IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продават NN България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Продават NN България".

    Ами добре. Аз избягах от тях (права беше счетоводителката ми) и, според това, което наблюдавам у също избягали колеги... Накратко, техните пенсии скочиха, само от този факт, с 20% (двадесет процента).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Това може да се случи ако няма с какво да изплащат - активите им са някакъв булшит. Ако активите им са ок, то няма от какво да се притесняват от това че ще дават.
      Проблемът е на чисто политическо и обществено ниво. 20 години събираш някакви пари "за втора пенсия" и накрая се оказва, че втората пенсия е "булшит" (ако използвам твоята терминология). От финансова и математическа гледна точка е ясно защо се получава така, но е по-сложо да се обясни на хората каква е целта на целия този 20-годишен процес и какъв е смисълът от съществуването му.

      Коментар


      • А и се дразня, когато идиоти бачкащи за БГ мафията, които дращят булшит у форумо, за да зарибяват обиконевния народец за форекс и трейдниг с акции, за да оберат паричките на хората, се представят за народни спасители

        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Не, просто си спомням всеки идиот какви ги е писал у форумо
        Ако аз правех по 100% годишно последните 8 години хич нямаше и да помислям за осигуравяне и тинтири-минтири

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

          Така е когато до властта се докопаха калинките на вожда. Те не мислят за политика а за някоя друга къща в Барцелона.
          Точно затова казвам, че няма да спрем да копаме надолу. Не е въпросът във вожда, а в посоката , в която върви страната ни. Посока, окончателно определена 2007ма. Вождът е назначен лично от вожда на ЕС. Калинките не са бъг в системата, а част от базовото задание. Кристалина Георгиева е ли калинка или не?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
            Има ли хора, които знаят какво правят? Питам съвсем сериозно, защото на мен ми се струва, че през последните 20 години никой не знае какво прави с частните пенсионни фондове и всяко решение е предпоследно.
            Хората, които си вкарват парите в NN. не случайно там са най-големите индивидуални партиди. Ако дружеството бъде продадено на някакви съмнителни собственици, тези пари моментално ще отидат в друго дружество.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              доста тъпо е ако някой ги купува с цел после да ги окраде. Това може да мине в друго ПФ, но в общи линии NN ми се струва, че е основно избирано от хора, които знаят какво правят и са избрали съзнателно дружеството. Ако нещо се промени в управлението му, то просто ще се махнат.
              Има ли хора, които знаят какво правят? Питам съвсем сериозно, защото на мен ми се струва, че през последните 20 години никой не знае какво прави с частните пенсионни фондове и всяко решение е предпоследно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Моралният, икономически, демографски!!! и т.н. упадък на България беше окончателно узаконен и бетониран 2007ма. Докато критична маса от населението не го осъзнае, ще продължаваме да копаме дъното. Ама виждам, че и тук по-скоро приливиге и отливите ще нарочите за виновник, само и само да не назовете истинските причини.
                Така е когато до властта се докопаха калинките на вожда. Те не мислят за политика а за някоя друга къща в Барцелона.

                Коментар


                • Не, просто си спомням всеки идиот какви ги е писал у форумо

                  Ако аз правех по 100% годишно последните 8 години хич нямаше и да помислям за осигуравяне и тинтири-минтири

                  Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                  Мишо днес да немаш стомашни киселини.

                  Коментар


                  • Моралният, икономически, демографски!!! и т.н. упадък на България беше окончателно узаконен и бетониран 2007ма. Докато критична маса от населението не го осъзнае, ще продължаваме да копаме дъното. Ама виждам, че и тук по-скоро приливиге и отливите ще нарочите за виновник, само и само да не назовете истинските причини.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                      Досега беше взимането, скоро обаче започва даването и няма да се изненадам ако има още оттегляния и "консолидиране" на сектора. Лично мнение без да съм правил някакъв задълбочен анализ.
                      Това може да се случи ако няма с какво да изплащат - активите им са някакъв булшит. Ако активите им са ок, то няма от какво да се притесняват от това че ще дават.

                      Коментар


                      • Досега беше взимането, скоро обаче започва даването и няма да се изненадам ако има още оттегляния и "консолидиране" на сектора. Лично мнение без да съм правил някакъв задълбочен анализ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Ти, о, гениални форекс трейдъре, с над 100% възвръщаемост годишно за чий ... ти е да се осигуряваш?
                          Мишо днес да немаш стомашни киселини.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Ти, о, гениални форекс трейдъре, с над 100% възвръщаемост годишно за чий ... ти е да се осигуряваш?
                            Знам, че троловете не ви осигуряват, но всеки който, работи или получава приходи от някаква законна дейност и в крайна сметка, ако избере да работи на светло, няма друг начин освен да се осигурява. И след като ти прибират едни пари, трябва ли с лека ръка да ги подариш на мафията?

                            Коментар


                            • доста тъпо е ако някой ги купува с цел после да ги окраде. Това може да мине в друго ПФ, но в общи линии NN ми се струва, че е основно избирано от хора, които знаят какво правят и са избрали съзнателно дружеството. Ако нещо се промени в управлението му, то просто ще се махнат.

                              Коментар


                              • Така е когато на власт е олигархично мутренската структура на вожда. Не сте ли забелязали моралният упадък на България след 2010? По време на тройната коалиция също имаше кражби обръчи от фирми но нещата поне бяха по-добре замаскирани, нямаше еврофондове в големи мащаби и имаше що годе някаква политика. А след като дойдоха на власт мутрите положението е зле.... до 30 години тази държава няма да я има помнете ми думите ако още на власт са бандито мутренските олигарси начело с вожда. Важно е заграбването на бизнесите на хората и тотална власт за вожда

                                Коментар

                                Working...
                                X