IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно Фонд за гарантиране на инвестициите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В цитатът от снимката пише, че и "финансовите инструменти" се считат за актив, който се покрива от Фонда, в случай, че ИП не може да ги възстанови.

    Коментар


    • Доколкото знам става дума само за кеша който имаш в посредниците, не за а стойността на акциите

      Коментар


      • Въпрос относно Фонд за гарантиране на инвестициите

        Здравейте,

        Начинаещ съм и искам да попитам опитните инвеститори за нещо, което поне на мен ми се струва много смущаващо.

        Прочетох за Фонда за гарантиране на инвестициите и неговата функция, също така съм чел, че инвестиционните посредници (ИП) би следвало да държат парите на инвеститорите в подсметки, така че дори и самите те да фалират, парите и ценните книжа/инструменти на инвеститорите да бъдат непокътнати и да могат да бъдат прехвърлени към друг ИП.

        Тогава какъв е смисъла от този Фонд?

        Понеже се интересувам да стана клиент на Карол (надявам се не е реклама), прочетох в техния сайт това: https://karollbroker.bg/bg/zashtita-na-vashite-aktivi и по-конкретно тези изречения: https://prnt.sc/siljht

        Поне на мен от това ми става ясно, че независимо колко пари имам налични при ИП и какви инструменти имам, при някаква ситуация (не ми е ясно каква, но явно е възможна) мога да загубя всичко и да ми се изплатят максимум 40 000лв, което не ми се струва наред.

        Също така, Карол си партнират с Interactive Brokers, при които може да имаме подобна ситуация и в един момент да се окаже, че нямам ценни книжа и пари при тях, още повече, че надали са им важни клиентите им извън САЩ.

        Като цяло "гарантирането" на цялото начинание нещо не ми звучи "гарантирано" честно казано и ще се радвам ако някой може да ми го разясни в детайли.

        Благодаря предварително!
      Working...
      X