данъкоплатец и
                                за европейския храненик, който се надява да му освободят пари от
                                присъединителните фондове, като България. Но за вложителите е добре. Така че

                                не трябва да се притесняваме за фалит, но трябва да мислим за другите
                                опасности: рецесия или за комбиниране на рецесия с инфлация - т.е.
                                стагфлация

                                .

                                - Как да се подготвят фирмите?

                                - При големите мултинационални компании добрата стратегия е да
                                концентрират дейността си. При малките нишови фирми -обратно. За тях
                                ситуацията е подходяща за бърза експанзия, защото конкуренцията
                                намалява. Земеделието и хранителната ни промишленост

                                могат да спечелят, защото кризата удвои цените върху цялата износна
                                палитра. Това е шанс и за нашия туризъм, защото е евтин. Хората не
                                спират да пътуват, не си променят навиците, но спестяват. За почти
                                всички компании в България това е шанс. Досега всяка чуждестранна фирма,
                                която започваше работа в България, получаваше подобри лихвени условия и
                                лесен достъп до кредит. Българската фирма бе принудена да се справя с
                                минимален кредит при свръхобезпече-ния, при това плащаше тройно
                                по-скъпо. Сега кредитът ще поскъпне и ще стане дори недостъпен и за
                                чуждата фирма.



                                - Мерките, които европейските страни решиха да предприемат, ще измъкнат
                                ли Европа от кризата?

                                - Правителствата разполагат с инструментариума да преодолеят кризата.
                                Въпросът е колко ще е голяма сметката и кой ще я плати. Но мисля, че още
                                тази седмица ще видим затихващите акорди на кризата. Това ще стане ясно,
                                ако няма нови банки, които да изпадат в състояние на ликвидна опасност,
                                и ако свободното падане по борсите спре.

                                - Банките ще бъдат спасени с парите на данъкоплатците, а европейските
                                лидери обещаваха морална справедливост, как ще стане това?

                                - Отговорът винаги е бил в ущърб на банкерите. Колко са заминали в
                                затвора, без да са били виновни, просто за назидание, не само у нас,
                                навсякъде по света.

                                - Кризата ще изчисти ли порочните практики масово да се ползват
                                деривати, които изкривяват пазара?

                                - Дериватите позволяват с по-малко пари да се поема по-голям риск.
                                Влагам 10 долара и имам възможността да спекулирам с акции за 1000
                                долара. Това е същината на модела "Уолстрийт". Възможността с малки
                                обезпечения да се заемат високи позиции е опасна и това се стана ясно на
                                всички. Никога повече няма да видим пазара в този му вид. Но какъв ще е
                                новият модел, не смея да прогнозирам - може би една по-допотопна система
                                на търговия, като през 50-60-те години, като в България.

                                Кризата ще българизира световните финансови пазари

                                Тя ще даде отговор кога ще ги стигнем американците.

                                Отговорът е - май сме ги стигнали, защото те ще трябва да се върнат назад.

                                - Какво трябва да се направи у нас? Има предложения БНБ да намали
                                минималните задължителни резерви на банките от 12 на 8%, за да се
                                гарантира ликвидност на банките.

                                - Банките ни нямат проблем с ликвидността, имат проблем с доверието.

                                - Вярно ли е, че някои са получили инструкции от майките си да не дават
                                пари на определена банка?

                                - Да. Сега всеки банкер е натрупал пари и седи върху едни пачки, грубо
                                казано. Колкото до минималните резерви, отдавна трябваше да паднат, но
                                това няма отношение към кризата. В момента тя свърши тази работа, която
                                трябваше да вършат минималните задължителни резерви - да се ограничи
                                кредитирането.

                                - Ако БНБ освободи пари на банките, има ли опасност да изтекат в чужбина
                                при майките им?

                                - Банките може да почнат да връщат част от парите, които са им дадени,
                                но защо да го правят, след като печалбата в България е добра и става още
                                по-добра при кризата.

                                Коментар

                                Working...
                                X